Odstřelovač: Reloaded

Claudio Fäh, David Wicht

William Flicker

Scénografie:

Shane Bunce

Další pokračování sniperského hitu, už čtvrté. Tom Berenger zde už nehraje, zato sledujeme sniperskou epizodu jeho syna někde v Kongu. Přiznám se, že jsem čekal hrozný film, plný blbostí a naprosto nudný. Ono to ale zase tak špatné nebylo. Místami to mělo dobrou atmosféru a závěrečný souboj byl skvěle natočený. Chvílemi mi to sice připadalo, jako kdybych sledoval dokument stanice National Geographic, ale na nedostatek akce si nemohu stěžovat. Jen je skutečně vidět, že se jedná o video film, který má k dokonalosti daleko. Nicméně já se u něj bavil, protože odstřelovačský filmy mám rád. Dokonce se mi zde líbil i Billy Zane, takže celková spokojenost.(24.6.2011)

Na to, že byl tento Snajpr lacině odmaštěný v Jaru, zanechal mou pokožku hebkou a bez větších dermatologických změn. A výraznější alergickou reakci kupodivu nevyvolal ani olysalý Bily Zejn, jehož herecká kariéra beznadějně klesla ke dnu spolu s Cameronovým parníčkem. Kluci s dlouhými hlavněmi hezky redukují populační explozi v Kongu, až se jim zahřívají jejich teflonové kulky, což nijak neurazilo mé vytříbené umělecké cítění a artový vkus, tudíž se klidně podívám i na Sniper: Revolution.(26.5.2011)

• kaylin

Je to trochu zbytečně nastavovaná akční kaše, ale je docela fajn, že se pořád vychází z toho původního. Vrací se Billy Zane, i když kvůli němu na to rozhodně nekoukejte. I když je na plakátu jako první, prostoru tu má strašně málo. Příběh se točí kolem syna původního odstřelovače a nutno říct, že se celkem potatil. To se podepsalo i a neoriginalitě příběhu, kterému chybí silné momenty.(18.9.2014)

• Johnny.ARN

Jednotku som videl asi pred sto rokmi, ďalšie pokračovania mi ušli. Od tohto som čakal akciu, mrtvých negrov, krásne zbrane a techniky maskovania. Dostal som akurát tak rýchlo odsýpajúci dej, dve nemasné, neslané akcie, v ktorých nebolo dokopy nič poriadne ukázané, a z očakávaní sa vyplnili akurát tak mrtvy negri. Zane s fúzami a ako šedá eminencia v pozadí ma nenadchol, čo je ma tiež sklamalo. Škoda, ale upadá to. 2 z 5(27.5.2014)

• MartinezZ

Oproti původnímu Sniperovi hodně "levné" a spíše mi to připomínalo nějakou béčkovou hru. Hlavní postava je takřka nezranitelná, ačkoliv je zasypávána střelami a je na volném prostranství, nezničitelný mariňák. Nepřátelé jsou bez mozku a nabíhají na porážku jak dobytek, dokonce aniž by stříleli. Příběh i dialogy až směsné. ~~~ Jedinými plusy je tak částečné propojení s prvním dílem, alespoň trochu profesionálně se chovající Billy Zane (jestli to jako laik můžu posoudit) a záběry přírody. ~~~ To je ale dost málo. Původní Sniper je lepší a příroda v dokumentárních filmech také. Jedna je málo, čisté dvě už moc -> 1,5*.(25.4.2011)

• - Plukovník Jäger (Richard Sammel) by podľa nášivky na uniforme mal patriť k nemeckému Bundeswehru. Používa však vzor uniformy, ktorý Bundeswehr nepoužíva. Vo filme používajú rovnaký vzor africkí vojaci. (koba)

• - Natáčelo se výhradně v oblastech jižní Afriky. (Conspi)