Skvelá politicky nekorektná insolventná babička, ktorá sa zapletie. A keď to nejde po starom, tak nájde nový obchodný model. Francúzi komédie stále vedia, a vedia aj vymyslieť niečo celkom nové, neobvyklé, možno až šokujúce. Dobrá nálada ide z filmu v každom momente, aj pri zvláštnom akčnom závere, nejako sa to uzavrieť muselo, asi iná možnosť nebola. –––– Všetci tí rákosníci, arabáši a čierne huby... Vy by ste si zaslúžili byť biely, pán Baptiste. –––– Prečo si za každú cenu zlá? Prečo nikoho neľúbiš? –––– Obmieňať menu a rozširovať klientelu.(25.2.2017)

FFF 2012. Současný obrázek Francie, kde hlavní hrdinka (důchodkyně) nesedí v honosné jídelně domova důchodců, ale žije v paneláku. Moderní a černá komedie. Stařenka sbírá jídlo z popelnic, do bytu jí vnikne exekutor a hlavně nesnáší všechny černochy, Araby a asiaty. Plus její dcera si vzala a má dítě s černochem-policistou. Zkrátka taková milá reálná francouzská babička. Bída a nouze jí donutí se dát na nečekanou kariéru drogového dealera. Naštěstí jde o komedii, kde se jedna absurdní scéna střídá s druhou. Když už myslíte, že režisér nic nepřihodí, naservíruje vám další úžasnou scénu. A pak přijde vrchní dealer a ruské karaoke. Trošku drhne ten akční konec, kdy je nutné udělat očekávaný happy-end, ale jinak je to výborný film.(2.1.2013)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $13,388,000▐ celkom zaujímavý nápad, je to svižné, občas to aj pobaví ale chýba tomu lepšia príbehová kompaktnosť, lebo miestami sa to tvári ako uletená snímka, a niekedy zas troška vážnejšie to vyznie než by malo, hlavne keď tú babu napadnú chuligáni, či dílery /40%/(22.9.2013)

Roztomilá přeháňka, který v závěru drobánek přerostla. Bernadette Lafont mi dost připomínala Ninu Divíškovou (ND je o dva roky starší) a byla tím sympatičtější, čím "věrohodnější" skutky ve jménu barevných eurobankovek páchala. Nečekejte moc, ale i absence smutných motivů může v dnešním předramatizovaném kině dost potěšit. Festival francouzských filmů 2012, Brno, Art s nádechem exkluzivity, film půjde do domácích (francouzských) kin až v lednu 2013.(27.11.2012)

Dala bych lepší hodnocení, ale instantní proměnu zatrpklé důchodkyně v kůl babičku jsem nežrala. Vždyť ona jenom dealovala, nekonzumovala. Každopádně příběh je spíš pohádkový a občas tvůrci nevědí, jestli víc řešit realitu (třeba střet s žárlivou konkurencí) nebo vše podřídit srandě (zločinci nepoznají hračky).(10.3.2017)