Transformers: Zánik

• USA Transformers: Age of Extinction (více)

Automechanik Cade Yager (Walhberg) se snaží uživit sebe a svou dospívající dceru Tessu (Nicola Peltz) opravováním hodně nepojízdných vraků. Zoufale se mu nedaří, ale jen do doby, než se z jednoho roztřískaného náklaďáku vyklube Transformer a zrovna ten nejdůležitější – Optimus Prime. Cade z toho jen těžko může mít radost, protože Amerika se ještě úplně nevzpamatovala ze souboje „hodných" Autobotů se „zlými" Deceptikony, který na konci třetího dílu zlikvidoval půlku Chicaga. Čtyři roky poté jsou všichni zástupci téhle mimozemské rasy na indexu a elitní vědecké mozky se snaží vytvořit pozemské Transformery, kteří by účinněji čelili podobným hrozbám. Z minulosti ale víme, že cesta do pekel bývá dlážděná dobrými úmysly, a jinak tomu nebude ani v tomto případě. To však Cadea příliš netrápí. Zatím. Jako nový lidský parťák toho nejslavnějšího z Transformerů se ocitl nejen v hledáčku americké vlády, ale pronásledují ho i Optimovi krajané. Do toho všeho se jeho dcera zamilovala, s čímž jako otec rozhodně nemůže souhlasit. Čtvrtí Transformers kromě Wahlberga v hlavní roli přinesou ještě jednu zásadní novinku – Dinoboty, což jsou mechaničtí tvorové, kteří vypadají jako prehistoričtí ještěři. Vítejte v transformovaném Jurském parku. (Bontonfilm)

Spinosaurus

Na úvod nám tvůrci naservírují snad nejotřepanější klišé všech dob v podobě ovdovělého otce, který chrání svou pubertální dceru. Tyto pasáže budu jednou na blu-rayi přetáčet, protože mi narušovali zážitek z filmu. Vůbec všechny pasáže s lidmi zde nefungovaly a byly na obtíž. S transformery už to bylo lepší, ale štve mě, jak Bay neustále obměňuje postavy. Prostě si řekne, že tahle postava už není dost drsná, tak jí bez jediné zmínky vyškrtne a vrazí tam frajera s doutníkem. Film trvá 165 minut (až moc!), z toho prvních 65 minut je celkem nuda s vlezlou rodinkou, ale poté se Michael Bay zdravě zblázní a naservíruje nám nonstop akci, kterou lze těžko vidět v jiném filmu. Mimochodem, tvůrci si s mytologií Transformers dělají opět co chtějí. V prvních dvou dílech je nám jasně řečeno, že Transformeři se mohou rodit jen díky energonu - prajiskře. Takže odpálení zrna by bylo asi Galvatronovi na dvě věci. Stejně tak najednou někdo z tvůrců vytáhl z rukávu prvek, ze kterého se Transformeři skládají. Ale už úplně zapomněl na to, že v jedničce ožije automat s plechovkami a ve dvojce Samova kuchyň, která předpokládám z tranformia nebyla. Stejně tak je pochybná pasáž s tvůrci a křižáky, která s předchozími díly vůbec nekoresponduje. ()

AllShallFall

Tak určite Transformers nejsou už to co bývali. Plné překvapení. Prakticky se opakuje stalé to samé. Objeví se vždycky ještě větší nepřítel a v bojích za sebou jsou stále zdevastovaná města. Spousta Autobotů zemře a zase se objeví noví. Staré herecké obsazení je pryč a vystřídalo ho nové. Tím, že už Transformeři nepřináší nic nového, pouze herce, je hodnocení tohoto dílu pochopitelně nízké. ()

swamp

Nakrájíme trochu Baye, přidáme nabušeného Wahlberga s dcerunkou neznámé tváře Nicoly Peltz, necháme necelé tři hodiny vařit na mírném plameni. Za stálého míchání přidáme Jablonského, Tucciho a okořeníme Autoboty, výbuchy, hláškami, americkými vlajkami, starověkými Transformery, lovci-odměn-Transformery, ještě výbuchy... a pejsek s kočičkou mají k svátku dort, než bys řekl Bumblebee. ()

sarkas21

Na úvod nám tvůrci naservírují snad nejotřepanější klišé všech dob v podobě ovdovělého otce, který chrání svou pubertální dceru. Tyto pasáže budu jednou na blu-rayi přetáčet, protože mi narušovali zážitek z filmu. Vůbec všechny pasáže s lidmi zde nefungovaly a byly na obtíž. S transformery už to bylo lepší, ale štve mě, jak Bay neustále obměňuje postavy. Prostě si řekne, že tahle postava už není dost drsná, tak jí bez jediné zmínky vyškrtne a vrazí tam frajera s doutníkem. Film trvá 165 minut (až moc!), z toho prvních 65 minut je celkem nuda s vlezlou rodinkou, ale poté se Michael Bay zdravě zblázní a naservíruje nám nonstop akci, kterou lze těžko vidět v jiném filmu. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] A máme tu další díl o robotických autíčkách, kdy nám tyto opět zachraňují krk před jinými - zlými robotickými autíčky. V čele s nepřemožitelným autíčkem Oplzlým Šprýmem se z celé téhle nepovedené taškařice rýsuje dost slušné fiasko a parodie na hrdinství. Bohužel je vše myšleno naprosto vážně, a tak se věru ani není čemu smát. Začal bych dabingem, protože ten je naprosto zásadní. Nechápu, co za kreaturu vybíralo dabéry, protože mi to doslova rvalo uši. Stejně tak mi rvaly uši zvukové kulisy a příšerně zvolené hudební doprovody. Ač v kině s technologií Atmos, jediný rozdíl byl ten, že mi to neřvalo jen do xichtu jako v jiných kinech, ale doslova to řvalo ze všech stran, ovšem bez jakéhokoli prostorového efektu, tedy další mínus. Dialogy, herecké výkony, herecké obsazení, efekty, kamera a kdovícoještě - to vše bylo otřesné, stejně jako hrdinské proslovy, komentovaní jasně zřetelných faktů a závěru, který bych klasifikoval jako několikanásobný happyend, a který byl doslova k po-pu-ká-ní! Po dobu celé této záležitosti s nekonečnou stopáží mne střídavě oblévaly vlny studu, úžasu a pobavení nad nesmyslnými, nelogickými a fyziku popírajícími trikovými scénami, při kterých mi tvář mimoděk tonula v dlaních. Vlastně jediný důvod, proč tomuhle absolutně nekoukatelnému nesmyslu dávám alespoň jednu hvězdu je, protože jsou to přeci jen roboti. 15% ()

predators

Jak zde mnozí píší, první polovina byla super! Seznamování se s novými charaktery lidských bytostí i robotích obrů má něco do sebe a akční scény jsou v ní mnohem záživnější a přehlednější. Pak ale přijde PŘESTÁVKA!!! (za kterou by v cinestaru zasloužili nakopat, jelikož i 5-ti letí piškoti v řadě za náma se divili) a jakoby na plátno pustili pouze bezhlavé a bezduché akční sekvence hezkého traileru. Asi to bude chtít vidět ještě jednou, ale prozatím průměr a zklamání. 60% ()

PetrPan

Záhada transformace odhalena, konečně ! Pořád mi vrtalo hlavou jak se zjevně megatunový transformer transformuje v asi tak půltunový sporťák s nefalšovanými čalouněnými sedačkami se skvrnami od potu, možná i spermatu ( důkaz v Transformers 2 - 34:53 - detailní záběr interiéru transformovaného Bumblebee, horní kvadrant zadní sedačky, 8 x zoom a co to je ? Ha ! ). A teď už je mi to jasné, transformium ! Živý kov, který se dokáže změnit v cokoliv a zákon zachování hmotnosti je mu zcela u atomu a nebo možná není, pak ale závidím Američanům kvalitu jejich silnic a stabilitu mostů, ani jednu rýhu či propadlinu jsem nezaznamenal. Vyjet Bumblebee , o Primovi ani nemluvě, na naši okresku, moc by si nezajezdil a jeho pouť by skončila zmítáním se v několik metrů hlubokém výtluku a pokutou za nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky. Ale zpět k čtvrtým Bayovým mazlíkům, vůbec nic nového pod sluncem, líbivá triková a prostě prostoduchá záležitost, tentokrát sice s veleotravným Wahlbergem a nehezkou náhradou Megan Fox (případně toho Huntingtonovic botoxu), ale jako ne nepříjemný brainwash na nudný večer, proč ne. UPDATE po repríze (22.1.2024) : Komentář  mám vcelku dobrý, měnit netřeba. Jen ty tři hvězdy za větší temnotu zvedám na čtyři. ()

cukorek

Bez ohľadu na túto štvrtú časť ostávajú Transformers mojimi obľúbenými postavami. Kamarát gogo76 tiež užívateľ čsfd mi už k predchádzajúcej časti hovoril o príliš rýchlej a nepriehľadnej akcii a teraz musím s ním súhlasiť. Nielen akcia tu zlyhala, ale tu nefunguje ani základná chémia, proste všetko zle. M. Wahlberg v úlohe otca a akési ho kutila čo opraví všetko na počkanie je odrazom ozaj odfláknutej práce tvorcov. Takže stroskotanú dejovú podstatu ďalej napadá nevyužitý potenciál nových dinosaurích robotov. Pri ich veľkosti a zdatnosti sa im dostalo len súboju s Optimom a vo finálnom boji si ani neprdli. Jediným plusom bolo, že sa po boku Optima zjavili postavy z animovaného seriálu Transformers, ale aj tie boli vykreslené totálne dedinský (transformer Baghed s dredovitou bradou a cigárom v ústach je obraz pod úroveň - v animovanom seriáli je to neporovnateľne lepšie). V duchu skazenosti sa niesla aj pretiahnutá minutáž ,keď 20 minút pred koncom som už to mal chuť vypnúť. Nakoniec som dal filmu priemerné hodnotenie 50%. ()

Ratemus

Další roboti a opět Bayham jako vyšitý, s jedním jediným rozdílem, a sice změnou herců, jinak je tu opět stejný faktor - nemáte vůbec ponětí, na který díl to vlastně zrovna koukáte, jelikož ani jeden následující díl nenabízí něco odlišného než ten předešlý. Bay je skutečně originální režisér, jelikož jeho rukopis můžete rozpoznat v každém jeho filmu. Jistě, je to výborný režisér letních velkofilmů, které dokážou vydělat miliardu dolarů, ale opravdu se vám chce chodit do kina každý rok na stejný film už po čtvrté? Při soubojích robotů nevíte, který robot je který, akce je tak chaotická a přemrštěná výbuchy, až se vám chce po hodině jít z kina domů a je vám vlastně jedno, kdy a jak to skončí, protože už vás to prostě nebaví. Na druhou stranu, abych nebyl negativní, si film na nic nehraje, je to přesně to samé, co jste už viděli mnohokrát a nic víc se vám nedostane, takže pokud čekáte akční podívanou plnou robotů, jste na správném místě, dostanete přesně ta očekávání, jaká jste měly v letech minulých. Mark Wahlberg je rozhodně lepší než Shia, film přišel o nechtěné scénky Samových rodičů, což je jistě velký plus a konečně se i podíváme do vesmírných lodí a uvidíme i Dinoboty, ale neradujte se, jsou tam jen deset minut. Hlavní a asi jediná změna v příběhu oproti předešlé trilogii, je v tom, že lidé už roboty nepotřebují, ze všech epických bitev si lidé nahromadili zbytky mrtvých robotů a nyní si dělá roboty svoje. Jak už to ale bývá, vše se zvrtne a jsme zase tam, kde jsme byli. Film je jako dělaný na počátek nové trilogie, která se doufám přesune do vesmíru a nabídne nám pořádnou inspiraci z komiksů a animáků ze Supermaxu, protože vidět po páté roboty bojovat na Zemi už snad ani nemůže nikoho bavit. ()

silentname odpad!

Ukážka ako to dopadne, keď Michael Bay si povie - "Všetci na ten film pôjdu aj tak a zarobí viac ako miliardu dolárov. A ďalej ma to absolútne nezaujíma." A výsledok je to, čo som mal práve možnosť vidieť. "Transformers: Age Of Extinction" je jeden z najhorších akčných filmov, čo som mal možnosť vidieť za posledné roky. Tak neskutočne odfláknutý film som už dávno nevidel. Viem, že som nebol spokojný s tým, ako to vyzeralo, keď prišiel film "Transformers: Revenge Of The Fallen", no ku kreditu toho filmu sa na to dalo aspoň pozerať a vyzeralo to dobre. Tento film vyzerá, ako keby sme použili efekty, ktoré sa používali v roku 1998. Je to príšerné. Nové transformácie moderných transformerov na pixelizáciu sú otrasné, výbuchy a počítačové efekty sú viditeľné a okrem toho som sa minimálne trikrát pristihol, ako som zúril nad absolútne triviálnymi chybami vo filme, ktoré si evidentne nikto nevšimol, alebo im bolo jedno, že sú tam, lebo film zarobí majland. V scénke, kde sa Tessa rozhodne ukryť v aute, na ktorom zavrie dvere je prvou veľkou ukážkou, kde niekto nekontroluje po sebe zostrihané zábery. Lebo dvere budú občas otvorené a občas zatvorené. V záverečnej bojovej scénke sa pri Markovi Wahlbergovi objaví z ničoho nič ešte niekto ďalší, ktorý nemal dôvod byť na scéne, a keď autoboti prepadnú KSI a začnú strieľať do vzduchu, všetci okolo reagujú minimálne s dvojsekundovým oneskorením. To sú absolútne triviálne chyby, ktoré by sa do filmu, ktorý stál 210 miliónovo dolárov dostať nemali. A ja ich nemienim nikomu odpúšťať. No najhoršie na tomto filme je fakt, že je neskutočne nudný a človeku sú ukradnutí úplne všetci. Transformeri aj ľudia. Nikto nie je zaujímavý, nikto nemá dobre napísaný príbeh a herecké výkony ma maximálne neberú. Je to monotónne a priam, až neuveriteľné, že Michael Bay našiel spôsob, ako urobiť akčné filmy nudné, kde človek chce spať. A okrem toho ešte tak nekonečné, že človek už chce, aby to skončilo, no film len pokračuje a pokračuje a nič na ňom nefunguje. Ľudia, toto bolo skutočne moc. Už dávno som si neodsedel takto otrasný film. A navyše film, ktorý stál toľko peňazí. Podľa mňa najhorší v celej sérii a neverím, že posledný "Transformers: The Last Knight" môže dopadnúť ešte horšie. Neviem si predstaviť, kam by to muselo smerovať, aby to porazilo nekvality tohto "filmu". ODPAD! Nič viac. Hodnotenie: F ()

Rocky62

Téměř stejná nuda jako v předchozím díle, jen s tím rozdílem, že se zde protentokrát nedemoluje Chicago, ale Peking. Transformers jsou v každém díle stále stejně velkolepě pojaté. Akční sekvence jsou dynamické a z technického hlediska se toho nedá moc vytknout. V tomto směru je Míša Záliv pořád cool, ovšem co se týče obsahu, tak jsou ambice takřka nulové. Vše začíná stejně, jako v předešlých dílech. Seznámení s postavami, jakýsi "příběh" a na závěr se vybere jedna ze světových metropolí s mrakodrapy, která bude zdemolována na sračky. Na poprvé je to zážitek, ale na počtvrté už kroutí palicí i nenáročný divák. 40% ()

Larrysbride

První Transformers, kteří se mi upřímně líbili. Výborná hudba, inteligentní humor, skvělé efekty a nádherná auta; co víc si přát? Jediné, co skutečně Zániku škodí je délka. Téměř tříhodinová stopáž je skutečně až přespříliš a zatímco první polovina funguje jako slušný rozjezd, po kterém následuje vtipná (při pomyšlení na U Can't Touch This se směji ještě teď) a efektivní akce, poslední půl hodina mi přijde až samoúčelná. P. S.: Nevím, koho do role Tessy napadlo obsadit Nicolu Peltz, ale zřejmě mi na ni zajistil slušnou alergii. P. P. S.: Z úvodních songů Linkin Park se stala téměř tradice, kdo měl ten 'geniální' nápad tuto tradici porušit? ()

Chrustyn

Technicky nekompromisní šleha, kde Michael Bay ukazuje, že je králem akce. Je to zbytečně dlouhé, je to pitomé ale zároveň vizuálně bezkonkurenční. Závěr v Pekingu, je stále o parník dál než cokoliv od Marvelu a o oceán oproti DC a Bay ukazuje, jak se pracuje s CGI i skutečnými výbuchy, o kterých u konkurence nemůže být ani řeč. ()

klerik

Účasť Wahlberga ma (na moje veľké prekvapenie) celkom aj bavila. Aspoň spočiatku. Lenže film je pridlhý, zbytočný, zle ozvučený a réžia občas brutálne zlyháva. Štvrtí transformeri sú poňatí ako rodinný katastrofický film, kde všetko vybuchuje a padá a rodinka uteká a uteká. Hrozne dlho trvá, kým sa ľudskí hrdinovia vôbec dostanú do skutočnej interakcie s nastolenou situáciou (v podstate až pri úniku z vesmirnej lode po drôtoch začne byť ich účasť na príbehu zaujímavá). Potešilo ma akurát to, že Optimus je konečne lepšie vykreslený a má aj pár dobrých akčných scén, gro roboty ale spravia jeho dvaja hláškujúci parťáci... ()

SeBig

Tak jsem si řekl, že těm Transformerům dám ješte šanci a ejhle ona je to stejná stupidita jako druhý díl.. Autoroboty na dinosaurech už snad nemůžou myslet vážně ne? Jako film pro malý dítě OK, ale tohle byla fakt blbost a to mě ten začátek docela bavil. Já se ani nedivím, že Wahlberg se tu celý film tváří stejně nasraně jak Seagal. Abych nebyl tak ošklivej tak napíšu i klady: pár vtipných hlášek, fajn efekty a akce je tu skoro nonstop.. jenže jak jí má člověk prožívat když vidí roboty na dinosaurech? ()

korbitch22

Humus, diletanství, kreč a zvrhlá megalomanie bez ducha.Michael Bay prohlašoval, že nechce aby mu jiný režisér zprznil jeho mistrovské dílo, tak si ho pro jistotu zmrdal do sraček úplně sám.165 nabubřelé, prázdné a doslova odporně trapné nudy k zblití.Scénář je nesnesitelně tupý, dokonce i na Transformers a to je už vážně v hajzlu.Bez původního hereckého obsazení, ke kterému si nejeden divák získal srdcové sympatie jsou pryč, všechny ty emoce, hloubka a srdce jsou zadupány urážejícím scénářem, který dovoluje jednomu člověku ze CIA skoro vyhladit všechny Autoboty, které zachrání rodina buranského vynálezce s tváří příšerně, ale příšerně hrajícího Wahlberga, který předvedl bez debat nejhorší herecký výkon ve své kariéře.Jeho dcera je samozřejmě suprová modelka, která má neustále boty na jehlách a ani když padá z kosmické lodi, neušpiní si své bílé sáčko od Prády.Její přítel je ubožák, který nešahá Shiově charismatu ani po kotníky a láska mezi nimi vůbec nefunguje a ani jednomu herci nedokážete věřit jediné slovo.Bay měl po nehodách z trojky takový strach z komparzu, že se všechny scény v mega městech odehrávají doslova bez lidí, zatímco ve trojce běhali všude desetitisíce komparzistů, tady jich je na scénu snad deset.Scénáristická vata typu tatínku jsi muj hrdina, dceruška jsi moje všechno, je proložená nudnou a prázdnou akcí, bez emocí, bez smyslu, bez lidí a hlavně bez srdce a hloubky.Zatímco ve třetím díle mi za zvuků dokonalého soundtracku skoro tekly slzy a ten americký patos mi přirostl k srdi, tady se mi chtělo jen smutně brečet a zvracet nad tím, jak Bay doslova zničil všechno, do čeho jsem se ve všech třech dílech zamiloval.Tenhle díl už prostě neměl vzniknout, nepřinese nic, co by stálo byť za sebemenší zmínku a zničí a urazí vše, na čem stály předchozí tři dokonalé díly, kterým sem každému v pálil jasných 5*.Takže asi pochopíte, jak moc moje srdce pláče a tu jednu hvězdu dávám jen a jen pro mého milovaného Beeho, který by si zasloužil od Witvickiho naleštit a jít do prdele, aby neviděl tuhle uražející mrdku.Baye sem miloval a tímhle u mě spadl až na dno.Pátý díl nechci ani vidět.15%. ()

