Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

finn

Jednička fungovala na daleko menším prostoru s minimem dialogů (navíc mi dojem neskutečně kazilo předabování do angličtiny), ale byla citelně chudší. Pokračování se povedla ale jedna, pro Raid zásadní, věc. Překonat akční sekvence. Bahno a kuchyň jsou nejlepší fackovačky posledních let. Evans jde dobrým směrem a třetí kousek, byť asi ne s malým Yodou, může konečně dosáhnout absolutoria. ()

johnywalker

Hned první, co mě dost zarazilo, byla délka dvě a půl hodiny, s kterou jsem byl seznámen až během filmu. Byl to dosti velký šok, potom co první díl měl dobrých 90 minutek. Nicméně, porovnávat jedničku a dvojku je dost těžké. Zatímco Redemption byl nekomplikovaný čistě bojový film, dvojka se posunula do úplně jiných sfér. Dlouho jsem vlastně nevěděl, jestli tvůrci udělali dobrý tah. Vlastně si nejsem jist ani teď, ale stoprocentně se může Berandal řadit mezi nejlepší akční filmy posledních let. Film, ačkoliv byl někdy mírně zmatečný nebo podle mého názoru zbytečně dlouhý, exceloval bojovými scénami a nápaditostí. Dokonce bych i řekl, že si tvůrci mohli ještě trochu pohrát s jednotlivými způsoby zabití, páč si myslím, jak jich je film plný, chtělo by to více těch, které si člověk zapamatuje. V jedničce bylo těchto momentů víc, dvojka zde mírně pokulhává. Abych to shrnul, tak dvojka nabízí více bělochů (všichni umřou), více ženských postav (snad dvě za celou dobu) a více času stráveného sledováním neúnavných šikmovokých Indonésanů bojujících na život a na smrt pálkou, kladivem, brokovnicí, sklenicemi od vína nebo horkou plotnou. Člověk si prostě něco najde... Aneb film pro každého... ()

hEROic

no ne, Raid dostal pribeh, zazraky se deji :) co k tomu dodat, povinnost pro vsechny akcne ladene jedince... neco takoveho muzou natocit jenom asiati, pac jinde by se nejdrive strilelo... coz by byla opravdu skoda, vzhledem k efektnosti bojovych scen... vedlejsi bosove, da-li se jim tak rikat, jsou vytecni a opet se dostavam k tomu, ze tohle muzou natocit jenom asiati :) mazec a necelych 85% ()

BOURQUE

Raid 2, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, je o niečo úplne inom, ako prvý diel. Pokračovanie má prepracovaný príbeh. Hlavný hrdina (Iko Uwais) je opäť vo skvelej forme (bojová scéna v blate a v kuchyni je jeden z najlepších za posledných 10 rokov!) a jeho hra/kondička je na top level. Bohužiaľ, režisér G. Evans sa dopustil tej chyby, že celý natočený film má nevyrovnané „statické a dynamické“ momenty. Vďaka tomu dĺžka celého príbehu sa zbytočne preťahuje. Keby spomínaných „nedostatkov“ bolo málo a dialógy by obsahovali o malý kúsok lepšie hlásky, tak potom by to bol jeden z najlepších bojovo-akčných filmov v dekáde 2000-2014. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Rockerman

Už jsem se rozhodl! Nikdy více nebudu vyhledávat filmy s podobnou tématikou! Ty nekonečně dlouhé, až k nevydržení nudné rvačky, souboje, mlácení či jak to nazvat mi lezly na nervy. Hlavní hrdina musel mít více životů, než kočka a to je už co říci. Dost často mi ty rvačky připomínaly filmy s Budem Spencerem a Terencem Hillem, ti také dokázali ve dvojku vymlátit celou hospodu o dvaceti chlapech, jenže tam to byla aspoň občas, sranda. Takže sorry, ale musím trochu pokazit průměr hodnocení, protože jedinou hvězdu uděluji za tu "sladkou" dívenku s dvěma kladívkama. ()

Nerd4Dreaming

Už jednička mi přišla neskutečně brutální a pompézní, ale proti tomuhle je jenom slabej odvar. Neznám brutálnější bojovej film. Neutěšená atmosféra vykreslující Indonésii jako největší doupě zla kde nikdo nemá nejmenší slitování. Samozřejmě bez špetky humoru, tady se člověk nemá čemu smát, jenom valit oči. Aneb, jak zabít na 1000 způsobů, ustřelená hlava je v tomhle případě to nejmenší zlo.. ()

Wargoo

Absolútna lahôdka. Kamerový orgazmus. Dynamická kamera, ktorá kopírovala pohyby jednotlivých nakladačku dostávajúcich týpkov. Rovnako som si vychutnával aj zábery z veľkej diaľky, kde exteriéry dostali úplne iný rozmer. Iko je blázon, spoločne s Garethom Evansom, ktorý si môže ruku podať s Quarantinom, čo sa množstva krvi týka. Síce príliš dlhé, ale zasa oproti jednotke tu bol ako taký scenár a dej. Aj keď, tých pletencov postáv, klanov a všetkého možného tu bolo možno viac ako bolo treba, ak som dal jednotke 4, tu musím ísť s hodnotením vyššie, nakoľko sme zažili o.i. aj úžasnú auto naháňačku. No a detaily samotných márovačiek ani netreba nejak extra komentovať, to bolo niečo nenormálne. 5***** a 82,022%, chcem TROJKU ! ()

FilmWave

Wow. Úplně jiný film než jednička, která mě moc nebavila. Toto je spíš kombinace "Raid" a "Amerického gangstera" nebo "Outrage" od Kitana. Některé scény (honička v autech, metro, ...) a postavy (dívka s kladívky, baseballista, bezdomovec) jsou geniální. Některé méně. ()

P.J.2

To co jednicka ztracela na pribehu, toho si ve dvojce uzijete dosyta. Pribeh neni z nejoriginalnejsich ale v ramci gangsterskych tradic stale nadprumer. Vsichni prece vime ze je to tu jen kvuli mlaceni, rezani, bodani, kopani a sekani. Choreografie postoupila o kvalitu nahoru coz je vlastne az skoro neuveritelne co vse se da jeste vymyslet. Gareth Evans ve svem veku stvoril skvost ktery se bude jednou povazovat za klasiku zanru. ()

KNTRFKT

Totálně boží nášleh 100% indonéský lajny jménem Zátah podruhé a doufám, že ne naposled. Evans si tentokrát vzal do huby větší sousto. Už nejde jen o to, jak vymlátit milion žluťáků během hodiny jako v první části. Dvojka je zabalená do takového toho příběhu, který od začátku naznačuje, že se můžu těšit na vybíjení dalšího milionu žluťáků, kteří na Uwaise nabíhají pěkně postupně, aby měl čas je řádně srovnat. Nejdřív jsem si myslel, že právě ten pokus o vyšší rejžovství filmu škodí a možná taky škodilo, protože Zátah je přeci jen vybika v pravém slova smyslu. Jenže pak film chytne neuvěřitelný drajf, což pro mě v podstatě hlavně začíná, když se ta bezskrupulózní bič pokusí vymlátit celý vagon metra dvěma kladivy. Závěrečná bitva pak přináší nefalšované blaho. Akorát by mě zajímalo, jestli na průjeb baseballky hlavou taky nebyly použity žádné speciální efekty a rána byla tedy vedena pouze menší silou, aby tou kebulí neprolítla uplně, jak se v zajímavostech píše. ()

MickeyStuma

Stejně jako u předchozího snímku se i zde jedná o hardcore akci bojových umění a tak co se týče těchto scén, toto volné pokračování v tomto nijak nezaostává. Bojové sekvence jsou rychlé, brutální, a s velmi brilantní choreografií. Bohužel se to už nedá říci u dialogových scén. Ty v mnoha ohledech spíše nudí. Neobvykle dlouhá stopáž však vše vynahradí a tak snímek obsahuje pro drsné diváky vše očekávané. K tomu napomůže i kamera, jehož obrazové nájezdy dávají scénám ještě daleko větší adrenalin. Celkově to tedy už není taková pecka, ale i tak se jedná o skvělý akční film s bojovým uměním, jakých je požehnaně málo. ()

Rathalos

Pokracovanie filmu Prepadovka a opat neskutocny akcny narez,ktory vas nenecha vydychnut,jasnych pat hviezdiciek,aj ked jednotka sa mi o nieco viac pacila a musim pochvalit rezisera,ma zjavne talent...:-) ()

Folky

Co se týče akce je to dokonalé. Kamera se netřese (jak se nyní často stává), střihů je minimum a choreografie je perfektní, takže každá akční scéna je vtahující a u dvojice Dáma s kladivy a Muž s basseballou pálkou jsem se jen těšil, kdy se zase objeví na plátně. Co se týče příběhu, rozhodně není dokonalý. Má několik much, a i když je zápletka rozhodně zajímavá, přece jen nejde o nic extra. Bavil jsem u něj ale. Nakonec tedy můžu říct, že za mě lepší než jednička, i když rozhodně ne dokonalé. ()

Wallis3

Čeho je moc, toho je příliš. Udělat z ultimátní řežby nadultimátní ultimátum, kdy při fajtu si vzpomene, že má podřízlý koleno až při jakési menopauze v boji a udělá au au (boj v kuchyni) a jiné výkony už byly, na rozdíl od prvního dílu, do očí bijící a nezábavný. Děj strašně natahovaný, neoriginální a vůbec zbytečné pokračování. ()

bararich8

Fajn, fajn, o proti prvnímu dílu je to o stupínek lepší, ale na druhou stranu, 50 minut navíc dělá svoje, o ničem jiným to není. Je pravda, že třeba duo "baseballka a kladívko" je opravdu povedené a v jistém směru originální. Souboje jsou povedené, jak jinak. Tentokrát se i celkem přidalo na brutalitě. Příběh je jedna velká slátanina, ale o ten tu ani tak nejde. Trochu bych si postěžoval na zbytečně akční kameru, kdy to chvílemi vypadalo, že to točí někdo s Parkinsonem. Celkově je to tak další z povedených mlátiček, která jenom a pouze díky velkorysé stopáži předčí ostatní. Rozhodně bych to nevyzdvihoval jako to nejlepší, co se týče choreografie a samotné akce, dejte konkurenci peníze a možnost více jak 120 minut a svedou to taky. (viz Utržený se řetězu, Tony Jaa a jeho sloni, poslední Ninja, Raging Phoenix, Wrath of Vajra a spousta menších snímků). Ale tak jako tak, je to kvalitka a žádnému milovníku mlátiček tohle nesmí ujít, 4,5*. ()

ptsd

Prostě meganářez. Druhý díl překonává ten první, co se týče akce i choreografie bojů. Víc takovýchto akčňáků. ()

FanKalEl

Tak som si to pozrel a niektoré moje očakávania sa takmer vôbec nenaplnili. Berandal patril medzi moje najočakávanejšie filmy tohto roku. Po celosvetových ohlasoch som čakal minimálne takú adrenalínovú pecku ako bola jednotka a tu to možno platilo vo finále ale inak skoro žiadne napätie z čoho som asi tak najviac sklamaný. Príbeh bol v podstate viac než dobrý, prvá 1/4 filmu sa ešte drží viac než dobre, ale po nej miestami, hlavne v poslednej štvrtine by trebalo viac vykresliť príbeh. Hlavný dejový problém je že má prepálenú stopáž, skrátiť to či vymazať 40 minút by sakra veľmi pomohlo. Scenár je fajn ale nie vždy a potom častými miestami je film nezáživný i keď som sa v podstate nenudil a snažil sa sústrediť čo nám chce režisér naservírovať. Na to že sú akčné pasáže vychvaľované rozumiem všetkým nadšencom. Nespomínam si na žiadny film kde bola takáto bojová choreografia a dravosť. Niekto sa bude kochať blahom a niekto zase až tak veľmi nie, bohužiaľ patrím do tej druhej skupiny :( Druhý diel je o trochu brutálnejší než prvý a má minimum strieľačiek a viac fightov. Ten záverečný bol fakt najlepší aký som kde kedy videl ale to neznamená že celkovo je film jeden z best akčných filmov. Mne by radšej sadla nejaká väčšia prepadovka v mrakodrape s hlavným hrdinom a s 1000 feťákov s m4kami. Možno pri druhej projekcii zmením celkový názor k filmu ale zatiaľ je to na 4 hviezdy. Ibaže ak sa mám priznať pri preklope na záverečné titulky som bol znehybnený asi 2 minúty a potom sa ešte dlho premýšlal o filme. V blízkej dobe tomu dám ešte šancu. (70%) ()

Automaniak

Pro mě jednoznačně vítěz. Vizuálně perfektní. Malinko zde chybí více akcí jako to bylo u předchozího dílu, ale zde jich také není málo a když už nějaká ta akce je, tak samozřejmě na špičkové úrovni. Tím má u mě Gareth Evans palec nahoru a nemohu se dočkat dalšího pokračování. PS. Julie Estelle je sakra dobrá :-) ()

misbos

Že má Ryan Gosling kladivo?? Pfffff..... jenom jedno?! :-). Aneb - tenkrát všichni doufali, že Refnův Only God Forgives bude vypadat nějak takhle:-). Gareth Evans se rozkročil, nadechnul, a - všechny přechcal! Po ubíjející jedničce přidal příběh, adekvátní vývoj postav, trochu černýho humoru (kam mě táhneš vole nechala jsem na báru kladívka), rozhodil akční sekvence do různejch prostředí a stylů - a za 4.5 mega (!!!) natočil něco, co ve svý třídě nemá konkurenci. Třeba u automobilový honičky z tohodle filmu se musej všichni ty fast and fury borci docela stydět, protože něco takovýho se jim zatím nepovedlo. Je sice pravda, že když chlápkovi zlomíte nohu v koleni, už ho asi dál mlátit nemusíte, takže občas tady dostává efekt přednost před účelností, ale v posledku na tuhle drobnost sere pes, protože celý je to až neskutečně intenzivní. Takže za pět. PS. Kterej šílenec naučil tu křehkou Julii Estelle tak dobře zatloukat hřebíky?? :-) ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou