• J4Y4G3
  *****

  Ať si někdo nemyslí, že tenhle séroš je zábavička jenom pro prcky! Ne, vážně, kdyby chtěl někdo hledat jedinej "regular" díl s regular příběhem, tak naprosto nemá šanci. Ponaučení sice z každý 11-minutový epizody jakž takž vypadne, což je chvályhodné, na druhou stranu morálce nijak zásadní měrou neposluhuje, což je chvályhodnější. Příběhy jsou ace-stouding, velká míra fantazie umožňuje stát se v jednu chvíli téměř cokoliv. Animace je nejhezčí, co jsem za dlouhou dobu viděl. Nepřevyšuje ale to, co se momentálně ve scénáři děje, což je rozhodně krok správným směrem. Takže pokud máte na nicnedělání moc času a na to, abyste něco začali dělat zase času moc málo (a přitom nechcete volat Ilju Hurníkovi), go for REGULAR SHOW!(29.8.2013)

 • JFL
  *****

  J.G. Quintel vyrůstal na 80s a 90s popkultuře a je to hodně znát. Zatímco ostatní se na kýč, patos, módní výstřelky a přežité technologie téhle éry pokoušejí zapomenout, on jim s nakažlivým nadšením vystavěl pomník pro nové generace. Každý díl je esencí toho nejvíc cool z osmdesátek přetavené pohledem nadšeného kluka dřepícího před videem a snícím o vlastním ultimativním bijáku, kde není ani špetka racionality, ale naopak všemu vládne svoboda cartoonové logiky. Z dobové myšlenky, že každý pořádný flák musí mít střihovou montáž podloženou dobovou vypalovačkou, divokou bitku / honičku / kaskadérskou vychytávku a pořádný výbuch, si Quintel udělal hlavní dramaturgické motto. Jen to místo hodiny a půl vměstnal do 10 minut. ___ PS: Všechno musí jednou skončit a Normálka po osmi letech a 261 dílech odešla ve vskutku velkolepém stylu. Celá závěrečná osmá sezóna je fenomenálním počinem, který bravurně vyvažuje zábavu s melancholií a obřími emocemi i důmyslnými meta referencemi na fungování fikčních světů a jejich diváků. Samotné trojdílné finále pak válcuje diváky jako kulminace zmíněných kvalit, navíc prošpikovaná smrští koncepčních formálních nápadů. Ačkoli by šlo láteřit nad tím, že Cartoon Network seriál zařízl, mnohem zásadnější je, že tvůrci dostali možnost jej zakončit důstojně, opulentně a nezapomenutelně. Zatímco jiné dlouho běžící epizodické animované seriály prostě přestanou (nebo ještě hůře pokračují navěky), Normálka si zajistila místo v síni slávy po boku dalších nejemotivnějších a nejkomplexnějších kulminací epických příběhů jako Legenda Korry či Cowboy Bebop. Díky za všechny ty společné chvíle. Óóóóuu!(17.4.2017)

 • Carol Pifková
  *****

  Strašne mi to pripomína Adventure time a Camp Lazlo dokopy... neskutočná sprostosť skoro som umrela od smiechu z toho zeleného ceckatého trolla alebo čo to je, modrý vták so zubami, kostlivec s fúzikmi a kopa ďalších neskutočne trafených charakterov. Ak vás bavil Adventure time zamilujete si aj toto. Nečakajte prepracované epizódy pripravte sa na totálnu kravinu, plnú absurdít, ktoré robia z tohto seriálu totálnu pecku.(9.3.2013)

 • bart_
  *****

  "I am eggscellent!" ... Takovýhle seriály jsou tak kvalitní a originální proto, že hranice šílenost a absurdna zde neznají meze a předem určené hranice.... "No tak to řekni!" "Promiň mi to Margaret, ale tvůj koláč byl suchej, smrděl a chutnal jako blitky." ... Jeden z nejlepších komediálních animovaných seriálů posledních let... "Hele, proč Mitch nezatíná prsáky?" "To nevim, ale je to fakt hnusný, ale taky hodně hypnotický."(31.8.2017)

 • Circumscriptor
  *****

  Veľmi ťažko sa mi k tomuto seriálu vyjadruje na báze racionalizmu (to pochopí každý, ktorý to videl). Regular Show posunula hranice kinematografického surrealizmu do úplne iných sfér a dá sa prirovnať k seriálu Rick a Morty, akurát v prípade, že by Rick a Morty bol o niečo viac detinský a fantazmagorický. Keď si chcete tento seriál obľúbiť, tak to tak ľahko nepôjde - najbizarnejšie na tom všetkom nie je bizarnosť deja, ale práve postavy, ktoré na bizarnosť ani trochu nereagujú a ich charaktery sa prostredníctvom toho stávajú ešte podivnejšími. Pre deti je Regular Show veľmi surreálna a obsahuje pomerne veľké množstvo narážok parodujúcich svetovú politickú scénu a popkultúru, ale pre dospelého diváka je to naopak priveľmi detinské. Ak sa teda rozhodnete seriál zhliadnuť, musíte sa pripraviť na poriadny výplach mozgu.(2.11.2017)

 • - Mýval Rigby i sojka chocholatá Mordecai majú 23 rokov. (Carol Pifková)

 • - Mordecai má v pilote iný vzhľad ako v ostatných epizódach. (Carol Pifková)

 • - Přestože je Rigby mýval, vypadá spíše jako nosál červený (nasua nasua). (Mimesis)