Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

KoRner

Akokoľvek je to príjemný animák, je to iba najslabšia časť. Hlavne kvôli tomu, že mi celý príbeh a nové postavy akosi nesedeli do sveta Doby ľadovej. ()

Mistickzz

No jo, ono to tak býva, keď sa snažíte dostať z úspešnej jednotky čo najviac. Dnešným trendom v Hollywoode je robiť remaky a mrte veľa pokračovaní pri filmoch, ktorým kludne stačilo jedno, alebo žiadne pokračovanie. Čo na tom, že už to také vtipné ani nie je, veď deti rozprávky budú milovať stále a pre nás dospelých ostáva to s nimi len nejak pretrpieť. Občas ma to bavilo, občas nie, hlúpe to bolo, no aspoň som tým zabil len hodinku a pol. 53% ()

Seti

Po třetím dílu jsem měl strach, že se Ice Age nenávratně propadne do nudného sebevykrádajícího stereotypu, což čtvrté pokračování potvrzuje naštěstí jen částečně. Na jednu stranu se sice zajetý koncept roadmovie nemění a stále se opakující těžení některých motivů už je značně nefunkční, ale na stranu druhou tvůrci dokázali přijít s dostatkem nových nápadů a postaviček, které udržují Dobu ledovou alespoň ve volnoběžném koukatelném stavu. Po čtvrtém dílu jsem přesvědčen, že k žádným výraznějším změnám této série v budoucnosti nedojde, a vzhledem k monstróznímu úspěchu o to asi nikdo ani usilovat nebude. ()

Nassau

Taková klasika. Fajn postavičky, občas nějaký vydařený vtípek, jednoduchý příběh. V podstatě průměr. Spíš jsem zvědavý, jestli bude i další díl, osobně jsem toho názoru, že 4 díly jsou až moc. (60%) P.S. Ta poslední písnička s rozjuchanými herci mi film poměrně nepříjemně zkazila. Hrůza. ()

cachina

Dobá ledové počtvrté a počtvrté to samé. Postavy jsou zase úplně stejné, jen se k nim přidalo pár otravných šablonovitých postaviček (bláznivá babka, dcera v pubertě atd). Snímek postrádá originalitu, nápad a hlavně vtip. Humor ustupuje akci. Doba ledová se mění v námořní pirátské dobrodružství, kde je kapitán pirátů nápadně podobný tomu chobotnicovému z Pirátů z Karibiku. Film se utápí ve zbytečné změti mnoho postav, kvůli čemu se na hlavní hrdiny (např. Sida) moc nedostává, a také v neustálém odbíhání k vedlejším dějovým linkám (právě ta malá pubertální mamutice). Film si už neužije celá rodina. Doba ledová 4 může být zábavná podívaná pro děti (a asi i je), ale už ne pro dospělého. ()

Lisabellla odpad!

Já prostě filmy se zvířátky nemám ráda .... Nicméně to nic nemění na tom, že Doba ledová je horší a horší. Ani děti už to nebaví. ()

honzii

Není to špatné, příběh je celkem pěkný, gagy celkem vtipné, ale originalitě a síle jedničky se to nikdy nemůže vyrovnat. ()

kikakrystof

Je smutné, že z mého oblíbeného filmu se stalo tohle. I třetí díl mi přišel slabší, ale furt to bylo na tři hvězdy. Tady je humor na úrovni šestiletých dětí. Přijde mi to, že to má moc moderní prvky. Chtělo to zůstat u té originality, které 1 a 2 díl dělal tak neskutečně zajímavým. Škoda, ale co se dá dělat no :) ()

Han22

Veverka opět způsobí průser tentokrát dělení kontinentů a ve výsledku je Manny odloučen od rodiny. S Diegem, Sidem a jeho praštěnou babičkou se musí vydat přes oceán a postavit opičímu pirátovi, aby se znovu všichni shledali. Jsou tu opět nové postavy - Mannyho dcera je dospívající slečna, Diego potkává tygřici, Sid nakrátko rodinu a otravnou babču. A celé to působí tak trošku dojmem nastavované kaše plné klišé a rodinných hodnot. Ale stále je to zároveň i suprová zábava, plná gagů, akcí a honiček. ()

