Vedlejší účinky

• slovenský

Vedľajšie účinky

Psychologický / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2013, 101 min

Výborný film se skvěle propracovaným scénářem a zajímavou kamerou. Herecká trojice Zeta-Jones, Law, Mara byla opravdu výborná a vydávala ze sebe maximum. Catherine pro mě celkem překvapivě hrála velmi sympaticky a vypadá výborně. Jude podal svůj typicky skvělý standard a Rooney válí ze všech nejvíc a z větší části si přivlastňuje film pro sebe, ikdyž se o něj perou všichni. Takže vlastně celý film nevíte na čí stranu se máte nakonec přiklonit (já jsem měl však jasno). Channing Tatum tentokrát jen vyplňoval mezeru, no vlastně nic nepředvedl. Děj 4*, herecké výkony 5* + Thomas Newman.(4.4.2013)

Pokud jste viděli další americký film Zmizení, tak si můžete gratulovat. Viděli jste dost možná ty nejlepší hollywoodské thrillery roku 2013. Jak se Vedlejší účinky jeví ze začátku dost přirozeně, tak se postupně zvrhnou v absolutní spisovatelský blázinec, který dostane ze hry snad už jenom závěr. Všechno se ale naštěstí povede. Nejsmutněji mi ale bylo u Rooney Mara. Nejdřív jsem ji totiž vnímal jako vydeptanou holku a říkal si, že je fajn, že se konečně někdo má podobně jako tenhle národ...no a pak se to celé zvrhne tak, že by to ani tenhle národ nerozdejchal. ale víte co? Když zaspoileruju, tak si myslím, že to všecko, co řeší Rooney Mara v tomto filmu a my jakožto národ v té naší malé zemičce, je pořád jenom ta nenápadná kurka od chleba, kterou stejně sníme a život půjde dál. No však uvidíte. Vedlejší účinky jsou skvělej film, je dobrý nad ním popřemýšlet. Uvidíte, že toho nakonec moc nevymyslíte, ale budete o stupeň spokojenější. Především proto, že jste konečně viděli poctivý americký thriller. Pozor na něj, poslední dobou jich moc není!(29.12.2013)

Steven Soderbergh poslednú dobu točí jeden lepší film ako ten druhý. Vedľajšie účinky sú rozhodne kvalitný a dobrý film, ale nie je to tým luxusným hereckým obsadeným ani Newmanovou dobrou hudbou, ale predovšetkým príbehom, ktorý sa zo začiatku posúva vpred trochu pomalšie, ale v závere neskutočne graduje a napätie len stúpa. 80% - 4*(10.9.2013)

"Deprese je neschopnost tvořit budoucnost." Celých 36 minut jsem znuděně sledoval postavy polykající prášky, v polospánku vstřebával informace o vedlejších účincích a souhlasně přikyvoval při kritice farmaceutické lobby. Jenže pak přišlo jedno kuchnutí a mávnutím kouzelného nože se nudný film změnil ve vynikající podívanou, ve které najednou dávalo smysl i veškeré počáteční tlachání. Zkusím sám sebe ukecat, abych přehlédl nezáživnost úvodní třetiny filmu a dal filmu pět hvězd, ale patrně jsem příliš zásadový na to, aby se mi to podařilo.(11.3.2014)

Slušně načaté jako psychologické drama, jenže ještě předtím, než na vás thriller vyjukne "překvapeníííí", není těžké pojmout podezření a pozměnit svá očekávání - na menší sterilitu, větší tlak a promyšlenější pohnutky - která však nedojdou plného uspokojení. Postavy, navzdory výborným výkonům, jako by nebyly zasazeny do skutečného života, motiv působí vágně a konec je navzdory své překombinovanosti odbytý. Mám z toho pocit, jako když dostanu na stůl specialitu podniku, šetřím si ji, vychutnávám a někdo mně sežere poslední kousek...(17.5.2013)

• Rooney Mara

• - V rámci nechtěného marketingu vznikly autenticky působící internetové stránky fiktivního léku Ablixa. [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Natáčanie snímky prebiehalo na viacerých miestach v meste New York. (MikaelSVK)

• - Ablixa, lék, který užívá postava Emily (Rooney Mara) ve filmu, je vymyšlený. Dr. Bardey však podpořil vznik falešné webové stránky, které na Ablixu lákala, a zároveň vymyslel všechny nežádoucí účinky, které by lék mohl mít. Stránka vypadala tak věrohodně, že vzbudila obrovský zájem Američanů a o léku se brzy začalo diskutovat na různých fórech. Kromě Ablixy ovšem všechny ostatní preparáty, ve filmu zmíněné, skutečně existují. [Zdroj: Svět Filmu] (Beer Ceps)