Loupež na úrovni

• Kanada The Art of the Steal (více)

Crunch je notorický zloděj, ale rád by začal žít jinak. Když ho bratr přemluví, aby se zúčastnil poslední krádeže v životě, dají dohromady starou partu. Plán se však pomalu začíná hroutit... Crunch Calhoun (Kurt Russell) byl v Polsku se svými kumpány a bratrem Nickym, se kterými okradl místního mafiána o pravý obraz od Van Gogha. Při úprku z města, ale došlo k autonehodě a jeho bratr Nicky byl zatčen. Aby se zachránil, začal s policií spolupracovat a práskl Crunche. Ten pak musel jít na sedm let do vězení. Po pěti a půl roce byl propuštěn na svobodu a vydělává si jako kaskadér na motorce. Jeho bratr Nicky stále krade obrazy. Nicky ukradl obraz mužovi jménem Sunny. Policie chtěla Nickyho chytit, ale on je opět převezl a obraz od George Seurata schoval jinam, takže mu interpol nemohl nic dokázat.  Interpolu pomáhá bývalý zloděj uměleckých děl Samuel Winter (Terence Stamp). Crunch je se svým kamarádem Franciem, když v tom za ním přijde člověk jménem Sunny, kterého okradl Nicky. Sunny chce buď obraz zpátky nebo 30 tisíc.Crunch říká, že ani jedno nemá a Sunny mu vezme motorku. Crunch pak volá příteli Paddymu s tím, že chce zpátky do zlodějské branže. Paddy navrhne schůzku, ale na ní se objeví i Nicky. Když se oba setkají, začnou se prát. Poté se usmíří a začnou dělat na krádeži za jeden a půl milionu. Paddy vypráví, že v Amsterdamu byla ukradena vzácná kniha, Jakubovo Evangélium. Nikdo zatím o tom neví, jelikož byla vyměněna za padělek. To se dozví až při výstavě za několik dní. Originál je prý nyní v Kanadě a měl být propašován z Montrealu do Detroitu. Zloděj byl však zatčen za převážení drog a kniha zabavena. Za několik dní se má na knihu přijet podívat expert. Paddy chce toto evangelium ukrást. Crunch do toho nechce jít, ale Nicky ho nakonec přesvědčí a omluví se mu, za to že ho dostal do vězení. Nicky a spol. se sejdou s člověkem „ze vnitř“ a ten jim prozradí, že v sobotu se na obraz přijede podívat expertka Olga. Paddy s ní kdysi něco měl, takže všichni zavrhli, že by jim mohla pomoct. Do města přijel také další člen Crunchovy party Francouz Guy de Cornet. Na letišti ho vyzvedává Crunch. Je tam i interpol a Samuel, který uvidí Crunche a jde si s ním promluvit. Samuel hledá jen obraz, který ukradl Nicky Sunnymu. Nicky vymyslel jak propašovat knihu. Chce ji dát do uměleckého díla, obří kostky, kterou legálně zakoupí. Protože ji převáží Crunch bude na hranicích zabavena. Gee se dostane do celního skladu a tam má za úkol vyměnit originální knihu za padělek. Partě zlodějů se podařilo ukrást knihu a oslavují. Gee pak vypráví příběh, jak jeden podvodník nechal ukrást Monu Lisu, pak ji šestkrát okopíroval a prodal šesti kupcům. Francie dostal úkol propašovat Monu Lisu do USA. Nicky se toho chytí a chce knihu padělat a prodat více kupcům. Crunch nejdříve nechce, ale pak souhlasí. Padělky má udělat Gee a potřebuje na to 750 tisíc dolarů... (TV Prima)

Saxos

Nic nového. Stejně jak tu sledujeme pohyb falz obrazů, tak tohle je opět spací napodobenina Dannyho parťáků. ()

hony23

Snaha o vtip většinou vyznívá do ztracena, ale jako krimi to ujde. Celý film solidně táhne obstarožní Kurt Russell, o dějové zvraty není nouze na závěr samozřejně zjistíme, že vše bylo jinak... ()

Kozlowski8

Vtipný, inteligentní a skvěle vypracovaný příběh s důmyslnou a dobře vygradovanou zápletkou, jedinečně pojatý a natočený a taky s velmi solidními hereckými výkony. Film, který rozhodně nepatří mezi tuctovky a který zaručeně pobaví. 80%. ()

Lukrat

Tento film se ke mě dostal osm let po premiéře a musím říct, že jsem docela rád. Důvody, proč jsem film viděl až teď, jsou hned dva. Tím prvním je Kurt Russell, kterého prostě nemám rád již od našeho prvního setkání ve filmu Žoldák: Legie zkázy Tím druhým důvodem je téma loupež. Co vám budu povídat, film má skvělou atmosféru, příběh má spád a my se pomalu ale jistě dozvídáme vše potřebné. V pozadí nám graduje jiný příběh, který sice není tolik zajímavý, nicméně na konci filmu se krásně napojí na příběh hlavní. Postavy jsou výborné, herci hrají, jak jim síly stačí, scénář má hlavu a světě div se, dokonce i patu a pointa filmu je skvělá. Čtyři hvězdy - zaslouženě. Oproti tomu nechápu zdejších 62%... Světe, div se! ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

P0dbi

Přiznám se, že jsem ten film našel kvůli Katheryn Winnick, kterou jsem po Vikinzích chtěl vidět i v něčem jiném, ale celkem se mi to líbilo. Souhlasil bych s většinou, že se nejedná o nic vyjímečného, ale má to zajímavý nápad, zábavné dialogy, a na jedno podívání nebude nudit. ()

camomilla

Vice elegance, gracie a sarmu v kombinaci s vyssim rozpoctem a tahle particka by mohla pekne slapat na paty i Dannyho partakum. Zlodejina jak ma byt se spoustou haskama. ()

Pavelkedar

Když budu chtít "dobrý hlášky", pustím si nějaký dobrý "mluvený slovo". Jako zlodějskej film(a mám tudle kategorii dost rád) užvaněná nuda, sotva tak 2* - snad jen kvůli Kurtovi.Jeho neslabší film za posledních 25 let. Jestli to nebude tím, že Kanaďani neuměj udělat dobrej film, jen tak béčko s odřenejma ušima, nebo céčko......... ()

Mr.Spaghetti

první půl hodinka nic moc a vážně jsem uvažoval, že si tam hodim něco jinýho. Jenže pak nastane tak rychlej spád, super hlášky a i finální dobrej zvrat. Nebejt toho nudnýho začátku, mohlo to být mnohem MNOHEM lepší.- ()

Danixxx

Konečně taky vznikl film o čórkách, kde je šestiprstý tým složený z břídilů a ne jen samých Clooneyů a Pittů. Varšavské vězení je zde sice vyobrazeno asi stejně jako Pražské ulice v XXX, ale to pominu s tím, že v západních očích je celá Evropa na východ od Německa pouze pozůstatkem Sovětské okupace. Hádat se už nemá smysl. Lokacema se tvůrci celkově moc netrápili a vypadá to, jakoby se všechno snažili natočit v rozbitém baráku, kde občas hodí modré světlo a jindy tam zase postaví velkou vagínu. To ale vůbec nevadí, protože chladonkrevný humor některých postav je tak čirý, až se mi z nich na břiše udělala vánočka. Vyčpělý Kurt Russel zde dostává punc římského císaře, "leatherface" Dillion zase dostane, co mu patří a Jay "hrajujensamýdementy" Baruchel se snaží hrát tak, aby alespoň trochu pozměnil fakt, že je nejzbytečnější postava v celém filmu. To všechno dohromady ale z nějakého neznámého důvodu prostě funguje. Škoda jen, že zápletka je tak trochu ohraná, obsazení druhořadé a kdejaké prvky filmu vypadají obšlehnuté ze svých známějších a dražších předchůdců. ()

gatuso

Videno nadvakrat, s predvidatelnym dejem, proste standard film, ke kteremu se ale uz nevratite a brzy na nej zapomenete. ()

brkerez

Místama vtipný a nápaditý, hereckej ansámbl si to asi docela užíval, ale celý to (hlavně scénář a dialogy) působí křečovitě a hodně vychtěně a co mě sralo byl divně desaturovanej a chladnej, na tenhle žánr se nehodící, televizní vizuál a Kenneth Welsh v roli Paddyho. ()

nudlis

Takňák 4/5 filmu žádná sláva. Ale jak nakonec vyjebali s Dillonem, tak si to u mě trochu polepšili a na ten průměr to je, no. A protože nemůžu dát 2,5 hvězdy, dám tři. ()

Frood

Parádní film mého oblíbeného "loupežného a podrazového" střihu. Dvaašedesátiletý Russell ve skvělé formě. ()

babuca

už z úvodu keď ukazujú Budapesť a hovoria o Waršave som si mohol spraviť úsudok...amíci ste sráči, ošaliť európana je rozhodne ťažšie ako američana. ()

r3musko

filmové akčno-komediálne B-čko sa snaží byť originálne a vtipné. vyprchlé hlášky ma nedokázali rozosmiať a dej ma nevtiahol natoľko aby mi pri záverečnom rozuzlení padla sánka. mimochodol veľmi podobný film s Dillonom bol Employee of the Month, ten sa mi ale páčil viac. ()

hujerita

Prekombinované a na takých hercov slabé, ale tak zo scenárom nič neurobíš, poprípade z režisérom. Moc vysvetľovačiek, flashbackov a ja neviem čoho ešte. Takmer som nevydržal do konca a myslel som že aj herci melú z posledných síl. A to mi prišlo že takto mleli odzačiatku. Zopár dobrých hlášok to nezachránilo. ()