Barbie - Princezna a zpěvačka

Předloha:

Mark Twain (kniha)

Gabriel Mann
  • Streeper

Pohádka se úplně vypařila, i když tu máme princeznu, jde tu hlavně o tancování na pódiu a popovou muziku. Spousta nudných a častých písní.(22.6.2015)

U těhle filmů s Barbie alias x-milion jmen se vždycky odreaguji a baví mě to. Podoba s Princeznou a švadlenkou, ale v moderní době, příběh se mi líbil.(19.8.2013)

Princezna a zpěvačka navazuje v tom nejlepším slova smyslu na Princeznu a švadlenku. Jedná se už o druhou adaptaci Twainova Prince a chuďase a po delší době je to další muzikál v sérii. Nicméně chybí pohádková atmosféra a celé je to zacílené jen na tu základní proměnu rolí obou hlavních hrdinek, což celý příběh hodně zjednodušuje. Tori je princezna, která by si ráda ulevila od povinností a vidí se v kariéře svého idolu - zpěvačky Keiry. Netuší samozřejmě, že i ona má své trable a v současné době i autorský blok v psaní nových hitů. Naopak to funguje samozřejmě stejně, Keira by ráda byla princeznou, ale nevnímá tu zkostnatělou etiketu a zlatou klec. Novým nápadem je tu kouzelná zahrada, ve které se pravidelně rodí nové a nové perly - takže tu je také příležitost pro malé roztomilé vílí zahradnice. Jinak je to na pohodu přímočaré a nekomplikované. Jen bych pro příště ocenila delší stopáž a rozvinout zápletky i mimo hlavní hrdinky. V roce 2013 se vrátíme k baletu v Růžových balerýnkách a po delším čase také k Fairytopii v Maripose a Květinové princezně.(7.10.2012)

Tento animák ide po stopách rozprávky Princezná a švadlenka. Podobný námet, podobné animácie a podobná milá atmosféra. Musím ale povedať, že som milo prekvapený týmto snímkom, lebo tieto Barbie rozprávky majú naozaj svoje čaro, niektoré sú podarené, niektoré menej, ale táto je jednoznačne jedna z tých lepších, po ktorej budete mať určite dobrú náladu. Rozprávka plná smiechu, super sviežej hudby, celkom dobrých hlášok a vkusne updatnutých animácií. Toto určite odporúčam a hlavne malé dievčatká to na 100 % poteší. Nebyť fádnejšieho deja, sú to aj štyri hviezdy. Takto "len" 65 %.(22.2.2017)

• Pythonator

Jeden z hnusnějších Barbie filmů. Absence pohádkové linie je trestuhodná. Namísto toho je zde plno stupidní popové muziky a vykrucování zadků na pódiu, takže výchovný potenciál nulový. K deformaci či degeneraci holčičích hlaviček ovšem ideální podívaná alá MTV. Název The Princess And The Popstar hovoří za vše. Graficky je to zpracováno hezky a slečínka popstar je opravdu sexy, ale je to ve filmech pro holčičky zapotřebí???(1.6.2014)