Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

Maica

Doufám, že nikdo nenatočí 5. díl. Vtípky byly, ale bohužel ne moc povedené. Doby ledové se divák taky nijak extra nenabaží, neboť půl filmu se postavy prohání na moři na ledové kře, aby v zápětí mohly připlout k něčemu, co připomíná tropický ostrov (jak to, že se ta kra nerozpustí, kurňa!). Broskviččina linka byla hrozná, fakt, a veverka s žaludem byla vtipná v prvním dílu, ale jak víme - opakovaný vtip není vtipem. Naštěstí aspoň sirény se povedly. ()

carodejb

Značka, ktorá svojho času bola neskutočnou peckou. No potom prišla slabá dvojka a absolútne nezaujímavá trojka (aj napriek vačici Simona Pegga). Právom som sa štvorky obával. Zbytočne. Doba Ľadová je opäť vtipná, opäť srší nápadmi a opäť sú mi hrdinovia sympatický. Neskutočná kadencia vtipov, vypiplaný vizuál a zaujímavý príbeh s krátkym, ale o to intenzívnejším, finále. Som veľmi rád, že som to videl. ()

J*A*M*B*O

Tento film som videl minimálne 5-krát, a musím uznať, že je to pomerne nudné. Určite najslabší diel zo všetkých Dôb ľadových. Bolo to už otrepané a na nálade mi to teda nepridalo. Režisér sa pokúša využiť posledné esá, ktoré ma v rukáve, ale výsledok je i tak pomerne chabý. Dávam 5/10 bodov. ()

Anteia

Tento díl byl pro mne zklamáním. Bylo to dost o ničem v porovnání s předchozími díly. Film oceňuji dvěma hvězdičkami hlavně za pár vtipných poznámek, které jsem zaregistrovala, jinak to opravdu nebyla žádná sláva. ()

kubilov

Hned úvodní scénka s Krysoveverkou, která utváří pohyb litosférických desek byla dokonalá, jenže od tý doby jsem víceméně marně čekal na nějaký oživení, protože ta banda pirátů mě nijak neuchvátila. O stupeň slabší než trojka, na Bucka a dinosauřici prostě v tomhle filmu nikdo nemá. ()

Brano

O niečo lepšie ako predchádzajúce dva diely, ale i tak je to len slabší priemer. Tejto sérii najviac uškodila rodinka mamutov, kde mal ostať iba Manny. Celé sa to točí okolo ich vzťahov, čo už miestami z tejto série spravilo romantickú slátaninu a nie komédiu! Nové postavy "pirátov" mi až tak nevadili a celé je to pozerateľné, i keď opäť iba s minimálnou dávkou humoru. Ešte, že to má krátku stopáž a pomerne rýchly spád. Jednotke sa už nič nevyrovná. /55%/ ()

Mamlas

Uřvané, ukecané, zmatené. Skoro žádná veverka. Příběh o ničem, celé o ničem. Když jednou naprogramovali ty postavičky, tak je chtějí prodat co nejvícekrát. Mizerie. ()

helrohir

Kvalita tejto animovanej série je ako na hojdačke, keďže sa lepšie diely permanentne striedajú s tými slabšími. Takže po výbornej trojke sme sa opäť zošuchli na príbehovej prázdnoty a len občasného humorného závanu. Dokonca aj Scrat je už okukaný, takže najzábavnejšou postavou bol pre mňa Sit. Ostatné postavy sú už zväčša nevýrazné. Slovenský dabing je veľmi vydarený a často ešte znásobuje mnohé hlášky. 60%. ()

ostravak30

Plný počet nemůžu dát, neboť to jsem dal trojce. A už při hodnocení třetího filmu odehrávající se v době ledové jsem podotýkal, že si tvůrci nastavili laťku příliš vysoko. Trochu se tím pádem bojím pětky, protože je jasné, že se čtyřkou šli o něco níž. Svou laťku zkrátka nepřekonali. Není divu. Za třetím dílem zaostává tento především hudbou. Ta zde sice je kvalitní, ale přece jen o něco méně než v předchozím pokračování. Příběh zůstává neméně kvalitní. Zase sice jde o přátelství, to především, ale je to animák a v tom půjde o tyto hodnoty vždy, a slovo dostává Broskvička a její přátelé. Partička se opět rozrostla. Možná právě proto je napětí více, na úkor toho ale vázne humor. S předchozím dílem jsem se zasmál více, tady je to více akční a dobrodružné. Sidova babča má skvělé hlášky, ale sama celý díl neunese. Diego se nám konečně zamiluje, to se dalo pomalu čekat a Scratt opět běhá za ořechem. Ale i on měl v trojce více prostoru a rozhodně vtipnějšího. Zkrátka, tvůrci si sami pod sebou podřezali větev. Staré dobré pořekadlo říká, že v nejlepším se má přestat a tady někdo díky výdělku přestat neumí. A tak je čtvrtý díl stále dost kvalitní a jako jednička by nejspíš dostal i lepší hodnocení, ale jako pokračování je slabší oproti vůbec nejlepšímu dílu, kterým byla jednoznačně trojka. A tak se obávám, že pětka bude téhle klesající tendenci věrná. ()

PlayEasy

Stále to má vtip a grády, ačkoliv se mele pořád to samé akorát trochu jinak. V kině to mělo slušnou údernost a ani po domácí projekci (aspoň za překvapení) rozhodně neubíráme... 70% ()

OJan

Tak tento díl už není moc dobrý, po grafické stránce to je dobré, ale příběh hapruje, je kolísavý, ale pár velmi vydařených momentů se najde. |65%| ()

JosefTomas

Není to sice dobré jako trojka, ale pár skvělých hlášek tam přeci jen padlo, takže proč ne? Nejvíce mě dostala babička Sida. ()

88macco88

No ako začať ... tak je jasné, že Zem v pohybe je určená pre deti a tomu to aj zodpovedá pár scén, pri ktorých som sa zasmial a len pár.....Ellie: "Nejaké ďaľšie otázky? áno. Keď piješ vodu cez ten chobot nechutí ti to ako šušne? hmm nie, teda áno, občas....:)" Chýba tomu to určité čaro, ktoré som videl v prvých troch dieloch. No ale aj tak je to slušný priemer a deti sa určite zabavia preto zaslúžených 3*...:) ()

prochy95

Tento film se velmi povedl. Líbilo se mi, že se zde našli i takové vtipy, které v kině rozesmáli i dospělé a ne jenom děti a to je u animovaného filmu velmi cenná vlastnost. Potom se mi líbilo celkové pojetí příběhu a děje, které celý film opravdu zachránilo, protože než jsem to viděl, myslel jsem si, že ten příběh bude kravina, což byla veliká chyba. Celý vtip filmu podle mě zachránila nová postava Sidovy babičky, která dovedla celý film skvěle oživit. Jediné co se mi nelíbilo bylo to, že tam chyběly nějaké scény, které bych já přivítal. Tyto scény by asi ocenil pouze dospělý. Musím tedy říci, že pro děti byl tento film ideální. ()

FREEWHEELER

"If they kiss I'm gonna puke!" Výborne! Ice Age proste nesklame. Parádny dobrodružný príbeh (však ako vždy), vtipných situácií a gagov neubudlo. Super som sa bavil. Verím, že aj keď by bolo 10 častí, dobré to bude stále. Takže: v Continental Drift prevláda voda, spoznáme mnoho zábavných postáv, užijeme si prekrásne mohutné zábery a opäť sa o našich hrdinov budeme báť. Len tak ďalej, svet 2012! ()

waltosin

Doba ledová vs Madakaskar jaký je rozdíl? Madakaskar 3 je animák,který nemá nic nabídnout, ale řeknete si že je to už trojka, tak je to ok. Doba ledová 4 je úplný opak nevim čím to může být, ale tady mě furt něco nabízí, je to asi tím že jsem s těmi postavami víc spjat než v madagaskaru, připadají mi víc vtipný,originální a jejich dobrodružství je zábavné!!! A proto jsem hodnotil Madakaskar 3 za 3 a Dobu ledovou 4 za 4 a jak jsem říkal že u Madaskaru nechci už pokračování, tak tady ho přímo vyžaduju!!!! :) Krásných 80% ze 100%= Sid a jeho babička byly ale 100% hustý! :D :D :D ()

stolista

Fajnová pohádka pro celou rodinu. Efekty pěkný,voda fakt parádní..Vtípky byly povětšinou taky dobrý. Nejvíc mě dostala scéna ze Statečného srdce. Bomba! :-)) A pak prozrazení tajemství dvojčat, proč se nebojí konce světa. Jinak zápletka klasická.A opět mě český dabing, ač na vysoké úrovni, nezklamal!Jako snad ve všech animácích pro děti (mimo Wall-E) opět sprosté slovo.Možná sem hnidopich,ale kdyby mě potomek nazval idio*em, a že to slyšel v Době ledové, no nevím.. Silné 3* .Viděno ve 3D. ()

IZFNP

Filmu sa nedá uprieť zábavnosť a podľa kina usudzujem, že sa mu nedá uprieť ani zaujímavosť pre deti. Pre mňa to vlastne bolo veľmi príjemné prekvapenie. Veľký počet hlavných postáv sa zase o nemalé číslo navýšil, no v tomto prípade to fungovalo dobre. A že film využíval mnohé klišé a hojnosť moralizujúcich dialógov? Veď je to film pre deti. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz