Godzilla

• USA Godzilla (více)
USA / Japonsko, 2014, 123 min

Nejznámější impozantní monstrum na světě se ve filmu postaví proti zlým nestvůrám ohrožujícím samou existenci lidstva, kterým vdechla život vědecká arogance lidí. (Warner Bros. CZ)

Allein4

Bravůrně se filmařům podařilo skrýt to, že vlastně Godzilla není hlavní záporák. O to víc je pak člověk během filmu překvapený. A je dobře, že se vrátili ke kořenům Godzilly, a to nejen jejím vzhledem (nechci spojlerovat). Jenže příběh trochu tápe, je to akční snímek jakoby z přelomu tisíciletí. Dnes už je film asi trochu dál. Proto nemohu dát plný počet. A také proto, že Pacific Rim byl zkrátka lepší. To ale nemůže nijak narušit moje těšení se na pokračování. A podle předběžných průsaků informací to vypadá, že je se na co těšit. ()

Johny24

Godzilla perfektně zpracovaná i s tím druhým druhem monstra avšak zase se opakuje tipicky americký jeden hrdina který je všude kde se děje něco důležitého. A samozřejmě on jediný to přežije a vše zachrání. Jinak se mi to novodobé zpracování líbylo ()

RoyBatty444

Pripomínalo mi to japonskú klasiku. Zobrazením monštier určite a trochu strnulými dialógmi tiež. Nehovorím, že to je na zlo veci. Klasický vzhľad kultovej postave určite viac sluší ako predošle americké spracovanie. ()

BaseDallas

Šiel som do toho z povinnosti, vravím si, toto nikto nenatočí dobre, očakávania nula, no a - bol som príjemne prekvapený. V záplave nezaujímavých blockbustrov, sa nečakane zrodil jeden celkom pozerateľný. ()

Mark1983

Nechci tvrdit,že by se jednalo o odpad,ale měl jsem docela problém se zadívat,jelikož mě u tohoto snímku zneklidňovala i směs několikati zvuků najednou,což do toho parazitovala nepřetržitá filmová hudba,která film doslova přehlušovala.A jelikož jsem se zadíval jen u nějakých scén tak jsem z filmu téměř nic neměl,takže říkám,Tahle verze,i když je pozitivněji hodnocená,je horší,než tá z devadesátých let. ()

injoy

Epesní megalománie, která mě naprosto kompletně strhla. A já si jen spokojeně vrněl s pytlem popkornu. Sice hlavní hrdina je nevim kdo a moc mi neseděl, nicméně v celkovém pojetí bomba biják :-D Godzilla a hmyzáci sou vidět jen párkrát, díky tomu pohled na ně nenudí. btw. Řev Godzilly mi sundaval obrázky ze zdi :-D ()

serpencia

Stručně: Očekávání nevelká, nicméně skoro před koncem filmu bych hodnotil tak 70%, pak přišel modrý oheň a od té chvíle to šlo jinam... Nakonec krásných (?!) 60% a trochu strach z opakované podívané :-) ()

assassinGH

Je to tu zase. Veľké monštrá ktoré asi mimo kina nemajú nijakú moc. Neviem čo sa dá na Godzile pozerať okrem toho ako je spracovaná. Tieto invázne tituly ako aj Pacific Rim mi moc nesedia. Dá sa však povedať že narozdiel od svojej staršej verzie, ktorá skôr pripomína bábkové divadlo, je táto nová Godzila desivo úžasná. ()

ellysium odpad!

Po shlédnutí nemohu jinak.Je to možný návrat k původní Godzille,ovšem jako neuvěřitelná sračka.Nepochopím,že do tohodle obřího průseru někdo nacpal prachy.V tomto případě velebím Emmerichovu Godzillu.Škoda,že nelze dát na tohle něco,jako total odpad. ()

nezavisle

...dve hviezdy tak za efekty.... Ináč je to slabý odvar toho čo sa prezentovalo / očakávalo. Godzilla z ´98 bola oproti tomuto snímku nářez... Tento produkt je také veľké ....NIČ... :) ()

Primus tesla

Mě se ゴジラ moc líbila a je mi líto, že jsem ji v kině nedal šanci. Rozhodně měla několik silných momentů (elektrárna a hlavně San Francisko od seskoku padákem až do konce). moc se mi líbily odkazy na jaderné pokusy v Pacifiku a celá myšlenka filmu. A vůbec jsem to nevnímal jako ekologickou agitku. A postupné budování napětí bylo taky geniální. ()

Slida79

70% zajímavý vizuál, nevšední pojetí, pro mne trochu zdlouhavá poslední část filmu. Přesto dávám 4* pro zlepšení hodnocení filmu, jež stojí za to vidět. ()

gael83

Aha, takže Godzilla není zlá, ba naopak vytáhne nás z vlastních "radioaktivních" sraček aha, no tak jo teda. Úvodní retrospektiva nás uvede do děje celkem svižně, následné zapojení tragedie resp. havárie ve Fukušime je celkem hbité, pak už se to zvrtává do čisté sci-fi roviny, pořád je to, ale slušná a solidní akce s kvalitními triky i když zázrak se nekoná. Finále lehce do sraček, chtěli to, maj to mít. Moc tmavých scén a chtělo to hřmotnější hudební podklad, jinak solidka na večer, perla dvdtéky asi těžko! ()

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

Gareth Edwards a nový Jurský svět?

21.02.2024

Kolem dinosauří série začíná opět být čím dál víc rušno. Není tomu ani tolik dnů od chvíle, co jste se zde mohli dočíst, že ohledně natočení nového dílu Jurského světa z pera scenáristy prvních dvou… (více)

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

Legendary zvažuje právní kroky proti Warnerům

07.12.2020

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

Godzilla vs. Kong se nejspíš posune

26.05.2020

Nadcházející snímek Godzilla vs. Kong režiséra Adama Wingarda, jenž má zakončit čtyřdílnou filmovou sérii odstartovanou filmem Godzilla z roku 2014, měl původně dorazit už tento měsíc. Později byl… (více)