Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

VanTom

Rozmáchlé gangsterské drama nechá vzpomenout na Lepší zítřky nebo Volavky, byť jejich semknutosti ani "osudovosti" nedosahuje. Jestli očekáváte akční jízdu od začátku do konce (jakože já po jedničce určitě), může rozvitý komplot se spoustou jmen a dlouhé intervaly mezi intenzivními, brutálně násilnými, jinak vcelku krátkými řežemi poněkud zaskočit. Řidší výskyt soubojů však vyvažuje jejich neskutečná kvalita nejen choreografie, nasazení či dynamiky, ale též nasnímání, nasvícení, "divokosti" kamery… ()

svobik

Pořád nemůžu dát plnou palbu. Oceňuju snahu posunout film trošku jinam a rozvinout děj do velké šíře. Pokud jsou mi ale osudy více méně všech postav ukradené, je asi něco špatně. To, co se děje v akčních scénách, je ale nadpozemské. Žánrově nemá Raid opět konkurenci, už jen kvůli těm závěrečným jatkám, která jsem i já, jakožto hodně silná povaha, musel pár minut rozdýchávat. Tenhle film je vlastně výjimečný klenot, neboť v něm jediném jsou samotné souboje napínavé díky stylu natočení a choreografii, nikoliv kvůli tomu, co k nim vedlo. 8/10 ()

Zagi20

Pecka. Po prvním shlédnutí sem trochu pochyboval. Přišlo mi, že se tam až moc kecá a málo se to řeže. Ale přes noc se mi to rozleželo v hlavě a po druhém shlédnutí není nad čím váhat. Jasná plná palba. S odstupem mi došlo jaké množství různorodých akčních scén se tam vešlo. Všechny natočené trochu jinak, trochu jinak nasnímané kamerou, které se hravě proplétá po place, mezi všemi těmi kaskadéry kteří opravdu vypadají, že bojují o život. Z celého toho filmu, a akčních scén hlavně, je cítit taková surovost a realističnost, jakou nikde jinde neuvidíte. Ale nejsou to jen bitky, co z The Raid 2 dělají takovou pecku, prakticky nemám jedinou výtku ani k příběhu, ani délce, prostě nic. Naprostá akční dokonalost. ()

ghatos

Dvojka se logicky vyvinula do odlišného prostředí, ale zachovalo si to svá vlastní pravidla. Poctivá rubačka s chutí natočená - některé scény jsou mimořádně kvalitní...76%. ()

Herzeleid

Což o to, akce rozhodně málo nebylo.. ale stačila by tomu rozhodně poloviční stopáž. Místy tak moc zrychlené bitky, hektolitry krve, hromady mrtvol a zničené snad vše co šlo ..mě prostě přestaly bavit. Bohužel dost se to opakovalo... Zajímavá kamera, ale místy to bylo už na epileptický záchvat..zas to chce s mírou. A herci..no já nevím.. Být to poloviční, tak asi jo, ale od půlky už mi to lezlo krkem :-)) ()

drackula

Druhý Raid sa snažil tváriť oveľa komplikovanejšie a chcel ponúknuť komplexný príbeh. Predsa len jednotka bola príbehovo veľmi jednoduchá a podobalo sa to arkádovej hre v ktorej sa človek pohyboval z jedného levelu na ďalší. Tu sledujeme príbeh mafiánskej rodiny, jej interakcie s inými "hráčmi na trhu" a ako to dopadne, ak sa na tento trh snaží dostať niekto nový. Príbeh, prakticky priamo nadväzujúci na prvý diel, bol zo začiatku zaujímavý, ale v momente, keď sa dianie vzdiali od väzenia, začína sa to trošku zadrhávať. Občasná neprehľadnosť, snaha o istú formu osudovosti, zbytočne dlhé a miestami nezaujímavé dialógy. Skrátka po príbehovej stránke ma to moc nezaujalo. Akčné sekvencie to je ale úplne iná story. Toľko originálnych akčných nápadov som pokope ešte asi nevidel. Človek si povie zhruba v polovici, že už ho táto 56ta bitka nemá čím prekvapiť a Raid2 príde s takým nápadom, že človeka ešte pevnejšie usadí do sedadla. Raid2 nasadil akýmkoľvek iným bojovým filmom latku neskutočne vysoko a mám pocit, že odteraz sa budú filmy tohto druhu porovnávať najmä s ním. A myslím si, že dlho to bude len v duchu, či sa mu dotyčný film priblížil alebo nie. Surová a špinavá akcia ma veľmi bavila a postavičky ako napríklad súrodenci "kladivo a bejzbolka" tomu dávali atmosféru ako zo street fighterovej hry. Nekompromisne krvavá akcia a kopa nápadov - asi tak by sa dal v stručnosti zhrnúť druhý Raid. Ak zabudneme na príbehovú zložku, som maximálne spokojný. 85% ()

Mr.KarlAdler

Mluví se tu o vzkříšení akčního filmu. Pokud si ale vzpomínám na některé vytříbené kousky tohohle žánru, nepřišlo mi, že by se v nich akční stránce podřizovalo všechno okolní, včetně návaznosti děje. Evans na začátku rozvine napínavý příběh, pak se mu zatmí a po další dvě hodiny už jenom přidává kila vedlejších zápletek, aby servíroval jednu bitvu za druhou a souboj za soubojem. Díky jeho umu (a podle mě i štěstí) dávají pořád smysl, ale jako divák jsem po čase zmatený tak, že si říkám: co za cíl si to vlastně ten hlavní hrdina na začátku vytyčil? Jasně, po technické stránce je to doslova úžasná podívaná - kamera, střih, triky, tohle všechno je nejspíš na bezkonkurenční úrovni. Atmosférický zátah do jednoho špinavého baráku mě ale před pár lety dokázal mimo svoje akční schopnosti zaujmout především svou hloubkou nelítostné vrženosti. Tu dvojka už nenabízí. ()

KASUGI

Valná většina zdejší kritiky padá na dlouhou stopáž pro akční film. Dvě a půl hodiny samy o sobě nevadí, jde spíš o to, že jsou zaplácnuty zbytečnými linkami (Koso). Co mě ale nejvíc vytočilo (a nikdo zde to tu nezmiňuje?!!) je nelogická absence střelných zbraní! To jako Evans fakt myslí vážně, že si gangy mezi sebou vyřizujou účty nožíky a mačetami? Velký kápo Bejo má na obranu celého impéria pouze dvě brokovnice v restauraci????!!! Pardon, má ještě třetí v autě... V prvním Raid měly kontaktní bitky v úzkých chodbách logické opodstatnění, ale tady? Nájemní vrazi jdou ve městě za bílého dne likvidovat svoje terče palicema a holýma rukama? No to snad... Když si ženská v metru vytáhne z kabelky dvě ševcovská kladívka a asi osm bodyguardů proti ní vytáhnou nožíky, to už byl facepalm jak vyšítý. Ono je to možná kůl i s tím Baseballistou, ale hodí se to do filmů jako Kick-ass, ne do seriózně se tvářícího mafiánského akčního eposu. Ona navíc ta kladívka mají nadpřirozenou schopnost projíždět lidským tělem jako horký nůž máslem a po ráně bejzbólovým míčkem stříká krev... hmmm... Závěrečný fight v kuchyni je svou délkou a výdrží aktérů snad rekord v přepálenosti, ale dá se to zkousnout, když je to takový nabušený akčňák. ()

Pedross800

Obrovské zklamání, ty pětihvězdičkové oslavné komentáře některých uživatelů, které jsem bral za experty tohoto druhu filmů mě navnadily, ale po dokoukání jsem si klepal jen na čelo a své mínění o nich si budu muset trošku poupravit. Což o to, akce je stejně jako v adrenalinové a akcí nadupané panelákové jedničce víc než dost a závěrečný desetiminutový fight hlavního hrdiny s kladivářkou, basebalistou a nožařem je asi ten nejlepší, nejakčnější a nejbrutálnější jaký jsem kdy viděl, byl fakt neuvěřitelný a bral dech....ALE veškerá ta vata kolem a že jí v dvou a půl hodinovém filmu musí zákonitě být až až byla tak neskutečně stupidní a nudná, že to bylo vážně utrpení sledovat a celý zážitek z tohoto filmu to totálně zabilo. ()

Bagr_007

Tak nalijme si čisté krve. Akční scény jsou takovej náser, jakej nikde jinde nenajdete. Nikde! Výjimečný jak blázen! No, ale pak je tu taky snaha o nějaký příběh. A je to špatný. Moc špatný! ()

