Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

Davies182

Plastelína je ještě pořád úžasně zajímavá věc, Aardman ale tentokrát trochu škobrtá v zábavnosti. Nejslabší je rozjezd - než se začně něco pořádného dít, sedačka si tiše postěžuje na několik neklidných poposednutí. S příchodem do Anglie je to už lepší, vyložená radost z akce ale stejně přijde až na konec, který hodně připomíná PIXARovské Up!. Milých vtípků, chytrých gagů, a všeho podobného jsou sice ve filmu mraky, jenomže i takový Slepičí úlet byl o třídu zdařilejší. P.S. Škoda chybějící verze s orig. dabingem v naší zemičce: Trojan je fajn, ale Hugh Grant by možná byl coolovější. ()

pepo

Hromadu super postáv, množstvo krásnych maličkostí, ale....celé to ide iba na pol plynu a dej ma takisto nebavil. Dosť sklamanie 6/10 ()

Xmilden

Aardmanovská taškařice na pirátské téma. Spláchnutej Pirátům sice uplaval, ale jen o prsa. Kdo má rád podobnou pohodovou zábavu tak by jej tento snímek neměl minout. ()

kinej

Ano zase je to legrace jako všechny aardmanovské animáky, ale neměl jsem při sledování Pirátů tak vtíravý pocit jedinečnosti tohoto díla, jako u jejich ostatních filmů. Pocit, že se na film můžu podívat víckrát a vždy nadju v každém druhém záběru nějaký nový vtipný detail, nebo gag. Zkrátka i přes dobrý námět a scénář na mě film působil trochu uspěchaně. I přesto mě ale bavil víc než většina digi animáků a obzvlášť jsem si užil hlasů Davida Tennanta a překvapivě i Hugha Granta, od kterého jsem takové kouzlení s hlasem rozhodně nečekal. ()

Big Bear

,, A Charlesi, nechte si narůst vous ať nevypadáte tak odule! " :-))) !!!!!! ---------------- U sta vilejšů, to byla jízda. Na Piráty se dá dívat různě. Někdo je bude hodnotit z hlediska provedení plastelínových postav a animací, někdo z hlediska příběhu. Jinak jej ocení děti a jinak dospělí. Já jsem si opravdu pošmák. Film je opravdu pro všechny. Děti ocení pirátskou tématiku a snahu zachránit Poly, dospělí pak nejeden povedený vtip. A kdo o polovině devatenáctého století něco ví, bude se bavit královsky. Osobně už jen za Poly a zápletku se Sirem Charlesem Darwinem (který asi buší na hrobku v Cambridge a o Jejím Veličenstvu královně Viktorii ani nemluvě :-) ! ) dávám velký palec nahoru. Ten film je doslova přecpán neuvěřitelnými vtipy a velmi inteligentním humorem a to v takovém množství, že ani dospělák je při jednom shlédnutí nepobere. Já se u této vpravdě komedie bavil tak, jak už dlouho u žádné jiné a to ani hrané filmové. Anglický humor z Pirátů přímo vyvěrá a britové opět perfektně prokazují schopnost dělat si sami ze sebe a svých tradic úplně v klidu jednu velkou prdel :-). Snad proto jejich humor mám tak rád, je dost podobnýmu tomu českému černému. V neposlední řadě vyzdvihuji svělý dabing v čele s Ivanem Trojanem. Nemohu jinak, tohle je za plnou salvu. //// Dávám 5 šimpanzích ledvin. ()

JohnnyD

Podobne ako ParaNorman aj Pirates! padajú na sfušovanom scenári. Zápletka so súťažou o piráta roka musí prísť k smrti neoriginálna aj dvanásťročným deťom. Naopak až príliš zvláštne pôsobia v príbehu Charles Darwin, dodo a kráľovná Viktória. No v prvom rade to nie je vôbec film o pirátoch. Väčšia časť filmu sa odohráva v Londýne ako na pirátskej lodi a vedecký objav vyhynutého vtáka dodo tu má väčší priestor ako pirátske dobrodružstva. ()

playboxguest

Celkem nezáživnou první půlhodinku s přehledem zametá zbývající hodinka plná vydařených nápadů a vtípků, jen škoda, že 3D ** tentokrát za moc nestojí a předvede se minimálně. 60% ()

HAL

Ne všechno co vypadá jako animák od Aardmanů je animák od Aardmanů, smutná to pravda. Blíž než k epickému Wallaci a Gromitovi či snad Slepičímu úletu mají Piráti! k obyčejným CGI animáků vznikajícím vůkol všude, jen pár originálnějších gagů a jistá "britskost" ve feelingu z filmu se trochu vymyká. 7/10 ()

kingik odpad!

Ty jo, Trnka měl lepší animaci. Ted nevím jestli datum téhle animované stoky se datuje před anebo těsně před vyhynutím dinosaurů, ale podle technické úrovně to bylo před. Lituji děcka a jejich rodiče co jdou na tohle do kina. Fakt to rovnou mohli ty peníze za kino spláchnout do hajzlu a vyšlo by to nastejno. Nejhorší co jsem letos viděl. Normální člověk to nemůže dodívat do konce. Zlatej Depp a jeho piráti. Fakt strašný. 0% ()

Legas

Aardmani, styďte se. Slabota! Fórky v druhém plánu místy výborné, technicky moc pěkné, ale ten příběh, stokrát okopírovaná bííída. A navíc téměř bez vtipu. Fuj, velebnosti. Být to od Disneyho, dám i 3*. ()

Anderton

Ardmanovci tentokrát cielia na menšie publikum, ale skôr iba vekovo a nie na deti ľubovoľného veku. Nezaujala ani zápletka, ani Londýn, ani kráľovná. Ako exemplárny príklad môjho sklamania zo štýlu humoru Pirátov uvediem pokusy hlavného hrdinu o prepad niekoľkých lodí, pričom štyrikrát po sebe narazí na posádky bez pokladu. Sledujeme tak v podstate viac krát opakovaný jeden vtip, čo určite poteší menších divákov, mňa to skôr otrávilo. ()

Dzeyna

Ale jo, hezká pohádka, Královna Viki s mega zadkem, Kapitán Pirát, blboun, Charles Darwin a šunka :D. Bylo by to ještě lepší, kdyby zde byla použitá novější a vymakanější animace a celkově grafika, takovouhle jaká je tady použita nemám moc ráda. Jinak to krásně odsýpá a má to dobrý spád a děj, člověk se u toho rozhodně nenudí. Rozhodně je to lepší průměr. ()

swamp

Velice vtipná záležitost od Aardmanů. Spousta popkulturních i jiných zábavných odkazů, svižný děj a příjemná animace dělá z The Pirates! skvělou oddychovku - a zatím jeden z nejlepších animáků roku 2012. ()

Slarque

Od Aardmanu automaticky čekám to nejlepší, ale to se tentokrát tak úplně nepovedlo. Zejména ve střední části je tenhle film vlastně málo zábavný. Celkově tu jsou sice mraky drobných fórků snad v každém záběru, ale uprostřed se v tomto prostředí neodehrávají žádné vtipné scény. Většina humoru je opět zaměřená na dospělého diváka (a část je natolik sofistikovaná, že je ani spousta dospělých nepochopí). Ale klidně je možné, že původní verze byla zábavnější. Tudíž může moje hodnocení časem vyšplhat o hvězdičku výše (70%). ()

iamek

První co musím pochválit je český dabing v podání Ivana Trojana a Elišky Balzerové. Děj je poměrně zajímavý a nenudí. Kvalitní animace musí už být samozřejmost. Příjemná animovaná jednohubka jak pro dospělé tak pro špunty. ()

klerik

Napriek určitej šablónovitosti a záverečnej strate odvahy tvorcov, ide o jedno veľké prekvapenie. A to som si myslel, že pirátska tématika je už zase na pár rokov vyčerpaná... Pekne šialené a svižné, občas vynikajúco vtipné. Keby sa trochu viac pohrali s klasickým záverečným klišé (pridaním trochou viac sebeckosti), bola by to fakt pecka... ()

Chrustyn

Aardmanovic tvorbu můžu, jelikož každý film z jejich dílny, překypuje tvůrčími nápady natolik, že divák nestíhá žasnout nad tím, co tvůrci dokážou a vymyslí. V tomto případě zpracovávají pirátské téma a přestože je zde řada originálních a vtipných scén a gagů, které od nich divák očekává, film jako celek už nepůsobí tak svěže a vtipně jako třeba "Spláchnutej" nebo jakékoliv dobrodružství "Wallace a Gromita". Ostatní se možná pobaví ale já čekal mnohem více. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky