Piráti!

• Velká Británie The Pirates! In an Adventure with Scientists! (více)

Film ukazuje události, které se přihodí bandě bodrých smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona Prášila. Tato komedie začíná, když Pirát kapitán se svou posádkou vytáhne do bitvy proti svému soupeři Černému Bellamymu, aby získal kýženou cenu „Pirát roku“. Jejich cesta vede z Karibiku až do viktoriánského Londýna, kde se setkají s všemocným nepřítelem, který je odhodlán vymazat piráty z povrchu zemského jednou provždy. Piráti zjišťují, že jejich pátrání je vítězství dobrosrdečného optimismu nad nudným násilím zdravého rozumu. (oficiální text distributora)

packa

Aardmani zklamali. Gromitovskými peckami a Slepičím úletem si nasadili laťku tak proklatě vysoko, že každý další pokus o navázání na nesmrtelné modly, je zdá se předurčen k nezdaru. U řady vtípků budete mít pocit, že už jste je někde viděli (postavička zavěšená na provaze visícím z létajícího prostředku a druhá postavička se snaží lano přešmiknout - pánové, vykrádat svůj vlastní opus Slepičí úlet, máte to zapotřebí?). 3D tentokrát naprosto, ale naprosto zbytečné, všem potenciálním divákům protentokrát doporučím nevyhazovat peníze za 3D verzi, film si stejně dobře užijete v klasickém 2D. K příběhu - tvůrci opakují stejnou chybu, kterou spáchali při tvorbě předchozího celovečerního animáku Spláchnutej - křečovitou snahu narvat gag do každého záběru, bez ohledu na to, jestli je onen gag aspoň trochu vtipnej. Ostatně kvalita humoru je velmi kolísavá, zdaleka se nejedná o takovou inteligentní zábavu, jakou svého času divákům nabídnul už několikrát mnou zmíněný slepičí opus. A rozhodně je humor pirátů určen mnohem mladší cílové skupině diváků, dospělí se prostě budou bavit mnohem méně. Verdikt – pro tentokrát za tři, z nostalgie, ale jestli mě milí Aardmani podobně zklamete i příště, půjdu s hodnocením nemilosrdně dolů. A rozhodně si vás, ač nerad, přesunuji z kolonky „studio od nějž beru všechno“, do kolonky „přečtu si recenze, zkontroluji diváckou spokojenost a pak se rozhodnu, jestli na váš film vyrazím“. ()

Yardak

U Neptuna, to byla ale švanda! :o)) Kdyby filmek měl o něco lepší scénář (zbytečně vsunuto pár cliché-scén), tak bych uvažoval i o maximálním hodnocení. Plastelínová animace pobavila a naznačila, že i v dnešní době má smysl točit takové filmy (nemusí být jen digitální animace). Pozor na piráty z 19. století! ()

VenDulin85

Chcete-li dosáhnout úspěchu v animovaném filmu o pirátech, musí obsahovat následující klíčová slova: knihovnice, vilejši, Jane Austen a blboun nejapný. Je dobré přečíst si i předlohu, byť si z ní tvůrci moc nevzali. Dokonale ale vystihli celou posádku i Černého Bellamyho. Co dodat? Jsem ráda, že Piráta s šálou namluvil Martin Freeman. ()

Ivoshek

Modelínová animace je strašně příjemná na koukání. Možná tenhle film není tak chytrý, jako je třeba Slepičí úlet, ale vtipů je tam pořád dost od začátku až do závěrečných titulků. Třeba série neúspěšných nájezdu na lodi, kdy piráti postupně přepadnou lodě s malomocnými, s nudisty a se zvířecími exponáty, je naprosto super. ()

SLOTH

moc pěkně provedené ( kouzlo je hlavně v různých detailech) dílo jak pro velké tak i malé. já se náramě bavil. a myslím že je to první film který udělal zlosyna z kralovny Viktorie. ()

ARI50

Jak já nemám rád plastelinové pohádky je to totiž hnusný nelíbí se mi to i když tady tahle banda pirátu trochu uspokojila stejně to nemusím. ()

Drunk_Queen

Ze začátku bohužel dost nesympatický animák, animace ala modelína mě neuchvátí asi nikdy. Pak ale začal ukazovat svou tvář sympatický děj o pirátech, kteří chtěli jen nějaký ten úspěch a uznání. A zlaťáky samozřejmě :D. 80% ()

Morholt

Omletý příběh o tom, jak chce chudák získat truhlu zlaťáků, aby si pak uvědomil, že skutečné hodnoty jsou někde jinde. Každopádně dětem se to líbilo, já se taky usmíval pod vousy, takže celková spokojenost se dá vyjádřit jako mírně nadprůměrná. 60% ()

maseer2

začátek svěží, vtipný a originální, ale nakonec se z toho vyklubal jen průměrný animák se vcelku profláklou zápletkou, která se jen snaží tvářit neokoukaně.. a po únavně působící většině filmu už to nezachrání ani zdařilá poslední pětiminutovka.. ()

bouncer

Příjemná ardmaní oddychovka, které ovšem chybí kouzlo a lehkost jejich jiných počinů (především Wallace a Gromita) - jakoby přišel posun k uniformnímu a nezávadnému americkému stylu. 70 %. ()

Terva

CITÁT - Co mám napsáno pod erbem!!?? - NESNÁŠÍM PIRÁTY!!!!!......... Natočeno podle knihy "The Pirates In an Adventure With Scientists" Gideona Dafoa. Ten si k filmu napsal i scénář. Být pirátem, neúspěšným, pirátem není žádná slast. Nejvíc to poznává Pirátský Kapitán. Když je vyhlašována soutěž o nejlepšího piráta roku, vzbudí jeho účast velký smích. Nechá se však unést jistou vlnou hrdosti a stejně se přihlásí. CITÁT - Pirát roku? Já?.......... Milý deníčku! Zdá se, že mě čeká mokrý hrob. Spousta vtipných hlášek, černého i Britského humoru, povedená hudba, podmanivý příběh - to je Aardman. CITÁT - Londým smrdí jako moje babička........... Podstoupíte-li však nějaké oběti ku prospěchu svému, bude to mít nedozírné následky. CITÁT - Tak fajn, obejdu se i bez vás........... DIALOG: PIRÁTSKÝ KAPITÁN - Člověk se nevyvinul ze slimáků jen proto, aby pil svůj vlastní pot. Jdeš s námi Bobo? BOBO - (Cedulky) - Vy jste se snad "MIND"! DARWIN - Co jste to říkal o těch slimácích??........... Takhle dojemné dobrodružství jsem nečekal. CITÁT - Ahóój......... Vtipně řešené jsou i závěrečné titulky, a to celé. ()

villon17

Pěkná podívaná s Martinem Freemanem, kterej by se ale měl zaměřit na výslovnost písmene "P". To se někdy nedalo poslouchat, jak do toho prskal. Každopádně sranda byla, nápad to mělo, příběh s cílem, zvrat před koncem a krásný "vyvrcholení". Mám ráda animáky, pže jsou často stejně drsný jako normální filmy pro dospělejší diváky, ale tady oceňuju, že vlastně po dlouhý době je to pohádka v pravym slova smyslu a stejně se dokáže líbit všem věkovejm kategoriím. ()

PauloZ

Piráti jsou skvělí a upřímě mě překvapilo, jak jsem se bavil. Technicky bravůrní práce, příběh v rámci žánru v pohodě a několik opravdu povedených zábavných situací. Bavil jsem se parádně, pěkně to odsýpá, vůbec nenudí a navíc skvělý dabing v čele s Trojanem, který tomu dal opravdu hodně! Věřím že dabing převyšuje originální znění. Nemám důvod nedát 4* :) ()

hous.enka

Já vám teda nevím. Figurky i prostředí jsou úžasné (pirátovy vousy, převlečená pirátka, královna Viktorie, scenérie Londýna nebo tropického ostrova), ale jako celek mě tenhle film zkrátka nepřesvědčil. Čekala jsem třeskutou legraci v plastelínovém provedení, ale dostala jsem poněkud skoupou pohádku o tom, jaké je to být pirátem. Největší slabinou Pirátů je podle mě příběh. Hon na Doda je sice dobrý nápad, ale nějak tomu chybí větší dynamika. Nebo logika? Zkrátka to není film, co by byl pevně ukotvený v místě a času, ale mohl by se odehrávat kdykoli jindy a místo Poly by tam mohl být jakýkoli jiný živočich nebo předmět. A to je totiž to - Piráti nejsou filmem, který by se dal vidět znovu. Podle mě nemají dech na to, aby udýchali druhé promítání. Aspoň pro mě ne. ()

Kryton

Aardmanovskou plastelínu žeru! Piráti nejsou příliš dětský a nechává si britský humor, ač z velké části se již Aardman zabydlen u SONY Animation. Nejede to v klišé pirátských filmů, ale jede si to svojí. Vrcholem je pak hodně punkový soundtrack! .... teď budu mít o to více rád šunku! ()

MartinezZ

Vůbec to není špatné, má to plno dobrých vtípků a narážek, jen... jen je to hodně zbrklé, nestačím vstřebat jednu věc a už je tu další a další.. Rád bych si ty nápady chvilku vychutnal. Navíc, pokud jste viděli trailery, viděli jste velké množství vtipů a nápadů. Film tak mohl být delší a děj trochu rozvláčnější. Obávám se tedy, že jsem měl přílišná očekávání od Aardmanovsky praštěného světa a jeho výtvarníků. Očekávám, že na Piráty! zapomenu asi stejně jednoduše, jako na Flushed Away (které jste mi připomněli až ve zdejších komentářích). PS: Hudba dobře zvolená. ()

Hannibal92

!pozor, může obsahovat spoil! Věřím tomu, že děti v kinech musejí plesat radostí, je to moc pěkně zpracované, bez zbytečného násilí (nebudeme zbytečně kazit ty "nevinné" duše). Příběh se snaží odvrátit pozornost od toho že by pro piráty bylo nejdůležitější zabíjení a loupení a místo toho dává do středu dění soutěž o piráta roku, kterou i když vyhrává pirát který toho nakrade nejvíc, tak nakonec ukazuje že "mít svého Doda" je mnohem podstatnější než dělat že jsem vykradl celou anglii. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky