Seriál priamo naväzuje na film Zkazená mládež z roku 2007 a opisuje osudy študentov, ktorí prežili masaker. (slavo_held)

MartinTerran

Viděl jsem jen poslední díl, který přímo navazuje na film Klass. Celý díl byl zaměření na soudní proces s přeživším spoluúčastníkem útoku. Takže jestli vás film Klass zaujal a chcete se dozvědět jak to dopadne tak se na to podívejte. Hodnocení: 70/100. ()

Daertelon

Já sám se domnívám, že seriál je o mnoho lepší a emočně silnější než samotný film. První díl, který pojednává o Kerli, která se, byť je ve filmu bezvýznamnou postavou, za chlapce postaví a hodlá za ně bojovat. Další díl, který bych vyzdvihl, je ten, v němž se jako s hlavní postavou setkáváme s paní třídní učitelkou. Hloubka tohoto je obrovská. A poslední díl je sám o sobě skvělý. K němu není co dodat. Snad jen prapodivnost pospolitosti soudního procesu. Z osmi let "natvrdo" se jako po mávnutí kouzelného proutku dostáváme ke tří letům podmínečně? Nehledě na to, že obhajoba byla žalostná. Možná je taky trochu škoda, že nezmínili (myslím teda, možná jsem se přeslechl) věk jeho obhájkyně. Jinak se taky dostáváme konečně (po 6 dílech, kdy byl jako "Colombova žena" - všichni o něm mluví, ale vidět není) k momentu, kdy uvidíme Kaspara. ()

MFloyd

Nečekal jsem, jak mě jednotlivé příběhy lidí budou bavit. Většina podobných "dovysvětlení" jsou spíše kecy, které jen jinou formou odvypráví ten první příběh. Tady to však neplatí a hned 1. díl na mě udělal dobrý dojem. Pokud to tedy budu brát jednotlivě, tak snad kromě jednoho dílu, který byl trochu mimo hlavní příběh (5. díl) a nebyl ani moc zajímavý, byli všechny ostatní výborně podány. Vypíchl bych hlavně jak už jsem zmínil 1., 6. a 7 díl. ()

ervina

Seriál přímo navazuje na film.A další emocionální smršť.Mě se to o fous líbilo víc než film.Semlelo to všechny kolem. ()

Pavkos

Za tohle pokračování jsem neuvěřitelně rád a myslím si, že celý snímkový komplex by se měl povinně promítat na všech školách... ()

DonBraso

To Estonsko prostě umí a tady se tomu trefili na hřebínek.Miluju tu pomalost děje a psychologickou sondu a tady jí je nesmírně hodně.Jeden by řekl,že je to víceméně rejžování z filmu,ono taky,kdo natočí film a hnedka jsou z toho seriály,že ano,ale Estonci prostě měli biják,tak si natočili takový osudy lidí po masakru a doopravdy herecky co zahráli to klobouk dolů,jenom ten díl s tou holkou jak se chtěla dostat ke Kasperovi byla dost vata na místě a podle mě nejhorší díl ze všech a ještě taková už skoro romantika v závěrečným dílu mi trochu smrděla amerikou,protože,že jenom tak z prstu se advokátka zamiluje do kluka co si vystřílel školu,na to bylo málo prostoru tomu víc uvěřit,ale jinak smekám. ()

Nowasek22

Je pravda, že byl závěr tohoto sedmidílného seriálu hodně naivní, možná i nereálný. Na druhou stranu si nepamatuji, kdy ve mně nějaký seriál vyvolal tolik rozdílných pocitů a emocí. Zpracování perfektní, příběhově rozhodně nenudící, nebýt toho nuceného happy-endu, bylo by to zkrátka perfektní. ()

blekekeke

Náhled do života aktérů po tragické události. Hezky postupně přes kamarádku, rodiče, učitele, až po advokátku ... kdy ale závěrečný díl s milostnou aférkou celý seriál trochu pokazil. ()

Dvojirakri

Seriálové pokračování Zkažené mládeže Klass - Elu pärast pokračuje ve stejném provedení jako hlavní snímek, tedy autentické hraní, důraz na uvěřitelnost a tedy i scénář, kamera spíš až skrytě DOKUMENTÁRNÍ. Kdo byl schopný se úspěšně popasovat se snímkem, bude jistě spokojený i se seriálem, tedy jak technicky, tak dějově. Každý díl se věnuje někomu jinému z okruhu poškozených/obětí/pozůstalých a jasně ukazuje, že každý z nich musel přinést tu oběť dvakrát, jednak ztrátou blízkého, druhak vyrovnáním se s ní. Každá z epizod ale končí dobře, nebo alespoň nadějně a tak po shlédnutí nemá divák pocit že to celé nechce znovu vidět. Forma která byla celému projektu dána znovu ukázala, že je přenosná i kamkoli mimo domovské Estonsko. Však věřím že si podobnými příběhy prochází i nejedna z druhotných obětí střelce z Prahy, bohužel. Abych na závěr trochu odlehčil, ehm... v Estonsku se rodí opravdu PĚKNÁ děvčata..! ()

intheend

1. díl za 5* /// 2. díl za 4* /// 3. díl za 3,5* /// 4. díl za 5* /// 5. díl za 3* /// 6. díl za 5* /// 7. díl 5*. Vynikající seriál objasňující příběhy některých lidí po závěrečném masakru. Film je skvělý a co se týče seriálu, některé díly jsou slabší, ale většina je skvělá a závěrečný díl o Kasparovi je suverénně nejlepší. Nejlepší Estonský seriál (a asi jediný :D), který sem viděl. ()

Gabushe

Ti kteří sledovali jen film a opravdu pečlivě, tak jim snad bude stačit jen poslední díl. Viděla jsem celý seriál a musím říct, že nejlíp na mě působil ten poslední díl, který dopadl dobře pro Kaspara, který se pak od babičky odstěhoval (?). Dost bych ocenila český dabbing i když číst titulky se oplatilo. ()

Frosty_CZ

Každej, kdo viděl Třídu, by měl mrknout aspoň na poslední díl. Kdybych mohl viděl tvář skutečného vraha, tak nevím, zda bych s tímto rozsudkem souhlasil, pochybuji, že dodnes seká dobrotu. Ovšem na filmovém plátně je Kirs takovej sympaťák, že jsem byl rád s finálním verdiktem. Plus, co bylo pro mě nečekaný, vzhledem k málo rozpočtovému filmu/seriálu je závěrečná hudba v 6. + 7. díle. Pro mě sice seriál na jedno použití, resp. už se na něj vícekrát nepodívám, ale v paměti mi zůstane navždy. A nepotřebovali k tomu ani nějakýho Willise nebo Stallona. ()

PoprockCZ

Velmi emotivní seriál. Bylo zajímavé sledovat osudy různých lidí po tragických událostech. Nejvíce mě zaujal díl o Toomasovi. Tvrdě za svou bezcitnost zaplatil, avšak jako jeden z mála měl odvahu začít o všem mluvit a dokonce se omluvit přímo Kasparovi. Jediná část, která se do série moc nehodila byla o rodičích Paula a Anderse. Celkově mi seriál přišel lepší než film. Líbilo se mi nahlížení z psychologického hlediska. Myslím, že dokonale vystihl své hlavní poslání: Jak počáteční drobné hádky mohou přerůst v katastrofu a změnit život mnoha lidí. Nedělat nic je horší než o ničem nevědět. Na tenhle film i seriál dlouho nezapomenu. ()

Broen

No tak to mně jí flákni. Ten konec byl prosím co? Inspirace brazilskými kamarády?? Ještě mi tam chyběla Natalia Oreiro tančící na dýze.Film samozřejmě pecka, proto jsem si s nedočkavým nadšením ihned pustila navazující seriál. První tři díly bomba. Nejdříve jsem nabyla dojmu - tak tohle, to je ještě lepší. Daleko víc mě zajímalo, jak celá tahle věc dolehne na okolí a bylo to popsáno se vším detailem. Chvílemi jsem cítila až bezmocnost nad tím, že nikdo se z tohoto činu neponaučí a ty šmejdi si dál pojedou svojí viz. táhneme všechny za jeden provaz - nic nepovíme o tom, jakych nových sexuálních praktik se Kaspar naučil. No nic, ovšem k čemu se to stočilo potom, tak to nestačím zírat. Rozdíl jsem začala vidět v příbehu Toomase. Takže on je najednou svatoušek, jo? A docela dobře si to na tom vozíku užívá. A k nymfe, slečně advokátce, tak to už jsem přejížděla pasáže, Závěr to zkazil, bohužel. ()