Loki_Six

Louis - Can I ask you guys something? How are you both so happy; doesn't it weigh on you that the world might be ending? Crash - Can I tell him our secret? Come here, come here... we're very, very... stupid! ()

bloodline

Vtip a svižnosť drží Ice Age: Continental Drift nad vodou nekonečnej nudy. K tomu výrazná absencia hluchých miest, únosná miera nových charakterov, jednoduchosťou ovenčený príbeh a exkluzívna grafika prispievajú od sladkej neškodnosti k sviežemu letnému vánku nezáväznej animovanej zábavy. Ice Age už veľmi ťažko obohatí moje spektrum originality, ale na druhej strane nejde o žiadny lacno recyklovaný "nápad za milión", ktorý už nemá a nevie čo ponúknuť. To však neznamená, že hrozba tohto scenára nečíha sťa poctivý Diego... ()

Earl10

Počtvrté a pořád prakticky stejně! Ovšem nové postavy, změna prostředí a stále zatraceně vtipná veverka Scrat fungují jako příjemná oddychovka. Netřeba se rozepisovat. Příběh baví, postavy milé, 3D slušné, dabing kvalitní. Lehce naprůměrná záležitost! [viděl v kině 3D verzi] [70%] ()

AdamesWWE

[6/10] Prvé tri diely Doby ladovej sú zábavné animáky a obzvlášt trojka, ktorú považujem za najlepší diel. Štvrté pokračovanie u mňa bohužiaľ neuspelo a je to najslabší diel celej tejto animovanej série. Tie vtipy, momentky a celkový humor, ktoré tu chrlili zo seba postavy sa tu takmer vôbec neobjaví, aj ked´ áno, tak iba v malom množstve a nevyhnem sa pocitu, že táto časť je skôr určené pre detské publikum. Ešte je tu aj dalších nových vedľajších postáv, ktoré sú ale iba do počtu. Nikto z nich ma nezaujal, ani hlavný "záporák", ak sa to tak dá vôbec nazvať. Ale aspoň staré známe tváre sú späť, tvorcovia ich osudy zmenili a príbeh ktorý im napísali, je spracovaný najslabšie zo všetkých dielov. Doba ladová 4 je bohužial len priemerný animák, ale nie nudný. Jednorázová efektná a aj zábavná jazda s krásnou animáciou, slabým humorom a postvičkami ktorých príbehu už neupútajú tak ako v predošlých dieloch. ()

dopita

O fous lepší, než nejhorší díl série - Obleva. Neslaný, nemastný, nudný. Zase je hlavním hrdinou Manny, Diego a hlavně Sid jsou upozaděný, což je škoda. Doba ledová by měla být o titulní trojici a né o Mannyho rodině. Úplně stejný problém byl i u druhýho dílu. Celá zápletka filmu postavená na plavení se po moři mi přijde nudná a velmi nedostačující. Dobrýho humoru je ve filmu poskrovnu, zasmál jsem se jen jednou, plus spousta infantilností, který asi zabíraj na děcka, jenže to už dávno nejsem. ()

Hanys_

Auč. Tam, kde se Madagascar teprve rozehřívá, dochází těmhle prachlupáčům už dávno dech. Další výchovná báchorka, u které asi děti budou vrnět blahem (je to kreslené a hýbe se to), ale na druhý den si ani oni ani rodiče nevzpomenou, o čem že to vlastně vůbec bylo. Jedna hvězda za syrény a druhá za Cidovu babku - jinak je to vážně bída. ()

jhlahulek

Možná je to tím že s každým dílem stárnu, ale každé pokračování se mi líbí míň a míň, veškerá vtipnost se změnila v trapnost, z příběhu přímo srší že scénáristi už vaří z bláta a vlastně jediné scény, které ještě opravdu přitáhly mou pozornost byly ty s veverkou. Takže další díly už nejspíš vynechám a mnohem radši bych uvítal celovečerní film jen o veverce... ()

Stružák

Doba ledová mi opět trošku spravila chuť. Po dobré jedničce, nudné dvojce a nápaditém třetím dílu mě Země v pohybu příjemně překvapila. Opět se potvrdilo, že když začíná děj váznout a nudit, přijde na scénu veverka, která to jakž takž zachrání. Snad bych si do příště odpustil dramatické a akční scény, které celkový dojem hezkého a tak nějak "přátelského" animáku trochu kazí. 7/10 ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz