Komorník

Kamera:

Andrew Dunn

Hudba:

Rodrigo Leão

Forest Whitaker, David Banner, Michael Rainey Jr., LaJessie Smith, Mariah Carey, Alex Pettyfer, Vanessa Redgrave, Aml Ameen, Clarence Williams III (více)

Příběh Cecila Gainese (Forest Whitaker), který pracoval jako komorník v Bílém domě a obsluhoval sedm prezidentů mezi roky 1952 až 1986. Během několika desetiletí v Bílém domě byl při tom, když se tvořily dějiny USA, od války ve Vietnamu a hnutí za občanská práva až po atentát na Martina Luthera Kinga a Johna F. Kennedyho. Kromě toho, že se zasazoval o práva afroamerických zaměstnanců Bílého domu, bojuje celé roky svůj soukromý boj i na rodinné frontě: musí znovu najít cestu k odcizené manželce i ke svému synovi, který odmítá otcovu "služební" profesi. (EEAP Film Distr.)

Ace.A.T.L.

Příběh, co chytne za srdce. Zpracování je super a herecký výkon Foresta Whitakera je úžasný. Myslím, že zvolili hodně dobře, když vybrali do hlavní role jeho. Film nedovolí odejít v půlce filmu. Tak nějak chytne a dokáže vás protáhnout skrz celej děj až na konec a vy si najednou uvědomíte, že máte 2 a čtvrt hodiny za sebou, jako nic. Rozhodně neni ku škodě, to téma rasismu. Postup času je skvěle promyšlenej a stím i vývoj všeho ve filmu. Za mě oprávněný 4* a VŘELE DOPORUČUJU ()

david666

Na mě asi už moc "černošské". Každopádně Whitaker je tady skvělý a vlastně i sledování dějin na pozadí příběhu jedné osoby je zajímavé - od bavlníkových plantáží k Obamovi - USA se má fakt za co stydět, co se týče lidských práv ()

GzL

Na tak dlouhý děj krátký film, plný americké patetiky. I tak to patří k tomu lepšímu co jsem v poslední době viděl. ()

kacer4

Čakal som, že to bude o komorníkovi a prezidentoch v hlavných úlohách a že sa budeme dozvedať pri čom všetko spolu boli a nejaké tie pikošky z Bieleho domu do toho. Ale toto bolo lepšie. Aj napriek tomu ma to síce nevtiahlo príliš do deja, stále ma to bavilo. ()

oSiSko

Veľmi dobrý film aj pre človeka ako som ja, teda takého, ktorý nie je veľkým fanúšikom historických filmov. Film nemal slabé pasáže a mimika Whitakera bola vždy úplne inde. 70% ()

silvusaak

Uzasny drama, protiklady tehdy a ted, bily vs. cerny, zena vs muz, povrchnost vs. loajalita, boj proti laxnosti, vyssi moc proti prumeru. Dokument toho jak ubiha cas a podminky, lidi a okoli se meni. Obrovsky kontrast jednoho co zazil peklo a stahl se do ustrani a druheho co se vzpira systemu. Scena v restauraci vyborna. Oprah nic moc, tohle ji nejak nesedlo. ()

brasek

Ťažko sa hodnotí tento snímok... nie je to nezaujímavé, miestami dokonca vtipné a predsa to nie je ono. Podľa mňa na úkor príbehu Cecila autori podsúvajú afroamerickú otázku. ()

HellsAngel

Ako tak pozerám na okolité komentáre kolegov, táto snímka je značne nedocenená. Pritom sa jedná o vcelku obstojne vyrozprávaný životný príbeh zaujímavého muža, ktorý sa svojim vlastným zásadovým postojom k černošskej diskriminácii dostal do rozporu s horkokrvným synátorom. Režisér Daniels na tomto osobnom príbehu pekne ilustruje rozdielne spôsoby, akým môžu utlačovaní zapôsobiť na svojich ultačovateľov a v konečnom dôsledku sa zaslúžiť o zmenu. Žiaľ aj keď Forest Whitaker hrá znamenite, hluché miesta a zopár scenáristických nejasností kazia výsledný dojem. ()

