Rivalové

• USA Rush (více)
Drama / Životopisný / Sportovní / Akční
USA / Velká Británie / Německo, 2013, 123 min (Alternativní 118 min)

Režie:

Ron Howard

Scénář:

Peter Morgan

Hudba:

Hans Zimmer

Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Pierfrancesco Favino, David Calder, Natalie Dormer, Stephen Mangan, Christian McKay (více)

Závratná rychlost, adrenalin proudící v žilách, krásné dívky a nezkrotná touha po vítězství. Závody Formule 1 jsou místem, kde jediná chyba může znamenat smrt. Na těchto okruzích spolu soupeří dva odvěcí rivalové. James Hunt je neřízená střela, neodolatelný playboy a brilantní řidič. Niki Lauda je dokonalý profesionál, vždy precizní a disciplinovaný. Film Rivalové vypráví skutečný příběh dvou pilotů, kteří jsou soky nejen na okruzích, ale také ve skutečném životě. Přestože jsou soupeři, jsou také jeden pro druhého inspirací. Přes jejich rozdílnost je v životě pojí zvláštní přátelství. Ale rivalita je žene ke stále riskantnějším výkonům. Titul mistra světa může získat jen jeden... (Bioscop)

Nochioni

Majstrovské dielo. Howard režíruje ako život, do toho burácajúca Zimmerova hudba ktorá búši vo veľkolepých scénach a naopak v komorných je jemná. Hemswort a Bruhl neuveriteľný, pre oboch oskarové nominácie. ()

katmandzoo

vynikajúci film!!!..pred zhliadnutím som si vravel, či náhodou nie je precenený..4. najlepší film všetkých čias??..to teda musí byť nárez a ono to aj nárez je!..síce tak vysoko by som ho až nedával, ale do top50 jednoznačne patrí..so zatajeným dychom som sledoval každý dialóg dvoch "Rivalov", každú ostrú zákrutu, do ktorej sa obaja vrútili, každý ich vzájomný očný kontakt pred začiatkom preteku a každý ich neľútostný súboj koleso na koleso..do toho všetkého vynikajúca hudba a dojímavé scény, počas ktorých som mal zimomriavky po celom tele..to, že je to podľa skutočných udalostí dodáva filmu ešte väčšiu dávku vierohodnosti a divák prežíva každú scénu s jeho hlavnými hrdinami..pre mňa jednoznačne film roka! ()

TheMraca

Nikdy jsem Laudu moc nemusel, teď už vím proč. Tak rivalové přinesli přesně to co jsem od nich čekal. Nakouknut do prostředí formule 1, sice trochu přes růžové brýle ale i tak dobré. Laudu vykresluje jako vypočítavého studeného čumáka který si to vlastně ani neužívá. Asi jako dnes Vettel. ()

fogs

Dobrá zábava, ale po konci filmu si "pamatuji" jen Olivii Wilde a žádost o její ruku. Charaktery pestré a dobré, řekl bych že z části za to můžou i jejich reálné vzory. Bouračka Nikiho? Stejně jako on na "začátku" filmu, když James říkal (po havárii nějakého jiného jezdce), že by měli závod zastavit/zrušit a Niki ho odbil přístupem byla to jeho chyba, najel si do zatáčky příliš rychle, tak stejně tak byla jeho chyba to, že se skoro zabil (alespoň to mi přišlo, že se i film sám snaží říct - skok formule, kupa rychle předjetých soupeřů - jedu tak abych vyhrál - koketuju se smrtí = nemůžu vinit nikoho jiného než sebe)... Ale film je zpracovaný dost solidně a zaslouží si své 3* a možná kapku navíc, ale jen kapku :-) ()

hulinsky

Rush je priklad brilantne natoceneho snimku, ktery dechberoucim zpusobem strhne i temate zcela nepolibeho divaka, Motorismus obecne me zcela miji, nesleduji formuli 1 a jmeno Jamese Hunta jsem dokonce poprve slysel az po uvodnich titulcich, pres to vsechno jsem diky skvele rezii, strihu, hudbe a hereckym vykonum obou vnimal (ne)zdravou rivalitu obou kohoutu tak intenzivne, jako primi svedci techto udalosti v 70. letech. Jeden z mala filmu, kde nefiguruje klasicka objektivne dana bipolarita hrdina/zaporak, a tak toto urceni zalezi na individualnim zhodnoceni kazdeho z nas. ()

Tryman

Film, do kterého se mi vůbec nechtělo, a k puštění mě přimělo až jeho umístění zde v žebříčku. A rozhodně nelituji. Nevím, jestli si zaslouží místo mezi 10 nejlepšími filmy všech dob, ale do TOP filmů roku 2013 rozhodně patří. Strhující záběry, přesvědčivé herecké výkony a sympatické obsazení, to vše podtrhnuté hudbou Hanse Zimmera, způsobily, že jsem se ani chvíli nenudil a odnesl jsem si parádní zážitek. ()

Deb

Na to, že na formule rozhodně nekoukám, tak tohle mě dost uchvátilo.. A to od začátku až do úplného konce.. Daniela Bruhla i Chrise Hemswortha si budu rozhodně pamatovat stejně jako Nikiho Laudu a Jamese Hunta.. ()

Hartigan

Životopisy, ať už o prezidentech, politicích, nebo sportovcích, nebyly nikdy obzvlášť terčem mého zájmu. Vyjímkou se avšak stali "Rivalové", kteří k nám z ničeho nic dorazili se solidním výpraskem na zadek všem dosavadním pokusům o něco podobného. Postupně budované napětí, dobře nastavená kamera a ještě i maestro Zimmer v záloze jsou třemi ingrediencemi pro úspěšný celovečerák. S čímž se však nemohu ztotožnit, je ono zařazení do žebříčku 30 nejlepších filmů ever... Po druhé projekci silné opojení z doby premiéry nepatrně polevilo. 80% ()

Kadas97

Film by v jeho dokonalosti popísalo jedno slovo, ale ja ho nepoznám. Silno mi zabrnkal na moju nervovú sústavu pri každom pohľade na Nikiho Laudu. Hans Zimmer skomponoval hudbu, pri ktorej sa miestami človeku hrnú slzy do očí. 10 z 10 ()

Yancl

BOMBA ! Jen zřídka napařím maximální hodnocení s takovou lehkostí .. s naprosto jasným přesvědčením .. s naprostou spokojeností .. ale tohle výborně zpracované dílo si zaslouží maximum v mnoha ohledech. Zprvu jsem vysokým číslům charakterizující kvality filmu příliš nevěřil, ale po dvojnásobném zhlédnutí se mile-rád přidám k drtivé většině. Protože takhle neskutečně reálné zpracovaní dramatu, které v mnoha sekcích exceluje, zasluhuje známku nejvyšší. Nemá cenu pitvat jednotlivé složky snímku, protože vizuálně není co vytknout, herecky naprosto přesvědčující a ta atmosféra .. wow !! .. nervy-drásající. A to, že se "Rivalové" ihned zařadili do TOP dvacítky všech filmů má svůj jasný důvod a žádný fanda by tenhle skvost neměl vynechat. [99%] ()

Torgal

V zásade nemám čo kritizovať. Po všetkých stránkach vybrúsené dielo, ktorému veľmi pomáha to, že Howard nebol obmedzovaný veľkým štúdiom a mohol si film natočiť bez kompromisov presne podľa svojich predstáv. Špeciálne ale musím vyzdvihnúť Bruhla, ktorý sa do Laudu doslova vtelil a Zimmera, ktorý svojou hudbou filmu neskutočne pomáha. Osobne mám ale priveľký problém s množstvom a rozsahom odklonov voči reálnym udalostiam, o ktorých film hovorí. A to mi kalí dojem z filmu do takej miery, že nemôžem ísť s hodnotením na maximum. 8+/10 ()

Stefan_M

Vzhladom k tomu, ze vo filme je vela historickych nepresnosti, davam iba 1*. Tento film si absolutne nezasluzi take vysoke hodnotenie. ()

Ondr@932

Životopisný filmy mám rád, tedy jak které, ale tenhle mi padl krásně do oka. Dokonale vypiplaný, strhující a pravdivý příběh pod kvalitní režií Rona Howarda. A dobrého hereckého obsazení Daniela Brühla a hlavně skvělého a mého oblíbeného herce Chrise Hemswortha ! Který tu podává jeden z nejlepších hereckých výkonů své začátečnické kariéry! Už hned na začátku bylo jasné, že toto bude lahůdka. A tak se i stalo. Doporučuji všem co mají rádi takovéto strhující podívané! 85% ()

longercz

Nejlepší na tom filmu je podle mě asi to, že je dokonale vyvážený. Žádná scéna není moc dlouhá, žádná moralita není přehnaná, muzika nediktuje jak se vlastně v dané situaci cítit. Funguje to prostě dobře, ani na minutu nenudí a nemám co vytknout. ()

Xanthe

Ve všech ohledech skvělé sportovní drama, které diváky zavede zpět do 70-tých let na závodní okruhy Formule 1 i do jejich zákulisí, ukáže zajímavé závodní sekvence a cestu největších soupeřů té doby mezi špičku tohoto vzrušujícího sportu. Oceňuju autentický vizuál a trefně vykreslené napětí na okruhu, každá postava měla ve filmu svůj význam, Chris Hemsworth a zejm. pak Daniel Brühl (který se Laudovi neskutečně přiblížil i fyzicky) odvedli přesvědčivou hereckou práci a výtečně vystihli kontrast mezi požitkářským životním stylem Hunta a profesionálním, chladně metodickým a nespolečenským Laudou. Spojovala je touha po vítězství, rivalita, na druhé straně taky jistá zvláštní forma solidarity a respektu. Snímek je dobře zvládnutý jak technicky, tak vztahově, ani chvilku nenudí, dokáže vtáhnout do děje. ()

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

Ron Howard se vydá do thajských jeskyní

03.05.2020

Příběh chlapců uvízlých v thajských jeskyních byl v roce 2018 velkou událostí. I z toho důvodu se několik filmařů rozhodlo celou událost zfilmovat. Po několika oznámených projektech ovšem nyní… (více)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (více)

Na Febiofest přijede Daniel Brühl

Na Febiofest přijede Daniel Brühl