Nadějné vyhlídky

• Velká Británie Great Expectations
Ukázka z filmu 2

Epizody(3)

Nákladná adaptace klasického románu Charlese Dickense, v níž se ze sirotka Pipa s pomocí záhadného mecenáše stává džentlmen. Jednoho chladného zimního dne narazí 11letý sirotek Pip na uprchlého trestance Magwitche. Magwitch vyděšenému hochovi přikáže, aby ukradl ze strýcovy kovárny pilník na odstranění okovů. Když se Pip vrátí, kromě pilníku přinese i jídlo - nevinné gesto dobroty, které má pro oba nevídané důsledky. Tento působivý příběh s prvky mysteriózního thrilleru vypráví o posedlosti, korupci, odplatě, vykoupení a odpuštění. Na pozadí všeho totiž stojí šibenice. Ukazuje, co uděláme, co budeme riskovat a jak daleko zajdeme kvůli lásce. (Viasat)

Recenze uživatele sulimo k tomuto seriálu (1)

Nadějné vyhlídky (2011)

Na to, že jsem místy měla pocit, že mi ze zženštilosti Bootha narostou časem koule, pro nevyhnutelný pocit, že jsem víc chlap než kdy on bude, a že herečka, co hrála Estellu, nejen, že byla přitažlivá asi jako moje osoba, kdyby jí ty koule fakt narostly, ale zároveň působila spíše jako Pipova matka než případná nevěsta, tak se jedná o povedenou adaptaci Dickense. Nicméně první půlka jasně válcuje tu druhou, která spíš působí jako nutnost, aby to vůbec nějak skončilo. Ale to je asi nevyhnutelný pocit, když máte u hlavních dospělých hrdinů velký problém odhadnout, kdo je tady chlap, kdo matka a případně, koho mám podle tvůrců považovat za přitažlivou ženu. Nicméně i tak se jedná o dost povedenou záležitost. ()