Působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost... Režisér Miloš Forman byl jednou z vůdčích osobností české nové vlny a jeho tři české dlouhometrážní filmy Černý Petr (1963), Lásky jedné plavovlásky (1965) a Hoří, má panenko (1967) patří dnes do zlatého fondu české i světové kinematografie. Víc v Československu natočit nestačil. Politická realita po sovětské okupaci v roce 1968 ho donutila k emigraci. Jako mnoho filmařů před ním (i po něm) se rozhodl uplatnit tam, kde je to nejtěžší – v Hollywoodu. Na rozdíl od mnoha cizinců se mu to skutečně podařilo. Získal dvakrát Oscara za nejlepší režii (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus). Vytvořil si pověst svébytného umělce, který nedělá kompromisy a který přitom dokáže svou uměleckou vizi skloubit s komerčními požadavky amerického filmového byznysu. V roce 1996 natočil snad svůj nejkontroverznější snímek, životopis známého pornomagnáta, nazvaný Lid versus Larry Flynt. Jak už název napovídá, osou příběhu je série soudních procesů, v nichž se Flynt snažil (a nakonec toho dosáhl) o důsledné uplatnění svobody slova, zaručené prvním dodatkem Americké ústavy. Forman vytvořil působivý portrét neurvalého, arogantního podnikatele, který záměrně provokuje pokryteckou společnost. Velkou zásluhu na tom má herecký výkon Woodyho Harrelsona v titulní roli, který byl stejně jako režisér Forman nominován na Oscara. Vynikající herecké kreace předvedli rovněž Edward Norton v úloze Flyntova přepracovaného advokáta Alana Isaacmana a zpěvačka Courtney Loveová jako Flyntova láska Althea. Epizodní postavu soudce si ve filmu zahrál sám Larry Flynt. (Česká televize)

classic

Trojité želiezko v ohni, a to réžia - Forman, produkcia - Oliver Stone a herec v hlavnej úlohe - Woody Harrelson, ktorý dáva zo seba maximum, aby bol hodnoverný, ako reálne existujúci, Larry Flynt, ktorý založil spoločnosť, Larry Flynt Publications, ktorí vydávajú viac, ako 20. - ku časopisov, kde klasicky vyčnieva - HUSTLER, pornografický, ktorý chcel byť zrejme lepší, ako Hefnerov - PLAYBOY ? Bohatý to človek, ktorý sa narodil do chudobných pomerov, o to väčší dôvod byť v budúcnosti nepekne bohatý, opradený o škandály na súdnych pojednávaniach, kde sa horlivo diskutovalo o prvom dodatku k ústave USA o garancii slobodných hodnôt, posielali ho do väzenia, bol postrelený atentátnikom - Josephom Paulom Franklinom, vďaka ktorému ochrnul od pása nadol, a ktorý sa priznal, až po tomto filme Miloša Formana, to o niečom svedčí, nie ? Intenzívny biografický film o zakladateľovi časopisu Hustler, ktorý si uťahoval z cirkvi, za to ho zatracovali, chceli ho zničiť. Na látku o ňom, je povolaný expert na biografiu - MILOŠ FORMAN, ktorý nakrúca film, ktorý do popredia dáva vyniknúť štýl rozprávania, jednoducho povznášajúce ! Forman dokázal v Mekke Filmu to, čo sa nepodarilo nikomu pred ním, ani po ňom ! PS : Mladý Ed Norton, ako právnik Flynta, predvádza výkon, ktorý už naštartoval Prvotný strach, herec, ktorý vo svojej filmografii dokázal veľa ! ()

marhoul

Mám ten film ráda. Courtney je vyžilá vulgární troska, pryč jsou úspěchy Hole, máme čtvrt století po Kurtovi... ale to, co předvedla ve Formanových filmech, to je malý zázrak. A on měl tu holku rád a ukázal mi ji tak, že bavila i mě. Kolem uvedení filmu proběhlo nemálo humbuku, nepřišli na ni někteří lidé, kterých si Forman vážil, mrzelo ho to, ale vzal to statečně a s humorem. Jak je u něj zvykem. Čas od času na film narazím, když běží v bedně a nikdy ho nedokážu vypnout. To je z mé strany asi nejvyšší možné hodnocení. ()

heyda

Originální film o pornoprůmyslu. Miloš Forman se nebojí ničeho, ani kontroverzních témat a opět dokázal, že si nejen vybírá dobré náměty, ale je i velmi zdatný ve zpracování. Na maximum to ale nemá. 8/10 ()

rikitiki

Forman je dobrý režisér a tohle je dobrý film, ale nemůžu mu odpustit to téma, nebo spíš jeho podání. Nevadí mi porno, když to někoho potěší, proč ne? ___ ale jeho glorifikace??? Nikdy! ()

Ivoshek

Souboj pornomagnáta o právo vydávat prasárničky jako boj o svobodu slova. Dobrá kombinace životopisného filmu se soudním dramatem. Skvělé výkony ve všech hlavních rolích. Jediná výtka je asi ke stopáži, protože v téhle délce se film chtě nechtě nedokázal vyhnout některým slabším nebo nudnějším místům. Celkově vysoký Formanův standard. ()

Roman.Ticka

Nevím jak přesně vyjádřit rozporuplné pocity, které mě hážou od mantinelu Trapná puritánka k mantinelu Čert vem Larryho Flynta a jeho podnikání, tolik k obsahu. Formanova forma mě opět nezklamala a výběr Woodyho nemohl být lepší volbou, mám toho chlapa ráda a v roli sedí jak osina v prdeli. Ale ta Courtney+příšerný dabing, raději no coment, chci věřit, že volba se řídila skutečnou předlohou (asi ne, když hraje i v Měsíci). Co oceňuji, byl jejich krásný oddaný čistý vztah, který Flynta poslal tam, kde je dnes (i díky právníkovi s lidskou tváří). Jinak se shoduji víceméně ve všem s uživateli SexyAjinka, Miro CZ, Genero, Ospalek, godspeed a závěr ve zkratce za mě napsal Oogi.☺ ()

honajz

Miloš Forman - jak ve svých československých filmech dodržoval námětově jistou rozmanitost - v Americe točí filmy na jedno téma - o svobodě jedince. A mám pocit, že za touto tezí jde tak tvrdě, až je z toho proklamace a teze. Té je schopen obětovat psychologii postav, realitu i morálku. A zde to zcela přehnal, když obhajuje absolutně amorálního týpka, který by měl dostat přes hubu, a ne být glorifikován. Jsou zkrátka určité hranice, kdy to není o svobodě jedince, ale o zneužívání svobody druhých. Cameo Třísky je docela směšné. ()

AlfaNumerO

Harrelson podle mého není původem člověk. Buď je hodně povedený pokus v genetickém bioinženýrství nebo mimozemský návštěvník, který se rozhodl, že si na naši planetě udělá hereckou kariéru. A že se mu to daří. 79% ()

SOLOM.

Kontroverzní témata i filmy mám velmi rád, tudíž tento film dostal v mém případě samozřejmě zelenou. Časopis Hustler jsem svého času měl rovněž rád, stejně tak jsem viděl i několik kazet…hm takže jsem byl každopádně na straně Larryho Flynta – černoprdelníci a všichni ti „konzervativci“ kteří stejně chodili na „pípshow“ a tajně čuměli na jeho časáky, ale na veřejnosti „kázali“ opak si mohli a můžou leda tak políbit prdel… Woody Harrelson předvedl svůj životní výkon, byl prostě skvělý, Miloš Forman geniální a Courtney Love odpudivá jak sviňa (já ji neměl nikdy v oblibě), ale tady podala taky solidní výkon… ()

Necrotongue

Po více jak dvou desetiletích jsem si zreprízoval tento Formanův snímek a přidal jsem mu hvězdičku na hodnocení. Ne, že bych film považoval za až tak povedený, popravdě si myslím, že by čtyři kousky byly za provedení absolutním maximem, ale já jsem dnes provedení vlastně ani moc nehodnotil. Pátou rudou pěticípou jsem přiklepl za myšlenku, o níž tu po víc jak dvě hodiny šlo. Larry Flynt zemřel v roce 2021, a i když jsem proti němu nikdy nic neměl, přál bych mu, aby zemřel dřív. Nemusel by se tak dožít toho, aby viděl, jak se to, za co dlouho bojoval mění v zapomenutý exkrement. Pokud někde zvítězil totalitní režim, lidé kteří v něm nemohli vydržet, mohli zkusit zariskovat a najít útočiště v jiné zemi. To už dnes není možné; máme taty globální totalitu, která se vyznačuje mnohými kvótami, institucionalizovaným myšlením, lynčováním (i když zatím jen psychickým, ačkoli nepochybuji o tom, že už se suší dřevo, aby mohly vplanout hranice) a podobnými radostmi. Jo, jo, začíná to svobodou slova, pokračuje to veřejným uznáním toho, že jsou životy jedné rasy hodnotnější (a jestli chce někdo říct, že bílí to dělali první, tak by si měl svůj v zásadě pravdivý argument ještě jednou promyslet, protože právě podobné názory vedou ke krematoriím) a tím, že jsou muži a ženy rovnocennými pohlavími, ale žena nesmí v případě (nechtěného)těhotenství rozhodovat o vlastním těle. Ale to nevadí, alespoň mají holky ty svoje kvóty, že jo? Tomu říkám aplikované pokrytectví. Larry Flynt sice dělal porno (ne, že bych mu to zazlíval), ale měl vizi, která se mi líbila a která už je dnes vlastně mrtvá. Nebo brzy bude. Ve výsledku je pro mě tento film mnohem aktuálnější dnes než v roce svého vzniku. / Poučení: Při konfrontaci s pseudomoralisty jsou argumenty jen hrachem na stěnu házeným. ()

Lucasion

"Udělal jsem ze světa jeden velikej bulvár!" Formanův zlatý hřeb kontroverzních komedií. Příběh popisuje zrod Larryho Flynta (Woody harrelson), který od vedení malého nočního klubu se stal majitelem jedním, z nejčtenějších porno časopisů v USA. Ovšem než se majitel Hustleru stal slavný, musel se nejdříve stát obětním beránkem právního systému. Film je natočen skvěle. Komediální drama, které je svým způsobem nečekané. Díky výborným hercům jako Harrelson nebo Norton je film skvěle obsazenou komedií. Je pravda, že místy je hořký, ale soudní procesy jsou jedna velká psina. Rychlý sestřih mi nikterak nevadil, na druhou stranu je délka dvou hodin trošku příliš a tak místy je film mdlý. (82 %) ()

Richie666

Možná se to někomu bude zdát divné, nicméně já narozdíl od filmu Boogie Nights, s kterým tento prostě nemohu alespoň trochu neporovnat, nemám z tohoto snímku pocit, že by šel natočit lépe. Pravdaže hudební složka by mohla být bohatší, a že mě Lid vs. Larry Flynt nikterak k slzám nedojal, přesto mu ten plný počet uštědřím. ()

stub

LF je zkrátka hrdina a bojovník za svobodu. Viva! Jako povětšinou, Forman si s interpretací reality dělá, co ho napadne. Bohužel, tohle bylo ještě navíc úplně tupé. Ty hvězdy jsou za Harrelsonův výkon. ()

Genero

Film, ve kterém je všechno na svém místě. Woody jako Flynt náležitě vtipný a vyšinutý, ohyzdná feťačka Courtney Love adekvátní jako ohyzdná feťačka Althea Flynt, mravokárci obracející oči v sloup a dštící síru na Santu roštujícího přičinlivého Elfa a křesťané plakající nad rozlitým semenem. Když jsem jako jinoch rozlepoval stránky ohmataného Hustlera, nikdy mě nenapadlo, jakým martyriem si musel projít pornografický vizionář a průkopník v boji s katolickými obránci veřejné morálky, když se rozhodl bez skrupulí ve svém periodiku ukazovat kundu a vyslovit hypotézu, že kněz šuká. Podle mě je Larry Flynt jedním z hrdinů své doby, ale jak praví jeho vlastní životní pravda, názor je jako díra v prdeli - každý má nějaký . ()

Lacike

Kvalitný film s dôležitým posolstvom o tom aké je dôležité právo na slobodu slova. Boju hlavného antihrdinu za toto právo je podriadené všetko v tomto filme. Takže Flynt je tu zobrazený vlastne ako taký neškodný zábavný a trochu úchylný šašo so srdcom na správnom mieste. Jeho ženuška je tiež vlastne dokonale verná sfetovaná kurvička a okrem týchto dvoch výrazných úloh v ktorých jak Harrelson tak Loveová podávajú možno svoje životné výkony, tu má priestor ešte niečo predviesť už len tradične skvelý Norton. Ktorý sa ale zmôže len na prejavy pred súdom, ktoré aj tomu menej chápavému divákovi dajú jasne najavo čo má byť hlavná myšlienka filmu. Sloboda slova je kurva dôležitá, aj keď sa jedná o také nechutné prasa a jeho kecy vás nonstop urážajú, ánó? S tým sa rozhodne nedá nesúhlasiť. Film akurát viac ako dráma vyznieva skôr ako komédia. Našťastie dosť zábavná komédia. Smutné na tom je len to, že po rokoch sa boj za slobodu slova znova ukazuje byť až príliš aktuálny. Ironicky sa ale vymenili strany. Namiesto konzervatívne zaprdenej pravice majú snahu všetko cenzúrovať a ľudí trestať bývalí good guys - liberálno fašistický farebný trasgender antihetero demokrati. Takže aké z toho vyplýva ponaučenie? Je jedno ktorá banda je pri moci. Človek si nevyberie a za slobodu akéhokoľvek druhu treba nonstop bojovať a tých parchantov pri moci neustále kontrolovať, aby sa neutrhli z reťaze. Za dvadsať rokov očakávam podobný film o dnešnej dobe. Teda pokiaľ znova raz vyhrá zdravý rozum. 8/10. ()

BoPo

Existuje veľké množstvo spôsobov ako tento námet skaziť. Našťastie ho do rúk dostal Forman. A moje prvé stretnutie s budúcim obľúbencom menom Edward Norton. ()

erl

Larry Flynt je určitě nejlepší role Woodyho Harrelsona a navíc jako vždy jedinečný Edward Norton ()

Miloš Forman 1932 - 2018

10.05.2017

Další King na plátně

Další King na plátně

10.03.2006

Jen nedávno se svěřil Eli Roth se snahou zfilmovat novelu Stephena Kinga a už tu máme další pokus přenést knižní hororovou atmosferu a chladné emoce z tvůrčí dílny spisovatele na stříbrné plátno.… (více)