classic

„Michael Bay bol sprvoti poslušný žiačik prvého ročníka so snímkom Transformers,ako postupoval ďalšími ročníkmi:druhý,tretí a teraz je vo štvrtom,ako prváka si ho vzal pod čepiec učiteľ Steven Spielberg,ktorý ho ale nenaučil prestať v najlepšom,tak s odretými ušami žiak Mišo absolvuje prvý stupeň,aby na druhom stupni už konečne prepadol,alebo aby zmenil školu a na jeho miesto nastúpil nový študent...?” Vlastne tento bystrý žiak začal práve najlepšie v prvom ročníku:Prvý Transformers má proste Gule,film je servírovaný vkusne s výborným hlavným hrdinom,ktorý sa na to skrátka hodí,Sam Witwicky,čiže Shia LaBeouf vdýchol svojej postave ten správny feeling,čo bohužiaľ Marky Mark ako nástupca nezvláda nikdy.Marka Wahlberga je už jednoducho všade veľa,lezie mi na nervy,vôbec sa na to nehodí,žiadny z hercov tu absolútne nevie hrať,Nicola Peltz ako jeho dcéra vyzerá ako mladšie vydanie Rosie Huntington-Whiteley z trojky,ale najradšej mám práve Megan Fox z jednotky a dvojky,pre mňa je maximálne ešte druhá časť ako tak pozerateľná,inak trojka na známku 3 a štvorka len tak tak známka 4! Kelsey Grammer je pre mňa navždy Dr.Frasier Crane a nič viac,za to ho rešpektujem,za toto už nie. Dej nulový,herci o ničom,vizuálna stránka sa mi zdá totálne neprehľadná,akoby už Michalovi dochádzala šťava,maximálne neprehľadné efekty a strih,aj kamera Amira má lepší potenciál v Bad Boys 2 ako tu. Ešte,aby som nezabudol spomenúť dôležitý fakt,teraz je v Hollywoode nový trend presunúť „dianie” väčšinou do Číny,či Japonska,aby sa odtiaľ naliali nejaké tie prašule a veru,že sa naliali ako keď Tsunami spustoší čo mu stojí v ceste,lavína,ktorá zmetie dedinu pod ňou,som tak perfektne pri konečných titulkoch naladený,že si normálne trúfam si to zopakovať znovu pri 2 a pol hodiny sa jedná o duševný zabiják,DUNIHLAV,ktorý spoľahlivo vymyje mozoček,výplach,čo som mal problémy prežiť bez nejakej vážnejšej ujmy na zdraví... Michael Bay bol kedysi môj obľúbený rejža,mám niekoľko jeho DVDčiek,vážim si BAD BOYS,THE ROCK a TRANSFORMERS 1,ale čakám na to,keď ho niekto zastaví... To sa asi nikdy nestane,dovtedy budú vznikať takéto mydlové opery,pokiaľ to diváci nezačnú ignorovať,ako dobre vidím s tým v žiadnom prípade ani neuvažujú,celý tento svet je pekne krásne zmagorený z fenoménu Tranformers,aj Číňania nechali v pokladniach pekný balík prachov,tak Hor sa do ďalších a ďalších explózii,devastovania,ničenia,pustošenia čo najviac amerických a ázijských miest,aby sa teroristi mohli kochať aspoň vo filme ako vypadá zdevastovaná Amerika,ich kamarát Roland Emmerich je na tej istej lodi ako Michal,len Roland nechal vybuchnúť THE WHITE HOUSE v Dni Nezávislosti,to museli prežívať určitý orgazmus. Len tak ďalej,aspoň niekto má 100% radosť,ostatní si nechajú dobrovoľne vymyť mozgy,taká pekná DeLargovská lobotómia!Prosím,zastavte to už konečne niekto!BAY JE SPIELBEROVA Dojná KRAVA!Alebo Americký Zdeněk Troška!!! ()

rollman1

Kdo čeká od dalšího dílu něco nového, bude zklamaný. Ve filmu o robotech není nic nového, co bychom už neviděli v předešlých dílech. Výbuchy, postavy jen jako vyplnění nějaké příběhové díry, poselství a záchrana světa. Já čekal jen na jedno, na to, jak si obří kovoví roboti budou dávat přes držku, u toho hláškovat a ničit půlku světa. V tomto ohledu skvělej, technologickej nářez, který nemá konkurenci. Efekty jsou prostě nádherné, každý detail robota je perfektně propracovaný a akce ve filmu je jak jinak než úžasná. Noví roboti jsou boží, konečně je zde i nějaký ten humor(což film přibližuje k dílu prvnímu), akce je neskutečně přehledná. Prostě vypněte mozek a užívejte si skvělou destrukci a podívanou. Škoda předlouhé stopáže, ale musím říct, že jsem se ani milisekundu nenudil. ()

Stanislaus

Oproti mnohým zdejším uživatelům a hodnocení filmu celkově se mi čtvrtý díl Transformers líbil víc než jeho předchůdce, na čemž má velký podíl i přeobsazení LaBeoufa, který mi v trojce už neuvěřitelně pil krev. Mark Wahlberg sice nemůže za poněkud mizerný scénář, nicméně byl o dost snesitelnější, což se však nedá říct o jeho dcerušce a jejím příteli, kteří byli podobně otravní jako Shia. Partnersko-rodinná linie příběhu šla úplně mimo mě a film by se bez ní v klidu obešel. Stanley Tucci mohl dostat víc prostoru a Kelsey Grammer byl sice fajn, avšak jeho záporák neměl dost charismatu. Vytýkat filmu přepálenou stopáž, absenci emocí a hloupý scénář by bylo jako nosit dříví do lesa, jelikož série na této kombinaci staví - v tomto případě mě to rušilo méně než u trojky. Co se technického zpracování týká, jde opět o audiovizuální orgie, z nichž se mi nejvíce líbilo prostředí mimozemské lodě, únik z ní a závěrečná bitka v Hongkongu. Vedle toho se mi jako skalnímu fanouškovi dinosaurů líbilo, že tvůrci tyto přerostlé tvory zakomponovali do děje, byť to mohlo vypadat překombinovaně. Ve výsledku jde sice o slabší tři hvězdy, ale jelikož mi Zánik přišel lepší než jeho předchůce, tak mu přidám, abych oba díly kvalitativně odlišil. Pokud bych však viděl film v kině, byly by to čisté tři hvězdy. ()

Flego

Podtitul Zánik je naozaj najsprávnejším vyjadrením tohto príbehu plechoskárskej ságy. Pripravované nové filmy však budú zrejme bez mojej účasti. ()

Transformers nabírají scenáristy

Transformers nabírají scenáristy

23.05.2015

Čtvrtý díl Transformers utržil 1,1 miliardy dolarů a stal se nejvýdělečnějším filmem minulého roku. Není tedy divu, že bude série pokračovat, a nejen to. Po vzoru úspěšného Marvelu ji čeká rozvětvení… (více)

Need for Speed jede dál

Need for Speed jede dál

09.04.2015

Transformeři se rozvětví

Transformeři se rozvětví

28.03.2015

Stará písnička, jiná značka. Když se v Marvelu rozhodli naplánovat několik filmových sérií, které se měly protínat ve velkých týmovkách, byl to velice riskantní plán. Protože ale vedl k Avengers,… (více)

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

Wahlberga čekají roboti a El Dorado?

21.12.2014