Emily (Rooney Mara) a Martin Taylorovi (Channing Tatum) jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, který má vše, nač si vzpomene. Pak si však jde Martin sednout na čtyři roky do basy za zneužívání informací v obchodním styku a jeho život se promění v peklo. Stejně je na tom i Emily, která zůstává v relativním přepychu jejich manhattanského bytu, ale celou tu dobu se utápí v příšerných depresích. Když se nakonec pokusí o sebevraždu, nastupuje na scénu psychiatr Jonathan Banks (Jude Law). Protože se Emily zuby nehty brání zvažované hospitalizaci, dohodnou se na sérii terapeutických setkání a na užívání antidepresiv. Aniž to tuší, právě tohle rozhodnutí oběma zásadně změní život. Emilina léčba totiž nepokračuje, jak by podle lékařových plánů měla, a tak jí předepíše nové léky, jež by měly její psychické potíže minimalizovat. Tyhle pilulky však mají děsivé vedlejší účinky – mají moc zničit manželství, pověst do té doby respektovaného lékaře, mohou dokonce zabíjet – ale kdo za to bude zodpovědný? Zničený Banks, jehož kariéra se ocitla v troskách, se rozhodne najít odpověď na tuhle otázku za každou cenu. I když riskuje, že přijde i o to málo, co mu ještě v životě zbývá. (oficiální text distributora)

maniacxl

Soderbergh se dočista pohitchcockoval a vytvořil velmi slušnej film,který si dokonce i sám kameroval střihal a podílel se i na hudebním doprovodu.Začátek trošku zdlouhavější,ale pak se začaly dít věci!Jeden z mála filmů,kde mně nepil krev "bez kalhotový gej"Channing Tatum.Je pravda,že moc toho zahrát nestihl.Jude Law výborný a Rooney Mara výkon hodný na oscara.75%. ()

SheldonShamy

Naprosto mě to šokovalo a okouzlilo. Čekala jsem spíš podprůměrnou věc s jasným začátkem a koncem, ale byla jsem napnutá a celé to bylo, alespoň pro mě neočekávané a velmi propracované :) Velkou jedničku za mě i hercům, kteří dokázali udržet skvělou atmosféru po celou dobu filmu :) ()

Styxo

Slušný film - thriller či drama ako má byť. Zaujímavé rozuzlenie aj keď možno trochu predvídateľné. Veľmi sa mi páčil výkon Juda Lawa. ()

darebacek

Filmík přesně podle mého gusta, nekrvavý, propletený jak korbáček, konec, co by nečekal ani nejlepší detektiv. 95 % ()

schluke

Po dlouhé době jeden z mála filmů u kterého jsem bez hnutí seděl od začátku až do konce. Rooney Mara mě absolutně přesvědčila o své roli, že jsem si u konce připadal jako hlupák když jsem ji na to skočil. Myslím, že nejpovedenější kousek režiséra Soderbergha. Rozhodně film, který musíte vidět. ()

a0001

Nudná, ukecaná, ale hlavne nezmyselná hatlanina, ktorá sa snaží tváriť na niečo viac čím je. Úplne nezaujimavý, neoriginálny snímok. 20% ()

BlackAngels

Škoda v tomhle filmu byla jen to, že Tatum musel být hned na začátku tak ošklivácky zapíchnut vlastně neméně psychopatickou Emilily než je kdokoliv z nás. Jen ona měla větší nervový klid a uměla to zahrát. Ale na Judyho si jen tak nepříjde. A tak ptáček dozpíval svou sladkou árii pro stejně milou a z gruntu přívětivou Catherine Zeta-Jones a navždy sklapl zobáček. Jo, některým lide se víc vyplatí neubližovat. A můžete mít sebelepší plán. Pokud v něj opravdu nevěříte nebo nevěříte všem členům vaší povedené partičky a necháte se hned v první moment zpochybnit.... navždy se vám zavřou vrátka k útěku a pokud jste tak neopatrní jako Emily tak vám v těch vrátkách ještě za trest skřípnou prstíky. ()

Karlos8

Psychologický film se vším všudy. První půle se tváří docela nevinně, ale ve druhé půly se vše rozjede a film skončí s překvapivým koncem. Nevím jestli jsem někdy viděl film, ve kterém by byla Catherine Zeta-Jones na "holky", trochu mě to překvapilo ale zvládla to celkem obstojně. ()

jack_scott

Výborný psycho-thriller, jen opravdu škoda že závěr nebyl velkolepější - ale i tak byl na 82%+. Opravdu pěkný snímek, Soderbergh asi nechce aby se na něj zapomělo. Jude Law podal opět výborný výkon - ostatně byl jedním ze dvou důvodů (hned po režisérovi), proč jsem se na film koukal. On své role opravdu umí. Celkově jsem ze snímku nadmíru spokojen. ()

Anarion

Film, který měl tak krásně našlápnuto být kritickou sondou do (meta-)moderní americké společnosti, ve které všichni "zobou", se v polovině rozhodl (či spíše jeho autor), že sklouzne ke klasickému šablonovitému konspiračnímu thrilleru s happyendem. A ačkoliv objektivně možná dosahuje i na více než jednu hvězdičku, já jej - ve své subjektivitě - přesto takto nízkým hodnocením obdařím, neboť závěr vyšších kvalit nedosahuje, a závěr v nás zkrátka zanechává ten největší dojem. ()

Facerr

Na hvězdný obsazení a docela originální námět, slabota. Ani nevím proč mi to přišlo moc rozvleklý a i když závěr se poved, na víc jak tři hvězdy to za mě není. ()

CrazymanM

Výborně,tak tohle bylo hodně povedené!Pěkně vykonstruovaný thriller,skvělí herci,prostě paráda!Rozuzlení možná trochu pokulhává,ale co,mnohdy dochází tvůrcům nápady už po třetině filmu!Tu pátou hvězdu si radši opět schovám,ale chvíli jsem o ní uvažoval! ()

silak_xup

Dokonalý film o velmi zajímavém a současném tématu který vyvrcholí v dokonalou pomstu. Začátek se trošku táhne ale po pár desítkách minut to stojí za to. ()

NeMiQ

Očakával som jednoduchý, viacmenej predvídateľný dej, ale v polovici filmu som ostal zaskočený. Zaujímavé zvraty, odhalenia, ale pritom to nebolo vôbec prekombinované. Nútil ma zamyslieť sa, lákalo ma tipovať ako sa to nakoniec rozuzlí pri každom novom odhalení, ale pri tom všetkom som si celkom dobre oddýchol. Veľmi dobré ()

Vasyl

Nezkoušejte vyjebat s Judem Lawem! Po první, té "psychologické" části jsem si říkal, že to na mě bude asi moc nudný. Ale ta krimi složka je boží, hepyend potěšil a ani na Tatuma jsem se nemusel dívat moc dlouho. Velký překvapení. A pan Law se definitivně (na úkor v poslední době nevýraznýho Eda Nortona) řadí do mojí desítky. ()

lobo87

Výborná Rooney Mara v skvelom thrilleri Stevena Soderbergha. Jej výkon som obdivoval najviac, i keď skvelý boli i ostatní. Výborná atmosféra, scenáristické zvraty, režisérova tradičná réžia. Jeden z top thrillerov roku... 80% ()

blondboss

Skvelý psychothriller, ktorý vás počas takmer celej stopáže necháva v napätí. Začiatok je síce suchý a nudný, ale cca po polhodine je to už spanilá jazda plná nepredvídateľných situácií. Študenti psychológie si prídu na svoje. 80 % ()

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz