Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (CinemArt)

AppleCore

Jakoby se film odehrával v předaleký budoucnosti, kdy lidstvo kvůli katastrofě začalo úplně od počátků samotný evoluce a historie se začala opakovat. Když divák přistoupí na to všechno, co nám Aronofsky předkládá, první polovinu filmu se bude relativně bavit kamennými obry z Nekonečnýho příběhu, načež ho polovina druhá unudí k smrti. Když divák nepřistoupí na nic a začne se smát už na začátku, že to je vlastně strašná blbost, nečeká ho nic, než sto třicet minut dlouhá komedie, která neví jestli chce být post-apo bijákem, nebo "věrným" vyobrazením bible. Kdyby do toho všeho dal Darren regulérní ufony, bylo by to nejen zábavnější, ale určitě i uvěřitelnější. Celý mi to přišlo jak Book of Eli :D EDIT: Když se to veme kolem a kolem tak osmdesát minut je to vlastně i dost dobrý (s přivřenýma očima). Dokud totiž Aronofsky zhmotňuje svoje myšlenky a nápady, je pořád na co koukat a co objevovat, jakmile ale skončí scéna "stvoření", film upadne do nudnýho a rutinního dramatu o přežití. ()

Kothy

No nevím. Mám z toho rozporuplné dojmy. Něco se mi líbilo a něco zas ne. Pořád asi filmy od Darrena Aronofskyho nemůžu pochopit. Možná měl radši zkusit Wolverina... Ale teď k filmu. Russell Crowe se role Noeho zhostil docela dobře. Emma Watson byla taky parádní. I Anthony Hopkins se tam párkrát objevil. Ale bylo to takové střídavé. Vždycky chvíli dobré a pak slabší. I ti kameni obři se mi líbily. Nebo všechny ty zvířata, co tam šly. Samotná archa vypadala trochu divně, ale svůj účel splnila. Štvaly mě tam ty citáty z Bible, ale to už k tomu patří. Jinak mi to ani nepřišlo moc náboženské, protože tam nikde nebyl ani náznak Boha. I evoluce tam byla kupodivu zobrazena. Takže nevím. I když tomu nechyběla akce, něco jsem tam stejně postrádal. Možná mohly být ty ostatní postavy výraznější. Hlavně to mohlo být o něco kratší. "Na co stavíte tu pevnost?" ()

Spinosaurus

Šok, tak by se dal shrnout celý film. Vlastně ani nevím, jestli tomu mám dát rovnou odpad, nebo ocenit jednotlivosti, které ve filmu nejsou špatné, ale jako celek ten film působí příšerně. Dávám tedy 3 hvězdičky. Vizuální stránka katastrofální (digitální zvířata bych udělal i pomocí stop-motion animace lépe), enti/andělé/stromy/kamenožrouti či co to bylo naprostý fail. Emma Watson sice nehrála špatně, ale jak už tady někdo poznamenal, při jejím porodu jsem měl pocit, že se z ní klube Alien, jak u toho vřískala. Hlavní zápornou postavou je pro mě samotný Noe, který je zvrácený a zatvrzelý, naopak Kainův potomek jediný racionálně uvažující člověk na plátně. ()

swamp

Od Aronofského jsem čekal spíše zamyšlení nad těmito biblickými událostmi, nějakou tu hlubší metaforu - a ne snímek střídající v pravidelných intervalech (ale nevhodně) žánry. Zprvu to vypadá jako odvyprávění biblického příběhu, ovšem vzápětí bez mrknutí oka překlene do fantasy ve stylu LotRa (ti obři byli zblízka skvěle animovaní, trhaný pohyb bezva - jak od Trnky, ale z dálky při soubojích byly jejich pohyby naprosto plynulé a obři samotní mi svou roztomilostí připomínali Bumblebeeho z Transformers), abychom v závěru dostali rodinné drama. Jinak ale jednotlivým hercům nelze nic vytknout, akorát ten závěr byl příliš uslzený. Propříště by to chtělo zase ten nízkorozpočtový film. ()

DwayneJohnson

Vůebc nechápu, co tím chtěl básník říct. Russel a Darren se buď zbláznili, nebo si šlehli, výsledkem čehož je "film" , který je věrohodný, asi jako můj zpěv po dvanácti pivech. Naprosto tragický a falešný. S nějakým solidním, biblickým příběhem to má celé jen pramálo společného a tak jediným, malým pozitivem je pro mě fakt, že z Emmy snad někdy bude velmi dobrá herečka. Její čas sice ještě nepřišel, ale už se kvapem blíží. ()

predators

Nevím, ale zdá se mi, že více než zachránce byl Noe debil. Postavy byly dobře zvládnuté a vlastně ani není pořádně co vytknout, ale toto náboženské téma mě až tak nenadchlo. Já jsem spíš na ty mythologičtější eposy. 50% ()

Slartibarkfast

Zapomeňte na biblický příběh 1. knihy Mojžíšovy, kde spravedlivý Noe, který byl díky svým pozitivním charakterovým rysům vyškrtnut z černé listiny utopivších se ve velké potopě, kterou na matinku Zemi seslal taťka velkého Chesuse, zachraňuje celičkou faunu. Tohle je jen torzo, na které pan Aronofsky celkem nahodile naházel co se dá, aby upoutal divácký zájem. Vypáčil Radiátora ze suterénu římského Kolosea a fláknul ho na dřevěný tanker. Neříkám, že není Russell Krák na tuto roli jako dělaný. Pomalu na mne však začíná působit jako Clint Ístwůd, který je také vlastníkem pouhých dvou výrazů - s kloboukem a bez klobouku. Do toho Hermiona a banda sexy kenů, které právě někdo vyndal z krabice. Oživení loutkového umění z dob Zemana mne ovšem naprosto překvapilo. Zřejmě bylo třeba ušetřit a pan Aronofsky se snažil oříznout alespoň počítačové efekty, na kterých dnes staví většina Hollywoodských trháků. Padlí andělé však vypadali jako nepovedení seškvaření Enti z pána prstenů. Ve 138 minutách vám bude nabídnuto zkrátka vše, co by tam být nemělo, tak se nelekejte, že vaší pramáti je šprtka z Bradavic a všichni kolem vás jsou idioti. Je to zkrátka proto, že se mezi sebou množila jedna rodina (viz třeba Habsburkové, kteří taky dopadli dost blbě). Nebudu se dále rozepisovat, protože by to bylo na dlouho. Mám však jednu důležitou radu pro nezadané! Vždy noste po kapsách alespoň pár drobků chleba, protože nikdy nevíte, kdy spadnete do masového hrobu, kde se bude náhodou poflakovat děsná kost a super holka, se kterou se budete mít okamžitě chuť spářit. Pokud tedy mohu mluvit za sebe, na konec bych napsal, že už tohle nechci nikdy vidět, ale asi toho nebudu ušetřen. Hodně slabé představení pana Aronofského.. 25% ()

PetrPan

Konzumace masa může způsobit utonutí. Vyhynutí dinosaurů způsobil černý pasažér a konzument masa Tubal Kain. Lidský rod se odvíjí od incestu. Metuzalém byl prvním distributorem drog v dějinách. Jennifer Connely docela zestárla. Z Hermiony bude herečka až příště. Dá-li Jahve, Aronofsky se vrhne i na Sodomu a Gomoru a bude to opět hodně animální. ()

jarous

Každý, kdo se vzteká nad tímto skvělým filmem, že mu nerozumí a nechápe, vzkazuji, jděte se vycpat a neserte se na projekci na film, o který nemáte zájem, umožníte návštěvu jiným, vděčným uživatelům! A teď k filmu samotnému, skvělý snímek s hloubkou a myšlenkou. Zpracování biblického příběhu bez přehnaného pambíčkáření a vyzdvižení člověka i s jeho chybami, pochybnostmi, omyly je úchvatné. Už samotná stavba archy s pomocí kamenných obrů je úžasná, dále pak nástup všech druhů zvířat ( ale pavouky a různé jedovaté potvory sebou brát nemuseli ), bylo nádherně zpracované. A nádherná hudba která všechno podtrhla a dokreslila. Lidské pochybnosti Noeho, že vše nedělá správně se dají pochopit Ale i on nakonec pochopí, že zachování lidského rodu, je tím správným krokem a že i bůh si nepřál zánik a zmar všeho lidstva. Prostě pecka a paráda. Z kina jsem odcházel úplně jako v jiném světě. Takže jasně za 5* a klidně bych i přidal, kdyby to šlo. ()

Chrustyn

Aranofsky a film, který bych spíše očekával od Emmericha či jiného režiséra, zabývajícího se velkolepými spektákly. Ale právě díky jeho režii je film, tak moc odlišný a díky tomu možná i tak zvláštní, než by divák očekával. Vizuálně a herecky slušný, scénáristicky, ale poněkud nesouvislý snímek o bájné potopě světa a zachránci živočišného druhu. Aranofskymu bych doporučil držet se menších a na jednotlivce se soustředících filmů. ()

