Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Shakers

Zemekis, Washington, Silvestri to sú všetko známe mená, ale s výsledku som sklamaný. Námet nie je zlý, ale film je strašne natiahnutý a moc toho neponúkne. Washington je dobrý herec, ale tento krát jeho postava je fakt nezaujímavá a Zemeciks dopadol rovnako ako Washington - začiatok pekne natočený, ale potom príde už dlhá, málokedy zaujímavá rovinka do cieľa, ktorá ničím moc neprekvapí ani nezaujme. 60% - 3* ()

lamps

V první půlhodině je Let dokonalou instruktáží toho, jak se má chovat elitní pilot v krizové situaci- kopnout do sebe půl litru džusu s vodkou, otočit střemhlavě padající letadlo vzhůru nohama a přistát s ním na poli plném pánbíčkářů. A tuhle drobnou exkurzi do katastrofického žánru zvládl Zemeckis natolik bravurně, že i James Cameron by mu měl z paluby Titanicu uznale zatleskat. Zbytek filmu pak představuje dost bolestivou zpověď zlomeného alkoholika, která sice není tak dynamická jako velkolepý úvod, ale emocionálně si hlavně zásluhou Washingtonova prvotřídního herectví a velmi naturalistické režie dál udržuje obdivuhodnou úroveň. Někdy bolí podívat se pravdě do očí, ale právě tohle je ten typ filmu, pro který stojí za to tu bolest přetrpět. 80% ()

Pepinec

Dva tisíce hodnocení tejden před premiérou v našich kinech? Mně je jasný, že do Ameriky na víkend jezdí čím dál tím víc lidí, ale ten zbytek zdejších magorů by si měl přiložit studenej hadr na čelo. /// Návštěva kina rozhodně stála za to, i když nepochybuji o tom, že zdejší experti dokážou rozeznat kvalitu i na tabletech nebo patnácti palcových monitorech svých zavšivených kompjůtrů, nad kterými se pak ukájí chvástáním o tom, kterak prozíravě ušetřili prachy za lístek. Nedivil bych se, kdybyste měli dneska večer hromadný rande na Babovřeskách. ()

Big Bear

,,Kapitáne hoří nám levej motor!'' - ,,Tak ho uhaš!'' Z Flightu mám lehce rozporuplné pocity. Samozřejmě pro mě jako milovníka letectví je každý takový film vítaným soustem. Let prakticky od prvních pár minut kdy se divák seznámí se svérázným kapitánem Whipem (Denzel Washington) nabere hodně solidní grády. Již jen píchnutí mraků létajícím autobusem tvrdě vhánělo adrenalin do žil. (Dokonce to probralo i moji podřimující manželku!). Další etapu letu už divák prakticky nedýchá. Po zablokování stabilizátoru a přechodu stroje do pádu jsem se dokonce začal třást! :-) (Wov - a tak to má být!!!) - Tady si však nejsem jist, zda by i dnešní stroje dokázaly tak dlouho odolávat tlaku a rychlosti při střemhlavém pádu. Podle mne by asi stroj přišel o křídla... A to se neodvažuji zamýšlet se nad klíčovým manévrem... --- Po nouzovém přistání se snímek překlopí z katastrofického akčňáku ve stylu Letiště do single dramatu osamělého muže. Nebudu spoilerovat ale i když i tato část filmu byla zajímavá a Washington hrál velmi přesvědčivě, ten konec mi nesedl. Téměř ,,Tarantinovská'' zápletka na hotelu, závěrečné poznání i tečka se synem ten skvělý nadupaný adrenalinový střemhlavý pád Flightu vybraly do mírného plachtění a přistání do sedmikrásek. A to mi přišlo škoda. Nejen u tohoto filmu, ale i u Leteckých katastrof jsem si uvědomil tu obrovskou tíhu a odpovědnost jakou mají na svých bedrech piloti dopravních letadel. Když už se něco posere a vám se přesto umem, instinktem či prostě jenom se štěstím z toho povede dostat, to vyšetřování co následuje vás pak semele tak jako tak. Je možné, že vás po měsících prohlásí za hrdinu a zachránce životů, ale může to dopadnout i opačně. Investované miliony do licencí, zkušenosti, vědomosti, školy...to vše pak jde do kopru spolu s vámi. Snad proto mám tyhle chlapíky tak v lásce. Dlouho jsem zvažoval, ale za mně je to jen na tři lahvičky vodky. * * * ()

