Dong Yi (TV seriál)

Dawn

Dong Yi - Jewel in the Crown

Historický / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2010, 60x60 min

Výborný seriál, který byl velmi úspěšný v Koreji. Drama má pěknou zápletku na začátku, která je velmi smutná a stává se tak motorem pro další vývoj. Ale vlastně celý příběh je krásný, zvláště stojí za zmínku herecké obsazení a i soundtrack a smutná skladba hraná na jen na Haegeum, prostě nádhera. Jediné co bych vytknul je přílišná délka, 60 episod je hodně a jde vidět, že některé věci jsou natahované, ale budiž, další jsou akční scény, kterých tu není moc, vylepšit toto a je to pecka. Původně jsem chtěl dát menší hodnocení, ale jak si tak pouštím při psání komentáře soundtrack, tak si při skladbě Yeomhye vybavují plačící malou Dong Yi říkající policejnímu šéfovi, že její otec je nevinný, omg přece jen to bylo velmi velmi dobré drama a v tomto případě si nedokážu pomoct, korejská historická drama jsou výborná, takže to doporučím všemi pěti.(20.2.2013)

• Zíza

Přeloženo. (Minimálně pár slovy ohodnotím, až to uvidím.)(27.3.2014)

Jednoznačně mé nejlepší doposud viděné JK historické dorama .. trochu jsem se obával toho počtu epizod, ale vlastně hned od začátku mě to vtáhlo do děje a úplně pohltilo ( počty zhlédnutých epizod za prvních šest dní sledování: 5 - 8 - 12 - 11 - 4 - 9 .. už jen to o něčem svědčí / 12 - 11 - 9 = můj osobní absolutní rekord ) .... Zajímavý napínavý příběh podle skutečných událostí .. Nádherný nezapomenutelný hudební doprovod .. Výborné obsazení u všech postav - skvělí herci, jak v dětských rolích, tak i v dospělosti - přitom všem samozřejmě vévodí naprosto okouzlující Han Hyo-Joo a taktéž skvělý Ji Jin-Hee - jejich občasné společné komické scénky skvěle dopřávají divákovi chvilkový oddych v jinak mnohdy nervy drásajícím ději .... občas jsem při svých hodnocení vědomě lehce neobjektivní a mírně nadržuji, přiznávám, že většinou díky hezké tvářičce - tady si ale za tu udělenou plnou palbou ***** prostě stojím.(4.8.2016)

Tady těžko hledat slova. Bez debat nejlepší historický seriál co jsem kdy viděl a jeden z nejlepších obecně. Bál jsem se délky, ale paradoxně to není vůbec natahované a bezobsahové, ale přesně naopak. Nesmírně chytlavé od samého začátku a postupně se stoupající tendencí. Je až skoro k neuvěření, jaké zajímavé intrikaření, politikaření, zrady i problémy lze vymyslet v Paláci a jak skvěle s těmi tématy pracovat tak, aby se divák nenudil a vše intenzivně prožíval, nezbytná dávka romantiky pochopitelně nemůže chybět. Nutno zmínit, že má oblíbená Han Hyo-joo s králem jsou úžasná dvojka, páreček k pohledání, Dong Yi dávala králi co proto :-) Ale i většina ostatních herců si zaslouží jen pochvalu. Seriál samotný pak skýtá bohaté a pestré pokoukání, působivé interiéry i exteriéry, kostýmy, zdařilé hlavní i vedlejší postavy, mnoho silných a emotivních okamžiků, napětí, pěknou hudbu a i při té délce se vyvarovává vysloveně nelogických událostí a momentů, resp. nikdy to není za hranou, snad až u závěrečných částí to již scénárista malilinko přehnal. V poslední třetině seriálu jsem lehce postrádal zábavnou Dong Yi, ale to již vyplynulo z okolností. Takhle závěrem je mi smutno, že to již všechno skončilo, tohle dílo vážně dokáže člověka udržet u obrazovky a po Dong Yi se mi bude fakt stýskat.(24.3.2019)

• - Herec Cheol-ho Choi, ztvárňující zde postavu Yoon Oh, v průběhu natáčení celý televizní projekt opustil. Stalo se tak po jeho nechvalně proklamovaném incidentu, kdy se ve společnosti herce Il-kwon Son v jednom nejmenovaném nočním podniku dostal do střetu s přísedící ženou, kterou, dle vybraných zdrojů, v silně podnapilém stavu fyzicky napadl. Ačkoliv na tiskové konferenci, uskutečněné bezprostředně po incidentu, herec tvrdil, že se vyvolaný konflikt pokoušel uklidnit, videa s fotografiemi, pořízenými přísedícími, jej usvědčily ze lži. Za tu se nicméně veřejně posléze omluvil s deklarováním, že se nejenom obával o svoji hereckou pověst, kterou po tak dlouhou dobu pracně budoval, ale také o dobré jméno úspěšného televizního seriálu, který tak nechtěl veřejně poškodit. 'Výrobu seriálu jsem se rozhodl opustit; je to jen to nejmenší, co mohu v rámci vlastního potrestání se udělat.' Jelikož na herce napadená žena nevznesla žádné trestní oznámení, herec zůstal policejními složkami nepotrestán. „Poslední dva roky jsem s pitím úplně přestal. Všechno bylo po celou tu dobu v pořádku, úplně v pořádku. A najednou se stane tohle…“ (Conspi)