Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (CinemArt)

Foox

Spektakulární úryvek bible překroucený v bezpohlavní fantasy. Těžko uvěřit, že je pod tím podepsaný Darren Aronofsky, jako by ztratil veškerý svůj rukopis a cit. Jedině v postavě samotného Noa je ke konci vidět lehký závan zajímavosti, ale tím nějaká atraktivnost končí. 50% P.S.: Zlaté Umučení Krista. ()

Allien.9

Původně jsem se chystala napsat svůj nejdelší komentář v historii, ale kašlu na to, tenhle film si ho nezaslouží. Po drsném, šokujícím a diváky i kritiky ceněném "Requiemu za sen", po slovy nepopsatelné "Fontáně" a po mediálně profláklém a Oscary ověnčeném psycho-thrilleru "Černá labuť" získal Darren konečně důvěru velkého studia a dostal na svou další filmovou realizaci (pro něj netypický) balík. Čekat film, který by mohl i přes (alespoň pro mě) ne příliš povzbudivou účast Russella Crowea a Emmy Watson předčit Gibsonův biblický opus magnum, byla asi vážně troufalost - nejen, že ho nepředčí, nedá se s ním vůbec srovnat. Aronofsky byl totiž při realizaci svého nejnovějšího počinu infikován stejnou zhoubnou nemocí, jaká již několik let sužuje například (kdysi neméně úchvatného) Guillerma del Tora, a tou nemocí je tzv. chycení sliny. Přístup "mám prachy, tak to udělám větší", nemusí být vždycky košer, obzvlášť, když byly všechny vaše dosavadní filmy spíše komornější a neumíte v tom dostatečně chodit. Čekala jsem kontroverzní film, osobitý a jak se patří provokativní. Místo toho jsem dostala hollywoodskou verzi Bible s rozežraným (přesto údajně pouze kořínky pojídajícím) Noahem, jenž stihne během dvou hodin, a bez jakýchkoli výčitek svědomí, zmasakrovat desítky lidí, ale zvířátka by se nedotkl - to je přece Boží tvor.XD Beze srandy, Noe má solidní šanci stát se nejvíce WTF postavou roku. Nemám ponětí, jakou verzi Bible Darren četl (existuje jich přeci jen několik), ale podle toho, co nechal ve finále pod svým jménem vpustit do kin, nejspíš vůbec žádnou. A tím se dostávám k otázce, za jakým účelem film vlastně vznikl. Věřící si nezíská, na to je v něm až moc (zbytečných) nesmyslů, ani je nepobouří jako "Umučení", zaryté ateisty a odpůrce křesťanství zase utvrdí v tom, jací jsou věřící lidé magoři (je to smutné, ale "hrabající" Noah je k mému hlubokému zděšení to nejlepší a nejzábavnější z celého filmu). Zbývá nám tedy (konzumní) střední proud, tzn. lidé, kteří se o danou problematiku vůbec nezajímají, tzn. lidé, ke kterým Darren své filmy nikdy předtím nesměřoval. Možná právě to vysvětluje kamenné Transfo... obry, kteří v Bibli sice jsou, ale onen "smutný příběh" (o zastání se lidí a následném sražení z oblohy XD), jenž ve filmu zazní, je opět jaksi špatně. Po celou dobu sledování filmu jsem se nemohla zbavit pocitu, že Aronofsky všechny tyhle věci kdysi dávno někde slyšel (možná ještě jako dítě, když musel s nábožensky založenou jižanskou babičkou znechuceně trávit nedělní dopoledne v kostele, co já vím), ale za ta léta už se mu z nich uchovaly jen necelistvé útržky, které se mu nechtělo znovu dohledávat. A nebo druhá možnost, až do poslední chvíle se nemohl rozhodnout, kterou část Bible chce vlastně natočit. To by také vysvětlovalo, proč míchá do "Noemovy Archy" padlé anděly, potomky Kainovy, zkoušení víry skrze obětování dětí (wrong storry, Darren) atd., ale budiž. Příběh je to poměrně strohý a dvě hodiny jsou dlouhá doba, takže s nějakou tou vatou kolem jsem mohla počítat. Beru. Co mě ovšem skutečně zarazilo, bylo zcela "reálné" pojetí příběhu, tzn. naprostá absence Boha. Na jednu stranu je to fikaný způsob jak (nevhodným zobrazením) nenaštvat fanoušky Bible a zároveň (tunou Božských keců) neunudit či neznechutit zbytek. Bohužel na druhou stranu je možná právě tohle jádro chcíplého pudla. Kdyby Bůh k Noahovi promlouval tak, jako je tomu v Knize, byl by můj názor na film (i na Noaha samotného) určitě kladnější. Jelikož se však Aronofsky rozhodl pro napůl šíleného, krví (ne)vinných potřísněného ekologa amatéra, jenž si každou sebemenší pitomost vykládá jako Boží poselství... No prostě auvajs. Věta "Milujte se a množte se," z Noahových úst byla poslední kapkou (přispěla k tomu především komická redukce počtu žen na Arše, díky níž tu máme ještě o level prasáčtější incest než v původním příběhu), to už mohl rovnou říct "já si vezmu Ilu, ty si vezmi matku a až vyrostou tvé dcery, tak tam se vystřídáme...", stejně tak mě dostal finální záběr na duhu, který v této "bezBožné" verzi postrádá veškerý smysl. Možná řeknete, že si to moc beru, ale já, ač zarytá ateistka, biblické příběhy miluju a jakékoli mrvení mě neskutečně irituje. A u Darrena navíc i mrzí. Takže vás zapřísahám, seberte mu někdo zase ty prachy, protože jinak je s filmy, pro které ho tak milujeme, navždy amen...:-( Teď už mi nezbývá než doufat, že Scottův "Exodus: Gods and Kings" nedopadne stejně, protože podělat v jednom roce hned dva nadějné velkofilmy s náboženskou tématikou, to by mě už asi vážně zničilo. (A hle, stejně jsem napsala svůj nejdelší komentář.XD) () (méně) (více)

misterz

Pre mňa jasne nedocenený a hrozne podhodnotený snímok. Vážne nechápem, čo by nespokojenci chceli. Aby tam Noe tancoval Gangnam style, spieval žalmy a pritom strieľal do rytmu z Kalašnikova? Evidentne im unikla podstata problému a hlavná pointa. Na druhú stranu sa to dá z časti chápať, ide o hrozne nevďačný a ošemetný námet, ktorý bude vždy ľudí rozdeľovať, a preto sa ľahko nájde niekto, komu bude film vadiť. Tí by sa však mali hodnoteniu tohto diela vyhnúť. Môj názor je, že Aronofsky ulahodil obom hlavným skupinám a s ťažkým námetom si poradil bravúrne a čisto po svojom, dokázal sa z časti prispôsobiť, ale pritom nechať na filme svoj nezameniteľný rukopis a štýl. To sa cení. Ale aj tak, film by nemal byť posudzovaný podľa biblickej rigoróznosti a riešiť nepodstatné vtákoviny, ktoré sa akože vo filme nedržia Písma. Kto chce rigoróznosť nech si pozerá TV Hallmark, pri troche šťastia narazí na Noemovu archu (1999). A že niekomu vadí, že bol Noe vykreslený ako zabijak a vrah neviniatok, tak tomu už vonkoncom nerozumiem, pretože to je práve hlavná pointa filmu (zachovať/nezachovať ľudstvo), ktorá tu bola precízne rozpracovaná do posledného detailu, ako po obsahovej/filozofickej tak aj po audiovizuálnej stránke. Odtiene a sila farieb obrazu presne odrážali nálady, pocity a celkovú rozorvanosť hlavnej postavy, dokonale podporili obsahový formát a tak perfektne spolupracovali s dejovou líniou. K tomu hudba od Mansella a máme jedinečný filmový zážitok. Čo sa týka hercov, myslím, že Aronofsky mal šťastnú ruku. Herci vo vedľajších úlohách zahrali veľmi dobre, vynikli hlavne E. Watson a J. Connelly (u nej však nič prekvapujúce). R Crowe, ten páni, prekonal všetky moje bláznivé predstavy a zahral absolútne geniálne. Na jeho mieste si v tomto filme nedokážem predstaviť vhodnejšieho herca, zapadol tu ako riť na šerbeľ, aj s tým jeho chraplákom (nepozerajte s dabingom, pripravíte sa o časť zážitku), opäť mi potvrdil, že v historických snímkoch je ako ryba vo vode. Na druhú stranu nerozumiem žánrovému zaradeniu filmu, pretože podľa mňa ide o jasné fantasy. Zodpovedný asi nemá všetkých päť pohromade, alebo film nevidel. Záverom len toľko, že aj keď možno nejde o snímok roka, s prehľadom si tých 5 hviezd a pobyt medzi červenými číslami zaslúži. ()

HAL

Hodinu a půl psychologicky propracovanější Pán Prstenů s drsnějšími Enty a Noem jako záporákem - Denethorem, deset minut sadistického 2012, a mezi tím vším půl hodiny takových ezo-eko-religio sranců, že by o Vesmírní lidé studem klopili oči. Byl by z toho možná docela fajn blockbuster, ale takto jsem většinu času nevěděl jestli řvát smíchy a nebo rytmicky bušit hlavou do zdi nad tou vymývačskou zrůdností. Aronofsky je tak trochu píča, a Bůh (očividně i podle něj) taky. ()

Peytl

Zapeklitá situace, tak moc zapeklitá, že vlastně ani nevím, jak to stvořitel myslel... tak vyvinuli jsme se, nebo jen zázračně vyskytli? Proto jsem svatý ateista? Proč Noemu tak dokonale a fanaticky jeblo? No, na tuto jedinou otázku mám odpověď, byl to vegetarián. Jinak mi nepřísluší jakkoliv soudit příběh, pakliže nejsem náruživým čtenářem bestselleru zvoucím se Bichle... nebo tak nějak. Russell Crowe byl jako budoucí první zdokumentovaný ožrala naprosto excelentní, ostatně jako většina protagonistů, vyjma jeho synků, kteří se chtěli neustále a zoufale množit, což se mi zdá, vzhledem k jejich evidentní sexuální orientaci, poněkud tristní. Noe jim toto měl lakonicky sdělit, nebo ještě lépe a stručněji, vše vyřešit jednoduchou operací, koneckonců chámovod jako Chámovod, noe... teda, no, ne? Aronofsky ve mně sice nemůže hledat neobjektivního a zahleděného fanouška, ale pokud má co říct, nemám s ním rozhodně problém... na druhou i třetí stranu, v tý arše ale museli mít násráno, no, Viktor Sodoma v komoře! ()

Vančura

Ačkoli jsem nikdy nebyl fanda Aronofskyho, na NOEHO jsem se velmi těšil, nalákán trailerem i hudebním obsazením. O to větší bylo moje zklamání - ten film je jednoduše hrozný. Opomíjím to, že my, kdo jsme četli Genesis, se můžeme "umělecké licenci", s níž je zde příběh biblické potopy vyobrazen, jen pousmát. Sice to ještě nedosahuje obvyklých hollywoodských měřítek filmové stupidity, ale nakročeno to má k tomu velmi blízko. Děj je strašlivě nudný - vzhledem k notoricky známé předloze už z principu nemůže být napínavý - a především zoufale natahovaný. Na to, že ten film trvá tak dlouho, se tam toho stane zatraceně málo - a to tam ještě Aronofsky stačil vecpat další kapitoly Bible obalené do jakéhosi pseudoekologického poselství. Osobně mám jasno v tom, že se tenhle film v první řadě hlavně veze na současné vlně (post)apokalyptických filmů, které více či méně úspěšně brnkají na strunu současných nálad ve společnosti, která vyloženě nějaký podobný konec světa permanentně vyhlíží, a doslova po něm prahne. (Na tomto místě by bylo možno vyjmenovat dlouho řadu podobných filmů z nedávné doby, které jsou v tomto ohledu všechny na jedno brdo). A to mě osobně moc nebaví, a nepřisuzuji těmto filmům moc dlouho životnost - jednoduše profrčí sály multikin, a kdo si na ně za pár let vzpomene? Zkuste hádat. Přemýšlím, jestli mi v paměti utkvěl nějaký moment, který by stál za zapamatování nebo pochválení, ale nějak to z hlavy né a né dostat - pro mě osobně nejlepší signál, že tahle projekce byla ztrátou času. ()

liskam

Zajímavý filmový příběh. Jak ho ale ohodnotit...To bude trochu potíž. Potácím se mezi dvěmi až čtyřmy hvězdami. Ano, mohl bych dát nicneříkající 3* a mít od toho hodnocení klid. Ale nějak se mi nechce jen tak hrcnout 3* a "jít dál s pocitem dobře odvedené práce". Příběh zamozřejmně znám, jsem přeci Evropan a Evropa je Římskokatolickou církví a jejímy mýty ovlivňována více jak 1500let . Ale jsem hlavně Čech a díky tomu, pivo, pohodu a zábavu si užívající ateista. Takže k celkové podstatě filmu přistupuji dosti skepticky. Tak asi ohodnotím tenhle film hlavně jako "výrobek" který je určrný hlavně pro zábavu nás lidí. Spousta věcí se mi opravdu líbila. Výběr celé Noahovy rodiny, zejména praotce. Celkové vyprávění příběhu, hudba, scénář. Naproti tomu mi vůbec neseděli záporáci a ti padlí andělé... ti mě opravdu pobavili. Celkový dojem je ale nadstandartní a já jsem se ani přez to, že měl film bezmála 140 minut nenudil. Takže dám 4 slunce a 72% ()

Anarvin

Noe je pro mě poměrně rozpačitý film. Aronofsky na jednu stranu přesně ví, co chce říct a má schopnosti k tomu, aby to říct dovedl. Film je po technické stránce ohromující, skýtá celou řadu opravdu silných momentů a nebojí se volný text Starého zákona patřičně vyždímat na maximum. Jenže i přes moderní vypravěčské prostředky a až nečekaně výraznou psychologii postav je to celé pořád jenom staré známé biblické podobenství. Sice v opravdu luxusním kabátku, ale i tak plné symbolů a archetypů, vyprávěné zjednodušující mytologickou optikou. Aronofksy má pocit, že je ústřední poselství natolik nosné, aby stálo za to jej šířit v na plátnech, mě o tom přesvědčit nedokázal. Z kina mi zůstal slepenec podařených jednotlivostí. 7/10 ()

Omnibus

"Kočka s bobrem, kozy dvě, sluní se na palubě. V podpalubí orgie... páří se tam nutrie." Darren Aronofsky je dobrý křesťan, hnusný neznaboh, děsný srandista či obyčejný mainstreamový debil? Zvolte sami. Jeho Noe je býložravý environmentalista, ovšem s rukama až po lokty umazanýma od lidské krve. Pozabíjel totiž stovky chudáků, kteří se mu, s přílivovou vlnou za zády, drápali na Archu. Potom vedl plamenné řeči o zaslouženém Božím trestu pro lidstvo, které je zlé a zkažené jak maso, ležící týden na přímém slunci. A u toho si brousil kudlu na miminka, prý aby udělal Bohu radost. Tím, že zavraždí dvě nemluvňata (své vnučky!), aby zachránil Ráj na Zemi. Ale pozor, ne pro lidi, pouze pro zvířátka! Zajímavé... No a ti pajdající skalnatí obři? Zřejmě animovaní podle nějaké hračky z Happy Meal Menu u McDonald's. Dále pobavil masožravý, hadapřekusující černý pasažér, co se Noemu provrtal do archy, jak červotoč do kukačkových hodin po prababičce, a pak mu tam sežral pár nenahraditelných zvířecích exemplářů! No a to odepření manželek dvěma Noemovým synům? WTF? Podle Bible se přece nalodili 3 synové i s 3 manželkami, zde byla jen jedna. Na Arše tak vznikl kritický nedostatek samic, pročež Noe doporučil synáčkům k oplodnění jejich vlastní neteře. Prasák jeden :-)). ()

Aknah

Musim říct, že tahle verze se mi líbila, protože ukázala mnohem víc logických a zajímavých spojů než v předchůdcích tohodle příběhu. Herecky to bylo výborné, film nabízí krásné scenérie, zajímavé triky - jako jsou obři, celkem spád. Chvilkový náboženský fanatismus až řekla bych, mi vadil, ale budiž, scény s dědkem na lodi taktéž, to byla slabší část, konec zas dobrý. Jako celek hodnotim kladně a bod navíc film získal za to, že postrádal ,,rozhovory s nebem (Bohem)" :) ()

InJo

Z mého pohledu "pochybujícího ateisty" se jedná o vcelku zajímavou podívanou, ale ona zajímavost občas spočívá spíš v bizarnosti než v umělecké kvalitě. :) První půle je vlastně jenom poměrně rutinní fantasy velkofilm o blížící se katastrofě, z něhož vyrázně vyčnívají (bohužel spíše v negativním smyslu slova) asi jen ti "kameňáci". :) Ovšem druhá polovina (po záplavě) už je docela maso a patrně hlavní důvod, proč to chtěl Aronofsky točit. Příběh najednou začne být mnohem osobnější, sevřenější a především vyhrocenější. Nadpřirozené prvky ustoupí do pozadí a veškerý prostor je věnován pouze postavám, jejich vztahům a reakcím na nastalé situace. Z "fantasy" se během chvíle stane regulérní komorní psychothriller, který má hloubku, protože má smysluplně motivované a pochopitelně jednající postavy, které jsou nuceny řešit drásavá a nepříjemná dilemata, a velmi dobře relativizuje dobro a zlo. Herci dobří (hlavně Crowe a Emma Watson) a nechybí ani scéna stvoření světa (pochopitelně v křesťanském pojetí). :) A jsem moc zvědavý, co na to budou říkat jak zarytí křesťané, tak zarytí ateisté. :) 60 - 70 % ()

Legas

Aha, ono je to celé o restartu Matrixu. A jak tak koukám na ten svět kolem sebe, mohlo by to mít víc pokračování, než Rychle a zběsile. ()

HoneyBunny

Tohle Aronofsky nemohl vyhrát. Ten, komu zvedá tlak cokoli společného s biblickými příběhy, bude křičet, že je to náboženská agitka. Křesťanům se asi nebude líbit, že film je sice epický, ale hollywoodsky (bitva s Enty!). A nám, kteří jsme ve středu, bude připadat snaha propojit biblický příběh a velkolepý biják moderního střihu neohrabaná. Noe je velmi nevyrovnaný film, který působí nedodělaně (co se týče promyšlenosti příběhu) a chvílemi jednoduše divně (celkový feeling). Na jednu stranu nabízí fešný vizuál, na druhou selhává, co se týče opravdových emocí a jádra příběhu - opravdu si zaslouží lidé přežít? Co je činí dobrými a co v nich budí zlo? Sakra, tohle zvládla na jedničku i taková drsná sci-fi jako Battlestar Galactika! Mám pocit, že v Noovi se víc prostoru dává smutku nad tím, že prostřední syn Noa nemá družku, tudíž nebude souložit a nestane se mužem... Jo a poznámka na okraj: nemám penis, tudíž se nepřipojuji k nadšeným výkřikům nad hnědými kukadly Emmy Watson. Nehraje špatně, ale do tohohle filmu se mi moc nehodila. Russell je jako vždy ok. ()

Tsuki

Možná to působí velkolepě, ale zpracování není ve výsledku nijak zvlášť dechberoucí, i když bylo zajímavé sledovat právě tento příběh na plátně kin (nutno říct, že se to od původního biblického příběhu nejspíš dost liší - ale nejsem tak Bible sečtělá, takže tohle nebudu blíže komentovat). Každopádně, ke čtyřem hvězdám se příkláním pouze z jediného důvodu, a to jsou herecké výkony Jennifer Connelly, Russella Crowa a Emmy Watson, kteří to celkově dost táhli a bez nich by to nejspíš byl mnohem větší propadák. ~(3,5)~ ()

Anderton

Na začiatku bola kocka.....pardon, slovo....ale to je vlastne vo svete dnešných trikových veľkofilmov jedno. Decepticoni pomáhajú Noemovi postaviť archu....pardon, padlí anjeli, ale to je vlastne tiež úplne jedno. Noe má okrem klasicky chlapských problémov typu: treba postaviť loď a občas sa pobiť kvôli rodine aj iné starosti, verí totiž, že vraždiť v mene božom je jeho poslaním, jeho skúška vernosti. Možno je to upomienka na islámsky terorizmus, skôr ale pri adaptácii na podobné konotácie nebol priestor, dosť dalo zabrať vôbec niečo zmysluplné napísať. Táto dilema je fajn, Noe je vtedy emocionálne najsilnejší. Ďalej v príčine, prečo Boh zoslal na svet pohromu. Ono totiž na lodi sa deje presne to isté, čo predtým na súši a čo ho tak rozzúrilo, že sa svoj "najinteligentnejší" výtvor rozhodol zničiť. Nebudem kritizovať zvolený fantasy štýl, pretože Biblia je tiež možno iba fantasy knižka (doslova iba Boh vie) a tak je Noe týmto spôsobom značne sebazhadzujúci, alebo minimálne ironický takmer až Brianovským štýlom. Bohužiaľ si toho Aronofsky asi nie je vedomý. Ak by bol a bol by to viac rozvinutý zámer, mohol byť Noe poriadna sranda a cirkev by podpaľovala kiná. Niektorí diváci si užijú triky, iní dramatické scény, celok naplno ale asi iba málokto. ()

