Odstřelovač: Reloaded

Trailer

Seržant Brandon Beckett (Chad Michael Collins), syn známého snipera Thomase Becketta, pracuje v amerických mírových sborech v Demokratické republice Kongo. Jednoho dne dostane rozkaz zachránit evropského farmáře, jenž uvízl uprostřed nepřátelského území povstalců. Když Beckett se svými muži přijede na farmu, přepadne je tajemný sniper a jeho útok přežije pouze zraněný seržant. S pomocí otcova bývalého chráněnce, instruktora odstřelovačů Richarda Millera(Billy Zane), se musí Beckett naučit myslet jako sniper a vypátrat vraha dříve, než se vrátí a dokončí svou práci. A také odhalit vůdce spiknutí, který dal rozkaz vyhladit Beckettův tým. (oficiální text distributora)

Trailer

MartinezZ

Oproti původnímu Sniperovi hodně "levné" a spíše mi to připomínalo nějakou béčkovou hru. Hlavní postava je takřka nezranitelná, ačkoliv je zasypávána střelami a je na volném prostranství, nezničitelný mariňák. Nepřátelé jsou bez mozku a nabíhají na porážku jak dobytek, dokonce aniž by stříleli. Příběh i dialogy až směsné. ~~~ Jedinými plusy je tak částečné propojení s prvním dílem, alespoň trochu profesionálně se chovající Billy Zane (jestli to jako laik můžu posoudit) a záběry přírody. ~~~ To je ale dost málo. Původní Sniper je lepší a příroda v dokumentárních filmech také. Jedna je málo, čisté dvě už moc -> 1,5*. ()

kaylin

Je to trochu zbytečně nastavovaná akční kaše, ale je docela fajn, že se pořád vychází z toho původního. Vrací se Billy Zane, i když kvůli němu na to rozhodně nekoukejte. I když je na plakátu jako první, prostoru tu má strašně málo. Příběh se točí kolem syna původního odstřelovače a nutno říct, že se celkem potatil. To se podepsalo i a neoriginalitě příběhu, kterému chybí silné momenty. ()

Dubro

V čase môjho hodnotenia mal Sniper: Reločosi až 53 spotených percent. Je záhadou, kde toto šedivé a úplne priemerné skoroakčné béčko nabralo tie 3 percentá. Celý tento ťažký nezmysel má dej jednoduchší ako pesnička od Ricka Aestlyho. A len tak na okraj, mňa osobne mister Chad Miško Collins s tým jeho plechovým xischtom nepresvedčil, že má niečo spoločné s vojakom, nie to ešte so sniperom. 50% zo súcitu a s nočným videním. ()

Johnny.ARN

Jednotku som videl asi pred sto rokmi, ďalšie pokračovania mi ušli. Od tohto som čakal akciu, mrtvých negrov, krásne zbrane a techniky maskovania. Dostal som akurát tak rýchlo odsýpajúci dej, dve nemasné, neslané akcie, v ktorých nebolo dokopy nič poriadne ukázané, a z očakávaní sa vyplnili akurát tak mrtvy negri. Zane s fúzami a ako šedá eminencia v pozadí ma nenadchol, čo je ma tiež sklamalo. Škoda, ale upadá to. 2 z 5 ()

Malarkey

Akce jak z nějaké počítačové hry. Akce, která je jiná, než jaké akce normálně jsou, ale pořád je docela dost zajímavá. Odstřelovač mě dokázal bavit a Billy Zane opět ukázal, že může být dobrý akční hráč na poli akčních filmů. To, že občas něco bylo nedomyšlený, ani neřeším. Furt je to béčko jako sviňa a scéna, kde sniper prostřelí jednoho Kongana skrz na skrz až mu utrhne tělo a po chvíli pak dalšího střelí asi 6ti ranami, než ho vůbec zabije, mě tak vůbec nerozhodila. ()

• Natáčelo se výhradně v oblastech jižní Afriky. (Conspi)
  • Plukovník Jäger (Richard Sammel) by podľa nášivky na uniforme mal patriť k nemeckému Bundeswehru. Používa však vzor uniformy, ktorý Bundeswehr nepoužíva. Vo filme používajú rovnaký vzor africkí vojaci. (koba)