Boogeyman

Výbornej Washington v poctivém Zemeckisově dramatu, které zbytečně brzdí natvrdlá linie s fetkou. Kromě famózní lowbudget havárie letadla jsou dokonalé všechny scény s Cheadlem a Goodmanem. ()

Rosaviva

Hodně silné drama, kde jsem se tedy ani trošku nenudila, a až jsem byla překvapená, jak se mi to líbilo. I když teda musím přiznat, že jsem z toho docela rozpolcená, sice nemá co řídit letadlo, když je opilej a zfetovanej, ale když pak přistane s letadlem jako nikdo jiný, tak bych tak něják předpokládala, že mu dají jen podmínku místo toho, aby proti němu vedli trestní řízení (nebo co to proti němu vlastně vedli). Film je to na čtyři hvězdičky, ale za Denzela Washingtona musím přidat o jednu navíc, byl perfektní a rozhodně by si zasloužil Oscara. 5* ()

Aky

Další film o alkoholismu, člověk by si řekl, že se už nic originálního vymyslet nedá, ale přece. Trošku se mi zdálo, že malinko kulhá závěr, který částečně postrádá logiku, což zřejmě cítí i autoři a snaží se to dolepit umělým přílepkem, ale i tak výtečný film stojící zejména na Denzel Washingtonovi. ()

666teen

Nakropený a zkoksovaný pilot je prostě ta největší klasa. To vám potvrdí čtyři z pěti majitelů aerolinek. Kdyby hlavní geroj v poslední chvíli neprodělal děsivý přerod z prolhaného alkáče na Mirka Dušína, mohl tenhle film doletět i dál. ()

S.Quentin QUALE

Denzel je opět Nezastavitelný, akorát tentokrát ještě k tomu chlašče a smaží, což mu pěkně zatopí u jeho zaměstnavatele, který, jako každý jiný, zaměstnance v náladě nestrpí. Když k tomu přihodíte fakt, že je pilotem, který křápne na zem s letadlem plným lidí, tak už si to drámo dokážete představit. Je to za tři a půl hvězdy, ale Denzela mám rád, tak dávám čtyři. Začátek je výbornej, konec taky ujde, ale prostřední část filmu je šíleně čitelná a nudná. Film mohl být o půl hodiny kratší, nic by se nestalo, ale za podívání to stojí. 70% ()

Foox

Inteligentní drama s frajerským Danzelem Washingtonem? To si nechám líbit. Jen škoda závěrečného morálního vyvrcholení hlavní dějové linky, nemusel by pak konec působit tolik uměle. 70% ()

misterz

Ničím výnimočná, priemerná dráma o mužovi, ktorý postupne nachádza črepiny svojho prepitého svedomia. Na nejaký väčší emotívnejší zážitok to bolo až príliš natiahnuté, pričom dobré scény sa tu utápajú v mori tých nudnejších. Do priemeru snímok ťahá hlavne výkon D. Washingtona a výborná muzika. 60/100 ()

mchnk

"Who brought you bananas...? " "YOU...!"....."I´m BACK !". Denzel jede naplno a drží celý film nad vodou. V originálním znění a v jeho podání je to perfektní záležitost. Whip si vybral. Má vybráno, nakoupeno a letí. Je čas přistát, jak se strojem, tak sám se sebou. Whip přistává. ()