klerik

Nešlo o taký nudný grc ako EXODUS. O to viac však prekvapí priemernosť Aronofského (!!!) filmu. O Biblii viem viac-menej len toľko, že ide o fantasy, ktorá sa predáva lepšie ako Pán prsteňov i Da Vincoho kód dokopy. Možno aj preto mi pri jej adaptáciách vadí tá žido-kresťanská (ne)logika a dementné konanie postáv. Incestná pointa možno patrí k pravidlám "žánra", ale film je ťažké pozerať - hlavne vďaka mladým (ne)hercom - aj pred akože dramatickým vyvrcholením. V súčasnosti by som veril, že mladí teenageri odchovaní x-boxom a internetovým pornom budú v otázke vzťahov, sexu a partnerského života trochu zaostalí, ale že v tom nebudú mať jasno ani Noemove deti, som fakt nečakal... A fakt nechápem to neustále navážanie sa do moslimského džihádu, keď Biblia je zjavne plná psychopatov, ktorí si zámery božie vysvetľujú po svojom... Postupom času sa ukazuje, že Mel Gibson je fakt génius, že dokázal UMUČENIE KRISTA natočiť tak, ako ho natočil... ()

SeBig

Byl jsem překvapenej, že to je i fantasy a filmu to vůbec neuškodilo ba naopak, to není díky tomu úplná nuda. Druhá za vizuál ať nežeru, mám pro pěkný prostředí slabost. ()

classic

Biblický, silne od začiatku apokalyptický, nikoho nešetriaci extrémny, krutý príbeh Noema,ktorý mal zjavenie,aby postavil velikánsku archu s pomocou obrov,lebo sa blížila extrémna potopa,kde prežije len hŕstka s plnou archou zvierat,ktoré chcel zachrániť,ľudí tam nechal,aby sa utopili,čo mi naháňalo hrôzu...Ale v žiadnom prípade som ich neľutoval. Nikto sa neodvážil ísť do tohoto projektu,okrem introverta Darrena Aronofského,ktorého vyčkávam každý nový film,kde tento tvorca je pomerne dosť pesimistický,t.j jeho „hrdinovia”,dá sa s pokojným tónom reči povedať,že končia zle nedobre,alebo sa proste ničia spôsobmi vlastnej vnútornej deštruktívnosti. Noah(Russell Crowe už dlho nehral plnohodnotnú úlohu,naposledy vo Weirovom Master and Commnader,tak ešte je to herec,ktorý sa nebojí žiadnej výzvy,tak sa vrhá spôsobom,ktorý mi naháňal hrôzu) má nočné mory,ktoré v ňom prebudia zodpovednosť,aby začal rýchlo konať,lebo končí sa jedná etapa,aby začalo niečo nové,len rapídne skončí ľudstvo,ktoré má prešľapy,hriechy,Darren ich predsúva na okraj skaly,na ktorej budú divoké náreky,výkriky v strihu,ktorý mi dal zakúsiť hotové peklo...Nepríjemne ma zamrazilo a vydesil som sa ako už dlho nie. Jeho ženu si zahrala Jen Connelly,ktorá taktiež dlho nehrala v niečom tak bolestivom s neustálymi nárekmi a prosbami o zľutovanie Noaha,ktorý sa javí ako psychopat,čo musí splniť niečo,čo v skutočnosti nechce.Tak „manželia” sú výborní,chválim vás za to. Deti,ktoré majú,nepoznám,len Logan Lerman už má nejakú hereckú kariéru,tak tento herec sa snaží,dobrý výkon.Ostatných nepoznám,prakticky nemali ani nejaký priestor,až na Douglasa Bootha,ktorý hrá Shema,ktorý začne nenávidieť svojho fotra preto,že urobil to,že nechal ušliapať Shemovu potenciálnu ženu. A Emma Watson,ktorá má silný anglický prízvuk mi s počudovaním nevadila,nie je to zlý výkon,ba naopak dostala sa pod Aronofského,ktorý dokáže z každého schopného herca vyťažiť výborný výkon,tak Emma,klobúk dole... Vizuálny štýl od dvorného kameramana Libatiquea,taktiež hudbu Mansela,vizuálne efekty od ILM aj strih jasne vysvetlia,že toto nie je pre každého,pre náročného diváka,ktorý potrebuje niečo iné,čo produkuje súčasný Hollywood. Ešte Tony Hopkins a Ray Winstone sú postavy,ktoré hrajú každý na inej strane,s častým prispením do deja z pohľadu druhého menovaného,ktorý ako Tubal-cain raz mal úlohu,ktorá spočívala v tom,že zabil chladnokrvne otca Noema. Nie je to dokonalý film,ale spôsob akým toto Aronofsky podáva cez hercov a vizuálnu stránku ma presvedčilo,že je to hotová udalosť s neobyčajným posolstvom a zážitkom. ()

korbitch22

Každej nadává, jak američani po degenerace przní historické události, podle kterých točí velkohubé nesmysly a nedodržují fakta a jakékoliv časové či reálné prvky příběhu.Vy byste se koukali na 140 minut dlouhý film, ve kterém fousatý pobožný debílek běhá ve vlněné tunice a z poctivě nařezaného dřeva staví lodičku pro zvěřátka, modlí se a čučí do nebe?Jestli jo, tak ste kreténi, jestli ne, tak držte hubu a respektujte, že tady Noemu pomáhají kamenní obři, kteří jsou jasně vykradení Stromovousové z Pána Prstilů.No a to nemění ale nic na faktu, že jde o nablblou náboženskou debilitu, která urazí jak věřícího, tak ateistu.Mě to bavilo jako svině do doby, než Noe změní charakter a nechá tam zemřít tu holčinu.Od tý doby už jsem měl k postavě vyloženě negativní názor.Fantasy stránka super a scény s Metuzalémem bomba, jak mladým, tak starým.Vůbec mi nevadilo, že si Arofonsky pícha s tou knížkou pro debílky a slabochy co musí věřit v něco jiného, protože nevěří v sebe (ano, di do hajzlu bible), jenže to udělal nudně a místy silné scény neudrží pohromadě tak dlouhý film, ve kterém i slibovaná megapotopa trvá slabých 5 minut.Je to stejně blbé jako Trója, jen nudnější a míň akčnější.Arofonsky se na velkofilmy nehodí a jestli ještě někdy uvidim v kině Logana Lermana, zabiju ho.Fajn zjištění, že Emma Watson vyrostla do totální podoby s Kristen Stewart, jen ještě není tak píchatelná.40%. ()

Arsenal83 odpad!

To vážne? To si Aranofsky myslel, že týmto dosiahne vrchol svojej umeleckej tvorby? Takto zmrviť biblický príbeh by nedokázal ani žiak. Okrem nekonečnej nudy bolo zobrazanie postáv šokujúce, najmä nesympatický Noe pôsobil jak nejaký narušenec. Ešte horšie ako 10 000 pred Kristom. Účel ale splnený, peniaze zarobené. ()

Marze

Velkofilm si nezadá s americkými přepisy antických bájí či dějin starověku včetně Pompejí. I režisér Darren Aronofsky se kryje obvyklým štítem, že vyšel z komiksu, který legendu "poupravil" už před ním. A také mu to nepomůže, byť ve srovnání s režisérem Pompejí vypráví stokrát obratněji. Protože něco asi bude špatně, jestliže se kino směje, když archu stavějí digitální obři, když se do ní hrnou digitální zvířátka, když Russell Crowe zpívá malé osiřelé chráněnkyni ukolébavku, i když hrozí krvelačně nožem novorozeným vnučkám, neboť lidstvo přece nesmí pokračovat. I Noe splňuje pokrytectví katastrofických filmů: u Pompejí se čeká, až to bouchne, tady zas, až to svět spláchne, ale pro zachování tváře se před efekty navrší něco jako příběh. Pokud možno dlouhý, Noe začíná doslova od Adama (a Evy), přičemž zrození světa se pak odvypráví ještě jednou v zajímavě stylizovaných siluetách jak z reklamy. Kdo se vypravil na počítačově vzedmuté vlny, žasne, neboť jakmile je konečně spláchnuto, na palubě archy se rozpoutá rafinovaná telenovela plná křiku, hysterie, štkaní, burácení i sklonů k otcovraždě či vnučkovraždě. ()

marhoul

Na Aronofského úleťárny musím mít náladu a i tak platí, že mi máloco sedne, jeho Noema s chutí pochválím. Rozpačitý úvod, který sliboval další Fontánu, bez níž se už více obejdu, se naštěstí přehnal a následná apokalyptická podívaná předčila má očekávání. Rozporuplná hodnocení chápu, no mně se Darren tentokrát do vkusu trefil výborně. ()

packa

Netuším jestli je chyba ve mně či Aronovském, ale příběhy které pan režisér vypráví, mě absolutně míjejí. Noe není výjimkou. V případě tohoto filmu ovšem nevidím problém ve způsobu vyprávění, průšvih je tentokrát skrytý zcela jinde. Nebudu spekulovat nad tím, kde protagonisté sehnali textil, kvalitní kované nádobí či třeba železné pláty na výrobu masivní pece. Nejsem historik. Ovšem i jako laika mě vyloženě iritovala dokonale čistá pleť a naprosto zdravý chrup "těch hodných", či třeba skvělý milimetrový sestřih titulního hrdiny (někde ve Starém zákoně asi bude zmínka o vynálezu elektrického stříhacího strojku na vlasy...). Podobné nesmysly mi dokáží projekci natolik zprotivit, že jsem měl co dělat abych film dokoukal. Mizerný zážitek z projekce jen podtrhla prachbídně provedená konverze do 3D. Jen kvalitní výkony většiny herců mi brání, abych šel v hodnocení ještě níž. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu