Sezóna zabíjení

• Belgie Killing Season (více)

Poprvé v historii se na filmovém plátně sešly dvě herecké hvězdy, držitel Ceny Akademie® Robert De Niro a na Oscara® dvakrát nominovaný John Travolta. V akčním thrilleru Marka Stevena Johnsona Sezóna zabíjení se dva veteráni války v Bosně, Američan Benjamin Ford (De Niro) a bývalý srbský voják Emil Kovac (Travolta), znovu střetávají v akcí nabité hře kočky s myší. V prostředí hrůzu nahánějící odlehlé divočiny Apalačského pohoří si spolu vyrovnávají nevyřízené účty, otevírají staré rány a odhalují dlouho skrývaná tajemství. (Bontonfilm)

gogo76

Veľmi lákavé herecké obsadenie v trochu podivne ladenom a dosť nevierohodnom príbehu. Ťažko povedať, čo na tomto scenári obidve hviezdy videli, ale fakt je, že Travolta neprežíva práve šťastné roky a DeNiro ma už dlhodobo neprekvapuje výberom blbostí, na aké je ochotný prikývnuť. Meno Emil Kováč znie v prvom rade slovensky, možno česky, ale minimum takýchto mien nájdete v Srbsku alebo Bosne. Mohlo by sa jednať o nejakého syna, vnuka či pravnuka z početnej 70 000 slovenskej menšiny žijúcej v Srbsku, ale vysvetlené to tu nieje. Tento malý prešľap sa dá prehliadnuť. Film však nefunguje ani ako akčný film, ani ako thriller o prežití. Je tu niekoľko zaujímavých momentov , ale film ako celok je pomerne nepresvedčivý. Veľmi, veľmi pochybujem o tom, že by nejaká americká jednotka robila v Bosne takéto popravy. Slabé tri hviezdy a film na jedno pozretie. 50%. ()

Xmilden

V lese si to rozdávají Vincent Vega proti Jake LaMottovi. Je jasné, že Travolta vyšinuté záporáky ovládá na jedničku. Škoda přílišné užvaněnosti a nedostatku soubojů. 50% ()

LiVentura

Pochopil jsem zde nepříliš "dotažený" záměr autorů. Oba herci vynikající, jako prakticky vždy, jenže to nestačí. Zraněné duše vojáků z příšerností, které páchali, samozřejmě ano, ale ten konec mohl být jiný, mohl být promyšlenější, mohl dostat tento snímek mezi top, kdežto takhle z toho vychází jen průměr, očekávatelný průměr. Škoda. ()

Fiftis

Rozhodne slušný film. Naháňačka v lese bola slušná, ale mohla byť dramatickejšia, napínavejšia, niektoré scény veľmi dobré. Robert De Niro s Johnom Travoltom boli výborní. Neviete či je niekto zlý, alebo kto je horší - obaja urobili zverstvá. Proste naháňačka dvoch zabijakov, z ktorých ani jeden nie je správny. Travolta posledné roky hráva poriadnych drsniakov, nikdy som ho nebral ako akčného herca. Mám ho už od detstva zafixovaného z filmov Kto to hovorí, kde bol skvelý alebo aj vo filme Pomáda. Je to dobrý film, ale zase nič prevratné. Vtip od De Nira na záver veľmi podarený. ()

Pepinec

Travolta a De Niro v belgickém filmu amerického režiséra o mečování dvou zálesáků za zenitem? Komentářů je tu zatím pomálu (a do torrentového šílenství tomu asi nebude jinak), ale ve většině z nich se prská. Takže byste asi dokázali najít v současném programu film, který má všechno to, co Sezoně chybí, že? Já to třeba nesvedu. Nevím, kdo má na starosti sestavu našich kin, ale je nejvyšší čas vyměnit trenéra. Lesní koncert pro srbský luk a americkou flintu si užijete, pokud dokážete vnímat a ocenit, když někdo dělá film se zaujetím. ()

Big Bear

Tak jsem měl možnost zase strávit víkend s kumpány z mé staré peruti, se kterými jsem strávil nádherných 5 let studií. A na takovém setkání také vždy koukáme na filmy. Většinou jdeme spíše do béček a někdy i do céček. Ono to dobré pití v podobě karibských rumů a skotských pálenek u teplounkého krbíku kupodivu dobře pasuje k této sortě filmů, obzvláště v pozdější večery, kdy prapodivně tvarované lahve již nejsou plny. Tentokráte ale můj výběr znalce narazil. Planeta Teror se nelíbila (asi bylo ještě moc brzo) a byla po hříchu vypnuta už v půlce, zkusil jsem trochu intošského Drákulu El Conte, ale na to zase nebyla nálada páč tam bylo moc dialogů a málo prokousnutých krkavic. A tak se kecalo a pak se šlo na úsvitu nového dne spát. V noci mne vzbudil opravdu šílený sen. Byl jsem v lese, kde běhal postarší De Niro a naháněl ho také postarší Travolta s lukem, nabarvenými vlasy a s nalepenými vousy (také nabarvenými). Ač měl vypadat drsně zabijácky coby pomstychtivý Srb, s nalepenými vousy vypadal jak Petr Rychlý v nepovedeném seriálu Co ste hasiči, kde i on měl nalepené vousy.  Zabijácky vypadal Travolta asi jako ten Rychlý v seprané uniformě dobrovolných hasičů. Oba aktéři spolu nejprve poslechli pár desek Johnyho Cashe v De Nirově chajdě drnový, popili nějakou tu americkou pálenku , aby se pak rozpomněli na klukovský leta kdy jak se ukáže si oba zablbli v Jugošce.  A od toho momentu si jdou po krku. Tu lapí jeden jednoho aby posléze unikl a lapil toho druhého. A tak to jde pořád dokolečka. Estli se zabijí, nebo nakonec zajedou na společnou koupačku na Istrii v tom snu bylo, já vám to ale nevykecám. Herecké výkony byly ohavné a celý scénář byl ohavný a když si to tak přebírám, tak tam vlastně ohavné bylo úplně  vše snad krom toho lesa ve kterém hráli tihle dva tu svojí strašně nenapínavou honičku. Co vám budu dál vyprávět. Vzbudil jsem se zpocený a hrůzou. Oba herce mám rád, oba jsou mé oblíbené ikony (byť vím, že už oba taky šlápli vedle) a byl jsem fakt rád, že to byl jen sen. Jenže u snídaně jsem se dozvěděl, že jsme na tohle opravdu koukali. Doporučil to jeden z přátel, který o sobě tvrdí, že má rád kvalitní filmy, takže mu bylo slepě uvěřeno. Tímto zdravím Indyho! Samozřejmě, teď už naprosto ztratil kredit a i kdyby doporučoval třeba Taxikáře, nebo Pulp Fiction nikdo tomu (ani jemu) už nebude věnovat pozornost. Já jen nechápu, co se De Nirovi a Travoltovi přihodilo, že vzali tuhle prominutím sračku. Běhat po lese Gojko Mitić třeba s Ian Zieringem   přísahám, že tomu dám o dvě hvězdy víc. Takhle je to ale jen za jednu kulku do hlavy. * ()

Madsbender

Ťažký duševný súboj medzi striedmymi 2* a slabošskými 3* na úrovni 50%. MSJ vie natočiť peknú prírodu, to sa musí nechať, ale v chladnokrvej story o strete dvoch veteránov, ktorí si to rozdajú "na život na smrť", a u ktorého očakávate brutálny progresívny survival, je to málo. Hlavne keď akciu, prenechanú z nepochopiteľných dôvodov laminátu a pružným kusom dreva, s ktorými by som dal scenáristovi preplesk, zahrabe pod haldy nezáživných, obohraných vykecávačiek o krutosti a nezmyselnosti vojny, čím všetkým si museli prejsť a koľko ďevočiek pri tom znásilniť. Fakt to ešte niekoho vôbec zaujíma? Aspoň že je tam občas slušná výplňová brutalitka, ale keďže som nikdy nevsádzal na brutalitu ako nosný dejový prvok, môžu sa z tých nezáživným konceptom rádoby drsného manhuntu v pekných lesíkoch nechať pochovať aj s tou Travoltovou falošnou briadkou. Samozrejme nechýba priteplený happyend, pretože v hollywoodskom scenári nemôže ani jeden z takýchto extra klasa hercov zomrieť! Aspoň, že to utrpenie netrvalo dlho. Asi jediná skutočne zaujímavá vec na filme je okrajové, nenápadné odkazovanie na vojnovú snímku Lovec jeleňov, kde si hlavnú rolu zahral práve De Niro. 40% ()