mzss1

No teda, jsem ohromen. Toto bylo skutečně výborné drama se skvělým příběhem. Příběh neměl vůbec žádnou chybu. Napínavost, nepředvídatelnost, herecké výkony atd - to vše bezchybně fungovalo. Dalo by se třeba něco doladit, zdramatizovat nějaké scény, ale to je detail. Stopáž filmu mi vůbec nevadila, uteklo to velmi rychle. D.Washington sehrál skvělý herecký výkon, hrál opravdu přesvědčivě. I zbytek herců je bez problému. Takže toto se opravdu povedlo a mě to ohromilo, takto má vypadat vybroušené drama se skvělým, jednoduchým příběhem. Film si po celý čas držel stejné, lehké tempo. Atmosféra zde byla pořád cítit. Bez D.Washingtona by to bylo o trochu horší. Hudba celkem dobrá, moc ji zde nebylo, ale nebyla nějak potřebná, ale ušla. Takže naprostá pecka a záporů je opravdu minimum. Konečné prohlášení Washingtona ve filmu u soudu bylo upřímné a skvěle zahrané. Takže podle mě nejlepší Washingtonův film, kde se opravdu předvedl, myslím herecky. Celkově hodnotím na 96% = ***** ()

kingik

Milá letová komise, po dobu mého letu 227 se nic zvláštního nestalo. Na to dám svou čest a láhev vodky. Cože, kapitáne Whipe Whitakere, říkáte, že se nic nestalo?! Vždyť jste nasával a zavinil jste smrt šesti lidí na palubě. I přes Váš odvážný letecký manévr a hrdinské přistání, jste dolétal. Zbytek Vašeho života strávíte v base! Věhlasný režisér Robert Zemeckis si v průměru dává tříleté režijní pauzy, ale když dostane k natočení málo ambiciozní scénář průměrného scenáristy Johna Gatinse, tak z toho vzejde jen dobře natočená nuda. I když se jedná o neotřelý námět, jež byl inspirován v určitém ohledu skutečnou událostí, je ve filmu množství trhlin, které brání zacelení. Zemeckis, i když nechce být průměrný, je nucen svůj film vést v mantinelech průměrnosti. A poměrně marně hledá, čím jiným by film oživil, než jen záběry na chlastajícího Denzela Washingtona. Tenhle monotonní ráz se začal na filmu podepisovat. Najednou mně film přišel napínavý jen v tom, jestli se Denzel napije, anebo ne. Představte si, že tahle "idea" trvala přes dvě hodiny! Denzelův opilec mě moc neuchvátil, ale bylo to dáno cyklickým charakterem jeho postavy, neboť není pochyb, že své role s přehledem zvládá. Herci ve vedlejších rolích byli přesto o třídu lepší. Don Cheadle, Bruce Greenwood, Brian Geraghty, Kelly Reilly a spol. se důkladně přičinili o kvalitní zaplátování bolavého a hlavně nudného scénáře. Ten si dovolil i excesy, že zfetovaný muž před komisí, je mnohem lepší než "zkárovaný" muž. V jedné scéně se tedy na opilé místo činu přivolal drogový dealer dobře hrajícího Johna Goodmana, jenž měl za úkol do němoty zpitého Whipa za pomoci fetu "zprovoznit". To už mně přišlo přestřelené. Z technického hlediska je na tom film dobře. Úvodní havárie je nejdražší atrakcí filmu. Interiér i kokpit letadla vypadá dobře, uvěřitelná je i postupná havárie a s ní spojené procesy mechanických závad, ale diskutabilní je obrácení letadla na záď. Určitě to vypadalo efektně, ale nízký rozpočet filmu nedovoloval, aby si divák užil efektnější dopad letadla a následné vyprošťování pasažérů. O tom se ve filmu jen mluví. A těch atrakcí film zrovna moc nemá. S havárií to prakticky s akčností snímku hasne. Přes dvě hodiny sledovat piatiku Denzela Washingtona je až příliš. Jeho postava se chová dost sporně a nedá se jí moc fandit. Pije, není fér a lže. Když má před posudkovou komisí v rozhodující chvíli zalhat, kápne božskou a přizná vinu. Stačilo, jak bylo jeho dobrým zvykem, zalhat, že na palubě letadla nepožil alkohol a byl by zproštěn viny. Náš hrdina se však zachová nepravděpodobně a volí pobyt za mřížemi. A tomu mám věřit?! Film, i přes neotřelý námět, nepřišel s ničím extra. V podstatě ve filmu vzácné téma se ukázalo jako místy zajímavé, převážně se kolem něj nenashromáždilo příliš napínavých momentů a nezřídka těch nudných bylo povícero, navíc ten velmi problematický hrdina. Robert Zemeckis, ačkoliv už nějaký čas nemá optimální formu, však dokazuje, že režijní um stále má a na nebi, tak i na zemi, umí vládnout zkušeným režijním stylem. 60% () (méně) (více)

