Ao no Exorcist

(seriál)
  • Japonsko 青の祓魔師[エクソシスト] (více)
Trailer 2
Japonsko, (2011–2024), 24 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Kazue Kató (komiks)

Nobuhiko Okamoto, Džun Fukujama, Akeno Watanabe, Nao Tójama, Sumire Morohoši, Kazuja Nakai, Megumi Hajašibara, Kotori Koiwai, Tecuja Kakihara, Júki Kadži (více)

Série(4) / Epizody(61)

Rozhodnut vzdát se dráhy Satanova nelegitimního syna vstupuje Rin na Akademii pravého kříže, aby se po vzoru svého učitele stal exorcistou. (Netflix)

Trailer 2

zelvopyr

Japonský mainstream anime jde, zdá se, pozvolna dolů. Nejobvyklejší žánr, shounen (zaměřený na mladší chlapce - středoškoláky) má jedno megaklišé, a to je "zvláštní škola". Jakákoli - vesmírná, sprosťácká, vrahounská, magická, démonská, exorcistická, podvodní, bojová -- prostě jen když to nebude ta samá obyčejná japonská nudná škola, do které je divák nucen denně chodit a drtit se nesmysly. Roztočí se tedy ruleta, a na kterém tématu se zastaví, takový seriál se začne točit. Tady se jim zastavila na exorcistech. A už se hezky jede podle šablony. Hlavní lůzrhrdina se nějak dostane do výjimečné školy (toto se jim povedlo natáhnout na dva díly) a postupně se seznámí s učiteli, spolužačkami, které miluje, spoužačkami, které ho milují, spolužáky, co se ho snaží šikanovat, spolužáky, co jsou taky lůzři a proto se s ním snaží kamarádit. Zpravidla co nová osoba, to díl. Pak začíná zápletka. Náš chlapec se tvrdohlavě chová jako nejhorší blb, což by v reálné škole byl rychle odnaučen, a sbírá zkušenosti. Většinou se i bojuje, ale hlavně se chvástá a nadává (nejlepší je, když chlapce dabuje postarší paní jako obvykle). Čím víc se haleká, tím je děj napjatější, čím větší a zářivější jsou zbraně, tím je boj drsnější. Pokud autoři mají málo sebevědomí, přidají tam prsaté školačky, pro jistotu. A děj poslušně míří do nikam (zásadně neexistují uzavřené konce, co kdyby se pokračovalo)... pokud se zadařilo urvat smlouvu na půl roku, tedy 26 dílů, tak se ten už tak plytký děj naředí a nastaví ještě více fillery než obvykle (barevnější boje, větší nadávání). ||| Někdy s komentáři lidí v anime se orientujících nesouhlasím -- buď si překvapivě najdu, co mě zaujalo, nebo naopak nevím, co je mohlo bavit... Ale tohle je tak prostinké a lineární, že nečekejte vůbec nic, žádnou zradu ani překvapení - stačí si přečíst vzásadě kterýkoli komentář... U 5. dílu mě naprosto přestalo zajímat. ()

balone

Viděl jsem to celé, celkově ploché, nic se neděje a postrádá to nějaké prvky podobných anime. Chyběla mi tam ta silná ženská postava, ať už ta, do které by byl hrdina zamilovaný nebo alespoň ta, která by mu byla oporou, ty dvě studentky, plus učitelka byly hodně nešťastně zvolené. Jinak příběh nějak začne, první díly vypadají nějak slibně, ale pak se to utlumí v hodně kecání o ničem a pár bojůvek, kde ukazují to klišé přátelství, důvěry atd. vůbec to negraduje a konec je k uzoufání, až si říkám, proč tomu dávám dvě hvězdy, asi díky tomu, že to nebylo až tak hrozné, abych to nedokoukal. 35% (btw. menší spoiler: alespoň jsem doufal, že půjdou do toho druhého světa, aby zabili toho Satana [něco jako Bleach], ale ani to se nestalo). ()

Zíza

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako Okumurovi jsou pěkní bráchové. Jeden má pěknou bouchačku, druhý ocas, meč a modré plameny. Potom mají pěkné oči. Prostě je to všechno hezky nakreslené. Hudba je také povedená. Příběh, no, zaujal, nezaujal. Já bych chtěla přeskočit k něčemu "vážnějšímu". Co dělají ve škole, jak trénují, jak si vytvářejí pouta mě moc nebralo. Ani nově příchozí postavy. Chci víc opravdového boje. Není, nebude. Ne ve 25 dílech. Manga je prý lepší. Tohle má výhodu jen v barvičkách. Víc čtěte. Existují lepší šóneny a ne, Bleach nemyslím. :-D Slabé 3* ()

Hromino

Viděl jsem zatím jen čtyři epizody, ale už si připadám stejně, jako bych se přejedl spousty sladkýho a nechtěl pak najednou žádný jídlo ani cítit. U mě se to stává docela často, ale když se mi něco podobnýho stane u anime, je to celkem blbý. Grafika je sice fajn, hlavní hrdina má pěkné zuby, akce je zajímavá a vůbec se na to po vizuální stránce hezky kouká, jenže k čemu to je, když mám při sledování každého políčka pocit, že "tohle jsem přece už někde viděl" a mnohdy i v daleko lepším podání? Jednou tam vidím Soul Eatera (toho ponejvíce), podruhé zase Naruta, potřetí Fullmetal Alchemist... a více. No, nemám z toho zatím dobrý pocit. Šanci tomu určitě ještě někdy dám, ale zatím uděluji jen slabé 3* aspoň za velice slušnou stylizaci, i když se zase musím přiznat, že mi občas i tou stylizací dost připomínal třeba o řád lepší Bakemonogatari. ()

TomX2

Generický šónen, ktorý čerpá z viacerých známejších titulov, z ktorých najvýraznejšie je cítiť Naruto a prvý Fullmetal Alchemist. Podobnosť Naruta a Exorcistu spočíva v zápletke o outsiderovi, v ktorom sú zapečatené zlé sily, ktoré sa v priebehu seriálu bude snažiť ovládnuť, aby ukázal, že je vlastne dobrák a hrdina. Fullmetal Alchemist má okrem občasnej temnej atmosféry a brother complexu s Exorcistou spoločné najmä to, že sa jeho príbeh po určitej časti taktiež odlúči od nedokončenej mangy a skôr než vzornou adaptáciou sa stane remakom, ktorý sa z 40% skladá z fillerov. A samozrejme tu sú aj ostatné šablónovité vecičky, ako napríklad sila priateľstvá, fanservis, zrada, a tak ďalej, a tak ďalej. Ale na druhej strane je Modrý Exorcista stále svojský a obsahuje viacero originálnych prvkov. Kvôli slušnej animácii, skvelej hudbe, sympatickým postavám a pútavému príbehu som ho celý zhltol za dva dni a mimoriadne sa bavil. Vo výsledku sa tak prekvapivo jedná o jeden z lepších šónenov, ktorý určite neurazí. Určite niekedy siahnem po pokračovaní, ktoré sa už vernejšie venuje predlohe. Slušné tri. ()

• Skutečné jméno Mephista Phelese je Samael. Pochází od archanděla v talmudské tradici, který spadl z nebe a je nazýván andělem smrti. (IronicY)
  • O první ze dvou úvodních písní „Core Pride“ se postarala kapela UVERworld. Ta druhá „In My World“ je od skupiny Rookiez is Punk'd. (CarnTheNunya)
  • O první závěrečnou píseň „Take off“ se postarala kapela 2PM. Tu druhou „Wired Life“ nazpívala zpěvačka a herečka Meisa Kuroki. (CarnTheNunya)