FFF 2012. Současný obrázek Francie, kde hlavní hrdinka (důchodkyně) nesedí v honosné jídelně domova důchodců, ale žije v paneláku. Moderní a černá komedie. Stařenka sbírá jídlo z popelnic, do bytu jí vnikne exekutor a hlavně nesnáší všechny černochy, Araby a asiaty. Plus její dcera si vzala a má dítě s černochem-policistou. Zkrátka taková milá reálná francouzská babička. Bída a nouze jí donutí se dát na nečekanou kariéru drogového dealera. Naštěstí jde o komedii, kde se jedna absurdní scéna střídá s druhou. Když už myslíte, že režisér nic nepřihodí, naservíruje vám další úžasnou scénu. A pak přijde vrchní dealer a ruské karaoke. Trošku drhne ten akční konec, kdy je nutné udělat očekávaný happy-end, ale jinak je to výborný film.(2.1.2013)

Opět se mi potvrdil jeden fakt, totiž že Francouzi jako snad jediní stále umějí dělat opravdu vtipné komedie. Žádný patos, žádná klišé a fekální humor. Tři ingredience, bez kterých se neobjede 90% současných amerických komedií. Frantíci však toto nahradí černým bezskrupulózním humorem, osobitými postavami a nečekanými a originálně vymyšlenými (zpověď, báby s kvérama atd.) situacemi. Bavil jsem se navýsost dobře, tudíž pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.)(23.10.2013)

,,NEMÁM PENÍZE ANI NA JÍDLO. PŘISAHÁM ŽE BUDU MLČET, KDYŽ PRO TEBE BUDU MOCT PRACOVAT....“ /// BABA. Na jednu stranu ,,střelená“, ale celkem vtipná. Úsměvnej příběh, kterej má tempo a netají se tím, že jediným cílem je zábava. Tomu je podřízený všechno, takže nečekejte žádnou krimi zápletku, ale spíš takovou blbinu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem chudej důchodce a panelák je plnej vietnamců... 2.) Cukrárna je plná hašišáků (taky motorkáře jsem tam viděl…). 3.) Thx za titule ,,thecentre“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ ne(10.8.2013)

Slabý odvar Bílé vdovy aneb jak se ze staré zatrpklé rasistky stane pohodová babka. Herci průměrní, děj - jak už jsem psala - obšlehlý, a vůbec no.. takový průměrný pohodový film, ale nic extra. Ale je fakt, že Paulette mě několikrát svými rasistickými a vůbec zapšklými vtípky dostávala do kolen. 11. září 2001. - "On zemřel ve dvojčatech?" - "Zemřela vaše žena díky aprílovému žertíku debila?" - 1. dubna 2004............. Vnuk se ptá babičky: "Proč mě nemáš ráda?" - "Protože si černej."............ "Wauu, to je super, že se zhulíš v tomhle věku."(13.9.2013)

• Siri69

Zajímalo by mě, čím to je, že se u francouzských komedií skoro nikdy nesměju... Tenhle film nebyl výjmkou. Nápad to byl sice zajímavý a děj a průběh filmu by ještě tak zlé nebyly. Ovšem pokusy o vtipné scénky, popřípadě drsné a rádoby-vtipné hlášky té báby v hlavní roli mě strašně, ale opravdu strašně nudily! 2,5*(29.10.2013)