Šakal

Jeden by (po slibném úvodu), byť pravda, hned v kokpitu se dočkáme starého (jak Hollywood) klišé: zkušený mazák (pilot) versus naprostý zelenáč, čekal sugestivní katastrofický snímek. Chyba lávky. Dočká(me) se pouze laciné (klišovité, šablonovité, chce se napsat typicky americké) moralitky na téma: alkohol, drogy, víra, jejíž „vrcholem“ je (před)závěrečná scéna(y). Tak nějak ji (je) tušíte, přesto si říkáte, NE tohle Zemeckis neudělá. Bum a je to tam! Flight = scénáristické a režijní Waterloo, které nezachrání ani snažící se, (seč to síly resp. játra a ledviny stačí) D. Washington. Pokud (by) tohle měl být „nový“ Zemeckis, tak (jelikož jsem od přírody mírný člověk), napsal bych něco ve smyslu: „Roberte, vrať se raději k animákům“. Něco mi však říká, že méně tolerantní uživ. (v čele s verbalem, pravda, ten má v poslední době na mušce jiného pána, že Stevene) by tak smířlivý tón ne(z)volili a obdarovali ho láskyplným: „jdi už do prdele“. P.s. Jedno se musí Zemeckisovi nechat. (Víkendovou) náladu mi zkazil pořádně, na druhou stranu, chuť podívat se (soukromému) baru na zoubek, dlouho nebyla větší. Něco mi však říká, že to zcela jistě (prvotním) záměrem snímku nebylo?! ()

InJo

Pro mě možná i nejlepší Zemeckisův film od Forresta Gumpa. Fantastická zápletka, v níž se podařilo bezchybně skloubit zdánlivě vzdálená témata leteckého neštěstí a alkoholové závislosti, výteční herci v čele s přesvědčivě chátrajícím Washingtonem a frajerským Johnem Goodmanem, a jako bonus nezvykle dospělý (a přitom stále nadstandardně poutavý) Zemeckisův režijní přístup. Jenom škoda, že ten film tak trochu zapadl, protože si to rozhodně nezaslouží, jelikož se jedná o (po všech stránkách) zatraceně poctivou filmařinu. 85 % ()

IQ Tiqe

Klady: Denzel Washington, Kelly Reilly, čachry s letadlem, příběh alkoholika. Zápory: žvásty o bohu, některé zbytečně protahované dialogy, motání dohromady dvou nesouvisejících právnícvh případů. # [viděno: TV, 5.1 ] # příběh 7 | hudba 7 | humor 1 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Sonnery

Jezdit vožralej autem je amatérismus, lepší je lítat. Let je metafora sama pro sebe. Z prvních třiceti minut jsem se musel jít dvakrát vyzvracet (škoda, že na sedačce přede mnou neměli pytlík jako v letadle), jak to bylo hustý. Jenže pak jsme se řítili střemhlav dolů a každý divák v kině měl nutkání dohrát poslední kolo Angry birds. Naštěstí jsme nakonec otočili letadlo na záda a všechno začalo mít ten správný vývoj - John Goodman se vrátil na scénu. Let jsme přežili, ale málem nás to stálo život. A moralistická pointa zamrzí / zastudí. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011