Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů, získal mimořádně vysokou inteligenci a to kvůli pokusům s ještě neschváleným lékem na Alzheimerovu nemoc. Chytrý lidoop se stal senzací, ale zároveň předznamenal zásadní revizi pohledu na to, kdo je skutečným pánem tvorstva. Příběh Úsvitu planety opic začíná deset let poté, co se Caesar se smečkou dalších uprchlých lidoopů ukryl v hlubokých lesích poblíž San Francisca. Lidstvo v mezidobí prakticky zdecimoval agresivní virus, jehož první příznaky se objevily na konci prvního dílu. Těm, kteří virovou pandemii přežili, navíc hroutící se svět stavěl do cesty další nečekané překážky. Území uvolněné lidmi postupně obsadil národ geneticky pozměněných lidoopů, v jejichž čele stojí právě Caesar. Síla a schopnosti Ceasarova království narůstají, postupně vzniká nová civilizace řídící se novými zákony a pravidly; civilizace, která si dokáže představit Zemi bez lidí. Planetu opic. Lidé, kteří přežili, se snaží narůstající opičí dominanci narušit a vrátit se na vrchol evolučního žebříčku. Začíná boj o moc, boj o to, kdo bude vládnoucím živočišným druhem na Zemi. Obě strany sice dosáhnou křehkého příměří, ale jen nakrátko. Napětí mezi lidskou a lidoopí komunitou narůstá, sílí i boj o moc uvnitř obou skupin. Tohle napětí může vyřešit jen fatální střet, po němž bude zcela nezpochybnitelné, kdo se stal vládcem planety Země. (Cinemart)

D.D.Dees

Existují špatné filmy, existují hrozné filmy, existují nudné filmy, existují české filmy a existuje planeta opic. Nudil jsem se až tak, že jsem si okousal nehty, upletl jsem svetr, šel na záchod a tam napsal tenhle komentář. Jo jo bude to akce, zábava, běž na to říkali. Postavy, dialogy, kamera to prostě není to co jste chtěli a čekali. Pokud jste chtěli vidět vraždící opice, sténající lidi a chaos. Běžte do Zoo, ale ne na planetu opic. ()

DavidAAAA

A zas poplavu proti proudu, no a? Druhý díl se mi líbil ještě víc jak první. Postavy jsou výrazně propracovanější, je to takové krásně opico-lidské. Jasně, něco je docela směšný, ale ne zas tak moc. Hodně dobrý triky, opět úchvatná hudba, skvělý kulisy i exteriéry, dost dobrej příběh. za mne téměř není co vytknout. A použití historicky hrůzného jména KOBA pro toho hajzla opičáka je dokonalý. Jediná potíž pro mne je v tom, že vlastně dosud nevím, jestli byly ve filmu lepší opice nebo lidi. Spíš je to tak, že obojí jsou stejně podrazácký rasy. ()

Fisik

Na 2 hvězdy to není, ale na 3 přímo taky ne. Bohužel veškeré zápletky byly jasné už od prvních minut, jako kdybych sám psal scénář. Efekty super, herci taky ujdou a snad třetí pokračování bude něco jako Zrození ()

danodo

6/10 Kvalitatívne zhruba na rovnakej úrovni ako prvá časť, avšak je to akčnejšie. Výhodou oproti iným filmom je, že postavy, či už v tábore opíc alebo ľudí, nie sú vykreslené čiernobielo. Nanešťastie oba tábory sú tvorené iba malým počtom individualít a žiadna z nich nie je príliš sympatická, skôr naopak. Hlavne ľudské postavy sú extra nesympatické a práve to je pre mňa najväčším záporom filmu. A tiež si nemôžem odpustiť poznámku ohľadom digitálnych trikov. Obzvlášť v tomto filme je najviditeľnejší problém s novodobými CGI efektmi, a to ten, že triky síce vyzerajú skvelo a realisticky na jednotlivých snímkoch, resp. v detailných záberoch, ale ak sa tieto snímky rozpohybujú, stráca sa všetko čaro a prichádzajú negatívne pocity z toho, že to čo vidím je zrazu nerealistické, až smiešne. Príkladom môže byť scéna z úvodu filmu, kde je najprv pomaly sa odďaľujúci záber na realisticky vyzerajúceho Caesara, ktorý je hneď na to vystriedaný neprirodzene zrýchlene skákajúcimi rozmazanými fľakmi, ktoré by mali predstavovať desiatky opíc. Poznámka – pôvodne videné v kine v 2D v originálnom znení. ()

Zahanator

Velmi důstojné pokračování. Děj byl však, až na pár vzácných míst, strašlivě předvídatelný a nebýt berličky v podobě stereotypických debilů na obou stranách konfliktu, nikdy by se ani nedal do pohybu. Jinak bitevní scéna potěšila a Caesar naprosto super. ()

JaninaM

Úžasné scény, krajina, město , opice jsou udělány do detailů perfektně. Nevím jakou technikou byly ztvárněny, ale muselo to dát spousty práce a opravdu to stálo za to. Nádherná podívaná s mrazením v zádech. Doporučuji. ()

tXtX

Prečo to muselo byť tak uplakané ? Pomaly každá druhá veta so slzami v očiach.. otravné. Gary Oldman tam čo robil pre boha ? absolútne sa tam nehodil, rovnako ako ostatní herci.. Páčila sa mi ale hudba odkazujúca na originál, a takmer všetky scény v lese, tie mali aspoň akú takú atmosféru planéty opíc. Ostatok nič moc. Finálny fight na veži bol hrozný. Digitálny, typicko americký blábol kde všetko vybuchuje a rúca sa za pochodu akože dramatickej hudby.. hrozne klišé na ktoré už nemám nervy. So Zrodením planéty opíc sa absolútne nedá porovnávať, to je úplne iný level, po každej stránke. Na tretiu časť sa vôbec neteším.. ledva 50% ()

Lubess.Knopp

Pravidlo číslo 1 opice nezabíjí opice..Vtipné je, že některé opice mi připomínali inteligenci některých jedinců . Les plnej inteligentních opic a pár blbých lidí ,kteřů nemaj mozek a radši hned budou střílet než ,aby se zahanbili opicemi ... ()

JohnnyV

Oproti jedničce dost nudné. Navíc je tam nelogická posloupnost, kdy divák neví, jak dlouhá doba uplynula od boje na sanfranciském mostě a najednou je půl planety vybito opicemi - primáty. NA kultovní klasiku to pořád nemá a nikdy mít nebude. ()

Maza2222

Hmmm. Čím začít? Jedničku jsem viděl dřív než ostatní díly :D. 1 se mi líbila víc, ale dvojka je akčnější a jiná ( nevím čím :D). Hodně se mi líbilo, že lidé od opic dostávali docela na zadek. Herci- Jason Clarke se mi líbil hoodně. Andy Serkis byl vynikající. Garry Oldman mě bohužel zklamal, měl hrozné ztvárnění. Judy Gerr byla skvělá. Lee Ross (I když tam skoro nebyl :)) se mi celkem líbil. I když je to pro některé zklamání, mě se to líbilo. Příběh dost dobrý, Atmosféra mě ale zklamala (mínus 10%). 90% ()

Denzen

Bez srdca a postavené len a len na digitálnych efektoch, čo je síce pekné, no dnes už takým niečim disponuje veľa dalších filmov. Nepomáha tomu ani slabý príbeh s pár dobrými momentmi a veľká predvídateľnosť deja. Tesných 50% a veľké sklamanie, akým smerom sa po výbornej jednotke ubrala táto séria. ()

Fiffty

Druhá časť mala určite potenciál byť lepšia ako prvá, aj keď už došlo k boju o prežitie medzi opicami a ľuďmi, čo bola asi tá najlepšia časť filmu, myslím, že jednotku to neprekonalo. Boli úseky pri ktorých som sa trochu nudil a nebol som tak vtiahnutý do deja. Scény s Cézarom boli ako v prvej časti skvelé a dokázal som si k jeho postave vytvoriť vzťah už v prvej časti a preto v určitých situáciách som sa bál o jeho život. Efekty boli naozaj veľmi dobré, čo bol aj jeden z dôvodov, že ma to pri akčných scénach bavilo. Vyvrcholenie pripravilo pôdu pre pokračovanie a teraz si už len počkať na skutočnú vojnu medzi opicami a ľuďmi. ()

MZ91.EOLB83

Diametrálně odlišné oproti Zrození - tímto způsobem se však celá opičí sága musela vyvíjet. Úsvit je o kousek slabší než jeho předchůdce (chybí moment překvapení a pouze se rozvíjí myšlenky prvního dílu - asi jako v případě Matrix Reloaded), ale to v žádném případě neznamená, že se jedná o špatný snímek. Je to takový most mezi Zrozením a Válkou, který možná spousta lidí docení až po shlédnutí celé opičí trilogie. ()

herdek550

Jestli mám hodnotit jako samostatný film, tak se jedná o plnohodnotný celovečerní akční film plný efektů a bojových scén. Sice navazuje na předchozí film Zrození planety opic(2011), avšak styl je úplně odlišný. Z dramatického snímku se stává kvalitní akční film. ()

J.Crusader

Od "Zrození" je vidět mírný ústup kvality, jak scénaristické, tak i režijní. Myslím, že ze scénáře by se dalo vytřískat více, než jen klasický konflikt "dobří a zlí" na obou stranách barikády. Hodně zamrzí naprosté a neodpustitelné technické lapsusy - rozjet vodní elektrárnu není jen tak a ve filmu prezentovaný způsob - "Hele povolil jsem nějakej ventil a celý se to (samo) rozjelo a teď to napájí naše město! Halelujah!" mě jako technika, který elektřině celkem rozumí, značně urážel. Nicméně i když se povznesu nad nedostatky filmu ohledně technické přesnosti děje, stokrát raději bych viděl větší prokreslení fungování lidského PA světa, o němž se nedozvíme téměř vůbec nic a to, co už se dozvíme, je značně nepravděpodobné (že by po deseti letech existovala téměř netknutá vojenská zásobárna zbraní a munice? - Blbost, hlavně po tom, co je hned ze začátku filmu prezentováno.) Mno, celkem a celkem, zleva i zprava, maximálně 3 hvězdy a to jedna je speciálně pro Serkise. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Kdo svede Válku o planetu opic?

Kdo svede Válku o planetu opic?

26.08.2015

Když v roce 2011 ožila filmová série o Planetě opic, jen málokdo od ní čekal takový kritický a komerční úspěch. Zrození planety opic vydělalo 481 milionů dolarů, Úsvit planety opic pak dosáhl až na… (více)

Oscary 2015 - výsledky

Oscary 2015 - výsledky