Reklama

Reklama

Ao no Exorcist

(seriál)
  • Japonsko 青の祓魔師[エクソシスト] (více)
Trailer 3
Japonsko, (2011–2024), 24 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Kazue Kató (komiks)

Hrají:

Nobuhiko Okamoto, Džun Fukujama, Akeno Watanabe, Nao Tójama, Sumire Morohoši, Kazuja Nakai, Megumi Hajašibara, Kotori Koiwai, Tecuja Kakihara, Júki Kadži (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(61)

Rozhodnut vzdát se dráhy Satanova nelegitimního syna vstupuje Rin na Akademii pravého kříže, aby se po vzoru svého učitele stal exorcistou. (Netflix)

Videa (38)

Trailer 3

Recenze (35)

Zíza 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako Okumurovi jsou pěkní bráchové. Jeden má pěknou bouchačku, druhý ocas, meč a modré plameny. Potom mají pěkné oči. Prostě je to všechno hezky nakreslené. Hudba je také povedená. Příběh, no, zaujal, nezaujal. Já bych chtěla přeskočit k něčemu "vážnějšímu". Co dělají ve škole, jak trénují, jak si vytvářejí pouta mě moc nebralo. Ani nově příchozí postavy. Chci víc opravdového boje. Není, nebude. Ne ve 25 dílech. Manga je prý lepší. Tohle má výhodu jen v barvičkách. Víc čtěte. Existují lepší šóneny a ne, Bleach nemyslím. :-D Slabé 3* ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Japonský mainstream anime jde, zdá se, pozvolna dolů. Nejobvyklejší žánr, shounen (zaměřený na mladší chlapce - středoškoláky) má jedno megaklišé, a to je "zvláštní škola". Jakákoli - vesmírná, sprosťácká, vrahounská, magická, démonská, exorcistická, podvodní, bojová -- prostě jen když to nebude ta samá obyčejná japonská nudná škola, do které je divák nucen denně chodit a drtit se nesmysly. Roztočí se tedy ruleta, a na kterém tématu se zastaví, takový seriál se začne točit. Tady se jim zastavila na exorcistech. A už se hezky jede podle šablony. Hlavní lůzrhrdina se nějak dostane do výjimečné školy (toto se jim povedlo natáhnout na dva díly) a postupně se seznámí s učiteli, spolužačkami, které miluje, spoužačkami, které ho milují, spolužáky, co se ho snaží šikanovat, spolužáky, co jsou taky lůzři a proto se s ním snaží kamarádit. Zpravidla co nová osoba, to díl. Pak začíná zápletka. Náš chlapec se tvrdohlavě chová jako nejhorší blb, což by v reálné škole byl rychle odnaučen, a sbírá zkušenosti. Většinou se i bojuje, ale hlavně se chvástá a nadává (nejlepší je, když chlapce dabuje postarší paní jako obvykle). Čím víc se haleká, tím je děj napjatější, čím větší a zářivější jsou zbraně, tím je boj drsnější. Pokud autoři mají málo sebevědomí, přidají tam prsaté školačky, pro jistotu. A děj poslušně míří do nikam (zásadně neexistují uzavřené konce, co kdyby se pokračovalo)... pokud se zadařilo urvat smlouvu na půl roku, tedy 26 dílů, tak se ten už tak plytký děj naředí a nastaví ještě více fillery než obvykle (barevnější boje, větší nadávání). ||| Někdy s komentáři lidí v anime se orientujících nesouhlasím -- buď si překvapivě najdu, co mě zaujalo, nebo naopak nevím, co je mohlo bavit... Ale tohle je tak prostinké a lineární, že nečekejte vůbec nic, žádnou zradu ani překvapení - stačí si přečíst vzásadě kterýkoli komentář... U 5. dílu mě naprosto přestalo zajímat. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Nemám pocit, že Modrý exorcista by přinášel cokoliv neokoukaného do žánru šónen. Hrdina klasicky odmítán okolím, považován za nezodpovědného výrostka, naprosté budižkničemu, které ovšem posílen jednou jedinou vizí (stát se Hunterem, Hokagem, ochránit své přátele...), tentokrát pomstou zabitého nevlastního otce, probouzí svůj skrytý potenciál (často s temným původem) a leveluje a leveluje a leveluje. Postupně krom schopností získává uznání, přátele i "moudrost", povětšinou plakátovou. Jde téměř o žánr definující, požadované prvky. Složitými postavami žánr neoplývá, ale charismatická postava složitost nepotřebuje. V šónenu potřebuje mocné schopnosti, s kterými umí pracovat vynalézavě, kombinovat je, obměňovat, taktizovat. Potřebuje výrazné chování, jež ty schopnosti odráží, jasnou a logickou motivaci. Potřebuje děj, v kterém může jednat. Musí jednat. Táhnout na bránu a nemotat se od náhodné události k náhodné události díl od dílu. Návaznost. Zatím jsem neviděl žádné kombinace schopností, jen klišé větší odhodlání --> větší řev --> větší úspěch. I ta návaznost mi zatím v Modrém exorcistovi citelně chyběla. Ona tem tedy je, ale zatím jen ve stylu: "Minutu rozvíjíme hlavní děj, zbytek času si odskočíme k nějaké epizodní blbince." A co nejhůř, Modrý exorcista nám prodává vnitřní svět svých zploštělých postav po dobu neúměrně dlouhou. Po pěti dílech pouhé ** a nulové zaujetí k pokračování. ()

