Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

BeeEsh

Mám pocit, že trailer ke čtvrtému pokračování Doby ledové byl ve finále podařenější než celý film. Sdělil nám totiž skoro totéž a vlastně by mi stačil. Vtipná část snímku zůstala vcelku na stejné úrovni, na tomhle poli se nedá vytknout nejmenší, ale postrádala jsem nějaké napětí, či cokoliv, co by dělalo Dobu ledovou zajímavou. Mamutí puběrťáci, přestárlá lenochodka, tygří partnerka, jistě - jednalo se o oživení příběhu, ale bohužel se domnívám, že s každým následujícím pokračováním jde úrověň pořád níž. Zkrátka doufám, že čtvrtým dílem Ice Age končí. ()

boombang

Veverka opět jede na plný plyn aneb jak vznikly dnešní kontinenty. Ale při takhle nastaveném kurzu se jednou možná dočkáme i vysvětlení, jak vlastně došlo k první světové válce. Mamutí teenagery a piráty vůbec bych klidně oželel, zato Sidova babča, to je fakt něco úžasného, a naprosto mne odzbrojil odkaz na hořící vlak ve Spielbergově Válce světů. Zkrátka, film je příjemně zábavným překvapením. ()

Tominni

Doba ledová mě asi nikdy nezklame, i když čtvrtý díl není ten nejvtipnější při porovnání s předchozími. Zde to musí zachraňovat Sidova babička. Ale 3D efekty byly prima a za shlédnutí to určitě stojí. ()

borohub

Řekl bych, že doba ledová je jeden z mála animáků, který prostě po 4 dílech neztratil ani z části na zábavnosti a to opravdu oceňuji, málokdy se povede udržet nějaký film při tolika dílech na živu. Ale v tomto filmu se mi nelíbila jediná věc a to prostě ty teenageři mamuti, je pravda, že si dělali z části srandu z dnešních teenagerů ovšem takovou dětskou formou(není divu, když je to animák) takže tohle mě tam nějak nesedlo. Každopádně výborný film a nenudil mě ani chvilku. Takže 5 hvězd ()

kakyn

Po slabší dvojce a trojce konečně něco co stojí za to a vyrovná se i prvnímu dílu. Bavilo mě to a moc. Kromě skvělé grafiky a zpracování to má i zajimavej příběh a celej film je plnej vtipnych momentů. Je to určený převážně pro děcka ale i tak stojí zato se podívat :) ()

Paatej

Ice Age u mě kdysi padnul jako horší Shrek s podobným ústředním duem (velkej tlustej vážnej a malej otravnej vtipnej), ale s odstupem času jsem si k němu našel cestu. Čtvrté pokračování podle mě drží se zbytkem krok vcelku hrdě, je to pořád vtipné, má to docela spád a i pár "awww" momenů se tady najde. Animáčů není nikdy dost a tendle zaručeně zpříjemní večer. ()

habertek

Bohužel musím konstatovat zklamání:( Na film jsem se hrozně těšil, slyšel jsem na něj jen samou chválu a i recenze ho vyzdvihovaly do výšin, avšak skutek utek. Rozhodně nechci nijak film shazovat! Je to koukatelný a někdy v budoucnu bych si to i zopákl a třeba by mi to tak hrozný nepřišlo... No kdo viděl prozatimní tři díly tak bych tento díl přirovnal ke dvojce... P.S.: Broskvičku měli nechat malinkou:) ()

pmusic

Ach jo, ach jo.. Proc to jen tvurci delaji, resp. proc dopusti, aby tak vydarena serie, jakou bezesporu Doba ledova je, se dockala tak otresneho pokracovani, jakou se pro me Zeme v pohybu stala..?? :-( Naprosto trapny, slaboduchy pribeh, predvidatelne, tvrde natlacene radoby vtipne situace - bylo to spatne od A az do Z. Za cesky vydareny dabing a veverku na zacatku, ktera jedine potvrdila ocekavane, davam jednu hvezdicku. ()

Jerris008

Kam se to hrabe na jedničku.. ale i tak se na to dá jednou podívat. Budu si to víc pamatovat, než dvojku. Ačkoliv možná jen díky podobnosti s Piráty z Karibiku. ()

Kanalizato

Pri scenach s pubertalnimy vylevy jsem mel pocit ze koukam na pokracovani Twilight a ne Doby ledove, nastesti Prcinka, teda Broskvicka, nebo jak sakra, zabira jen asi polovinu stopaze, takze mistama je to i koukatelne. ()

Lucius55

Se vzrůstající kvalitou technickou bohužel klesá ta příbĕhová. Zatímco jednička byla dojímavá, v následujících dílech se toto kouzlo pomalu vytrácí a začíná převládat situační komika. I ta veverka už není, co bývala, a to jsem ji měl tak rád! Ale ve výsledku neurazí, pobaví a pořád se na to dá docela dobře dívat;-) ()

zed.

Neviem, čím to je, ale doba ľadová dokáže byť ešte aj v štvrtom pokračovaní (skoro) rovnako vtipná. Je len naozaj málo vecí, čo by sa tejto rozprávky dalo vytknúť. Bod strhávam kvôli zbytočným nerozprávkovým prvkom (fakt, mamuty s mejkapom mi prídu trošku zbytočné) a kvôli presladenému záveru. Inak super! ()

Fenris 13

Nuda ledová. Ještěže je tu alespoň Sidova babička, protože ani ta šavlozubá veverka už není co bývala. Bohužel jeden lenochod dobu ledovou nedělá a ani záporákovi se fandit moc nedá. Tenhle čaj už je hodně vyluhovaný. ()

Scelleton

Docela se divim, že to zde má tak vysoké hodnocení. Příběh zatím nejslabší, za scénář by se styděl každej a ta neskutečná moudra a přehnaně dobrý konec taky nepotěšil. Asi už jsem vyrostl z dětských pohádek, protože tohle jsem překousl jen tak tak. Jediný co drží tuto kru nad hladinou je občasný dobrý fór a snaha animátorů vykousnout z toho, co se dá. Velké zklamání. ()

Maica

Doufám, že nikdo nenatočí 5. díl. Vtípky byly, ale bohužel ne moc povedené. Doby ledové se divák taky nijak extra nenabaží, neboť půl filmu se postavy prohání na moři na ledové kře, aby v zápětí mohly připlout k něčemu, co připomíná tropický ostrov (jak to, že se ta kra nerozpustí, kurňa!). Broskviččina linka byla hrozná, fakt, a veverka s žaludem byla vtipná v prvním dílu, ale jak víme - opakovaný vtip není vtipem. Naštěstí aspoň sirény se povedly. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz