Zátah 2

• Indonésie Serbuan Maut 2 (více)

Brunky

Akčné scény na 5* ale prečo to bolo pre boha tak strašne nudné? kebyže to má o tú hodinu menej, tak neváham dať plný počet...jednotka bola proste lepšia. ()

danek22

Já jsem bohužel viděl první díl, který je podle mě nejlepší akčňák posledních dob. Zatímco tohle je podle mě už překombinované, kdežto první díl byl jednoduchý, jak facka a v tom bylo jeho kouzlo, zde už kouzlo dle mého vyprchalo, v hromadě postav a děje. Jinak choreografie je na špičkové úrovni a rozhodně co se týče žánru, tak tento film je veliký nadprůměr. ()

katzo

Oproti perfektnej jednotke, ktorá sa na nič nehrala a vyrazila všetkým dych, prišla nudná zlátanina, ktorá sa hrá na akúsi gangsterku. A ten strašný anglický dabing! bŕŕŕ... ()

lasonic

Super, ultra, total gore "mlaticka"... Ta choreografia... to je umenie. Klasicky pribeh hodny troch hviezdiciek, ale tempo pribehu a ta choreografia, to je fakt spicka, 5*. Takze priemer = 4*. ()

bulbasaur

Po dlhom case...novy film ktory mi rozbil hlavu basebalkou... potom rozrezal telo... a nakoniec ponukol najnaturistickejsi headshot aky som vo filme videl. Depresivna krimi plna martial art bojov, kvalita krvavita.... po dlhom case...novy film ktory si zasluzi 5 hviezd. Razom googlim making of. ()

Raziel_cz

Nemůžu se zbavit dojmu, že z tohohle filmu mohl být sakra kult... jenom kdyby se nejmenoval Raid 2 (Serbuan maut 2, chcete-li). Gareth Evans jím sice potvrdil svou pozici současného krále akčních záležitostí, ovšem trochu jinak, než asi zamýšlel. Snímek má dvě a půl hodiny a přesdržek je tu vzhledem k očekáváním nastoleným jedničkou strašně málo. Ano, je super, že když se jedna z postav rozhodne ukázat pencak silat, je z toho skoro vždycky ultimátní deathmatch, při němž se ksichty rozbíjejí o obrubník, klouby prokopávají na druhou stranu, kosti drtí kladivy, šlachy přeřezávají karambitem a bezvládná těla topí v blátě, ale mezi těmihle pasážemi musíte přetrpět hodinu a půl zbytečných pindů. Připouštím, možná je to můj problém, protože jsem čekal nepřetržitý krvavý námrd a ne gangsterku ve stylu Hong-Kongu osmdesátých let. Režiséra zaškatulkovaného nemám, jenom jsem doufal v určitý standard série. K vyššímu hodnocení mi chybí buď víc akce, lepší scénář a nebo aspoň výraznější Hotline Miami stylizace, několika scénami nastíněná, avšak ve zbytku filmu využitá jen sporadicky. Uvidíme, co trojka s černokněžníkem Tonym Jaa. ()

Brousitch

"Je to zvláštní, ale oba Zátahy vlastně vůbec nepovažuju za filmy s bojovým uměním, i když tenhle žánr zatraceně zbožňuju. Vždycky mi přišlo, že je bojový umění prostě přirozená součást akčních scén. Coby filmy samotný beru dvojku jako čistou kriminálku s poldou v utajení a jedničku jako survival horror, do kterých je prostě nějakým způsobem zakomponovaný bojový umění. Vždyť filmům, kde jsou zbraně, se taky neříká 'filmy se zbraňovým manipulováním'." - Gareth Evans ()

Páně

Příbyly penízky a tak se pokračování Zátahu chlubí mnoha upgrady, z nichž nejméně milé mi bylo přepálení stopáže. Jinak bych si to užil podobně jako jedničku, protože co se týče soubojů tak je určitě ještě brutálnější i nápaditější a přibylo nám i jiných hodnot. Práce s kamerou za jedna s hvězdičkou, to je třeba opravdu zdůraznit. Efektní nadprůměr a pro vyznavače soubojové akce povinnost ze všech největší. ()

solid

M. A. S. A. K. R! Jak píše Lateef, ten finálový souboj se nedá popsat. Koukání s otevřenou pusou je u tohoto filmu bežná činnost, nemluvím o zatínání pěstí, přivírání očí a přiznám se i fandění, protože Rama málem domazal několikrát a každý úder, který schytal je na něm fakt poznat. Fakt nevím, jestli tohle někdy někdo překoná. ()

jura-roy

Jednička byl nářez, dvojka je taky celkem slušný maso, ale už trochu rozklepaný. Raid 2 netěží z klaustrofobního činžáku a děj se přelévá z jednoho místa na druhé a to mu paradoxně hodně škodí. Když by byla stopáž o hoďku kratší, tak by se taky nic nestalo. ()

Radek.SCH

Jednička se svým konceptem ještě dala obhájit (uzavřené interiéry s malým prostorem), ale Dvojka se zvrtla v jakože krimi-thriller se spoustou mlátiček (skoro až zbytečně násilných). A 150 minut mluví za vše. ()

GOREGASM

Ultimátní řežba, při které civím s provislou čelistí a nepravidelně odkapávající slinou. Akční scény jsou skutečným běsem (a že jich je) a to nejen díky hranici zdravého rozumu popírající choreografii (sem tam se tvůrci nechají unést, ale pal to čert, když to tak skvěle vypadá), ale i díky jejich kreativnímu nasnímání a neméně adrenalinové režii. Výkon nejen Iko Uwaise zaslouží potlesk ve stoje, k němuž jsem několikrát i doma na sedačce neměl daleko. Dějově je druhý Raid pestřejší, což je dobře, a přestože nejde o scenáristický orgasmus, je mafiánské podhoubí vhodným "odpočinkem" mezi maso od kostí oddělujícími bitkami. Na první Raid jsem nebyl připraven a možná jsem ho i kapánek podhodnotil, tentokrát již raději stejnou chybu neudělám. 95% P.S. Otázka zní, kdy Gareth Evans prodá své umění v tom nejlepším slova smyslu Hollywoodu, protože podobné zvíře místní továrna na sny potřebuje jako sůl. ()

Hapretor

Strašně nudné když se nikdo nemlátí. A když se někdo mlátí, z té nudy mě ani to nebaví. Úplně zbytečný film. Vlastně je toto Raid I + 60 minut úplně zbytečných keců - jen pro pocit, že je tam jako ten děj. Není ! A kvůli té protahové nudě ani ty bitky, byť jsou sebenápaditější, nevyniknou. Já jsem trpěl. ()

HDeer

V rámci žánru bezkonkurenčne jedna z najlepších akcií vôbec. Gareth Evans nás so svojím smiešnym rozpočtom ponára do temnôt indonézkej metropoly plnej úchvatne naaranžovaných interiérov, autentickej atmosféry, páchnucej po krvi a vnútornostiach, vrátane elitných bojovníkov, ktorí doslova určujú, kto je pánom ulice. Aj napriek neodkladnému pocitu, že priebehy jednotlivých súbojov už zrejme až tak neodpovedali súčasnosti, nakoľko vo filme sa objaví minimum strelných zbraní, uznávam však, že to slúži svojmu účelu a hlavne vďaka tomu tu je toľko nenahraditeľných súbojov, vyzdobených dokonalou choreografiou, lietajúcimi úlomkami z dennodenne využívaných vecí a primeraným množstvom krvi. Soundtrack, sprevádzajúci bežné, či rozhodujúce momenty taktiež veľmi solídny. ()

strikeman

Zatímco první díl kopírovali Američané v novém Dreddovi, s druhým je to naopak - během první hodiny a půl zhlédnete kompilaci scén vykradených z jednoho hongkongského (Volavka) a z několika stěžejních amerických mafiánských klasických kusů (Kmotr, Kasino, Mafiáni), navíc se nic moc neděje. V poslední třetině však nabere film takové obrátky, že se nestačíte divit. Bitky jsou opět ultimátní, výborně nasnímané. Nakonec tedy spokojenost ... Dvě třetiny 60%, poslední třetina 100% ()

agassi68

Vadili mi len dĺžka, kopírovanie iných, pre znalcov žánru známych diel a pridrbaná roztrasená kamera. Plusom sú natural arts s množstvom krvi a zlomených končatín :). Chcete vidieť príbeh o dobrom policajtovi medzi množstvom klišoidných gangstrov plný akcie - nech sa páči.. ()

finn

Jednička fungovala na daleko menším prostoru s minimem dialogů (navíc mi dojem neskutečně kazilo předabování do angličtiny), ale byla citelně chudší. Pokračování se povedla ale jedna, pro Raid zásadní, věc. Překonat akční sekvence. Bahno a kuchyň jsou nejlepší fackovačky posledních let. Evans jde dobrým směrem a třetí kousek, byť asi ne s malým Yodou, může konečně dosáhnout absolutoria. ()

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou

Remake akčního Raidu je v nejlepších rukou