Tento životopisný film je biografií francouzské pop star Clauda Francoise, přezdívaného jako Cloclo. Děj zachycuje chronologicky jeho životní příběh od dětsví v Egyptě, přes hudební začátky v Monaku, vzestup a vrchol kariéry ve Francii, až po náhlou smrt roku 1978 v Paříži. Film se kromě hudby soustřeďuje především na povahovou stránku Cloclovy osobnosti, kterou vykresluje akcentem na mnoho detailů. (Jincom)

vito_s

Zatímco Serge Gainsbourg byl opravdový umělec a film o něm je umělecký (Vie héroïque), Claude Francois byl spíš "zpěvák písní" a především celebrita, neznamená to ovšem, že film o něm je opravdu béčkový, tahle úměra neplatí. Pravda trochu moc dlouhé, trochu moc retro pozlátka, trochu moc vaty, ale kdo chce víc jak dvě hodiny sledovat tohohle nesympatického zmetka, metrosexuála, chorobného perfekcionistu, narcise a věčného mamánka alias Clocla, s'il vous plaît! Taky sem se nechal unést. ()

lada32

Fascinující. Ještě teď se nemohu vzpamatovat. Pro hudební fanoušky povinná záležitost..Do nejmenších detailů vypiplané, hudba, kostýmy, herecké výkony. Hlavní role ztvárněná bezchybně. Pro mě film roku.Evropský určitě. ()

Atriot

Přiznávám dobrovolně, že jsem o Claude Francoisovi nikdy nic neslyšel, ale ty jeho písničky jsou úžasné a světoznámé a hned se mi vybavily z dob mého mládí. Je to nejen vizuálně nádherný životopisný hudební film o zpěvákovi, který si šel za svým snem i proti vůli okolí a ten sen se mu vyplnil měrou vrchovatou. Píše se o něm, že kdyby tak nešťastně neskončil, tak by nám zpíval do své osmdesátky, jako náš Karel. Nechápu jen, jak mohli frantíci tak dokonale naklonovat Francoise, protože herec Renier, byl naprosto přesný a to nejen v tanečních kreacích. Vřele doporučuji ke zhlédnutí! ()

Unlikelyhero

Zábavný film o, pro mne, zcela neznámé, francouzské hvězdě, hlavní postava sice v mládí vypadá staře, ale to se přežije, pošahaný francouzský pop stylu pitipitipa dohnaný do "dokonalosti", šok že píseN´My way není Sinatry ()