Larky 

všechny recenze uživatele

Ao no Exorcist mohl klidně býti komorním dramatem s vymítačským tématem, příběhem kněze, který by si procházel vymítání od samého začátku a zkusí diváka přesvědčit buď o smyslu nebo naopak o nesmyslnosti samotného aktu vymítání démonů z těla nebohých smrtelníků, tedy aspoň já si to přál.To, že se Japonci vydali naprosto jinou cestou mě docela překvapilo a začali ve mě po prvních dvou třech dílech trochu převládat smíšené pocity, jednoduše proto, že jsem chtěl dostat něco jiného, než mi bylo ve skutečnosti předkládáno.Nakonec ale Modrý exorcista není žádná tragédie, bohužel se ale také nejedná o žádný kdovíjak solidní seriál.Bohužel.Prostor by k tomu byl, jenže by se muselo upustit od zbytečně rádoby efektivních scén, kdy to má hlavně hezky vypadat, než to mít pořádný smysl jako takový.Také by prospěly propracovanější charaktery hlavních postav, trochu víc napětí by také neuškodilo.Příběh o synovi satana, který místo toho, aby nastoupil dráhu regulerního démona, bude proti zástupcům svého druhu naopak bojovat, není úplně špatný, ale, aby se dal označit za kvalitní musel by upustit nebo splňovat výše vypsané aspekty.Ao no Exorcist je velmi rozporuplný seriál, který má sice spoustu chyb, ale věřím, že si fandy mezi otaku určitě najde (napovídá tomu také místní hodnocení 81%).Ikdyž nejsem s tímhle dílkem kdovíjak spokojený, pořád se jedná v rámci letošních novinek o to lepší co zatím vyšlo - lepší 3*. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Ao no futsumashi je rutinne natočené anime a nie je v ňom nič čo by ma extra zaujalo. Jeho opening je jeden s tých lepších. Jednotlivé postavy sa mi páčili, ale počas jednotlivých dielov sme do ich hláv veľmi nevideli. Dva diely boli výnimky keď sme trochu lepšie mohli pochopiť Izumo (širokoobočnicu) a Konekomara. Najväčšia a dosť veľká chyba je, že sa niekedy skáče príliš rýchlo medzi jednotlivými situáciami. Niečo sa deje a v ďalšom diely sa deje úplne niečo iné a ja som sa teda cítil, že nevidím úplne všetko, ale len nejaké záblesky kde tu niečo. Ďalej v strede anime som mal pocit ako keby sledujem fillery a hlavne som mal pocit, že sa dej totálne spomaľuje a vlečie. Tieto fillery či diely, ktoré musí mať skoro každé anime sú tie v ktorých treba ukázať dievčatá v plavkách či sexi uniformách atď. V niektorých anime to nevadí lebo v takýchto dieloch sa oddychuje no lenže tu nie je od čoho oddychovať. Škoda potenciál to malo naozaj slušný. Keď sa priblíži koniec odrazu sa vymyslí nejaká zápletka, ktorá mohla byť vo viac dieloch a vtedy je už neskoro pretože sa to celé zoberie ako z rýchlika. Uznávam jedno koniec má svoje čaro a vysvetľuje väčšinu udalostí (95 percent a možno aj 96) čo sa v anime stali. Bohužiaľ sa nedočkáme vysvetlenia konania jednotlivých postáv a tie sa fakt niekedy chovajú až hlúpo a niekedy menia názor za minútu bez toho aby nám dej povedal prečo. Postavy okrem hlavného hrdinu ani nezlepšujú svoje schopnosti a ako keby boli stále rovnako silné. Zhodnotím teraz jednotlivé postavy. Postavy sú celkom slušné aj keď podliehajú zaužívanému štandardu iných anime. Rin je z dvoch bratov ten viac náladový a mierny chuligán s dobrým srdcom čo chce všetkých ochrániť. Yukio je ten racionálnejší a viac rozmýšľa hlavou ako jeho brat, ktorý sa skôr riadi svojim srdcom. Doteraz som nepochopil o čo šlo postave menom Mephisto Pheles a v príbehu to vôbec vysvetlené nebolo a ak by som mal hádať tak sa chcel len zabávať. Ostatné postavy nedostávajú dostatok priestoru a to je škoda a veľká pretože majú rozhodne potenciál väčší ako hlavný hrdina. Obľúbil som si Izumo a je škoda, že v Ao no futsumashi nie je žiadny priestor pre romantiku. Nechápem načo sú tam potom nejaké malé náznaky kto sa komu páči a tie sú naozaj mätúce. Obľúbil som si aspoň démonickú "mačku" Kuro. Začiatok a koniec sú najlepšie a stred je dosť slabučký. Škoda nie je sa čoho chytiť, aby som tomu mohol dať vyššie hodnotenie. (Hodnotenie 3,5) ()

Galerie (858)

Zajímavosti (3)

  • O první ze dvou úvodních písní „Core Pride“ se postarala kapela UVERworld. Ta druhá „In My World“ je od skupiny Rookiez is Punk'd. (CarnTheNunya)
  • O první závěrečnou píseň „Take off“ se postarala kapela 2PM. Tu druhou „Wired Life“ nazpívala zpěvačka a herečka Meisa Kuroki. (CarnTheNunya)
  • Skutečné jméno Mephista Phelese je Samael. Pochází od archanděla v talmudské tradici, který spadl z nebe a je nazýván andělem smrti. (IronicY)

Reklama

Reklama