Vedlejší účinky

Vedľajšie účinky

Psychologický / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 101 min

Scénář základem úspěchu.(19.3.2013)

Abych řekl pravdu, důvod pro čtvrtou hvězdu se mi hledá jen těžce a nakonec ho nenacházím přes všechnu snahu. Když bych chtěl vidět podobný mindfuck, kouknu znovu na De Palmovu Vášeň, která byla přepálená natolik, až mě bavila. Tohle je maximálně slušná epizoda kriminálky. Je to pro mě skutečné zklamání, protože jsem očekával hodně. Zvlášť když se mi líbil i nejednoznačně přijímaný Zkrat. 3 a 1/2(10.6.2013)

K tomu, co už bylo napsáno na adresu tohoto filmu, skoro není co dodat. Po delší době skutečně strhující thriller (napínák) se vším, co k tomu patří. Poněkud přespekulované vyústění není sice zase tak nečekané, ale výrazněji nenarušuje základní dějovou linku a nemění nic na tom, že podaný obraz společnosti našich dnů je reprezentativní a vyvážený. Za povšimnutí stojí i "genderový" aspekt. Souboj psychiatra a dvou nadmíru zdatných žen je konfrontací v zásadě rovnocenných protivníků. Výsledek mohl být docela dobře i opačný a vyústění ÚČINKŮ by to zvlášť neublížilo. K hereckým výkonům není také co dodat - jsou špičkové. Více mě ve zdánlivě vedoucí úloze zaujala Catherine Zeta-Jonesová: její psychiatrička (cvokařka) je strhující svou mrazivou životností včetně intimních scén. Velká herečka tu opakovaně osvědčuje svůj jak umělecký, tak lidský formát. Je otázkou jak film hodnotit: jako thriller-detektivka je strhující a bez vady; jako drama si stále zachovává svou nadprůměrnost a sevřenost, nese však v sobě jisté prvky předcházejícího napínákového žánru. Filmový fanda si v každém případě přijde na své.(6.5.2013)

Rozpočet $30miliónovTržby USA $32,172,757Tržby Celosvetovo $63,372,757Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,760,176 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $2,538,343 //počet predaných kusov ?║ príbehovo nápadité podfarbenie detektívneho thrilleru, herecky pútavé predstavenie /75%/(29.7.2013)

Vynikající a tak trochu (hodně) podvratná žánrovka, která stojí a padá se závěrem. A právě s finální vysvětlující a pointovací desetiminutovkou je problém; a ne pouze jeden. Ne snad že by byla vyloženě hloupá či nedávala smysl, ale... Je tam prostě hned několik naprosto zásadních ale. Což u tak promyšleného snímku zamrzí dvojnásob.(26.4.2013)

• Rooney Mara

• - Ablixa, lék, který užívá postava Emily (Rooney Mara) ve filmu, je vymyšlený. Dr. Bardey však podpořil vznik falešné webové stránky, které na Ablixu lákala, a zároveň vymyslel všechny nežádoucí účinky, které by lék mohl mít. Stránka vypadala tak věrohodně, že vzbudila obrovský zájem Američanů a o léku se brzy začalo diskutovat na různých fórech. Kromě Ablixy ovšem všechny ostatní preparáty, ve filmu zmíněné, skutečně existují. [Zdroj: Svět Filmu] (Beer Ceps)

• - Na plagáte s antidepresívami (v skutočnosti neexistujúcej značky) Ablixa, ktorý je možno vidieť na stanici metra, je britská herečka Alexa Brown. (MikaelSVK)

• - Jedným z alternatívnych názvov filmu bolo aj označenie The Bitter Pill. (MikaelSVK)