Tape 407

Dvaja tínedžeri letia na silvestrovskú noc z New Yorku do Los Angeles. V polovici cesty však ich lietadlo zasiahne extrémna turbulencia a let sa mení na nočnú moru. Zlé počasie vyvolá paniku medzi cestujúcimi a lietadlo nakoniec havaruje v odľahlej oblasti, ktorú vláda využíva na tajné experimenty. Hŕstka ľudí, ktorí haváriu prežili, sa celí od krvi a v zmätenom stave ocitajú v tme s neznámymi predátormi v pätách. Netušia, že v okamihu ich nechceného príchodu na toto územie sa stali súčasťou prísne tajného experimentu. (Darkage)

j@hn

konec to horko těžko vytáh aspoň na tu jednu hvězdu .. ale jinak to je nudnej, zoufalej, amatérskej, otravnej, nelekavej, nekrvavej humus. ()

Pan.Antonin

"Ono nás to sní?" "Ne to ne, zřejmě nás to jen zabije" "Koho to zajímá? Byl bys raději, kdyby tě to zabilo, nebo sežralo?" Musím uznat, těžká to otázka, ani jedna z možností není příliš lákavá. A dlouho bych přemýšlel. co z toho bych vybral. Podobně dlouho, jako jsem přemýšlel, jestli tomu dám jednu nebo dvě hvězdy. V rámci FF se mi to líbilo víc než ostatní jednou hvězdou ohodnocené filmy (např. Fr. Armáda), ze srovnání s dinosauřími filmy ale vychází Tape 407 jako velmi slabý film. V rámci přímé konkurence to bylo lepší jak Extinction, ale mnohem horší než Jurský masakr. Jako klad hodnotím to, že film není jen bezduché pobíhání někde po lese, máme zde docela rozmanité charaktery postav, dobrou zápletku a dobrý nevšední závěr. Na druhou stranu ale tu máme kromě klasických FF nedostatků (kamera je tady snad dokonce nejhorší, co pamatuju) hlavně nelogické chování postav (měli sednout do auta a odjet, ne?) a i Dino by si zasloužil více pozornosti. I bych snesl nějakou horší animaci (ale ne až tak hroznou jak u Raptorů), než tohle. ()