Byzantium

• Česko Byzantium: Upíří příběh (více)

Eleanor a Clara, dvě tajemné mladé ženy,  hledají útočiště v chátrajícím pobřežním letovisku. Uprostřed zbytků laciného luxusu a polorozpadlých hotelů se pokoušejí sehnat peníze a ubytování. Clara si začne vydělávat jako prostitutka a brzy se setká se stydlivým a osamělým Noelem, který jim poskytne útočiště v opuštěném penzionu jménem Byzantium. Clara, která vždy myslí na budoucnost, ho promění v dům neřesti. Mladší Eleanor, věčná školačka, najde spřízněnou duši ve Frankovi a prozradí mu své tajemství. Narodila se v roce 1804, ačkoliv je jí 16 let a Clara je její matka, přestože je jen o několik let starší. Přiznává, že k tomu, aby zůstali naživu, potřebují pít lidskou krev. V malém, poklidném městečku začínají umírat lidé. A minulost, před kterou dívky tak dlouho prchaly, je pomalu dohání. Zvítězí láska nebo věčný život? (oficiální text distributora)

animaxis

Jeden z nejpůsobivějších filmů o upírech jaké jsem viděl.Dramatický příběh filmu je podle mého názoru dopodrobna propracovaný a ani na chvíli jsem se u něj nenudil.Hlavní hrdinka je celkem sympatická a její příběh je to nejlepší na filmu.Film je takový poklidný a nejsou tu scény,při kterých by jste byli v napětí,ale o tom film ani není. ()

Immortal17

Saoirse Ronan se mi v hlavní roli Eleanor moc líbila, má nenahraditelný herecký talent. :) Příběh měl něco do sebe, není to žádná dětská upírovka, nic ve stylu teenagerovského Stmívání, dostala mě ta dusná a temná atmosféra, člověk by se při sledování filmu měl umět vžít do příběhu, a to se mi právě tady stalo. :) Parádní závěr tomu nasadil korunu, doufám, že se dočkám pokračování. ()

majo0007

Maximálne rozkysnutú "džemu" a tú babu s rybacími očami fakt nemusím. Možno to niekoho priláka, ale na mňa to malo repelentný účinok. Fádne, bez nápadu, nič ma tam nezaujalo. ()

SeanLSD

Neil Jordan je spať! Teda - on vlastne nikdy celkom neodišiel, a ani ten "návrat" nie je ktovieako bombastický, ale príjemne staromódne, pomalé a atmosférické, citovo-vzťahové a až tvrdohlavo neakčné BYZANTIUM je v dnešnej komerčne, efektne i okate artovo preupírovanej dobe vítaným osviežením. Hlavná zásluha patrí predstaviteľkám, pre ktoré mám slabosť, jedna ma vždy dokáže rozcitlivieť, človek by sa s ňou chcel hrozne kamarátiť, druhá akoby sa zrodila iba k tomu, aby bohovsky umazaná krvou dráždila chlapské oko. Všimol si to aj úchylák Tommy Wirkola a bohate nám toho vo svojom tohtoročnom hite naservíroval. ()

Nivenx

Na tento film jsem se i docela těšil. Nakonec mě tolik nesklamal. Propracovaný děj s dobrými herečkami, ale bohužel občas je to i nuda a z toho důvodu musím s hodocením drobet dolů. Ta stopáž mohla být přeci jen kratší a rozhodně bych přidal nějakou tu akci, ale jinak zklamaný moc nejsem. Jde o zajímavý kousek. 55% ()

kinghome

Tohle je přesně ten film, na který bych se asi normálně nikdy nekouknul, a kdyby jste mi řekli, že se mi bude líbit film o upírech, tak se vám vysměju do ksichtu, jenže tady vůbec nejde o upíry, tady jde o dvě "sestry" nebo matku a dceru jak chcete, který vypráví svůj příběh zrození a vysvětlují, jak se stali nesmrtelnými a jakou cenou za to musí platit. Famózní dílo, které se pyšní malým hodnocením, protože od toho lidi čekali týnejdž vyvražďovačku nebo něco akčního. Tohle je ale skvěle odvyprávěné složité drama, které staví na atmosféře a hereckých výkonech. Gemma hraje božsky od začátku do konce a Saoirse jsem si rychle oblíbil. Její hra na piáno je úžasná. Do toho přišlo pár gore momentů a já jsem spokojen. Jinak na Byzantium jsem kouknul jen kvůli Warrenovi Brownovi, který se tam objevil asi na 3 minuty, ale nakonec mi to vůbec nevadilo. Miluju krvavý vodopády. 80% ()

LiborGondek

Twilight trochu jinak... Pokud nějací upíři existovali, či existují - tuto otázku nechme otevřenou, tak o jejich způsobu žití Byzantium vypovídá zcela určitě lépe, než Stmívání. Přesně takhle bych si nemrtvé totiž představoval. Třpytící se vegetariáni Cullenovi mi přidají spíše jako upírští metrosexuálové. :D Film mne ale nijak zvláště neoslovil a romantická zápletka jak z dílny Rosamunde Pilcher k tomu také příliš neseděla. Zajímavé, ale ne dokonalé. 65% ()

Johnny.ARN

Upírčina, ktorá porušuje všetky pravidlá nastolené Meyerovou a ďalšími. Ale to vôbec nevadí, lebo Gemma v korzetoch a nočných košielkách je pekne nadýchnutá a keď sa prejde pred kamerou, neá sa myslieť na nič iné. Ronan zas jej zasnené pohľady, ale v jednom momente pekne navodila strach a hrôzu. Keď sme už pri tých korzetoch, Marcinková tiež nie je na zahodenie. Dej je neskutočne rozťahaný, ale jeho rozprávanie je zaujímavé a chvíľu trvá, kým sa zorientujete. Ale zase sa musím vrátiť k Gemme, ktorú po tomto môžem ešte viac ako doteraz. Ach. Takže by som to zhodnotil asi tak, že dobre to tam je, v pohode to tam je. 3 z 5 ()

ywo666

Hneď na začiatku som videl, že je zle. Upír na slnku a pohodička. Neskôr zistíme, že upíri sú vidieť aj v zrkadle a nemajú ostré špičáky. Nemusím moc Saoirse Ronan a jej postavu som moc nemal rád. To sa potom ťažko dávajú hviezdy. Gemmu naopak môžem. Aspoň niečo. Aj keď po Cervenakovom komentari som dufal, že z nej uvidím viac. Atmosféra je solídna, príbeh je rozprávaný zaujímavo. Hlavne fragmenty minulosti sa podarilo solídne poskladať. Na druhú stranu. Veľa vecí je ošidených. A záver je príliš kompromisný. Jordan mohol oveľa viac pritlačiť pílu. A boli tam hluché miesta, ktoré nudili. Takže dávam 50% presne medzi dva a tri*. Hádžem mincou. Aaaa. Majú šťastie. 3*. Ale z odretými ušami. ()

noriaki

Film tématicky a pocitově někde na rozmezí mezi Twilightem a Låt den rätte komma in. A sluší se podotknout, že má mnohem blíže ke švédskému bezútěšnému vztahovému hororu, než rozplizlé americké teen soap opeře. Bohužel tím výčet pozitiv téměř končí. Neil Jordan bezstarostně plýtvá vším co měl k dispozici. Mytologie, která sympaticky udělala úkrok stranou od těch mnohokrát recyklovaných báchorek o upírech, je jen jemně naznačena a rozvinuta až těsně před koncem. Atmosféru režisér budoval tak usilovně, až udusila samu sebe, a horší Saoirse Ronan jsem viděl snad jen v Niccolově Hostitelovi. Pokazit dojem z Gemmy Arterton v sexy oblečení se mu naštěstí nepodařilo. Byzantium rozhodně není špatný snímek, ale celou svou podstatou působí, že z daných propriet šlo natočit něco mnohem působivějšího a hlavně emocionálnějšího. ()

venison

Hodně alternativní zpracování céčkové upíří lovestory lehce šmrnclé trochou toho krvelačného vysávání.. Kupodivu hodně nudné a zdlouhavé, nejvíce mě bavily historické části.. Čekala jsem, že budou autoři kapku víc tlačit na pilu, ale ono se spíš jednalo o horůrek pro mimina.. ()

Bobik9

Zajímavý kousek. Byzantium má jednu obrovskou přednost a tou je Gemma Arteton! Ta je naprosto parádní! Naproti tomu Saoirse Ronan a Caleb Landry Jones jsou hrozní. Sam Riley také docela ujde a na upíra se rozhodně hodí. Vcelku originální film, který vás docela baví, ale nemá žádné pořádně vyvrcholení, které by uspokojilo diváka. Jako divadelní hra je to pro mě rozhodně ale nepředstavitelné. Neil Jordan to zvládl dobře, ale scénář mohl připravit trochu více strhující podívanou, která by gradovala. ()

Mishqo

Vyzdvihujem najmä krásnu hudbu, ponurú atmosféru a sexi Gemmu. Ale inak skôr zo súdka nie príliš záživných záležitostí. ()

lucascus

Z mé strany naprostá spokojenost. Perfektní Gemma v roli krvežíznivé bordelmámy, trochu zasněnosti v podobě nevinné Saoirse Ronan a dosti nabouchaný scénář ve mně nalezly tu správnou strunu. Příběhy o vampírech mi nic neříkají, nevyhledávám je, nejsou mým středem zájmů. Jakési Stmívání či Upíří deníky mě minuly. Ale tento filosoficko-psychologický snímek, se správnou atmosférou, krásnou kamerou, sytými barvami, neonovými nápisy mě prostě chladným nenechal. Normálně bych plný počet asi nedal, ale kvůli tomu, že je tento film silně podhodnocen, nemůžu jinak. A kromě jiného musím ocenit i perfektní plakát k filmu, který mě zaujal na první pohled... ()

VanTom

Další variace na upírské příběhy, tentokrát v pozvolném, melancholickém oparu sledující matku s dcerou, jak se snaží přežít, uživit a splynout (jedna prostituuje, druhá chodí do školy :-)). Gemma a Saoirse samy o sobě udrží u obrazovky, víc však zaujme střídmě dávkované odkrývání minulosti a načrtávání mytologie a vlastních pravidel vampírského druhu (Slunce neubližuje, místo tesáků ostrý nehet). Nespokojenost mladší z dvojice s dosavadním způsobem života se bohužel projeví naivně připitoměle (= romanticky), což resultuje v nepříliš uspokojivý (akční) závěr. 7/10 také za vytříbený audiovizuál. ()

Pump

Slušně odvedená filmařina, kde autoři nevyužili zajímavé téma tak jak by mohli. Nedotažené a místy zbytečně.Trochu jsem v tom vnímal jakýsi spěch. Nedá se však upřít několik zajímavých momentů, solidní zpracování a skvělá hudba. ()

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

Saoirse Ronan jako bezhlavá královna

11.08.2012

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

Proboha, ještě jedna Sněhurka?!

14.02.2012

Letošním soubojem Sněhurky (Mirror, Mirror) a Sněhurky a lovce to neskončí. Po pestrobarevné komedii a akční fantasy přijde trocha kung-fu. Studio Walt Disney se snažilo projekt, předtím známý jako… (více)