Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (CinemArt)

Ydrosten

Začátek to má jak z vesmírné odyssey. ¤¤¤ No dopr..... to jsem zase mněl blbej nápad. Nejenom že jsem si Já idiot stáhl verzi o velikosti 3,6 GB , abych z toho něco mněl na mé full HD digi super S23 speciál TV, ale Já jsem to pak musel stahovat ještě jednou, protože nějakej kretén k tomu dodal titulky jen v částech kde mluví lidi, takže opičí posunky zůstaly záhadou. V druhém případě to sice bylo v češtině ( většinou dávám přednost originálnímu znění ) ale titulky zase dělal nějakej imbecil, takže jich polovina ve scénách z opicema chyběla ( když je polovina filmu němá a jedinci se vyjadřují posunkovou řečí, je absence titulků či jakéhokoliv překladu prostě chybou, protože předpokládám že drtivá většina lidí prostě znakovou řeč neovládá ) ::: Kurva doprdele, debilové !!! Když už kurva něco překládáte, tak to alespoň dělejte pořádně. Byl jsem tak nasranej, že jsem to asi po hodině vypl. Mimochodem ta hodina mně vůbec nebavila ( Totálně ujetě na mně potom působila scéna, kdy Caesar přijede na koni až k městu a plácá tam něco ve smyslu " tady je Krakonošovo, a jestli Trautenberg překročí hranice se zlou se potáže " ) Už celý začátek mi připadal jako druhý díl digitální paverze King Konga od Jacksona. Budu to hodnotit sice podle těch pár desítkách minut co jsem viděl, ale to mi stačilo. Digitální zhovadilost na začátku, mi asi mněla zapříčinit uronění slzičky, jenže když víte že ten jelen je digitální tak se to prostě nestane. Úsvit planety opic je blbost. A to jsem první díl ocenil ! 2 hvězdy. ()

johnywalker

Zklamání. Velice povedená jednička nastavila vysoko laťku a bylo těžké ji evidentně jen dosáhnout, ne-li přeskočit. Předvídatelný, chvilkama nudný, bezcharakterní film. Oldmanovi jeho role vůbec neseděla, obzvláště, když byla úplně mimo. Epičnost se vytratila a vůbec mě nezajímalo jak to celé skončí. Bylo jasné už od začátku, že mají v plánu udělat opět velkou sérii a přestože hon za penězi začal před třemi lety kvalitně, dvojka mě už vůbec nepřesvědčila. Digitální opice jezdící na koních se samopalama v rukou s Andy Serkisem v čele? Hodně chybí někdo jako James Franco nebo dokonce i Malfoy. Ani nemám chuť se podívat na trojku... ()

BOURQUE

Po nadpriemerne vydarenej jedničky planéty opíc druhé dielo je už „priemernejší“ zo všetkých strán. Bohužiaľ, M. Reevesovi nepodarilo naplniť veľké očakávanie a ako príbeh tak aj samotní herci podávajú solídnejší výkony. Uvidíme čo prinesie pokračovanie... Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

lasonic

Aj som chcel dat najprv styri, ale po hlbsom zamysleni znizujem na tri. Pribeh je chytlavy, no ku koncu uz ma to nejako prestavalo bavit. Herec Jason Clarke mi vobec "nesadol", jeho vykon som mu vobec neveril. Po trikovej stranke, niet co vytknut, po hudobnej mi tam chybal nejaky vyraznejsi hudobny motiv. Pre mna je jednotka urcite lepsia. ()

agassi68

Čo už, dokázal som sa odosobniť od chabého príbehu plného klišé a vychutnával si audio-vizuál. A že to bude o pár rokov smiešne mi momentálne nevadí. Vidieť to však na notebooku, znížim to na polovicu.. ()

Ombak▼Penari

Dávám čtyři hvězdy, protože nejsem úplně opičí maniak, ale filmu obecně nelze nic moc vytknout. Je to celé velmi originálně pojaté, nenajdete tu žádné úplně křišťálově kladné a záporné postavy, všechny události jsou vlastně spíš sledem nešťastných rozhodnutí a náhod a není tak úplně jednoduché říct, kdo má pravdu a co se mělo udělat líp. Výprava a opičí triky jsou skvělé, všechno je uvěřitelné do nejmenších detailů a navrch se můžete jen velmi opatrně domýšlet, jak to celé vlastně se všemi skončí. Opravdu dobrá scifi bez zbytečného klišé, což je u nových zpracování starých látek malý zázrak. Kvalitní první díl nebyl jen náhoda. ()

GOREGASM

Matt Reeves pokračuje ve velkoleposti, kterou oplýval Wyattův restart opičí série. A nebavím se zde pouze o vizuální vytříbenosti. Jednoduše, ale maximálně účinně vykreslená psychologická a společenská rovina snímku se mnou "hnula" již v RotPotA a pohled na skupinu lidí, která nedokáže bez boje soužít defacto s kýmkoliv funguje bezezbytku precizně. Herectví opic v čele s charismatickým Ceaserem je potom odzbrojující do té míry, že lidem fandit prostě nelze. I první "opičárně" jsem vytýkal krátkou stopáž a i zde by se uživilo více minut, protože boj o přežití lidí a opic je jedním slovem fascinující. 95% ()

Luk Skywalker

Zase by to bylo na tři a půl hvězdy, ale minule jsem ubral, tak nyní tu půl hvězdu přidám a je proč. Je to sice remake a je jasné jak to skončí, ale je to úplně jinak natočené, v jiných kulisách než kdysi a takhle forma mi sedla (lidé jsou v nevýhodě, kvůli laboratornímu viru), snad vše podstatné je vysvětleno. Poprvé, kdy mě zmátl trailer, kdy jsem nabyl dojmu, že první budou útočit lidé, ale je tomu naopak. Vzhledem k závěru čekám za 2-3 roky další film. ()

hEROic

krasne to je, to ano, ale po famozni jednicce je to precejenom zklamani... akce a efekty dostaly bohuzel prednost pred kvalitnim pribehem... pusobi to na me spis jako akcni epizoda v serialu nez dustojne celovecerni pokracovani, kdyby se film sestrihal na polovinu, zanechalo by to ve mne asi stejny dojem... i tak je to peknej filmek... neco malo pres 70% ()

Anduril

Zaujímavá myšlienka, super spracovanie (digitálne efekty), rasový kontext, predsudky, snaha o nadradenosť ... proste všetko do seba super zapadalo. Celkovo sa mi začiatok zdal trochu zdĺhavý, ale potom keď prepukla akcia, všetko nabralo väčšiu rýchlosť. Fajn film na zamyslenie pre mladších aj starších (15+ ). Keďže som jednotku ešte nevidel (lebo som nevedel, že existuje), tak nemám s čím porovnávať a preto nie som ani sklamaný. Som rád keď tieto staré filmy a nápady dostanú nové ošatenie, najmä ak sú dobre sedí. ()

fila.tes

Film má zřetelný a celkem průhledný obsah a průběh, hrdiny jasně stanovené, nicméně je pro svým akčním a emocionálním pojetím stejně srovnatelný s předchozím dílem. Velmi se mi líbilo ztvárnění chátrajícího světa. ()

Toka

O něco prosťoučtější scénář než u předchozího dílu. Na druhou stranu bylo více akce. Trochu nám to zholywoodovatělo, bohužel. Přes výbornou atmosféru Zrození jde Úsvit ještě dál, to čekání na prasknutí bubliny bylo super. Člověk musí obdivovat vymazlenost některých scén, zvláště působivé je opičí doupě. Pro mě to je nicméně bod k dobru, nikoliv něco, na čem má film stát. A víceméně naštěstí ani nestojí. ()

Romeo5

Hodně dobré po všech stránkách..Překvapili mě Caesar a hodně přesvědčivý byl i Coba...Fakt dobře zahrané emoce...super :) :) :) :) A ted vážně ..Mi jsme to ale rasa...lidi...fuj...umíme jen ničit a zabíjet..Kdyby jen ty zvířata uměli mluvit jako v tomto filmu, hned by jsme věděli co jsme zač...Myšleno v globálu abych neurazil nějakého vegetariána :) ()

sadlokan

Spíš neandertálci než opoce.Jedinej,kdo vypadal hodně opočně byl ten kladnej orangutánec.Ale pěkný postapo!!Jo,a jak to šupajdili na koních,s těma krátkejma nožkama,hi hi. ()

merigieren

tak nám tady pár let žijí opičáci a lidi pár kilometrů od sebe. Nejspíš proto, že se celou dobu dloubají v nose a pak baští holuby, nikoho nenapadlo vylézt za humna. Ale pak je osvítil duch svatý a řekli si, holubi by byli možná lepší pečení, tak si zprovozníme vodní elektrárnu a jako na potvoru se střetnou s opicemi a začnou se pářit 4 složky: agresivní opice/lidi a přátelské opice/lidi, ti si mezi sebou vytvoří vzpoury a válku. Okecávací scény mi moc logické nepřišy, ale zase ten hlavní ďáblík byl docela nápaditý sympaťák, boje taky ujdou, i když sem si u těch raket říkal, jak je možný, že nikdo ďáblíka netrefil. ()

BeranSon

Stará kultovní série je nadobro vzkříšena a vyráží svým provedením dech. První díl byl famózní. Svoji podstatu stavěl na emocionálních stavech mezi postavami, byl dobře vyvážený ve všech směrech. Jeho pokračování vsází na odlišnou kulturu, zdráhavost, život a učení opic a samozřejmě na akci a obraz. Právě vizuální stránka při některých segmentech bere dech. Zejména v momentu zapáleného města opic v plemenech jsem byl svědkem jednoho z nejlepších záběrů současné kinematografie. Pak i finální boje jsou grandiózní. Je jasné, že celý film jeho obrazový obal zachránit nedokáže, ale mě se natolik zalíbil, že ostatní věci beru jako druhořadé. Vztahy mezi postavami už nejsou takové, jako v předchozím díle, ale i tak jsou dost silné nato aby udrželi film v chodu. Opičák Caesar je skvostný vůdce snímku. Těším se na pokračování. - 9/10 - ()

Anty94

Celé dve hodiny urputnej snahy nebyť nudným a naivným pokračovaním vyšlo totálne nazmar. Ku koncu to celé už začínalo byť dokonca otravné. Akcia by potrebovala poriadne osviežiť. Potrebujete hĺbku? Politikárčenie, to je pre Vás to pravé. Veľmi z toho kričí ten rutinný prístup, dostali sme zaplatené, tak spíšme nejakú zlátaninu, neosobitý príbeh, čiernobiele a nevýrazné postavy. To aj tak nebude nikoho zaujímať, hlavne že dáme šancu predviesť sa kolegom od CGI a motion capture. Ak by s týmto ,,originálnym,, konceptom mal ísť niekto prosíkať producentov o nejakých 170 mega, asi všetci tušíme, ako by to dopadlo (...a opica obsadí tank, to bude vyzerať super ... ehm ehm). No niektoré nápady, či detaily sa skrátka smejú logike do tváre. Myslím však, že tvorcom je to vlastne úplne jedno a to je na tom práve to smutné. Prečo, pre Pána, nikto počas produkcie nepovedal režisérovi, že zbrane treba nabíjať a že to krytie nehľadáte len tak pre srandu? Pomyselný hype bol však dostatočne veľký, tak si dáme ešte nejaký sequel, možno spinoff, a žmýkame ďalej. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky