Slavná parodie na melodramatické kýče líčí, jak chudá schovanka ke štěstí přišla zásluhou šlechetného milionáře. Nápaditě jsou tu zveličeny jak dějové zápletky, tak herecké ztvárnění, záměrně a s nadsázkou umocňující obvyklá klišé. Pozoruhodné je to, že film nachystali právě tvůrci, kteří se parodovaným kýčům úspěšně věnovali. Pokud by snad někomu nedošlo, že se dívá na parodii, v závěrečné barevně natočené scéně se dočká vysvětlení, že tvůrci se chtěli vysmát všemu falešnému.
Dívka Elén žijící se svou matkou a otčímem na lesní samotě má velký pěvecký talent. V den svých dvacátých prvých narozenin utíká z domova a už ve vlaku se do ní zamiluje milionář René. Jejich cesty se brzy rozcházejí, aby se brzy mohly opět spojit. Do Elén se zamiluje houslista Pavel Sedloň a ačkoliv ho Elén nemiluje, je odhodlaná se za něj provdat. V té době René umírá vyčerpán z práce na operetě Srdce v deliriu. Je však v poslední chvíli zachráněn a vše spěje k šťastnému konci, kdy Oldřich Nový vysvětlí, jak to všechno autoři vlastně mysleli. (oficiální text distributora)

Vercinix

Na svou dobu natolik vyspělá komedie, že když jsem ji jen tak z nudy shlédl, byl jsem natolik ohromen její kvalitou, že mi trvalo celý týden, než jsem se dostal z jejích osidel!:) ()

Sdoom

Oceňuji snahu pana Friče, Nového a dalších utahovat si ze sebe samých, občas se jim to opravdu docela i povede. Leč není to zdařilé zdaleka po celou dobu poměrně dlouhé stopáže a to je vlastně jediný, zato však podstatný nedostatek snímku. Zpívání je tam až moc na můj vkus a závěrečný vysvětlovací výstup pana Nového je opravdu úlet. Takže za 3 hvězdičky. ()

tempus

V sobotu odpoledne jsem viděl dlouho potřebný vývojový článek mezi komediemi orvní republiky (divné, skoro na vtipy prázdné) a komediemi za minulého režimu (všemi stupni) ()

klúčik

Na prvý pohľad somarina. Ale keď si všimnete, že si robia srandu z niektorých filmov tak to dostane inú dimenziu. Vo filme si asi naposledy v takomto zložení zahrali prvo-republikový herci. Potom už hrali iné role. Tam sa už fraky nenosili. Tento film hodnotím 80%. ()

Zagros

První československá parodie, která je navíc přímo skvělá. Co je na ní tak skvělého? Třeba dialogy, u který se budete velmi často smát nahlas a většinu času minimálně usmívat. Obsazení - je takřka totožné s filmy z nichž si dělá legraci. Ruku v ruce s tím herecké výkony, kdy všechny klišé, kýče a banální fráze pronášejí naprosto vážně a tím jen přidávají další level k povedené zábavě. Žánr parodií mi nikdy k srdci nepřirostl, ale Pytlákova schovanka ano. Dokáže diváky oslovit i po téměř sedmdesáti letech a to se u parodií jenom tak nevidí. Klobouk dolů a čtyři hvězdy k tomu. ()

wosho

Škoda že v této komedii-parodii vylo příliš mnoho třeskutých nápadů a gagů. Kdyby Frič spíše pojal film jako poctu, tehdy odrovnanému filmovému žánru , udělal by mnohem lépe. Ale i přes tuto moji vnímanou vadu (pro mnohé jiné je to zas klad) je Pytlákova schovanka báječnou komedií a s takovým obsazením, jaké se málokdy v našem film vidí. ()

Bohemák

Tolik nádherných přáhrávaných gest a tolik vyřčených volovin, které od prvorepublikových herců znějí ohromně přesvědčivě. Film naprosto se vymykající éře přelomu 40. a 50. let. ()

Rozjimatel

Ja som si dlhšiu dobu ani nevšimol, že je to paródia. Silne to totiž pripomínalo tie prvorepublikové romantické komédie, ktoré boli objektom paródie. Len som si celý čas vravel, že táto komédia nepatrí k tým vydarenejším. Pomýlil ma aj tím ľudí, ktorý sa na tomto filme podieľali, keďže to boli v podstate tí istí ako v spomínaných komédiách (Frič, Nový, a ďaĺší). Trklo mi až v záverečnej časti, keď už tých šťastných náhod začalo byť trochu priveľa. Ako neveľmi podarenej komédií by som dal 2 hviezdičky, ako paródii tomu dávam 3. Zrejme to bolo v tej dobe niečo úplne nové, čo sa cení, ale ja si od paródie sľubujem väčšiu zábavu, viac humoru. Pritom tá látka mi je dosť blízka, videl som množstvo prvorepublikových komédií a niektoré z nich mám veľmi rád. ()

Mikino00

Pokud by to pokračovalo v duchu prvních 30 minut, vůbec bych se nezlobil, bohužel to sklouzlo k roztahanější, předvídatelné části. Oldřich Nový je ale skvělý, nádherně si dělá srandu sám ze sebe. ()

Garch

Asi první opravdová Parodie v dějinách českého filmu. Rozhodně předběhl dobu o několik délek. Svědčí o tom i rušivá vysvětlující pasáž, která hovoří k divákovi, jako ke slabému duchem. Hodnocení ale snížit nemůže. ()

mira007

Skvělá parodie jejíž repliky jsou dodnes známé, kopírované, a skvělá herecká práce Oldřicha Nového... škoda, že to má ideologickou dovětkovou rudou tečku. Chudák Olda. ()

tlkounev odpad!

Strasny film, ktery vznikl na zadost KSC jako snaha podkopat prvorepublikovou tvorbu. Hnus ceske kinomatografie, ktery nastartoval vlnu komunisticke tvorby zamerene na podkopani vseho nedelnickeho. ()

Pawlisman

Vtipné tp nebylo, dobré do nebylo, dobu to nepřežilo, nesympatické, ano , možná tehdejší parodie, dnes však nemá co říci... ()