Vesmírná loď Galactica – Krev a chrom (TV seriál)

Battlestar Galactica: Blood and Chrome

Clara George

Ron Rosen

Scénografie:

Brian Kane

Jelikož jsem autorem popisků jednotlivých epizod a velkým fandou seriálu Battlestar Galactica, nemohl jsem samozřejmě ani Blood and Chrome vynechat. Popravdě, těšil jsem se moc na první Cylonskou válku a na budoucího komandéra Adamu. Zklamání, kterého se mi ovšem dostalo v podobě špatných efektů poněkud kazí celkové hodnocení tohoto velkého příběhu. Tento názor patrně sdílel i produkční tohoto seriálu, a proto ho hned v první fázi zastavil. Nicméně je potřeba ohodnotit alespoň to co z režije Jonase Platea zbylo. Záměr jistě nebyl vůbec špatný, ale provedení už trochu pokulhávalo. Výkony herců mě v podstatě bavily a celkový dojem s příběhu jsem měl velmi kladný. Tyto rozporuplné pocity vě mě jen vyvolaly touhu po pokračovaní. Nakonec když odpustíme horší efekty tak 65%.(9.8.2013)

Zhlédnuto ve formě celovečerního filmu. Velice zajímavá (bohužel) jednohubka z První Cylonské války z pohledu mladičkého Adamy. Trochu mě mrzelo, že se nevrátil Nico Cortez, který byl rozhodně lépe zvoleným hercem ve spojistosti s mladým Billem Adamou, ovšem ani Luke Pasqualino neodvedl špatnou práci, jen ta podoba byla nulová. Triková stránka je hodně rozporuplná, na jednu stranu se mi všechny ty barvičky nehorázně líbily, celé to působí trochu jinak a vcelku i nadupaně, na druhou stranu občas ta digitálnost všeho strašně bila do očí a měl jsem spíše pocit, jako kdybych sledoval (hodně dobré) animace k nějaké počítačové hře. Rozhodně bych ubral na CGI efektech a přidal pevné kulisy. A co mě potěšilo úplně nejvíc byl návrat Beara McCrearyho k hudební stránce Galacticy, bez jeho hudby bych si jeho svět nedokázal vůbec představit.(8.8.2013)

• maddy

Na začiatku priznám, že ku kultovej Battlestar Galactice som sa dostal až niekoľko rokov po odvysielaní (asi 2010, ak ma pamäť neklame). To však nijako neovplyvnilo moje uznanie jej kvalít a navyše aspoň som mohol v priebehu 2 týždňov pozrieť všetky štyri série, dodatočné dva filmy, tri websérie a nasledovnú Capricu ... a seriálu udeliť vysoké hodnotenie. Na najnovší prírastok Blood & Chrome som sa preto oprávnene tešil od prvého ohlásenia niekedy v čase, keď som s pozeraním BSG práve finišoval. Bohužiaľ už prvotné problémy (zrušený pôvodný seriál na SyFy, upustenie od natáčania seriálu, až nakoniec rozhodnutie o webseriály na youtube) naznačovali, že tentokrát sa nebude jednať o ďalší seriálový „kult“. A je tomu naozaj tak. Rozumiem, že webové seriály nemôžu oplývať počtom epizód Fringe (22 epizód za sériu) alebo nebodaj stopážou Dextera (jedna epizóda cca 50-55 minút), ani najdokonalejšími CGI efektmi, ale pokiaľ jedna epizóda dokáže nudiť aj na ploche 10 minút je niečo zle. Charaktery známych postáv stvárnené pochopiteľne novými mladšími hercami postrádajú charizmu, príbeh pôsobí ušitý horúcou ihlou, akcia je neprehľadná (navyše výrazne ju degraduje v niektorých častiach až priemerné CGI), pokus o „cool pózu“ (odrazy svetiel ala Star Trek) sa tu vyslovene nehodí a čo je najhoršie ani v jednej minúte na mňa nedokázala dýchať nostalgická atmosféra pôvodnej BSG (čo by inak malo byť asi zárukou „prequelu“). Pár bodov za to, že som fanúšik sci-fi, za pár známych postáv a odkazov na udalosti BSG a občas (naozaj len občas) slušnejšiu akciu vo vesmíre. Inak však zbytočný prírastok do BSG univerza, kvalitatívne ešte slabší ako predošlé viac menej zbytočné doplnky Razor Flashbacks, The Resistance a The Face of the Enemy. Škoda, tešil som sa na nový kult v televíziách, ktorý by sa minimálne vyrovnal dokonalej Battlestar Galactice a Caprice(pri nej škoda zatrhnutej druhej série kvôli nižšej sledovanosti) ... nakoniec sa musím uspokojiť len s krátkym a nezáživným webseriálom, pri ktorom už prvotné problémy naznačovali, že tu niečo nebude v poriadku ... nedal som si povedať! CELKOVO: 2* / PS: prekvapuje ma to vysoké hodnotenie na csfd (k 7.1.2013 - 85%), keďže na ostatných weboch narážam na skrz naskrz priemerné hodnotenie. To tu je naozaj až toľko zaslepených fanúšikov, ktorým po tých rokoch stačí k spokojnosti aj tento neporovnateľne slabší odvar Battlestar Galacticy?(7.1.2013)

Stará láska nerezaví, v případě Blood & Chrome to platí dvojnásob, protože pocit, když jsem znovu uviděl nápis GALACTICA se dá přirovnat jen s tím, když jsem v kině znovu navštívil Hobitín a Roklinku. Samotnej děj mě bavil a to dosti, ačkoli Adama zas tak moc Adamovitě nepřipadal, brzo jsem si postavu jej i jeho co-pilota oblíbil. Co jsem začal zbožňovat je výsuvná střílna u Raptorů, která dodala soubojům punc něčeho "staršího," takže pozorovat souboje z BSG a Blood & Chrome je jako pozorovat souboje z první a druhé světové. A kecy o špatné grafice si nechte, o té snad žádný seriál nikdy nebyl, raděj pořádejme tryznu za to, že tenhle skvost se nikdy na obrazovky nedostane v plném rozsahu... poznámka: hodnocena verze sestříhaná do jednoho kusu(9.2.2013)

Webseriál předhozený vyhládlým fanouškům. Čili nemá smysl srovnávat se standardní seriálovou produkcí (čehož se hned v zápětí dopustím). Na webseriál nadprůměr. Ale jinak klasika - končí to dřív, než začne... Taková minijednohubka. Designově mrazivější, herecky mírně slabší. Děj má sprinterské tempo. NEuvěřitelný přemotivovaný Husker bez přiškrceného barytonu. Hudba vychází z původních námětů, ale taktéž s ní tvůrci zbytečně šetří - vyjma závěrečné metalové úpravy nosného songu, adaptace Gayatri mantry... Vyskytne se tu a tam pár klišoidních miltaristickoidních momentů ve scénáři, ale jako celek fajn počin, který potěší, fanoušky sci-fi a bsg obzvláště.(27.9.2013)

• - Projekt měl být původně seriál, ale nakonec z plánů sešlo a vznikly webepizody. (ExpertAsie)

• - Na konci 10. webepizody "Blood and Chrome" je možné vidět Viper "Husker", která je Williama Adama (Luke Pasqualino) a se kterou později letěl i jeho syn "Apollo" v seriálu Battlestar Galactica (od r. 2004). (ExpertAsie)