LizianShaw

Nemohu říci, který díl se povedl více, protože oba se povedly na jedničku. I tento díl překvapil zajímavými akčními lokacemi a způsoby, jak může akce vypadat, ať už je to špinavá blátivá akce ve věznici, stísněná rvačka v autě (brilantně natočená, na to jak je tam málo místa), akce Iko vs duo baseballka + kladívka, či úžasné (téměř ne)sestřihané finále. Také je to dobrá reklama na konversky, co všechno můžou vydržet. ()

DeathTheKid

Druhý zátah je lepší i horší zároveň než starší brácha. Potěšilo mě prostředí, které už nebylo jen koridorové, nadchla bojová choreografie a zarazila kurva sympatická kamera. Leč se sprej na komáry snažil být mafiánským thrillerem, všechna idea šla do dupy v momentě kdy jsem viděl délku 150 minut, která pohřbila stoprocentní 4*. Délka filmu až příliš naředila ten surový adrenalin, který jsem nesměl vstřebat tak jednoduše, mělo to do mě bušit aniž by se stačil nadechnout a hlavně z toho důvodu je to "jen" lehce žánrový nadprůměr. ()

Pecival

Nemá to takový drive a tah na bránu jako téměř bezpříběhová jednička. Což sice tolik nevadí, protože Evans chce Raid někam posunout a příběh i postavy jsou dostatečně zajímavé, ale to nadšení se u mě už nedostavilo. Souboje jsou samozřejmě pořád parádní, ale už to není ten WOW efekt jako byl u jedničky. Nemůžu říct, že bych nebyl spokojený, bylo to bezva, akce super, ale už to nebylo ono. ()

manonfire

Z prosté šablony prvního dílu čpěla intenzita, tohle pokračování jí připomíná jen brutalitou scén, které ale jaksi napodruhé už nepřináší onen wow efekt. Navíc pokud si má film činit vyšší cíle (a text distributora se tím doslova chvástá), měl by mít k tomu podstatně charizmatičtější herce a originálnější příběh, než je obehraná historka o poldovi nasazeném do krimu a následně infiltrovaném do mafiánské rodiny. A bože jak zapadá do kriminálno-gangsterské fresky holka s kladivama a kluk s bejzbolkou ? Při vymlacovačce v metru jsem se za režiséra styděl.. Také pohádková role o dobrosrdečném řezníkovi Yayana Ruhiana byla čistě účelová. Paradoxně nejvíc se mi líbila "bitka" s panákem namalovaným na zdi vězeňské cely, při které byla vidět ta neskutečná rychlost. Škoda, těch rvaček mělo být mnohem méně a o to více měly být vypointované a jedna od druhé odlišné, časem totiž člověk, také díky nezničitelnosti všech, ztrácel interes o propracovanost chorea, které několikrát navíc bylo do očí o dost víc, než v jedničce. U mě určitě vede jednoduchost a přímočarost prvního dílu, nad nevyvedeným pokusem o komplexnost kriminálního dramatu, notabene rozvláčněného do takové stopáže. Finální řežba je ale fantastická, po technické stránce možná vůbec nejlepší, co jsem viděl. 60% ()

Lottr

Naprostá pecka, která strká do kapsy všechny podobné filmy a podle mě ještě o poznání lepší, než jednička. Dějově je pokračování rozhodně propracovanější, s fungující gangsterskou zápletkou a souboje jsou neuvěřitelně vychytané a krvavé. K tomu vynikající kamera a skvělá hudba. Souboj v kuchyni ke konci filmu řadím mezi jeden z nejlepších vůbec. Celých 150 minut uběhlo jako nic a já ještě při psaní tohoto komentáře sedím s otevřenou pusou a nadšeným výrazem ve tváři. ()

Wbcko

V podstatě nepřetržitá dvou a půl hodinová bitka, kdy vše ostatní působí jako vata. Ze začátku tam byl jakýsi náznak příběhu, ale po zhruba třicáté šesté zlomené končetině jsem ztratil nit. Bojové scény jsou natočeny prvotřídně, já jsem se ale po chvíli přesytil a už mě to tolik nebralo. Klidně bych ubral ze stopáže půl hodinku. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou