Byzantium

• Česko Byzantium: Upíří příběh (více)

Eleanor a Clara, dvě tajemné mladé ženy,  hledají útočiště v chátrajícím pobřežním letovisku. Uprostřed zbytků laciného luxusu a polorozpadlých hotelů se pokoušejí sehnat peníze a ubytování. Clara si začne vydělávat jako prostitutka a brzy se setká se stydlivým a osamělým Noelem, který jim poskytne útočiště v opuštěném penzionu jménem Byzantium. Clara, která vždy myslí na budoucnost, ho promění v dům neřesti. Mladší Eleanor, věčná školačka, najde spřízněnou duši ve Frankovi a prozradí mu své tajemství. Narodila se v roce 1804, ačkoliv je jí 16 let a Clara je její matka, přestože je jen o několik let starší. Přiznává, že k tomu, aby zůstali naživu, potřebují pít lidskou krev. V malém, poklidném městečku začínají umírat lidé. A minulost, před kterou dívky tak dlouho prchaly, je pomalu dohání. Zvítězí láska nebo věčný život? (oficiální text distributora)

papadoce

Gemma je v tomto filme ideálny materiál na masturbáciu, takže 1 hviezda patrí jej. A tam končí celý film. V p**i. ()

Nikol10

Viděla jsem to náhodou na HBO a vůbec jsem netušila o čem příběh je. Takže mě mile překvapil,nejedná se o žádnou hloupou vyvražďovačku,ale o pomalý , zvláštní příběh dvou žen,které žijí život věčný. V poslední době vzniklo strašně moc filmů o upírech, no většina se mi nelíbila vůbec. Tenhle film je však originální a má dobré hlavní hrdinky, moc pěkný,originální příběh a hlavně úžasnou atmosféru. Doporučuji vidět a opravdu nechápu tak průměrné hodnocení,určitě se jedná o nadprůměrnou záležitost. ()

BrianStorker

Možná drama, nebo i fantasy, ale o horror se nejedná ani omylem... Roztahaný, zdlouhavý děj se spoustou flashbacků, nudný příběh až nápadně podobný "Interview s upírem" a upíři procházející se na denním slunci, hledající domov, vrhající stín a odraz v zrcadle... tohle fakt ne, díky. Vydržel jsem 68´ a horror byla pro mne jen představa, že bych na to měl koukat až do konce... ()

liberita

Byzantium sa spočiatku rozvíja pomaly a neveľmi výrazne, neskôr sa však vyvinie v pôsobivý a poetický príbeh, v ktorom sa minulosť prelína so súčasnosťou a fantazijné prvky s až príliš krutou realitou. Atmosféra filmu je veľmi výrazná a lokácia tajomného ostrova pôsobí priam nadpozemsky. Je dobre, že fascinácia Neila Jordana upírmi neprestáva byť aktuálna a zároveň ma potešilo, že sa tentokrát na nich pozrel trochu menej tradične, už to nie sú bytosti, ktorým škodí svetlo a majú ostré tesáky, tieto používajú inovatívnu metódu nechtu rastúceho rovnako ako ich túžba po krvi a aj spôsob ich zabíjania je novinkou. Po hereckej stránke niet čo vytknúť, Saoirse Ronan pokračuje v budovaní svojej impozantnej kariéry a rada som od X Men First Class znovu videla aj Caleba Laundry Jonesa. Vyzdvihujem tiež hudobnú stránku a jediné čo by som Byzantiu vytkla je občas až prílišná melanchólia v rozprávaní Eleanor, ak by sa z nej ubralo, film by prebiehal lepším tempom. ()

Yahey

Něčím to má hrozně našláplo na něco bombastického, ale jakoby ta bomba neexploduje a tak jemně se to historicky-upírovitě rozpatlá někam do povrchního emo, jakoby snad někdo vařil prequel pro nějaký seriál. Mohlo se to nějak líp vystavět. Furt se jen nevracet "jak to kdysi bylo", ale jít víc do gradace - třeba ve směru toho bratrstva a jejich kodexu. Super sexy hlavní hrdinka (Gemma Arterton), která si umí na živobytí vydělávat jen jedním způsobem, a my jí to samozřejmě nemáme za zlé. ()

Persephone9

Vizuálne nádherné, kamera na úrovni, soundtrack neskutočný, herci bravúrni!!! Obzvlášť musím pochváliť Gemmu, pretože ona tiahne celý film k výšinám. Scénar a celý príbeh značne vlečú nohy pozadu, i keď príbeh nie je až tak slabý, je dosť natiahnutý a preto sa prvá polovica ťahá iba nudou. Niektoré scény boli deravé a nepochopiteľné a celému filmu chýbal ten správny šmrnc a tempo, ale i napriek tomu a aj napriek tomu, že som na tento film čakala skoro 2 roky tomu musím dať plný počet, pôvodne som chcela dať iba 4 hviezdičky, ale táááá GEMMA!!!! Nemôžem inak iba 5. ()

kiros179

Jednoznačně nejnormálnější film u upírech od Interview s upírem (asi to nebude náhoda, že jde o stejného režiséra :)), jakkoliv bizarně to zní je to hlavní pocit, který si z tohoto filmu nesu. Sledujeme příběh matky a dcery, které se snaží protlouci se životem ve kterém jsou tak trochu štvanou zvěří - díky své minulosti, která se nám také postupně odhaluje. Kdyby nebylo oněch částí filmu odehrávajících se o 200 let dříve, vlastně celý motiv upírství by byla jenom taková vedlejší linie. Gemma je kost a Saoirse vidím stále jako velkou naději do budoucna (pokud se jí podaří vyhýbat se "filmům" jako toto). A úplně nakonec, jestli někdo umí filmy o upírech, je to určitě Neil Jordan. S pocitem, že takový námět mohl skončit jako totální výplach mozku třeba jako zde, nebo žánrově otočené o 180° ale ve výsledku stejně strašné musím být přeci jen vcelku velkorysí. 75% ()

Echoes

Boha to je tak strašně úděsně nudně zdlouhavé (a v tom se bohužel ztrácí všechno ostatní)... Jsem checknul email, noviny, fb, ebay, ytube, brigády a ono to bylo teprve v polovině. Druhou půlku jsem přetrpěl podobně. ()

uodevr

Po tvajlajtu a laté da rota kamna in další upířina na totéž téma (mladostará upírka se bláznivě zaláskuje do lidského puboše, awww). Avšak nemá to twilightskou nechtěnou humornou stránku a hloubku toho druhého. Docela nuda, ale Gemma byla pekelně sexy. ()

gicous

Neil Jordan se po Interview s upírem vrátil k upírskému žánru a znovu natočil netradiční podívanou. Příběh matky a dcery procházející staletími je naplněn melancholickou a tklivou atmosférou, kdykoli se na svět díváme očima Eleanor, pro nichž je nesmrtelnost přítěž spíše než dar. Její pragmatická matka v podání uhrančivé Gemmy Arterton si naopak užívá nesmrtelnosti plně krvavými doušky. Po příjezdu do Byzantia se rozdíly mezi nimi vyostří a vše spěje ke konečnému řešení. Je to právě atmosferický popis nešťastného života obou žen, který mě na Byzantiu bavil nejvíce. Naopak romantická linka s Frankem na mě vůbec nefungovala především kvůli jeho hereckému představiteli, který by se svým vzhledem a hereckým projev hodil někde do Underworldu. Stejně tak motiv záhadného bratrstva na mě působil rušivě a nadbytečně. Na druhou stranu zajišťuje alespoň trochu vzruchu a akce v jinak poklidném ději. Záleží tedy na každém, co upřednostňuje. Celkově je Byzantium pomalu vyprávěný příběh s dobrými hereckými výkony obou hlavních hereček. I když by si to nejspíš Jordan sám přál, nedosahuje jeho nový film propracované komplexnosti a působivosti Interview s upírem.6/10 ()

thornhill

Jordan ma konečne potešil. Už som myslel že jeho posledný chválitebný film zostane Michael Collins. Gemma a Saoirse super a slizký Lee Miller taktiež. Film nie zrovna pre bežného diváka ale je to pochúťka. Jordan to s upírmi vie ()

RobbieM@N

Interview s upírem je asi nejlepší film s upíří tématikou a proto další Jordanův výlet mezi krvežíznivé tvory byl mnou hodně očekáván. Bohužel mi nepřipadá, že by Byzantium mimo herců byl čímkoli vyjímečný film, má to opět silnou atmosféru a výrazné herecké výkony, ale celkově to není úplně uspokojivé. Dějově a i v případě hlavních charakterů film několikrát přešlapuje na místě a je i mírně roztříštěn, chemie mezi hlavními dvěma postavami neodpovídá matce a dceři. Byzantium nemá ten správný tah na bránu, Jordan nevypráví příběh tak jak by asi měl. Gemma Arterton má hodně světlých momentů, ale taky se až moc často neubrání přehrávání. ()

jafuska

Dala jsem tom šanci, ale ničím mě tento film nezaujal, navíc nesympatičtí hlavní hrdinové ve filmu, a není to jen o upírech, to je jen zástěrka, sice se zde rozehrává jakýsi příběh, ale pro mě naprosto nepochopitelný a nudný, ()

Olafsson

K filmu mě přilákala super sexy šťabajzna Gemma a taky jsem byl zvědavej na Saoirse.. Překvapil mě neotřelý příběh, silné emoce, melodramatičnost a kouzelná atmosféra.. Dal bych 4 hvězdy, ale nemůžu se přenést přes hnusně slizkého polodementního pazgřivého chcípáka s dlouhými vlasy a stařeckým hlasem, který hrál Eleanořina boyfrienda.. Tomu jsem přál celej film krutou smrt a celkovej dojem z filmu mi pokazil.. ()

MartinTerran

Zajímavý film a určitě i hluboký, ale na mě to nezapůsobilo a přišlo mi to nudné a natáhlé. Posledních 30 minut to už nabírá grády, ale to je na na dvouhodinnový film málo. Herci neznámí, ale výkony jsou na dobré úrovni. Kromě konce a flashbacků na tomto díle nic zajímavého není. Je to prostě obyčejný příběh jedné holky, z které její matka udělala upírku. Hodnocení 35/100. ()

Doutas

Byzantium je taková zvláštní všehochuť. Trochu horor, trochu drama, trochu akce, trochu historický a trochu fantasy. K tomu se přidá dvojice upírů, na jedné straně introvertní, hloubavá, nevinná Eleanor a na druhé straně její matka Clara, sexy vamp, která se protlouká staletími jako kurtyzána, markytánka, prostitutka, nebo bordelmama. Film se pohybuje ve stejném rozporu jako představitelky hlavních rolí. Ve scénách s něžnou Saoirse Ronan (Eleanor) je film spíše dramatem, které se snaží mluvit o podstatě nesmrtelnosti a neukotveném životě ve věčné přetvářce. Oproti tomu scény s Gemmou Arterton, jejíž neuvěřitelně obrovské kozy ji snad předurčují k béčkovým rolím, vyznívají lacině lascivně a vrácí film zpět na úroveň průměrného upírského hororu. Ale jelikož mám pro Saoirse Ronan (a pro prsa Gemmy Arterton) slabost, tak tomu přeci jen ty čtyři hvězdy dám. ()

Blenny

Jednotlivé scény jsou paráda a mají sílu. Jako celek je to bohužel zase jenom upírská lovestory. I když pro dospělejší teenagery. ()

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

14.02.2012

Letošním soubojem Sněhurky (Mirror, Mirror) a Sněhurky a lovce to neskončí. Po pestrobarevné komedii a akční fantasy přijde trocha kung-fu. Studio Walt Disney se snažilo projekt, předtím známý jako… (více)