Jim Grant je právníkem v poklidném městečku Albany. Po smrti manželky vychovává sám svou dvanáctiletou dceru Isabel. Když FBI zatkne Sharon Solarzovou, hledanou členku protiválečných radikálů, změní se náhle i Jimův život. Novinář Ben Shepard se začíná zajímat o případ Solarzové a díky svému kontaktu v FBI se dozví, že by měl kontaktovat kamaráda Solarzové a také Jimova bývalého klienta, Billa Cusimano. Cusimano je zklamaný, že Jim nechtěl Sharon obhajovat a svěří to Benovi, který zavětří, protože nechápe, proč by si Jim nechtěl vylepšit prestiž na takovém případu a cítí tento případ jako příležitost vyniknout a jeho nadřízený souhlasí, aby se tím zabýval. Okamžitě jede za Jimem a začne mu na toto téma klást nepříjemné otázky, ale Jim odpovídá jen vyhýbavě. Ben se vydá po stopě jako ohař. Zjišťuje, že Jim Grant před rokem 1979 neexistoval a jeho pravé jméno je Nick Sloan, který je již třicet let hledaný pro zastřelení pracovníka banky, kterou se svou tehdejší přítelkyní Mimi Lurieovou vyloupil. Benovi dochází, že Jim, Mimi i Sharon byli všichni členové protiválečné radikální organizace Weatherman a že Jim nechce Sharon obhajovat, protože by tato skutečnost vyšla najevo. Napíše o tom článek do novin a tím upozorní FBI na Jima. Ten to předpokládal a tak vzal svou dceru Isabel a odjeli z domova, aby se vyhnul zatčení. Ubytují se v newyorském hotelu, kde Jim spatří ve zprávách, že je celostátně hledaný. Kontaktuje svého bratra Daniela a požádá ho, aby vyzvedl Isabel a vzal ji k sobě. V obálce má veškeré dokumenty o poručnictví. Jimovi se podaří uniknout z hotelu, i když už je obklíčený FBI, která sleduje Daniela. Sharon odmítá hovořit s FBI, hodlá mluvit jen s Benem. Nelituje toho, co v minulosti dělala, tehdy cítila, že je to správné, ale dnes se sama chtěla vzdát kvůli svým dětem. Už dál nemohla snášet ten tlak, jen čekala, až budou děti dostatečně velké, aby to pochopily a zároveň ještě dost malé na to, aby se s nimi mohla setkat i po návratu z vězení. Při rozhovoru se zmíní, že Jim a Mimi nebyli jen kolegové v organizaci, ale také milenci. Ben zajde i za Danielem, aby ho vyzpovídal, ale Daniel je naštvaný, Ben se k němu vloudil pod záminkou, že mu chce něco sdělit a teď ho vyslýchá. Ben stále přemýšlí proč Jim, který rozhodně věděl, jak má zmizet, nevzal s sebou svou dceru. Podle něj to může znamenat jediné – vypadá to, že je nevinný a chce očistit své jméno a vrátit se. Ben je chytrý a dochází mu, že Jim hledá Mimi, která tehdy byla v bance s ním. I přes nesouhlas svého šéfa se pustí po Jimově stopě... (TV Prima)

kolemjdouc

absolutně bez šťávy,jak vyždímaný hadr.Redford se snaží asi vydělat si nějakou babku ale už mu to nehraje.Je to u něj opačně spousta hercům to hraje líp jak za mlada ,zrajou jak víno,ale u Redforda mi to tak nepřipadá.Myslím že mele z posledního....Politika už tolik netáhne ()

dormouse

Film, který spíš osloví starší generaci, proto má u vesměs mlaších uživatelů nizké hodnocení. Kvalitní staromódní napínavý thriller zabývající se životem s pocitem viny u lidí, kteří byli v mládí revolucionáři, ale časem zjišťují, že život je složitější a svědomí není ten nejlepší kamarád. Vadí mi jen to, že američani mají tendenci počítat s mladým divákem, který neodhadne věk u člověka nad 40 let a obecně všem postavám dávají příliš mladé děti. Susan Sarandon i Julie Christie by v době, kdy se narodily její filmové dcery musely být dávno v menopause. ()

Disease

Vcelku zábavné. Film pokládá měkolik dost zajímavých otázek, ale odpovědí se nedočkáme. Ovšem ten konec... ()

peetriss

Film, který je táhnut výborným obsazením a formou Redfordova přístupu. To je ale vše - Redford mě nedokázal přinutit k většímu zájmu o téma, rozkrývání pravdy a už vůbec ne o ideologické myšlenky. Nedokázal mě ani přinutit k tomu, abych jeho postavě držel palce, spíše jsem se přistihl, že je mi to vše jedno. Pravidla mlčení jsou tak pouhou naháněnou, která, kdyby byla méně roztahaná, mohla být slušnou žánrovkou. Snaha vyšší přidanou hodnotu se míjí zcela účinkem a film zbytečně sráží na kolena. ()

Nethar

Robert Redford umí hrát, ale nutno říct, že i jeho režisérské počiny mě zatím baví. Citlivé, pohodové (tedy v rámci thrilleru/dramatu). Žádný velký příběhový zázrak, ale nenudí. ()

Movie Gourmet

Tolik slavných jmen, ale že by Vám film nějak zásadněji utkvěl v paměti se říci nedá. Film by rád byl něčím víc, ale bohužel je víceméně průměrným... Verdikt: 2 a 1/2* až 3* a 60 - 70 %. ()

pytrisss

Usnul jsem. Zajímavé téma natočené ve verzi pro domov důchodců. Někomu by se totiž při napínavých scénách mohlo moc rozbušit srdce a to nechceme... ()

KOZEL84

Robert se pořád drží kvalitní společnosti starých známých a jednoho mladého (který podle mě ještě nikdy nic vyloženě nepodělal a tady se neztratil i mezi ostřílenými borci).Člověka tu celkem hovno překvapí,ale nějaké to malé napětí si drží.A i když se mi líbí představa ''prostého pomníku staromódního idealismu...'',tak mě to obětování se za to co je správné vzhledem k realitě dneška,spíš otrávilo a ze 4 sou 3.A půl no.Zas potkat Juliu Christie zamlada (jako jejího mlada)...jé...Ta baba je sexy i v sedmdesáti (jako tak od pohledu jenom) ()

warrenur

Nadpriemerny thrillerik. Potesil ma opatovny zjav vyborneho Redforda v jednej z jeho typickych roli. Aspon teda v podobnych sme ho vzdy videli. Chytlavy pribeh z minulosti, ktoreho uzkostlivo tajene detajly su pomaly rozpletane, i zurnalistom, Labouf-om, ktory mi v tejto roli celkom pasoval. Inak ho teda nemusim, avsak tu ma pozitivne prekvapil. Velmi dobre vyustenie s prijemnou hudbou a kamerou s obcas akcnejsimi pasazami. Pobavilo. Odporucam. ()

zahadum

Dlhé, predlhé a svojím spôsobom o ničom....pocta starej filmovej tvorbe nestačí ak sa dej stráca sám v sebe a jedna pointa strieda za druhou a tým vyprcháva aj tá malá iskrička napätia ktorú by sme u thrilleru radi videli. Videl som žiaľ film s českým dabingom a neviem ale pripadalo mi ako keby Annu Kendrick dabovalo osemročné dievča ? ! ()

Wolvie

Silnější tři, Redford tyhle pomalá dramata umí jako málokdo, jen to chce pro příště odvážnější řešení a originálnější pojetí. Moc old-schoolu nakonec spíš škodí. ()

MickeyStuma

Nevýrazný a značně nudící snímek, který je pouze o tom, jak jednoho úspěšného právníka dostihla temná minulost a jak po tom jde jeden mladý neúprosný novinář. Námět je zajímavý, jenže styl zpracování trpící nedostatkem sebemenšího napětí, či zvratů vše pohřbívá. Příběh je neúprosně a zcela zbytečně natahovaný. Jediným pozitivem je vidět již přestárlého Redforda, jak je stále plný energie. Shia LaBeouf svojí postavu novináře zahrál tak dokonale, že jeho nesympatičnost je neoddiskutovatelná. Těžko říci, jestli by výsledku pomohla daleko kratší stopáž. Na scénáři by to chtělo ještě zapracovat. ()

burton

OK, takže jste terorista, celý život se schováváte, daří se Vám více, čí méně a pak najednou, z ničehož nic se jdete napráskat a tím uvrhnete v nebezpečí prozrazení své bývalé, doposud dobře skryté, teroristické kámoše. No to bych do toho kopla jak do hadráku. Takovejch let, a teď tohle! Naštěstí, jeden z teroristů je nevinný a naštěstí ještě ke všemu právník, takže přesně ví, co má dělat. Na paty mu šlape Šája, reportér a novinář, chtivý pravdy. Sice to dost dlouho vypadá, že Šája je pěkná krysa, ale postupem času se ukáže, že ne krysa, ale chytrý lišák. Nebýt hereckého obsazení, asi bych se na to ani nemrkla...... ()

BOURQUE

Postupne vybudovaný príbeh s decentnými (zbytočne neprehnanými) hereckými výkonmi. Niektoré pasáže filmu pripomínajú zlomky tých lepších Redfordových réžií. Na záver však nečakajte to „veľké“ prekvapenie, ktoré podobné filmy majú. To tu chýba. Sympatický výkon od búrlivého S. LaBeouf. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

Trancetino

Samé drísty. Ani som to nedopozeral. 1 hodinu a 37 minút ukradnutého času....a to dokážem byť naozaj veľmi trpezlivý človek. ()

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

Robert Redford šéfuje Capovi a S.H.I.E.L.D.-u

30.03.2013

Filmový svět čeká na Blackova Iron Mana 3 – čerstvé zprávy tvrdí, že film bude v Číně, kde se částečně i natáčel, uveden v mírně odlišné verzi, a nebude cenzurovaná, ale naopak, obohacena o další… (více)