Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

Zíza

Takže co se mi líbilo? Že tam byla cítit určitá japonská střídmost ve vyprávění a zobrazení postav. Akce/drama bylo nenásilně ředěné humorem, případně malilinko romantikou, ale nic, kvůli čemu byste museli protáčet oči v sloup. Nezaznamenala jsem jedinou americkou vlajku, neslyšela ani americkou hymnu a dokonce tam nikdo nepronášel stupidní patriotistické nechutně klišiodní proslovy o tom, jak je důležité se vzchopit a jít a bojovat a že to těm emzákům ukážeme a blablabla. Prostě to tam nebylo a já zajásala. Navíc postavy byly zobrazeni jako lidé, s vlastními problémy, s vlastní historií, takže to nebyly jen ploché postavičky se zbraní v ruce a nějakou hláškou. Ale co se mi líbilo nejvíc, byla souhra Cruise s Bluntovou, prostě radost pohledět. Je sice fakt, že to ke konci ztrácelo na tempu a přišlo mi, jako by film mlel z posledního (ale možná jsem mlela z posledního já, protože jsem se vařila v promítacím sálu), ale skončilo to fajn a já nakonec odcházela velmi spokojená. Tohle je přesně blockbuster podle mých představ – nenáročný film, a zároveň má poutavý příběh, kvalitní herecké obsazení, slušné OST a akce, která nebyla natočená roztřesenou kamerou, takže divák i něco viděl a mohl si to užít. Pěkné a nezbývá než říct – jen tak dál. ()

Dadel

Díkybohu, že je tu zas blockbuster, který není pro desetileté děti. Takový byl naposledy snad Inception. A taky je to nejsympatičtější role Toma Cruise od Tropické bouře. Už dlouho jsem nechtěl žádný film vidět hned po skončení znova. Jen škoda toho násilného happyendu, který vůbec nedává smysl. ()

Djoker

Vykrádá to snad tucet filmů najednou, takže každá druhá scéna vám evokuje originály, ve kterých jste to už viděli. To má být zase nějaký sen současných diváků nebo co? Samozřejmě nejsem sám, kdo si toho všiml, takže mnoho komentujících vypisuje seznam filmů, které byly potřeba k tomuto slepenci a většina komentářů je tak znovu na jedno brdo. No nic. Spíše mě zaráží, že i po tomto zjištění se tady ozývají zmatené výkřiky o údajně chytrém blockbusteru a nejlepším kinozážitku od Inception. Vždyť i to ústřední téma už bylo použito snad v deseti filmech. Vrcholem je pak nápad zřejmě velkého myslitele udělat z Emily Blunt blondýnu. Skutečně tady fungují pouze odlehčené scény a hlavně pocta mistru Kubrickovi, kterou zde nezmínil vůbec nikdo, což je pro mě snad ještě větší WTF moment než ódy na tuhle nenáročnou jednohubku. ()

flanker.27

Cynik ve mně by chtěl říct "dosud nejlepší herní adaptace." :) Plno nelogičností (zvlášť ten konec byl trochu podivný, čti emericky pitomý), občas postavy řeší věci zbytečně složitě, přitom se mi to fakt dost líbilo. Dynamický děj, napínavé, místy velmi vtipné scény, Cruise docela sympatický a Emily jsem kupodivu tu vojandu věřil. Shrnuto: konečně akční SF, co není komiks. A není dementní jako autoboti. Asi to takhle stručně stačí, no ne. ()

Morien odpad!

Emily Blunt je krásná a její physique na mě velmi zapůsobila - takhle má vypadat žena bojovnice, ne jak to filmaři většinou odbývají, že dají modelce kopí a je good to go. Ale jinak bulšit, na který jsem se nebyla schopná napojit. Když nejsou schopní vygenerovat žádný strach o postavy, nemůžu ocenit ani závěr a spíš si připadám, jako kdyby mě někdo dvě hodiny fackoval a u toho mi kradl peníze z kapes. Film obvyklou epizodickou strukturu knižních adaptací, která spíš než jako záměr, se kterým by se pracovalo, v tomto případě působí jako bezradnost a neschopnost vypořádat se s vysvětlováním situace jinak. Film, kde se postavy na pět minut zastaví, aby všechno vysvětlily, potom zase chvilku běhají, potom se zase zastaví, aby si to všechno řekly, a tak pořád dokola, prostě nemůžu brát vážně. Kdyby přišli na to, jak to udělat bez toho kecání, to by teprve potom měli můj respekt. ()

gudaulin

Velkoryse natočený zábavný letní sci-fi blockbuster o válce lidské a mimozemské civilizace, kterou nejvíc odnese jeden zkrachovalý reklamní manažer, kterého válečná situace odsoudí do role vojenského propagandisty a nezvládnutý konflikt s nadřízeným do pozice řadového vojína. Odnese ji nejvíc proto, že jeho údělem není jednou umírat a umřít, jak už se to holt v bitvách vojákům stává, ale díky časové smyčce znovu a znovu prožívat stále tentýž den s toutéž zbabranou bitvou, která končí děsivým masakrem, a stále znovu a znovu umírat těmi nejbolestivějšími a nejbizarnějšími způsoby. Morbidní námět ale kupodivu díky ironii, černému humoru a nadsázce, sympatickému obsazení a nadhledu lehce stravitelný a když to vezmu kolem a kolem, nenacházím důvod, proč z původních 4* nejít na nejvyšší hodnocení. Tom Cruise je v pozici blockbusterového hrdiny jako doma a tím, že tentokrát určitě nejde o superakčního a suverénního hrdinu, ale fakticky o zbabělce a týpka, který chce všechno, jenom ne zachraňovat svět, je i sympatičtější než obvykle. Ale ano, výtky na nelogičnost výchozí situace a celého příběhu jsou určitě namístě, ale upřímně řečeno, kdo by u tak oddechového žánru chtěl pitvat nesrovnalosti v hrátkách s časovým paradoxem. Některé scény určitě připomenou Matrix nebo spřízněnou žánrovou produkci, ale tak už to prostě v zahlcené kinematografii chodí a určitě bych Limana neobviňoval z laciného plagiátorství. Celkový dojem: 90 %. ()

choze

Lepší než Tomovo loňské NEVĚDOMÍ, ale nějak mě to nestrhlo, přestože to má úplně všechno. Inteligentní, nápaditý a svižný blockbuster, který sází na příběh, ale nekulhá ani v akci a napne, dojme i pobaví neretardovanými vtípky. Emily Blunt výborná v parádní roli, ke které jí gratuluju. ()

Segrestor

Všiml jsem si, že téměř každý komentátor dokázal napsat, který hromnicový snímek tento film připomíná. K tomu výčtu není už co dodávat, ano, skutečně to chvílemi připomínalo jiná díla zabývající se časovými lapsy. Svůj komentář chci proto směrovat jinam. Nebude třeskutě vtipný, protože se obejde bez neologismů, dvojsyslů a zkomolin. Byl jsem totiž na návštěvě u tesilkového dua kamilfilalogů Šáhhněda & Blbmana a na jejich růžovém divanu se přiučil úplně novému a zcela interesantnímu modelu psaní, totiž takovému, by všichni viděli, jak chytrý vlastně jsem.                               Korelace post hoc ergo propter hoc v idola theatri se snaží, a priory kreatora, o klasickou énonci Cruisově (zde major Cage) ekdemomanii v analepsi či spíše retrospekci časové inverze, doložit o vágní prvek (zde epizitismus, ale pouze par excellance) afiliantního stylu sociálního chování v teritoriálně neomezeném ozbrojeném konfliktu, který disolvuje v astrální traveling na bázi biokomunikace. Cageův amor caucus k Olověné mrše (Emilly Blunt) je pak precipitor tychistického (a kurevsky dramatického) fetakomu právě díky jeho clairvoyanci. Asertivně integruje do apotropaismické tendence extraterestriála alias alien Mimik, jejich inimia, a dokazuje, že scientia non habet hostem nisi ignorante, tedy pro zasvěcené: erudie nemá aluzi obskuranta, než ignorace. Finiš coronat opus a my víme, že kantna, či v rámci persifláže „refuse“, zítřka, je konceptuální audiovizuální engobou, kterou chceme vidět ještě jednou, protože to má Toma a ten Tom má zase koule. ()

Sarkastic

K snímku jsem přistupoval tak, že půjde o žánrově odlišnou verzi Na Hromnice o den více (a jemu podobných snímků)…kupodivu mi neoriginálnost myšlenky (která ve srovnání s takovým Zdrojovým kódem už nenabízí o moc víc) vůbec nevadila, ba naopak (až mě to samotného překvapilo). Nicméně k filmu samotnému. První hodina nabízí naprosto perfektní akční sci-fi s dokonale působivými efekty a triky, navíc okořeněné humorem, které jsem si užíval jako málokterý blockbuster. Pak však začnou přicházet i jeho obecně slabší stránky. Odstartuje to nástup romantiky, zhruba po té výše zmíněné hodině projekce, která by třeba člověka ani tak neiritovala (nepřehání se to s ní), kdyby neměla za následek výrazné zpomalení dosud výtečně svižného tempa. To se však ještě stále tak nějak dá přejít, protože to divákovi vynahrazuje následná deziluze, vystřízlivění hlavního hrdiny. Film poté znovu začne dostávat původní grády a důraz na akčnost, kterou jsem kvitoval, tedy snad jen s výjimkou mých „oblíbených“ podvodních hrátek, ve kterých se postavám „najednou“ změní plíce na žábry (ale kyslíková maska by asi prostě nebyla dost cool). A směrem ke konci už i dosud fungující akční scény začnou lehce upadat (nějak si užíváte člověka v multifunkčním nabušeném oblečku a jinak zas jako domláceného a maximálně zranitelného lidského červa v tenké a zcela obyčejné vestičce). Korunuje to bohužel závěr s více než úsměvnou časovou smyčkou, která jen tak mimochodem naprosto popře (či si vytvoří nové?) pravidla světa, ze kterého vyšla (protože americký hollywoodský film podobného ražení přece může být završen jediným možným koncem, že). Ve výsledku to tak vidím pouze na slušné 4*; pokud vám ty typické zde přítomné blockbusterovské neduhy nelezou tak moc krkem jako mně, pravděpodobně si i tu 1* ještě přihodíte. ()

Gilmour93

„Come find me when you wake up!“ aneb zítra Cruise vstane a opaří se čajem.. Mě opařil Liman nikterak náročným sci-fi, co jede jak namydlený blesk a do roztažených plachet dynamického střihu a McQuarrieho scénáře mu fouká vítr hravého nadhledu. Když Full Metal Bitch udělá po cvičení kočičí hřbet, má to na mě stejný efekt jako pohození hlavou od Rity Hayworth na vězně v Shawshanku! Palec nahoru za „Love Me Again“ u závěrečných titulků, trošku na stejné vlně jako „I Got You Babe“ na konci Hromnic.. ()

Psema

Imho výtečný koncept na komiks (hehe) nebo videohru, ale ne na film, který z mého pohledu má stát hlavně na postavách a tady jsou všechny plonkové. Liman každopádně hezky organizuje akci, která si bere to nejlepší z Ryana a Matrixu, a chytře organizuje strukturu filmu, který vždy ve správný čas uhne, aby nemohl začít nudit "zdrojkódáckým" restartováním a umí být i černohumorně vtipný. Jenže právě rozdíl v práci s postavami vidím mezi Jonesovou a Limanovou sci-fi kruciální problém. Jones totiž dokázal přijít v osobní lince s opravdu drásavými překvapeními a díky Farmize (?) i emocionálně fungovat. Cruise si ale musí vystačit sám a kvůli smyčce nemůže vyniknout nic jiného než lineární přeměna v geroje a ražba v ústrety vesmírným chobotničkám. Byť se film v náznacích snaží propašovat do děje limonádovou romantiku, která prostě NEMŮŽE v daném pojetí NIKDY adekvátně fungovat. Resp. může, ale u jiného média a ideálně s Dualshockem v ruce. Ale to jsme zase na začátku. ()

robbiee

[imdb: 8.0/10] | me: Po dlhšom čase výborné sci-fi so šikovnou myšlienkou a perfetne ladiacim duom Cruise a Blunt. Hlavne Emily Blunt to aj v tejto pozícii IRON LADY ozaj svedčí. Až na opať veľmi preamerikanizovaný a prehnaný záver to bolo kvalitné akčné a nápadité sci-fi, takže ja som spokojný. Hey Mate! I think there's something wrong with your suit, There's a dead guy in it ()

somnar

No... Já bych ty čtyři hvězdy hrozně chtěl dát, bavil jsem se totiž víc než u Godzilly, X-Menů nebo Kapitána Ameriky, ale nemůžu, fakt ne! Je to až moc velká kopírka, prostá momentů a motivů, na které bych si vzpomněl hodinu po projekci. To vracení se v čase u mě fungovalo hlavně na začátku, kdy Cruise srandovně motal zelený mozky na základně, pak už jsem ale ten osudnej den moc restartovat nechtěl. 70% ()

Mertax

*Drobné spoilery* To nejlepší z vylodění v Normandii ze Zachraňte vojína Ryana, ty nejděsivější mrštné stroje z Matrixu (sentinely), to nejvíc stresující ze Zdrojového kódu (neustálé opakování a vylepšování již prožitých událostí), bezchybné triky, přehledná akce bez rozklepané kamery a chaotického střihu, netrapný, sympaticky drsný humor na odlehčení a nabitá poslední půlhodina ve stylu „všechno, nebo nic“ vám nedovolí v klidu rozkousnout ani první popcorn. Paradoxně jsou však nejzábavnější první dvě třetiny, kdy se den stále resetuje a vlastně o nic nejde, než předvídatelné finále, které tlačí na emoce./// Nekonečný teror pro lehce namyšleného chlápka z reklamní agentury z plátna tryská, byť na temnou stránku mohl Liman zatlačit ještě víc. Kdyby se tvůrci víc věnovali frustraci hlavní postavy a ve finále by se zcela vyhnuli romantickému klišé (na líbání není čas, ani když jste v Paříži!), mohl to být akční sci-fi film roku, protože taková dynamika a údernost v kombinaci s dobrými herci, scénářem a nepodlézavou hudbou se často nevidí. Skvělým příkladem ráznosti a švihu filmu je např. scéna, kdy Emily stojí nad plazícím se Tomem, který má asi zlomenou nohu. Než však stačí svůj stav upřesnit, „Full metal bitch“ mu nekompromisně vpálí kulku do mozku. A jedeme znovu, ku*va! 85–90 %, pokud nemáte averzi ke Cruisovi. [Kino 2x, 2D, titulky] ()

TeeAge

|| Scenár: Christopher McQuarrie, Jez Butterworth, John-Henry Butterworth / Predloha: Hiroshi Sakurazaka - All you need is kill | Hudba: Christophe Beck | Distribúcia: Warner Bros. Pictures | Štúdio: Village Roadshow Pictures, RatPac-Dune Entertainment, 3 Art Entertainment, Viz Productions | Rozpočet: 178 miliónov $ | Tržby: 369,2 miliónov $ || Keď si kliknete na mená scenáristov a režiséra, zistíte, že ešte nič svetoborného nevytvorili. Ekvivalentne k tomu boli moje očakávanie nulové. O to sofistikovanejší zážitok mi Edge of tomorrow ponúkol. Klúč k výnimočnosti však v skutočnosti skrýva román All you need is kill od japonského autora sci-fi a light kníh, Hiroši Sakurazakaa, ktorého celoživotné dielo si jedno dňa určite preštudujem. Zatial toľko, po absolutóriách sa rozpíšem viac, ono totiž pár viet na definíciu videnej kompaktnosti naozaj nestačí. 95% | Kino Lucerna Praha, 3.6.2014 | Po druhom zhliadnutí opäť v kine nadšenie z celku pretrvalo, no je fakt, že efekt prvého videnia to už nedosiahlo, a príbehová linka pôsobila omnoho jednoduchšie. Herecké výkony a spracovanie obrazu so zvukom zostávajú ale pretrvávajúco nad priemerom, a nebudem sa brániť ani ďalším projekciám. Edge of tomorrow je koncentrovaná, všestranná sci-fi zábava s bezkonkurenčným humorom vo dvore podobných žánroviek. 90% | CinemaCity Flora, Praha, 20.6.2014 | ()

sniper18

Je to vydarený akčný sci-fi film s Tomom Crusiom v hlavnej úlohe. Má výborný príbeh o dôstojníkovi, ktorý ešte nikdy nebol v boji, keďže jeho špecializáciou sú vzťahy s verejnosťou a keď sa odmietne zúčastniť nadchádzajúcej rozsiahlej invázie proti mimozemskej rase, ktorá sa už niekoľko rokov snaží ľudstvo definitívne poraziť, je degradovaný a prinútený k tomu proti svojej vôli. Počas akcie síce umrie, ale tesne predtým ho zasiahne krv jedného z výnimočných mimozemšťanov, vďaka čomu získa schopnosť reštartovať deň a tak spolu s najlepšou bojovníčkou urobia všetko preto, aby mimozemšťanov definitívne porazili. So spracovaním som nadmieru spokojný, je tu plno mojich obľúbených prvkov, ktoré mám v tomto type filmu veľmi rád, hlavne tá mimozemská invázia a výrazný military štýl, ale aj tak som sa predsa len trochu obával toho samotného reštartovania dňa. Vo väčšine prípadov síce dopadne celkom dobre, ale k tomuto žánru mi až tak nesedel a bál som sa, aby to neupadlo do stereotypu, no našťastie to dopadlo najlepšie, ako vôbec mohlo. Hlavne prvé dve tretiny sú skutočne prvotriedna žánrová zábava, kde všetko funguje skvelo, pričom mi nevadili ani tie totožné lokácie a veľmi podobné situácie, stále tu má čo zaujať. Hlavne je skutočne radosť pozerať na tú premenu hlavného hrdinu zo zbabelca, ktorý to berie skôr s humorom až na prvotriedneho vojaka, ktorého ten neustály boj a strata priateľov poznačili a rovnako výborne funguje aj chémia medzi ním a najlepšou bojovníčkou, pričom to našťastie neprejde do romantickej línie, toto si vystačilo len v náznakoch. Posledná tretina si tiež udrží stále slušnú úroveň, ale predsa len v porovnaní s predchádzajúcim dianím cítiť úpadok. Samozrejme mi neprekáža, že sa dej posunie, ale predsa len mi to už neprišlo až tak zábavné a zaujímavé, než celá fáza predtým a aj ten úplný záver by som si prial iný. Akcie je tu plno a je výborná. Je veľkolepá, hlavne na tie viaceré rozsiahle zábery na pláž je radosť pozerať, perfektne natočená a dokonca aj zostrihaná, až na tie trochu rozporuplné obleky vojakov mi sedí celý ten vojenský štýl, pričom poteší výber zbraní a bojovej techniky, nesklame ani vzhľad a bojový štýl mimozemšťanov a nakoniec mi ani absencia krvi vôbec nevadila. Tu sa ani nedá vybrať to najlepšie, všetka akcia dokáže pobaviť, ale najviac predsa len tá z prvej polovice, na pláži pod rozsiahlou paľbou to má najväčšiu pôsobivosť. A určite musím pochváliť aj humor, ani som nečakal, že bude až takto dobrý, ale bavil som sa výborne. Herecké obsadenie je na tom veľmi dobre, Tom Cruise mi v podobných filmoch sedí, pričom mi vyhovoval v tej zábavnejšej, ale aj vážnejšej polohe, k tomu výborná Emily Blunt, potešia nadriadení BIl Paxton a Brendan Gleeson a aj tých pár výraznejších vojakov svoj účel splní. S réžiou a technickou stránkou som veľmi spokojný, perfektná vizuálna stránka, kamera, strih a efekty sa tentoraz až prekvapivo vydarili, k tomu humor, celkom fungujú aj emócie, len to mohlo mať výraznejší pocit bezmocnosti, ten mi tam chýbal. Škoda ten slabšej poslednej tretiny, inak by som premýšľal aj nad plným hodnotením, ale aj tak som až prekvapivo spokojný, som rád, že aj v dobách, keď sa už na blockbustery prakticky nedá ani pozerať sa občas objaví takýto vydarený. 80% () (méně) (více)

genetique

Keď som zhliadol trailer na tento film, očakával som, že z toho bude ďalší klon Independence Day, ktorý sa bude snažiť byť nasilu zábavný, War of the Worlds, ktorý by sa snažil byť príliš vážny alebo District 9, ktorý by dostal FX za FX - špeciálne efekty. Ako je z hodnotenia jasné - mýlil som sa. Ide o jedinečný film, prešpikovaný originalitou skrz na skrz. Od námetu, cez vizuálne efekty, hudbu, strih, všetko šlape ako švajčiarske hodiny. Špeciálne efekty boli tak prehľadné, premyslené, nerušivé a inteligentne integrované, nebili sa s príbehom o prvenstvo a ani sa nestali stredobodom pozornosti, čo by bola veľká škoda. Namiesto toho ich režisér synchronizoval a podarilo sa mu spraviť zo sci-fi námetu čosi, čo vyzeralo ako reálna možnosť skutočného príbehu. A to som sa ešte nedostal ku hercom. Postavy robia tento film filmom. Cruise dokonalý, jeho postava frustrovaného, ale odhodlaného Cagea ma pohltila. Nakoniec je to pravdepodobne najkrajší sci-fi milostný príbeh, aký som kedy videl. Je fajn vedieť, že Hollywood môže stále produkovať niečo iné ako formálne odpadky, ktoré ma zvyčajne držia mimo kina. 95%. ()

Ainy

Vzhledem k pointě je logické, že se Tomovi stále vrací čas, který prožil do jednoho konkrétního dne a hodiny, ale mě to hrozně moc nudilooo. Toho opakování a vracení se bylo na můj vkus fakt příliš. Sci-fi složka fajn, ale přebila to všechno nuda z té jeho neustále se opakující časové smyčky dokud se neposunul v ději dál a dál až na samý konec. Přece jenom ale na mě ten zbytek toho zajímavého a akčního zapůsobil natolik, že budu v hodnocení velkorysá. 3,5* ()

Arachneuss

Pořádný meč zvýší bad-ass rank filmu automaticky o 110% Představte si všechny popkornové blockbustery od počátku nového tisíciletí. Co mají společného? Všechny do jednoho jsou buď remaky, rebooty, reimaginace, prequely či sequely. Originalita, ta opravdu prvopočáteční, se vytratila. A právě Edge of Tomorrow ji vrací zpět do hry! Humor, který pobaví. Akce, která po celou dobu neomrzí. Romantika, kterou nebudete nenávidět. Příběh, který se naučíte milovat a bude vás držet zuby nehty až do kulervoucího finále. Emily Blunt je boží a Cruise po Oblivion opět potvrzuje, že na kvalitní prvoligové filmy má stále nejen nos, ale hlavně talent! Takhle se dělá hyperakční sci-fi nářez, jenž i přese všechno stojí pevně nohama na zemi. Ať už pomocí exoskeletonové konstrukce nebo ne. ()

3DD!3

Už teď klasika, po které budete sahat když vám bude mizerně. Skvělý scénář, který si půjčuje tak akorát, kombinuje to co máme rádi z Vetřelců, Hvězdné pěchoty (věrnější Henleinově knižní předloze než filmu) nebo Na Hromnice o den více. Úchvatná výprava (připomene videoherní Crysis) je špinavá jako písek na pláži v Normandii (70 let výročí, hip hip). Tom zvládá uhrát zbabělého sraba i zabijáckou mašinu a Emily Blunt si střihla chlapáckou ženskou hrdinku z řádu Ripleyové, Paxton potěší. Chytrý, vtipný a hlavně zábavný blockbuster, který mě osobně v téhle sezóně zatím sedl nejvíc. Vstávej červe! ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)