Indiana

Škoda toho debilního scénáře. Oba váleční veteráni měli asi tak milion příležitostí toho druhýho zabít, místo toho řešej blbosti (no spíš Travolta), dokud jeden z nich toho prvního nějak neoblafne a dá mu na kasu...a takhle je to na střídačku skoro celej film. Moc se mi nelíbila ani kamera, která působila dost sociš a celý to působí tak nějak lehce lacině + k tomu packal Mark Steven Johnson, kterej z toho nedokázal vydolovat snad ani jednu vyloženě napínavou nebo poutavou scénu. Stejně ale byla radost dívat se na slušně hrajícího Travoltu (sice sem mu nevěřil tu část, kdy mluvil o svý rodině a k tomu mi průběžně připomínal mrože, ale jinak nezahrál špatně) a hlavně De Nira, kterýmu jsem fandil. Pokud máte chuť na slabou kopii původního Ramba, do toho, ale moc od toho nečekejte. 5/10 ()

S.Quentin QUALE

Koňská hlava Travolta s plnovousem pomalu jako Diktátor a nohu táhající, snad tisíciletej De Niro se nahání kdesi po divočině a vyřizují si účty z Kosova. Jedná se o velmi průměrný survival s několika dost slušnýma torture scénama a jakš takš zvládnutým gore, což ale jaksi nestačí na víc než o chloupek lepší tři kousky. Začalo to ve Varech, za půl roku to očekávám ve všední den hned po telenovele na TV Nova. 65% ()

misterz

Tak toto bolo vskutku hodne zlé. Ani sa mi nechce veriť, že sa De Niro upísal takémuto pátosovému, nudnému blábolu. Najväčší problém vidím v dejovej linke, tá naozaj nemá čo ponúknuť. Nudný úvod je doprevádzaný ešte nudnejšími, pátosovými a hlúpymi dialógmi. Autori chceli navodiť dramatický dojem a diváka emotívne predpripraviť? Smola, tam kde chýba rozumné slovo sa skôr dosiahne pravý opak. Potom prišla naháňačka v lese, tá síce snímok trochu oživila, ale iba do vystrelenia pár šípov, potom upadne do nelogického, nezmyselného konania postáv. Po iritujúcej naháňačke sú na rade opäť tupé rečičky v štýle "hryzie ma svedomie, ale musím sa s tým naučiť žiť..." a to až do konca, ktorý mi prišiel ako vykúpenie, aj keď bol sladučký ako mexická telenovela. Jediné čo ako tak zaujalo bol Travoltov imidž. Protekčne: 40/100 ()

pornogrind

Tenhle film rozhodně nenaplnil mé velké očekávání. Čekal jsem parádní akční řežbu dvou veteránů a ejhle. Spíš než akčňák nadupanej pořádnou akcí je to ukecaný nudný drama. Dialogy stojí za vyliž prdel a scénář je předvídatelnej až to bolí. Závěrečnej Happy End byl tím posledním hřebíkem do rakve. Dvě hvězdy za trochu té akce (která mohla být rozhodně lepší) a hlavní představitele, kteří v rámci stupidního scénáře zahráli co mohli. ()

mzss1

Festivalový film. No, říkal jsem si, že je škoda, že toto nešlo do kin normálně než na nějaký festival. Jenže po shlédnutí jsem si uvědomil, že film za moc nestojí. Neříkám, že je to blbost, ale zvláštní film bez nějaké atmosféry. To už některé béčka mají lepší atmosféru. Jak to shrnout ? Lehce zběsilá akční naháněčka uprostřed zapadákova, jakési přírody. To je vše. Hlubší kvality snímek nemá. Úvod dokáže pěkně zaujmout, cca úvodních 5 minut mě chytne, ale pak se to ponoří do šílené nudy, kdy 1/3 snímku je děsně ukecaná a ani v této neakční části mě nic nezaujme. Nedá se to nějak více okecávat. Následující 2/3 filmu se také táhnou, sice se furt něco děje – tím myslím, že dva protivníci se nahánějí a vždy vítězí jeden a pak zase druhý. Jako, že jeden zraní toho druhého a pak naopak. Musím pochválit herecký výkon Johna Travolty, který opět exceloval. De Niro byl zde dost suchý a bez nějakého zaujetí. Nevím no, co se týče těch pastí a způsobu či pokusu zneškodnění protivníka, tak mě zaujaly dvě věci. První je De Nirova past jak visí za jednu nohu zkrvavenou a druhou věcí je první větší Travoltovo zraněí – to mě dostalo, nechci vykecávat více. Poslední 3/3 je podobná jako ta druhá. Celkem divný konec, ale už mě to bavilo více. No film celkově má dobré nápady, i je vše dobře natočeno, sice lacině. Ale myslím si, že to není vyloženě akční film. Spíš taková dost ujetá naháněčka po lesích. Takže co zaujme nejvíc ? Asi pár dobrých nápadů k zneškodnění toho druhého protivníka, herecký výkon Travolty atd. Celkový dojem není nejhorší, ale je to slabota. I velká nuda mezi akcí. Hudba téměř žádná. Takže už nic slohově nebudu rozebírat. Výrazně podprůměrný snímek, který nestojí ani za 1 shlédnutí. Takže u mě je to ve finále na rozmezí mezi 1 a 2 hvězsou. Tentorkát zaokrouhluji nahoru. Nenašel jsem tam nic co by mě výrazně bavilo, ale zase ne nějaký otřesný zápor. Chybou bylo, že se film na poměrně krátkou stopáž dost únavně vlekl. Proto hodnotím jen na 30% = ** ()

kingik

Do belgických lesů za penzijním připojištěním. V lese, jo, v lese na jehličí, si penzisté Travolta s De Nirem proti sobě rádi akčně zacvičí. A režisér, který to všechno točil skrytý za trnkovým keřem se nakonec nevydal po pytlácké stezce a vzal to rovnou čarou pod Jezevčí skálu. A souboj o nejzvadlejšího ptáka v lese může začít aneb každý chvilku v lese tahá pilku. Travolta loví De Nira a pak zase De Niro loví Travoltu. Souboj to bude napínavý, posléze mírně stereotypní, jeden se bude snažit přechytračit toho druhého a akční manévry v naturalistickém podání si divák užije do sytosti a také se občas objeví sekvence ve které budou oba protagonisté tak trochu zmateně před divákem kličkovat jako vyplašená lesní zvěř. Travolta se ve své další šílené herecké kreaci nebál být ještě ošklivější, než ho známe z jiných namaškařených rolí a v kombinaci se směšným srbským přízvukem vytvořil bizarní postavu traumatizovanou minulostí. De Niro hraje s podmračeným kukučem x - tou variaci svých postav, která se kupodivu v jeho podání nedá označit za obehranou a v podstatě rozporuplné postavy mu jdou nejlépe. Jen ta psychologie postav zakopla asi o bludný kořen a do filmu se už nějak nevešla. Ono ani od akčního harcovníka Marka Stevena Johnsona nějaké psychologické výlevy nelze moc očekávat. Sází na akci a film sice roztahuje zápletku až do utahání, ale je to tak zručně natočené, až se to přehoupne ke konci, který mezi vynalézavé nepatří. Ve výsledku jsem se s těmito lesními manévry dobře bavil, ale Travolto s De Nirem pro jistotu nelezte už do belgických filmů sic jsou vám vaše kariéry drahé. To penzijní připojištění za to nestojí. Mé hodnocení: 80% ()

AppleCore

Po příšerný adaptaci Daredevila a po ještě horší adaptaci Ghost Ridera si Mark Steven Johnson řek, že si trochu zaartuje. Pozval teda De Nira s Travoltou a nechal je hodinu běhat po lese, vložil do toho řeči o bohu a zřejmě očekával, že to z něj udělá lepšího režiséra. Jenomže waterboarding citronádou nestačí k tomu, aby se divák bavil, na to je tam totiž moc málo akce, moc málo krve a přespříliš velký množství záběrů, kdy je jasně znát, že v tom lese vlastně vůbec nejsou. Najmout si dva veterány, takovejhle trhák by natočilo za dvě tři odpoledne i dítě. Takže se žádná hitparáda nekoná, je to podprůměrná hovadina kdy slovo "špatný" můžete aplikovat na každou jednotlivou složku filmu, přičemž všechno už bylo k vidění ve Friedkinovo Štvanci, kterej je kvalitativně o tři hvězdy vejš. A Travolta mě tim svym přízvukem docela sral. Taky smích! ()

Kudly4

nečekal jsem od toho nic a pak takový překvapení ! Parádní exploitační survival. Až na ty některé zbytečný kecy, to bylo opravdu dobrý !! ()

Okara

Po velmi dlouhé době tu je opět snímek, u kterého absolutně netuším, co si o něm myslet. Jeden z mála filmů, který nakousává téma novodobé genocidy na Balkáně, i když pouze retrospektivními útržky. Tedy velmi silný potenciál, zabalený v revenge obalu. Co bych určitě vypíchnul, jsou herecké výkony obou protagonistů. Niro ani Travolta nemusí nikomu vůbec nic dokazovat a stoprocentní nasazení je už u nich očekáváno. No a vzhledem k tomu, že se dějová linka točí pouze kolem nich, už z principu nejde film jako celek zcela ztrhat. Na druhou stranu je sice hvězdné obsazení super, ale když se tam pachtí pod vedením naprosto stupidního scénáře, těžko to člověka zaujme. To si mohli rovnou zahrát karty. Každou chvíli má navrch ten druhý a ta špetka gore v době dnešní kinematografie nikoho neohromí. Tyto dva hlavní kontrastující aspekty vyrovnává mnoho dalších, jako americké exteriéry, Youngova hudba nebo samotný závěr. Takže já osobně jsem měl po naskočení titulků v hlavě trochu guláš. Zdržuji se tedy hodnocení, neboť jsem si jist, že bych ho mohl v budoucnu litovat, ať by bylo jakékoli. ?% ()

cukorek

Prvotné vojenské uvedenie do problematiky síce nestálo za veľa, ale nástup harmónie súžitia veterána a očarujúcej prírody mi teda ulahodilo. Niekoľko sekundový záber do tváre De Nira, bolo ako otvorenie knihy z ktorej môžte čítať, ktorá síce prezradila jeho vek, ale zároveň istú nespokojnosť. Príbeh dosť ležérne zaváňal jednoduchou pomstou a opakovaným prelínaním misiek váh z jednej strany na druhú o tom ktorý z dvojice má situáciu pod kontrolou. Týmto sa film stával bohužiaľ neatraktívnym a zároveň to bolo asi aj jeho najväčšou slabinou. Na druhej strane však Mark Steven ponúkol dobré a detailné sfilmovanie situácií spôsobujúcich bolesť ako v prípade, keď si Benjamin Ford cez ranu prevliekol drevený kolík. V tento moment kamera vôbec necúvla, nikto to nevystrihol a celé to bolo slušne odprezentované. Navyše ak si vezmete, že takmer celý film účinkujú len dvaja herci je to film hodný uznania. Po dlhšej dobe film držiaci sa pri zemi, nenáročný na efekty, ale za to účinne pôsobiaci a tak a sa prikláňam k 70%. ()

Claw

Ale jo, za mě velmi povedený film... Za málo peněz hodně muziky (dva honoráře a úplatek ochráncům přírody...). Oldschoolový pomalý, dusný, exploitační survival thriller. Duel dvou perfektně vycvičených bývalých vojáků v rozhlehlých lesích Apalačských hor. Už příroda je super. Drsný souboj mezi frajery mezi herci je fakt paráda a konečně jsem se u filmu pořádně bavil. Je to sice takový malý, komorní akční thriller, ale je to dobré, kvalitní a potěší. /70%/ ()

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

Karlovarský festival přivítá Johna Travoltu

20.06.2013

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary ocení Křišťálovým globem za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii amerického herce, držitele dvou nominací na Oscara a Zlatého globu Johna… (více)