Vesmírná loď Galactica - Krev a chrom

• USA Battlestar Galactica: Blood and Chrome
všechny plakáty
Z natáčení 4

Blod and Chrome je další spin off populárního seriálu Battlestar Galactica. Děj se odehrává v prostředí 1. Cylonské války, tedy zhruba 50 let před událostmi původního seriálu. Hlavním hrdinou je nováček koloniální armády poručík William "Husker" Adama, který usedá do kokpitu starého Raptora jménem "Lasička". (Scarecrow4)

Z natáčení 4

Gemini

Zkušební webizodická raketa, která měla otestovat s pokud možno co nejmenšími náklady (ale tak, aby úplně neurazila diváky BSG, zvyklé na nemalé vizuální hody) potenciál nového prequelu Battlestar Galacticy. Prequelu, který měl přivést před lačné oko fanouška postavu mladého Willa Adamy, a možná sledovat jeho vzestup až do kapitánského křesla Galacticy. Nebo alespoň jeho bouřlivá mladá léta vyplněná ratatatabum poletováním v kokpitu Viperu, utápěním pochybností a bolesti v alkoholu, a možná ještě etickými dilematy, která z toho adrenalinového blázna udělala zodpovědného "Starého". Zřejme vás nepřekvapí, že v té poslední rovině to poněkud drhne;) Na druhou stranu se musí nechat, že děj byl slušně zamotaný (někomu možná přišel překombinovaný) a atmosféru se taky dařilo udržovat, i navzdory stoupajícímu počtu Centurionů, na které v rozpočtu už moc peněz nezbylo:) 70% dám, ale snaha ještě podojit zavedenou značku BSG je tu už přece jen trochu moc viditelná. ()

HAL

Kdyby to natočili amatéři jako fan-film s rozpočtem z veřejných sbírek mezi kamarády, tak Blood and Chrome klidně zatleskám - ale na profesionální produkci je tohle prostě bída. Příběh není tragický, byť odpovídá zhruba jedné seriálové epizodě (a to zdaleka ne těm nejlepším), ale herci jsou tu stěží béčkoví a triky jsou na úrovni tv produkcí z devadesátých let. Naštěstí to tu aspoň neprasí pokusy o tajemno a metafyziku, na které dojela plnokrevná Galactica ve svých finálních sériích. 5/10 ()

H34D

Blood and Chrome se dotýká světa BSG jen velice okrajově, kdyby se hlavní postava nejmenovala William Adama, uskromnila by se podobnost s kultovním seriálem jen na koncept boje lidí proti strojům. Navíc charakter Adamy je naprosto k nerozeznání. Mladičký arogantnín pilot je příliš "hrr", vrhá se po hlavě do nebezpečné mise, přičemž za rohem na něj čihá nejedno překvapení a zrada. Zpracování je dosti béčkové, triky extrémně lacinné, ale atmosféra vtahující a intenzivní. Vítán je i velmi stručný úvod a brzký nástup akce. Celkově webizody rozhodně neurazí! 7/10 ()

JASON_X

Skvělý válečný sci-fi film, který svým napínavým příběhem a temnou paranoidní atmosférou hravě strčí do kapsy všechny infantilní Star Treky a podobný šunt. Mladý Adama je zatraceně cool a ostatní postavy taky, až na Adamova kokotpilota. Ale musel tam být samozřejmě nějaký ten trochu bábovka, aby vynikl fakt, jaký byl Adama za mlada frajer. Třeba takového cylonského centuriona umlátil pajsrem jako prd... Jen je velká škoda, že se na ten skvělý film skoro nedá koukat, protože jeho střihač byl dement a kameraman tuplovaný. Moc rád bych oba ty tupé prasopsy měl aspoň na půl hoďky k rukám. Tedy v rukách. Tedy v jedné ruce a popořadě, po jednom; v té druhé bych držel mačetu. FRACK! ()

Tom_Lachtan

Stará láska nerezaví, v případě Blood & Chrome to platí dvojnásob, protože pocit, když jsem znovu uviděl nápis GALACTICA se dá přirovnat jen s tím, když jsem v kině znovu navštívil Hobitín a Roklinku. Samotnej děj mě bavil a to dosti, ačkoli Adama zas tak moc Adamovitě nepřipadal, brzo jsem si postavu jej i jeho co-pilota oblíbil. Co jsem začal zbožňovat je výsuvná střílna u Raptorů, která dodala soubojům punc něčeho "staršího," takže pozorovat souboje z BSG a Blood & Chrome je jako pozorovat souboje z první a druhé světové. A kecy o špatné grafice si nechte, o té snad žádný seriál nikdy nebyl, raděj pořádejme tryznu za to, že tenhle skvost se nikdy na obrazovky nedostane v plném rozsahu... poznámka: hodnocena verze sestříhaná do jednoho kusu ()

• Na konci 10. webepizody "Blood and Chrome" je možné vidět Viper "Husker", která je Williama Adama (Luke Pasqualino) a se kterou později letěl i jeho syn "Apollo" v seriálu Battlestar Galactica (od r. 2004). (ExpertAsie)
  • Projekt měl být původně seriál, ale nakonec z plánů sešlo a vznikly webepizody. (ExpertAsie)