Stačí jedna malá lež a nic už nebude jako dřív... Čtyřicátník Lucas má za sebou rozvod a pracovní přeložení z postu učitele na vychovatele ve školce. Ale postupně se začíná upínat k optimistickým vyhlídkám, navíc má své dlouholeté přátele a v komunitě rodného maloměsta je oblíbený. Stačí ale jedna malá lež a vše začne brát za své. Kamarádství náhle nahlodává nejistota a zneklidnění, ale nikdo jakoby ani nechtěl slyšet Lucasovu verzi. Prohlubující se nedůvěra eskaluje do otevřené agresivity, ale Lucas se nehodlá vzdát a jde hlavou proti zdi. Intenzivně gradující drama naplňuje diváky svíravým napětím, zatímco bez příliš okatých schémat vykresluje nemilosrdnou štvanici na nevinného člověka, ale i jeho urputný boj za svou důstojnost. (Česká televize)

HOCKEYKA

Nič pre precitlivelé povahy.Isté je,že som na pár hodín znenávidela všetky malé dievčatká.Okrem toho mám dosť veľký problém pochopiť absurditu myslenia a konania malomešťanov,tvoriacich kulisu tohto emočne ťažko stráviteľného príbehu.Ak v Dánsku takto funguje právny systém,potom som celkom rada,že žijem tu. ()

tahit

Ačkoliv se v druhé polovině film odvíjí mírně přehnaně, tak to zase moc nevadí, protože lze konstatovat, že působivost děje je značná. Viditelně tu vyznívá skvělá práce herce Madse Mikkelsena který je hybnou silou celého příběhu. Co se týče samotné historky, ať už je smyšlená, či nikoli, tak s jistou rezervou mohu napsat, že film si vzal na mušku de facto přesný popis toho, kam až může vést, když vezme kterýkoli člověk spravedlnost do vlastních rukou, který nemá stoprocentní jistotu o vině a v dobré víře touží po odplatě, ale zcela v rozporu se zdravým rozumem. Ale mám i drobnou výtku, když přijmu fakt, že Lucas je líčen jako velmi sympatický člověk, tak pochopitelně těžko si představuji, že se ocitne rázem rychle kvůli křivému obvinění v osidlech nenávisti téměř všech přátel. Působilo to na mě dost nereálně. ()

Davies182

Další brilantní severský snímek si parádní atmosféru ve vyprodaném pražském Evaldu zasloužil... Vinterberg je znepokojivě sugestivní vypravěč. ()

gogo76

Prečo sa tento konverzačný film postavený výlučne na hereckých výkonoch dostal v rebríčku csfd tak vysoko? Pretože aj odporcovia týchto filmov a vyznávači amerických komiksových hrdinov a lacných trikových akčňákov musia uznať, že na tom filme niečo je. Ešte stále tu je dosť divákov s dobrých vkusom, ktorí ocenia poctivý film, v ktorom každá i vedľajšia postava má svoje miesto, dôležité je každé gesto a prakticky nenájdete hluché miesto alebo pasáž, ktorú by ste z filmu vystrihli. Hlavný predstaviteľ M. Mikkelsen je kapitolou sám o sebe. Ak by to bol americký film je naozaj takmer nemožné , aby za ňu Mikkelsen, ale i film ako taký nezískal oscara. Severania, ale i iné krajiny Európy a Kórejci produkujú kvalitné filmy už dávno. Mnohí to vieme a ja osobne som strašne rád, že tu máme taký protipól hollywoodu, ktorý v poslednej dobe akoby strácal dych. Príbeh a postavy sú alfa a omega každého filmu. Triky a explózie sú iba doplnok, ktorého sa rýchlo preješ. Tu je príbeh a film spracovaný na profi úrovni, tak ako sa patrí. Bez debaty plný počet. 100%. ()

Xmilden

Kdyby blbost kvetla, tak některé postavy v tomhle filmu jsou samá růže. Je s podivem jak dokáže i absurdní pomluva člověku ublížit. Troufám si tvrdit že takhle daleko jako v Dánsku, kde budou na podobná témata velmi citliví, JEŠTĚ naštěstí nejsme. Postava Grethe, která to všechno zpískala, by zasloužila vidle do zad, aby se vzpamatovala. Líbilo se mě sezení s dětským psychologem, které nejlépe ukázalo absurditu dění... Stačilo se nebohé dívenky na cokoliv zeptat a odpověď si vlastně stejně psycholog vydedukoval sám. Mikkelsen si zaslouží můj nehynoucí obdiv. 100% ()

-bad-mad-wolf-

Krystalický lidský humus. Krystalická filmařina. Krystalicky čistá a jasná výpověď. Krystalická hrůza z faktu, že jedna věta může zničit život, bez ohledu na její pravdivost. Za poslední týden pro mě už druhý velice silný dánský zážitek... ()

Ampi

U tohoto filmu jsem měl v jedné fázi sevřený žaludek a ani není k tomu monster, automobilových honiček, laserů. Stačí k tomu malá blonďatá holčička, která chtě nechtě spustí lavinu, již se dá jen těžko čelit. Dánům seveřanům se dramata zkratka daří. ()

cheyene

A pak že Dánové neumí točit filmy. Hon je solidní psychologické drama s prvky thrilleru, stojí na výborném Mikkelsenovi, kterého jsem si dosud nedovedl pořádně představit jinak, než jako krvavé slzy ronícího Cifru v Casinu Royale. Zde však přesvědčil, že mu svědčí i kladná role, role ublíženého pedagoga. Skoro by se mi chtělo dát 5*, ovšem já neustále čekal, že se to zvrhne v opravdovou štvanici na něj, že hozený kámen do okna a zabitý pes bude začátek lynčování, v němž půjde o holý život. Scéna v obchodě, v kostele, noční setkání Thea a Lucase a scéna "rok poté" byly opravdu vynikající. Závěrem se mi chce říct jen jedna věc - fagani umí dospělému pěkně zavařit. ()

Hrabka

Určitě jeden z nejlepších filmů na téma "bezpráví" z posledních let, při jehož sledování byste nejradši značnou část postav pořádně propleskli a nejvíc by zasloužila malá Klara, která to mimochodem zahrála opravdu bravůrně na její věk. Příběh je to rozhodně zajímavý, vyvolává spoustu negativních emocí, ale přece jenom mi to nepřišlo až tak věrohodné, jak by bylo možná záhodno. Přišlo mi to do určité míry účelově vykonstruovaný, kdy některé scény asi nebyly úplně to pravé ořechové, navíc to bylo tak zvláštně poskládaný na sebe a s koncem to tak nějak vyšumělo do ztracena. Takže ano, velmi dobrý film s nemalým množstvím dramatických, dobře natočených scén, ale podle mě to mohlo být jako celek zpracováno o něco líp. 75% ()

kinej

Film Hon je o silném příběhu ve kterém se stane spousta zlého přestože se v něm téměř nevyskytují záporné postavy, je natočen velice sugestivně, až jsem se při sledování cítil vážně nepříjemně. Zároveň jsem se nedokázal ani ve v noci ve 02:00, kdy jsem už fakt potřeboval usnout, vůbec odtrhnout. Nepamatuji, kdy jsem naposledy přál hlavním hrdinům zasloužený happy end tak jako zde. Nespravedlnost vůči Lucasovi na mě padla jako tísnivá deka a jednoduchost toho jak se lze v podobné situaci ocitnout je děsivá. Výborně napsaný film a skvěle realisticky uměřená režie a samozřejmě herecké výkony. ()

LiVentura

Mezilidské vztahy jsou prvopočátkem společenského života a ten musíme žít všichni, tím víc jejich narušení bolí a dere duši. A co teprv tehdy, když se stanete obětí opravdu nešťastného omylu vinou přílišné fantaziálnosti jedné malé holčičky... Děsivě působící snímek řadím k těm lepším ze severské filmografie. ()

nunka

Severská záležitosť, ktorá nenechá diváka v kľude a na pokoji. Príbeh stojí na jednej obyčajnej detskej výpovedi, ktorá rozpútala psychologické peklo - vo vzťahoch, v rodine, v mysliach, v psychike "malých a veľkých. Svojim spracovaním ponúka veľa priestoru na zamyslenie. Mads Mikkelsen zahral na výbornú a Vinterberg má na konte film, na ktorý sa ľahko nezabudne. ()

chezush

Nemám ráda děti. A lidi. A Klárky. A vůbec, nemám ráda tyhle filmy, které mě emocionálně rozdrtí a kde bych nejraději popadla notebook a hodila s ním nervama o zeď. Zlý a silný film, který nechci dlouho vidět. Takovou bezmoc, depresi a nechuť k lidem jsem dlouho nezažila. ()

paascha

Ad absurdum dotažená zrůdná doktrína, praktikovaná především na severu Evropy, která z fakanů dělá nadpřirozené bytosti a z dospělých perverzní kreatury, plné smilných a úchylných tužeb na mladá jehňátka a koloušky. Hm, tak nějak nic pro mě ()

Fiftis

Snímka The Hunt je natoľko bravúrna a znepokojivá, že i niekoľko minút, hodín, dní po doznení záverečných titulkov núti diváka zamyslieť sa nad tým, čo mu to vlastne ten Thomas Vinterberg naservíroval a čo myslel tým koncom. Táto snímka je vyslovene hra s emóciami ako hnev, strach, bezmocnosť... lebo dôvod zápletky respektíve jej gradácia je v dnešnej dobe dosť absurdná. Inak silný filmový zážitok, skvelý Mads Mikkelsen a súhlasím s mnohými komentármi, že je to film, ktorý nekončí odchodom zo stoličky po titulkoch. Myslíte naň aj potom. Koniec naozaj dobrý a nemyslím si, že je to priemerný film, hoci nie tak dobrý v každom ohľade. Páčila sa mi na ňom taká tá severská chladnosť a celý ten príbeh, pri ktorom človeka normálne mrazí z toho čo postavy zažívajú. Toto ja na škandinávskej kinematografii mám rád. ()

Hunt

Hudba: Nikolaj Egelund; Velice silný a jistě pravdivý příběh. Obdivuji tvůrce, jak se zhostili tak vážného a zajisté nesnadného tématu - osudu muže, kterému převrátila život "malá" lež. Výborné herecké výkony a celková atmosféra. Tenhle snímek se mnou zůstal ještě dlouho po opuštění kina. ()

lamps

Film, který se těžko popisuje, to se zkrátka musí vidět. Takováhle "zima" mi byla s příchodem závěrečných titulků maximálně u Osvícení, a to je můj nej nej film vůbec. Zdrcující zážitek, který si možná chvílemi upravuje zákony reálné pravděpodobnosti ve svůj emocionální prospěch, ale způsob, jakým na diváka opakovaně lije vařící vodu a navíc ho nechává stát venku na mrazu, je opravdu bezprecedentní. Neznám jiný film, který dokáže tak bravurně přizpůsobit divácké emoce depresivním pocitům hlavni postavy a který přiměje obecenstvo aktivně na každý zvrat reagovat, smát se, nadávat, brečet... Cítím trochu trpkost vůči Thomasi Vinterbergovi i všem ostatním hercům za to, že jsem si propotil skrz na skrz své nejméně levné tričko i mikinu, jinak posílám neskonalý obdiv a nekonečnou chválu. Komentář je tak povrchní záměrně, důkladněji se šťourat v něčem tak dokonalém a fungujícím mi přijde jednoduše nedůstojné. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014