Carol Pifková

Musím sa priznať, že momentálne k tomu vôbec nemám chuť písať komentár. Bolo to divné. A to, že som plakala pri jednej scéne je úplne nepodstatné, pretože ja by som sa rozplakala aj keby tam zašliapnu chrústa a je k tomu dojímavá hudba. ()

Frajer42

Je hrozně příjemné se dovědět, že jsme vlastně úplně všichni potomci incestů. Tedy pouze dle výkladu Bible, respektive dle výkladu tohoto snímečku. Film je to rozhodně zvláštní a přiznám se, že před zhlédnutím jsem byl plný obav. Nakonec to nebylo až tak zlé. Dostavilo se až nečekaně moc akce, protože před potopou byli lidé děsné kurvy, které bylo třeba spláchnout. K vidění bylo i docela silné drama, protože Noe stál před hrozně složitým rozhodnutím, zda vyvraždit svoji rodinu, tedy vlastně celé lidstvo, protože nikdo kromě jeho rodiny, jak jistě děti víte, už tak nějak na světě nepobíhal. Potěšilo mě, že Aronofsky pojal ten příběh po svém. Co si tak pamatuji, tak o potopě světa se až tak moc řádků v Bibli nepíše, takže to jinak zřejmě ani nešlo. Jen aby to vzal s patřičným nadhledem i pantáta nahoře, nebo Darrena čeká po životě poker s čertíky. Docela zajímavé postavičky byli i ti kamenní enti. Film docela svižně odsýpá. Hrozně jsem se bál hromady keců a hrozně pomalu plynoucího děje. Byl jsem překvapen, když archu začali stavět asi po necelých 30 minutách děje. Rozhodně si u mě Darren po té jeho teplé labuti pořádně polepšil. Na tohle se koukat dalo. Místy mě to dokonce bavilo. 3 *. ()

Hedka odpad!

To bolo čo?! Neviem, či mám žasnúť, či sa smiať... Napadá mi iba jedna odpoveď: pseudoumelecké, americké zneužitie biblického príbehu. Bez toho "biblického" by to bolo tak nanajvýš na dve hviezdičky - za efekty. Inak - súčasný americký filmový gýč. ()

Dzeyna

Dvě a půl hodiny nudy. Tato projekce opravdu nebyla šťastně vybraná. Téměř po celou dobu jsem se nudila a přemýšlela nad jinými věcmi, jelikož je celý děj strašně předvídatelný a pořádně se tam ani nic neděje. Dokonce ani Emma Watson mě tam moc neoslnila. Bída. ()

MikeCool

"Noemův příběh po americku, aneb jak naštvat křesťana." Podle mnohých odborníků to měla být jedna z největších filmových událostí roku 2014, ale bohužel ani zvučná jména v hereckém obsazení nedokázala vyvrátit můj přespříliš negativní a dosti znechucený pocit z filmu. Na to jaké hvězdy filmového plátna zde hráli, se mi zdáli některé výkony hlavních aktérů (zejména Russel Crowe a Emma Watson) nepříliš povedené ba až podprůměrné, ale za to malinko může strašně stupidní scénář, který byl přetvořen k obrazu svému a biblické předlohy se držel jen zkrátka. Nemohl jsem uvěřit vlastním očím, když si Darren Aronofsky udělal z Noemova biblického příběhu jakousi fantasmagorickou procházku postapokalypstickým sadem. Typickým příkladem byli: 1) Kamenní mluvící obři, 2) Ohraná, ale pro americké filmy typická zápletka se zápornou postavou, 3) Biblický Noe vs. Noe Darrena Aronofskyho. Aranovsky udělal v druhé půli filmu z Noe doslova sadistu, který chtěl za každou cenu zavraždit své novorozené vnučky, ale díky BOHU Noe prozřel a uvědomil si následky, které by rodinnou vraždou způsobil. Ach, jak americké! Zkrátka byla to podivuhodná směs katastrofálního, dobrodružného a psychologického filmu, který mi chvílemi připomínal slavnou a dosti oblíbenou filmovou ságu o předpovědi blížící se katastrofy s názvem Nezvratný osud. Jedinými klady a též důvody, proč se mé hodnocení vyvýšilo alespoň na 50%, jsou odvyprávěné animované příběhy, kterými Noe sarkasticky poukazuje na život na Zemi jak v minulosti, tak i v přítomnosti a samozřejmě i v budoucnosti. Dále by se dal ocenit i zajímavý střih a to bude asi tak vše, vícero zážitků jsem si bohužel z kina neodnesl. Velké zklamání. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu