Top Gun: Maverick

• USA Top Gun: Maverick (více)

Pete „Maverick“ Mitchell (Tom Cruise) k smrti rád pilotuje stíhačky. Dokonce tak, že se už přes třicet let úspěšně brání povýšení ve strukturách amerického letectva, protože to by ho z kokpitu vyhnalo do vyhřáté kanceláře. Maverick byl navíc vždycky magnetem na průšvihy, což se s armádní kariérou taky docela vylučuje. Pilot je ovšem bravurní, možná ten úplně nejlepší, a proto dostane nabídku stát se instruktorem elitních stíhačů z programu Top Gun, které má připravit na úkol, jenž spadá do kategorie Mission Imposssible. Kromě téhle bude muset Maverick zvládnout i jednu obtížnou soukromou misi. Jedním z pilotů, které má připravit do akce, je i Bradley Bradshaw (Miles Teller), syn jeho kamaráda a navigátora Goose. Znalci prvního Top Gunu vědí, že Goose zahynul, když se neúspěšně katapultoval z neovladatelné stíhačky, pilotované právě Maverickem. A jeho syn mu otcovu smrt klade za vinu. Maverick za žádnou cenu nechce, aby Bradleyho potkal stejný osud jako jeho otce. Přitom si uvědomuje, že pravděpodobnost, že některý z pilotů plánovanou leteckou operaci nepřežije, není vůbec malá. (Cinemart)

Rasokoule

Už to není tak přiteplené jako původní Top gun. Tohle pokračování logicky staví na nostalgii a základech původního, na které navazuje víceméně poměrně idylicky vystavěným příběh s překvapeními, které jsou ale ihned smeteny v pokračující nepřekvapivý děj. Jenomže, vlastně to vůbec nevadí. Celé je to totiž obalené v kvalitních záběrech letadel, technologii a romantické omáčce. Top Gun: Maverick je pecka na kterou se spolu s prvním dílem podívám určitě ještě několikrát. ()

Neuker

Damn. ///// Jasně, není to žadný groundbreaking film, který by přinesl do sveta Hollywoodu nějakou uber duper novinku (až na ty herce ve skutečných stíhačkách.. kudos), ale sakra...takhle dobře udělaný sequel jsem nečekal, natož v době, kdy se filmy točí přes šablony a výsledkem je korporátně schválený shit, který nezapomene do filmu dát nějaké ty herce/herečky/herečko/herco kteří mají potřebu se identifikovat jakožto nahodilá písmenka z abecedy. Tento film si na nic takového nehraje. Je to ten klasický akčňák z let minulých, kdy cílem bylo natočit dobrý film a né sbírat dobíky social kreditu. /////  Maverick je uctivý k předešlému filmu, řídí se pravidlem "if its not broken, don't try to fix it", nahodil dobrý cast (Miles Teller nepřekvapil a byl špičkovej), akce je napínavá, je cítit že o něco jde a z letadel má člověk pocit, že jsou fakt skutečný, i skrz obrazovku jde vnímat boj pilota s letadlem, které nějakých těch 10-20 tun váží. ///// Je to film z jiné doby. Z doby kdy auta byla na benzín, říci někomu slečno nebylo urážející, slovo dron bylo více ve sci-fi než ve vybavení armád a nejikoničtější stíhačkou světa byl ten sakra ošklivý, leč stejně sexy Tomcat. Já nemám co vytknout. ()

HitAgent

Těžká frajeřinka! Film, který vás uchvátí a doslova zarazí do sedačky! Herecké výkony nejsou dokonalé, ale tolik sympatických tváří jsem ve filmu už dlouho neviděl. Už jen díky nim je film koukatelný. A když k nim připočtete naprosto dokonalou akci, napětí+dobrý děj, tak máte kombinaci na jeden z nejlepších blockbusterů desetiletí a možná všech dob. Tom Cruise je neskutečnej borec! 90% ()

PST1

od jistý doby jsem alergický na americkou nadřazenost a touhu ovládat celý svět, ale ty čtyři hvězdy jsem dal za scény z kokpitu a opravdu dobrý letecký záběry. Děj jinak o ničem, ale výborná kamera i střih a Cruis sice už ta nostalgie je z něho cítit, ale Tomík se pořád drží. Myslím, že v tomto případě děj ani nebyl důležitý...... ()

JohnPowder

Za mě 3*, ale drobně koriguji naprosto nesmyslné celkové scóre, protože ti, co dali hromadně 5*, pořádných filmů zřejmě ještě mnoho neviděli. ()

jejar

Nieje to iba za štyri, ale ani až za päť. Všeobecne si myslím, že výborný film a keďže tu nie sú polky, tak päť ()

whitey

Do kina moc nechodím, spíše vůbec. Ne protože bych byl asociál nebo socka, ale spíše, protože bydlím v prdeli, kde nejbližší větší město s kinem je 25 kiláků vzdáleno a domů bych musel pěšky. Každopádně dost o mé socioekonomické situaci. Souhlasím, že tohle je film na velká plátna, ale mozek raději nechte doma... Námět je prosťoučký, postavy ploché (nerdovi dáme velké brýle muhehe), dialogy o ničem, Cruisova milostná linka je nezáživná. Jenže pak přijde ta velkolepá akce se skvělou kamerou a zvukem a na všechno negativní zapomenete. Tom je furt machr a ví do čeho se upsat. Příště prosím více sofistikovaný scénář a možná dám i tu pátou hvězdu :) ()

doom.cz

Objektivně: patetická americká pičovinka o správných hoších na létajících strojích, o odkazu, odpuštění... subjektivně - vizuální nářez, docela uvěřitelné postavy, prudce sjízdná milfka. Díky bohům, že nejsem náročný divák, takže jsem vypnul mozek a kochal se. ()

hypnos11

Má očekávání byla opatrná, takže mě film jednoznačně uspokojil. To, že to bude patoidní pohádka, bylo dopředu jasné jako nebe nad Berlínem. Že se to všechno bude točit okolo Thomase "Mavericka" Cruise Mapothera IV., zrovna tak. Ostatně, to všechno je vyváženo kvalitami filmu. Jednoznačně potěšily všechny ty odkazy na minulost, kvalitní režie, úchvatné akční scény a vizuál. Horší už to bylo s hudbou, která měla silně kolísavou úroveň. A mimochodem - když tam tvůrci dokázali propašovat zkrášleného Vala Kilmera, nemohli to samé udělat i s Kelly McGillis? Chápu, Cruise by pod nějkaý svůj standard nešel (a proti výběru Jennifer Connelly absolutně nic nemám). Ale kam se poděla rovnoprávnost? :) ()

Nellaron

Pre fanúšikov letectva a stíhačiek musí ísť o orgazmistický zážitok. Vizuál a všetky letecké scény sú jednoducho ohromné. Ja som obyčajný divák a tak sa na film aj pozerám. Ako obyčajný divák som sa hlavne zo začiatku miestami nudil. Prvá scéna, kedy nám Maverick dosiahne za sprievodu teatrálnej hudby 10 mach, to fááákt nikto nečakal. Nasleduje dlhá scéna v bare… Neťahalo to. Všetko to doháňa druhá polovica, ktorá je podstatne dynamickejšia. Problém pre bežného filmového diváka je ten, že scenár je ľahko uhádnuteľný a presne sa dá určiť, ako film asi skončí. A neprekvapí. O to viac prekvapujúcejší je komerčný úspech filmu. Netvrdím, že film je zlý, ale extrémne vysoké predajné čísla sú jednoducho príliš prekvapujúce aj pre samotného Toma Cruisa. ()

floppy4

Lata mi z rukoch vypadla, že toto má 90% omg. Dávam hviezdičku za dobre natočené letecké scény, zvyšok bolo, že tisíc krát prevarené klišé, infantilné, predvídavé, šablónovité, veľký omyl toto pozerať fakt. ()

Milan2511

Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl a rozhodně nejlepší film za posledních deset let . Tenhle film i bez nějakého fantasy jako Avengers se dokázal vyšvihnout mezi nejlepší filmy které kdy vznikly a ani se nedivím . Tom Cruise je v tomhle filmu fakt skvělý a je to asi i ten nejlepší film a nejlepší výkon který kdy vydal. Všechny ty skvělé ohlasy si tenhle film zaslouží a doufám že se dočkáme dalšího pokračování a trochu dřív než po 36 letech. ()

micek

Ačkoliv se je to nazváno jako pokračování, jedná se o remake. Špatný remake. Opět to hraje na notu západní propagandy, kdy jsou ukazováni zlí Rusově, rudé hvězdy, s jejich super zbraněmi a svět je zachraňován chrabrými rytíři západu. ()

ilegal1983

Neuveritelne strhujuce zabery z kokpitov stihaciek a nostalgicka hudba z Top Gunu(1986) je rozhodne fenomenom pokracovania ktore si najviac uzijete ked si zopakujete predtym spominany prvy diel.Nedam 5 hviezd len preto ze ta romantika a pomale tempo ma v prvej polovici nutili neustale zastavovat film.Co sa podpisalo na konecnom usudku ale ked si uvedomite ze herci museli absolvovat viacmesacny letecky vycvik a mnoho zaberov z kokpitu je ozajstnych tak klobuk dole.Ja by som to nedal pri tom vycviku by som sa posral vazne.Vyborne ozvucenie a skutocny nalet nizko pri zemi vas pribiju do kresiel.Hura na Mavericka. ()

Třetí Top Gun se řítí

Třetí Top Gun se řítí

12.01.2024

Top Gun: Maverick, který před rokem a půl zboural kina, je nejúspěšnějším filmem megastar Toma Cruise a celosvětově si doletěl pro 1,5 miliardy dolarů. Bylo tedy jen otázkou času, než Paramount… (více)

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům