Vedlejší účinky

• slovenský

Vedľajšie účinky

Psychologický / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 101 min

Na můj vkus až moc chytré. Věděl a čekal jsem, ze Soderbergh mne bude chtít ojebat, no takhle?! Očekával jsem něco ve stylu velké korporační společnosti, která chce vydělat na leku, který bla bla bla… neée, mnohem stupidnější to bylo, wo co go? prachy! Jo, joó 100x dokola, boží Mara, slaďounký Tatum, kterého baví jenom všude umírat a nakonec Law, který se snaží všem dokázat, že ještě není tak starý jak vypadá (ehm). U mně to bylo dobrý no, jako rád bych dal víc, no nemohu 6-7/10(5.5.2013)

Přiznám se, že jsem si opravdu hodně moc přála, aby film kompletně jel na vlně kopanců do farmaceutického průmyslu, a také jsem si tu správnou macguffiinovskou polovinu filmu moc užívala. Čímž ovšem nechci říct, že ta druhá by byla horší, naopak! Přesné herecké výkony, zajímavý námět, čistá režie a kamera - prostě Soderbergh, který umí chytnout a nepustit až do konce! 75%(22.12.2014)

,,…JAKO JEDOVATÁ MLHA PŘEVALUJÍCÍ SE MOU MYSLÍ A JÁ JSEM PARALYZOVANÁ...“...... /// Jako vždycky (?) – Soderbergh nemíní točit jen obyčejný dramatický drama lidí se zoufalstvím usazeným v palici, ale na všechno jde voklikou (jako když chtěl vyhubit nákazou planetu…). Je třeba vzpomenout korporace vyrábějící léky (a doktory a pacienty a lékárny…), systém a připravit oběti. A teprve pak dát prostor dramatu za záchranu. A VÁŠ LÉK BUDE ZADARMO! Jeden cvokař a příběh, kterej se posouvá z psychiatrickejch setkání až někam k thrilleru. CO SE TADY DĚJE JOHNE? Ch. Tatum v roli, která nic neznamená, excelentní J. Law, sympatická C.Zeta-Jones, výbornej scénář a Soderbergh ve formě. Co chcete víc? (Snad jen aby se Emily cítila lépe…). Vlastně nevím, proč nedám těch 5*! Já totiž tyhlety Stevenovi zamyšlení můžu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zobu antidepresiva. Přiznat to – nepřiznat…? 2.) Moje kniha je Viditelná temnota. 3.) Thx za titule ,,fčelí medvídek“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ **(25.5.2013)

Vcelku zajímavý příběh s dobrými, nečekanými zvraty, ale bohužel mě to příliš nebavilo. Je to místy docela uspávající. Soderberghův styl asi nebude moc pro mě (viz Nákaza - taky žádná sláva). Asi na to chce mít tu správnou náladu, pak si to člověk dokáže užít. Já ji bohužel neměl, takže mě to tak nevzalo, ale jedná se určitě o snímek hodný pozornosti. Můžu doporučit především těm, kteří si libují v zamotaných příbězích a mají rádi ve filmech překvapující momenty. Tempo je sice pomalé, ale mnohým to jistě může vyhovovat. 65%(22.5.2013)

Ta Rumová Můra je snad to nejhnusnější, co kdy brázdilo mou velkoplošnou Sonku! Blil jsem z ní, už když byla Nenáviděna muži a tohle jsem málem kvůli té její krysí držce a užvaněnému startu po dvaceti minutách vypnul. Málokdy se mi stává, že bych měl z nějaké kikiny tak hnusně svědivou vyrážku. Je vážně iritující a prdel Ernesta Borgnina je proti ní rajský květ. Ale k věci. Jak jsem již velkohubě zdůraznil, prvních dvacet minut se táhne jako čerstvě vychrchlaný průduškový hlen a pokud je přežijete, aniž byste vztekle zmáčkli bílý čtvereček na ovladači a pustili si raději plyn, dostanete o něco svižnější, avšak klišovitou kriminálku se stokrát omletým výmrdem. Pardon, chtěl jsem říct zvratkem. Tak ne, mělo tam být zvratem. Nicméně je to kulantně zahrané, Štefan se snažil i celkem režírovat a když odvrátíte zrak pokaždé, když se v záběru objeví ten poštěvák Heleny Růžičkové, dají se tomu ty tři s docela klidným svědomím narvat.(25.5.2013)

• Jude Law

• - O hlavní ženskou roli se ucházely také Emily Blunt, Olivia Wilde, Imogen Poots, Alice Eve, Amanda Seyfried a Michelle Williams. (Dr Lizal)

• - Dr. Bardey tvrdí, že antidepresiva dnes berou lidé, kteří by ještě před 10 lety zdaleka nebyli shledáni nemocnými. U mnoha pacientů sám pozoroval nežádoucí vedlejší účinky. V době uvedení filmu se v USA vyvíjelo 187 nových preparátů a u 60 miliónů lidí (z 300 miliónové populace) byla diagnostikována nějaká psychická porucha. [Zdroj: Svět Filmu] (Beer Ceps)

• - Do role Channinga Tatuma byl zvažován Justin Timberlake. (Kritiq)