Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

StandikK

Prosím už v této krásné serii nepokračovat...Nekažme si krásny jedničky a dvojky. Tvůrci zde pořád opakují něco, co již bylo ukázáno v předchozích dílech. A kopírování se v tomto případě vůbec nepovedlo. Jsou zde samozřejmě nějaké výjimky "Babička lenochoda a její kamarádka šmudlinka byly fakt supr :-)", ale jinak hodně slabý průměr. ()

jawjaw

Slabota, po dejovej stránke pre mňa úplne najhoršia časť. Sklamanie. Dávam slabé 3* ak by to šlo tak len 2 a 1/2* ()

marcelita

Doufám,že poslední díl a vlastně i tento byl zbytečný..............ty tři předtím mám moc ráda,ale tady to prostě nějak nefunguje,nebavila jsem se,dialogy o ničem........v kině jsem si zdřímla..........nešlo vydžet nudu. ()

zuzulend

Od Doby ledové 4 jsem tedy čekala mnohem víc.V kině jsem na tom byla sama,možná proto mě to úplně nenadchlo,ale ve 3D to bylo opravdu kouzelné,hlavně kvůli tomu jsem dala 4 hvězdičky.Jinak děj nebyl úplně k zahození,některé momenty se mi moc líbily.Určitě se mi tento díl líbil více jako 1,která mi přišla až nudná. ()

Bednobuch

Pěkné povedené, ale už to není ono. Na to, že je to čtvrtý díl, tak úspěch. Ale první dva, klasika. Třetí byl pěkný a vtipný. Ale čtyřka už tak vtipná nebyl. Ani příhody šavlozubé veverky nejsou tak zábavné. Je to v mnoha místech originální, ale musí přidávat pořád nové postavy, aby udrželi pozornost. Nicméně, jak jsem řekl, na čtvrtý díl povedené. ()

KacuDLe

Konečně jsem se dovedla k tomu, abych se koukla na Dobu ledovou 4: Země v pohybu. Upřímně jsem se bála, protože jsou na ní spíš negativní názory, ale řekla bych, že je to komedie na všechny hvězdičky. Má to příběh, velký humor a babička Sida se Šmudlinkou mě bavila nejvíce :) Hodnotila bych jako druhý nejlepší ! :) ()

evangelos

Je cítiť, že scenáristi čoraz viac cucajú z prsta. Už to vôbec nieje kúzelné a roztomilé ako kedysi prvý diel. Tam totiž neboli napchaté 100x omleté a plytko podané moderné prvky ako vzťah dospievajúcej dcéry a jej rodičov, či vzťah dospievajúcej dcéry k jej rovesníkom alebo rádoby disco scéna. Chýbajú lepšie nápady. Nezachraňujú to ani tradičné (dnes už nezaujímavé a nevtipné) Scratoviny. Táto Doba ľadová je vskutku ľadová. Chladná a sterilná. A vycucaná. ()

jirsovalucka

Asi se naprosto vymykám, ale mě se to strašlivě líbilo, oproti slabší trojce to zase navázalo na humor jedničky a dvojky. Pro mě naprosto bombastický. Přesně můj šálek kávy :) ()

Devils_PIMP

Nesouhlasím s obecným nadšením a jucháním. Jediné co mě zaujalo je veverka, kteras dostala v tomto dilumsnad nejmene prostoru ze vsech dilu. Jednou mamuti i savlozubaci vymrou a ten cas se neuprosne blizi. Co prijde dale? Doba ledova 5 - konec doby ledove? Pochybuju ()

final2

Hezká pohádka pro malé děti,ale i dospělý se občas pobaví. Příběh lepší než minulý díl,ale jde už o třikrát nastavovanou kaši. ()

malahradna

po nudnej dvojke a katastrofe číslo 3 bol tento štvrtý kúsok do série celkom milým prínosom, bolo to vtipné, malo to dej a pri pozeraní som sa bavil ()

Clairiss

Nádherný příběh ve 3D i 2D provedení, který dokáže zaujmout i starší generaci. Vylepšený příběh a hudba. Trochu bylo zvláštní to jméno Broskvička - všichni mají normální jména, jen ona je chudák po ovoci. Také se mi nelíbil ten kluk/mamut, kterí se jí počátečně líbil. Opět vtipná veverka a přibyla i humorná babča, která jako domácí zvířátko má velrybu. Lepší než Doba ledová 2 a tak nějak nastejno s Doba ledová 3. ()

martulo

Dej je výrazne roztrieštený, jednoduchý. Akoby táto séria už nemala žiadny nápad, ostávajú iba efektné "akčné scény" s ohlušujúcimi zvukovými efektmi, na ktoré rýchlo zabudnete. Animácia je super a toj asi všetko čo je na tejto časti dobré.. Velmi slabé ** ()

patko7777

kvalita tejto ságy exponencionálne klesá od diela k dielu, to je fakt - osobne považujem prvý diel za najlepší a pri tích ostatných to už nebolo ono - sem tam sa aj dá zasmiať na tom ale už to nie je čo bývalo - vždy pobavili aj scény s veveričiakom no v tomto dieli som ani pri tom nenašiel vhodnú dávku humoru.. film naopak môže potešiť nádhernou animáciou to je asi jeho jediné aké také plus - preto iba ** ()

SacRoS

Vaření z vody. Krásná ukázka toho, že by se neměli dělat pokračování ke skvělým prvním dílům. Jenže ouha, tady se jedná o v pořadí čtvrtý díl... Nebýt Scrata, nestálo by to za nic. Nápad se Sidovou hláškující bábrle je taky jeden z těch lepších. Broskvička (Peaches - "píčis") - rád bych věřil, že to je jen shoda náhod. Animace standartně nadprůměrná, vtipné momenty tu jsou, ale neubráním se pocitu že tohle všechno jsem už někde viděl... Radši si počkám co vykouzlý náš rodák ve službách Pixaru - Pinkava. Jeho Rattatouille, i když, zrežírované a doplněné Birdem byl od dob Úžasňáků nejlepší Pixarovský snímek. ()

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz