Hodný dinosaurus

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Fantasy / Dobrodružný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2015, 93 min

Bohužel jen a jen průměrný animák, který nebude v žádném případě vinikat mezi ostatními a o pokračování bych ani netoužil. Vizuál nic moc. Nelíbily se mi tvary dinosaurů a když už se mi od začátku něco nelíbí, tak to většinou nedopadá moc dobře. Jediné co by se dalo vyzdvihnout je člověk, který se chová jako pes a je to docela srandovní.(24.4.2017)

• Galadriel

Film, jehož příběh mi přišel vhodný jen k tomu, aby nám u Pixaru ukázali, jak nádherně umí nakreslit divokou přírodu. To se jim sice povedlo na výbornou - u některých záběrů člověk i zaváhá, jestli to opravdu je nakreslené nebo ne, ale to je to jediné, co je na celém snímku povedené. Nepřekvapivý příběh s dinousary, kterým se sice vyhnul meteorit, ale jediným znakem jejich evoluce je to, že umí mluvit a na divokém západě brontosauři farmaří a tyranosauři pasou bizony. 2* za geniální animaci a pěknou hudbu.(7.1.2018)

Rozpočet $187,5miliónaTržby USA $58,392,056Tržby Celosvetovo $87,092,056Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ rok 2015, najprv Pixar ponúkne príbehom úžasne prepracovanú rozprávku V hlave a teraz úplne jednoduchú banálnu zápletku akú by ste od tohto štúdia nečakali ani náhodou, nuž čo už, na druhú stranu keď zrovna neohúri príbeh, tak zas animácia tá úplne, tá je dokonalá, hlavne okolie kde sa dinosaury pohybujú je geniálne prepracované, dej Vám pripomenie veľa známych animákov začnúc u Dinosaura, cez Dobu Ľadovú až po Levieho kráľa, čo nie je moc dobrá vizitka ale dá sa to prežiť, aj keď sú tu doslova nejaké tie ostré hrany, kde príbeh úplne nefunguje tak ako by mal, hlavne etapy pri Pterodaktyloch a Tyranosauroch, sú akosi na silu zlepené, chcú dodať príbehu nádych akcie, dravosti ale i drsnosti, v tomto prípade lepšie funguje linka medzi dinosaurom a chlapcom tuším Špuntom, tá ide dobre, dokáže si vytvoriť okolo seba čaro a nechýbajú pri nich aj emócie a primeraná zábavnosť /videl v kine 3D verziu: 80%/ __pred animák bol uvedení krátkometrážny film Sanjay's Super Team(3.12.2015)

Nějaké fórky (a že hodně vtipné) tam jsou, ale překvapivě se hraje na vážný tón a celé je to takové nepixarovské a jednoduše nudné a zapomenutelné na rozdíl od jedinečného a nápady sršícího V hlavě.(12.2.2016)

• Dudek

Pixar tentokrát cílí na mladší publikum a je to cítit. Dospělí divák se příliš nepobaví, a těch pár pomrknutí je zbytečných a ze snímku spíše nepříjemně vybočují. Za docela (od)vážný, avšak nedostatečně rozvinutý /a tím ještě amorálnější/ moment považuji chvíli, kde se hlavní hrdina sebestředně rozhodne, že nenechá svého ochránce a společníka shledat se svou rodinou, ale bere ho na svůj hřbet směrem k dinosauří farmě.(28.6.2016)

Je úžasné, kam až se animace dostala - zároveň mám ale pocit, že Pixar flexuje svoje technické know-how bez schopnosti vymyslet pořádný příběh. Tady mě to obzvlášť zaráží, protože na rozdíl od všech těch sequelů tu je snaha s něčím přijít. Ale nakonec to je strašně prázdná nuda, kde tisíce CGI objektů před kamerou prostě leží, úplně na mě sálá ten zápřah procesorů, aniž by bylo jasné, proč se to všechno děje.(25.5.2019)

Je mi jasné, že v Americe neexistuje jen jedno jediné filmové studio, zabývající se počítačovou animací a patřící k absolutní špičce ve svém oboru. Přesto jsem byla trošičku zklamaná. Nejen tou animací, ale celkově i příběhem. Nemohla jsem se zbavit pocitu, kde udělali učitelé chybu v mém vzdělání a dostatečně mě neinformovali o evolučním procesu Homo sapiens. Nikde jsem nezaznamenala vývojový stupeň, kdy by lidské bytosti pocházeli ze psa. V této pohádce to dokonce vypadalo, jako by se člověk spíše ke psu evolučně propracovával. Z opice jsme se dostali do lidské podoby a z ní pak pomalu přecházeli do té psí. Jinak nedokážu pochopit, co chtěl tím štěkajícím, agresivním psoděckem básník říci. A taky proč je pro masosaura býlosaurus kámoš a né žrádlo. Rexíci si místo své přirozené masožravosti hlídali své stádo "oveček" a ještě si umí pro zahřátí rozdělat oheň. No ... já vím, je to pohádka, ale nic by se nemělo přehánět.(7.2.2019)

Pohádka o dinosaurovi a jeho věrném člověku. Jednoduchý nápad přetavený ve stylový roadtrip prehistorickou Amerikou. Spousta milých detailů je ještě podtržena fantastickou vizuální stránkou a pěknou hudbou.(13.7.2019)

Spoiler! Ve filmu uhyne milující otec. Od té doby, co mi ujely nohy, podobné drasťáky odmítám! Konec spoileru. Býložravé stotunové hydry vyplodí potomstvo, z něhož je ten nejmenší tak nějak... nejmenší. Outsider. Chcípáček. Debílek. Bellamy. Prostě nadbytečnost, kterou by si ve skutečnosti řadový kytkožerný dýnosajr pěstoval jen jako cosi, co hodí směrem k predátorovi ve chvíli útoku, aby měl čas se schovat do nejbližšího hangáru, kaňonu nebo do lesa... za les. No neva, prostě to ve filmu chodí a svou natvrdlostí škodí tak dlouho, než se za pomoci osudu a hyperaktivní opičky promění v největšího frajera evr. Klasický rámec s krásnou animací.(14.12.2016)

I zlí a obrovití dinosauři byli v počátku svého života jen roztomilými nemotornými mláďaty, kteří se učili rozpoznávat svět a jeho nástrahy. A o jednom takovém dinosauřím mláděti, které bylo donuceno poznat svět i mimo svůj domov, vypráví tento animák, který je vlastně docela milý, hravý, příjemný a tak nějak roztomile naivní. K tomu je zde zajímavý bonus v podobě lidského dítěte, které se chová jako pejsek a hlavní hrdina ho považuje za své zvířátko. Vlastně celý tento animák staví na zajímavém nápadu a kupodivu to celé vlastně ani skoro nenudí. Jen je zde problém v tom, že je to z mého pohledu film na jedno skouknutí, a stejně rychle, jako se v mém životě objevil, tak rychle i vzpomínky na něj zmizí. Na sobotní dopoledne ideální záležitost. Ale je to jen další z řady animáků. A je to možná i škoda, protože si myslím, že se z toho nápadu dalo vytěžit ještě o něco více. Ale i tak film potěšil a získává ode mne tři hvězdy.(8.1.2017)

Skoro se až nechce věřit, že tohle vzešlo z produkce Pixar. Vypadá to totiž přesně jako další bohapustá disnyovka čistě pro děti. Krom jedné emocionální scény slabota..43%(7.2.2016)

Kdyby mě někdo před 10 lety řekl že něco podobné kvality natočí PIXAR klepal bych si na čelo a poslal bych toho člověka vyšetřit. Holt časy se mění a i takto plytký příběh, který sice asi obsahuje asi dvě trošku emotivně výživnější scény, které dají vzpomenout na staré zlaté časy, ale potom už nic víc. Arlo s Punťou putují a potkávají roztodivné postavičky. Nic víc, nic míň. Tohle mě osobně určitě nestačí. 50%(10.2.2016)

Ta animace! Dechberoucí! Skvostná! Dokonalá! Člověk musí jednoduše žasnout nad tím, jak se Pixaru podařilo stvořit tak stoprocentně uvěřitelnou přírodu. Když jsem viděl první trailer, myslel jsem si, že animátoři tentokrát vyslali digitální postavy do reálného světa. A řeknu vám, že kdybych nevěděl, jak se věci mají, myslel bych si to nejspíš i teď, když jsem v té krajině strávil 100 minut. Nejen že se to vyrovná dokonalému Rangovi od ILM, ono ho to pravděpodobně také překonává. Všechny ty hory, louky, stromy, vítr, slunce, déšť, voda... Jak je to jen možné? A že se v takovém prostředí pohybují záměrně nerealističtí dinosauři, vůbec nevadí, naopak je to příjemně osvěžující kontrast. Co ale příjemné ani trochu není, to je příběh. Zatím žádný z filmů od Pixaru neměl (a doufám, že už ani nebude mít) tak obyčejný, prostý a okoukaný děj. Zatím při žádném z filmů od Pixaru jsem se tolikrát zuby nehty nebránil nudě, kterou občas naštěstí zahnala nějaká svižná scéna či povedený vtip (záchrana lišky jednoznačně vede). Takže tři a půl hvězdičky, které možná zaokrouhlím nahoru, až uvidím titulkovanou verzi. Protože zatím žádný z filmů od Pixaru neměl ani tak zoufale nevýrazný český dabing.(27.11.2015)

Ještě že ten PIXAR máme, a že nám čas od času rezolutně dokáže, jak nesmlouvavě umí dojmout i animované, nejen hrané celovečeráky. Regulérně naměkko z překvapivě dospělého příběhu o bojácném dinosaurovi a jeho malém člověčím kamarádovi!(24.4.2016)

Pekná animácia, to je však už dnešný štandard a film potrebuje i čosi naviac aj keď je to len pre deti. Príbeh je veľmi primitívny a otrepaný a bez ďalších dejových liniek je to dosť nezáživné. V nových animákoch sme si akosi zvykli, že sa pri nich zabavia deti i dospelí, tu však budú spokojné len deti. Pre mňa dospelého priemer, z detského pohľadu sú jeho kvality o čosi vyššie. Celkovo 70%.(3.8.2016)

Čakal by som väčšie hodnotenie, pretože to fakt nie je zlé. Tento krát Pixar príbehom neohromí a doslova žiadny zlom, ani záblesk lepšieho príbehu sa tu nenájde. Toto je klasická road movie o dvoch stratených kamošoch. A presne to je najväčšie plus na celom Dobrom Dinosaurovi. Animácia je skutočne úchvatná, postavy a dobrý a zlý dinosaury zábavný a to k dobrému animáku stačí. Za mňa spokojnost. Plusom aj opäť skvelý slovenský dabing. 80% - 4*(26.7.2016)

Krásné, prorodinné, přátelské, takové animáky se MUSÍ točit!!!(10.4.2016)

Veškeré filmařské úsilí bylo vloženo do opravdu precizní animace, leč se už nejspíše nenašlo místo a čas na pořádnější příběh, nějaké dospělácké vtípky či klasické pixarovské kouzlo. Samotné postavy jsou sice roztomilé a určené spíše pro menší diváky, ale koncept člověka jako mazlíčka, prezentace "zhuleného stavu" nebo trhání hlav broukům, nejsou úplně nejšťastnější volby. Podprůměrný animák s prvotřídní animací. [60%] | Kino - Prom.(19.12.2015)

Nový, mnou tolik očekávaný animovaný film od Pixaru Hodný dinosaurus bohužel v mých očích zcela nezabodoval. Ovšem jak už jsme zvyklí, pixarovští tvůrci svých animovaných snímků hojně hrají na city diváka, což pochopitelně neminulo ani Hodného dinosaura. Hry na city ovšem nezachrání celý průměrný koncept tohoto animáku. ___ (Cinestar, Hradec Králové)(15.12.2015)

Nie je to až taká strata času, ako by sa snáď podľa hodnotenia mohlo zdať. Zo začiatku milé, miestami úsmevné, neskôr viac vážnejšie a ku koncu aj posmutnelé. Myslím, že na túto rozprávočku treba tú správnu náladu. Dievčatám sa však páčilo. Príbeh o tom, čo by sa mohlo stať, keby meteor minul našu planétu a malý jaskynný chlapec by sa skamarátil s dinosauríkom, ktorý hľadá cestu domov. 70/100(16.4.2016)

Príjemne prekvapenie. Nie je to tak univerzálna hitovka ako sa na Pixar patrí, ale aj tak super animák strkajúci konkurenčné Doby ľadové. Madagascary, Zloduchov alebo podobné zhovadilosti s prehľadom do vrecka. Ten westernový štýl mi veľmi sadol, je to svižné, dojemné a občas vážne krásne. A navyše vizuálne je to ÚCHVATNÉ!!!! 8/10(2.9.2016)

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15