Kozlowski8

Příběh afroameričana Cecila Gainese, který to dotáhl z bavlníkových plantáží až do Bílého domu, kde mnoho let působil jako komorník. Vcelku banální příběh, který obsahuje zajímavé, emotivní a vypovídající úseky, ale jsou to bohužel pouze jednotlivé pasáže a není jich mnoho. Jinak je to poměrně ploché a místy nudné představení, často působící útržkovitě a prvoplánově. Velkým plusem filmu jsou herecké výkony, obzvláště výborného Foresta Whitakera v titulní roli. 65 %. ()

Baik

velice zajimavy film o muzi ktery zazije 7 prezidentu...dosti mi to pripomina film Forrest Gump takovy americky dějiny v kostce :) ()

Teen.AGE.r

Celou dobu jsem to bral jako precizní snímek, který jsem chtěl dobře ohodnotit, ale pak se to v ději dostalo k roku 2008 a já jsem zjistil, že celý tento film je velmi kvalitně natočená politická propaganda! Teda takhle dlouhý politický (prezidentský) shot, jsem opravdu dlouho neviděl! Těch posledních 15 minut mi zkazilo celý film a tak hodnotím za 3* ...65% ()

gael83

Its True Story! Amerika má svá tmavá místa v historii a vyrovnává se s tím prakticky do dnes. Dějinná etymologie od začátků kdy černoši soužili "bílým" až ke zvolení Obamy v životě jednoho komorníka, jasně Forest je pan herec o tom žádná, taky mu doma sedá oprávněně prach na oscara, ale za mě je bohyní Oprah v domnění že si tu dá pouze miniroli, prakticky ovládla celý film svými perfektně zvládnutými emocemi, dobovým stylem herectví a to naprosto oprávněně vždyť kdo se zasadil o zrovnoprávnění černých a bílých, žen a můžů víc než sama Oprah. Film sám o sobě je estetickým zážitkem od kvalitní kamery, skvělé "černé" hudby až po účast megahvězd, za všechny třeba Mariah Carey a Lenny Kravitz, všichni do toho dali maximum. Jane Fonda jako Nancy Regan je striktně rozkošná. ()

beny1234

Film opravdu špičkový, na konec sem se těšil a vůbec mi nevadí, že to bylo celkem přeslazený. Takovéhle filmy jako je tento, Django unchained, 12 years a slave a další, mě prostě berou za srdce a v podstatě mi dávají hřejivý pocit v břiše, že to je tak jak má být. 90% ()

Allein4

Velmi dobré, dramatické a zároveň poučné. Trochu škoda, že někteří herci se tam prakticky jen mihli, ale dojem z filmu je slušný. ()

Degustant

Film, ktorý sa na nič nehrá, nevnucuje sa, nepatrí medzi vysokorozpočtové počiny s tuctom známych mien a rozpočtom väčším ako štátny dlh krajín eurozóny dokopy, ktoré si na druhý deň po ich pozretí človek ani nepamätá.Tento príbeh vo vás niečo zanechá a vryje sa do pamäti nielen vynikajúcim výkonom Foresta Whitakera, ale aj životným príbehom, ktorý opisuje.Je situovaný do doby, kedy sa ľudia tmavšej pleti považovali v Amerike za menejcenných a napriek tomuto hendikepu dokázal žiť usporiadaný život, podľa svojich zásad.Počas neho spoznal všetky významné osobnosti, ktoré v Amerike písali dejiny a stal sa vo vyšších kruhoch uznávaný vďaka svojej pracovitosti a dôslednosti.Tento film rozhodne stojí za niečo vyše dvoch hodín vášho času. ()

Big Daddy

Zajímavý poutavý výpravný snímek inspirovaný skutečným příběhem, který je sice skromnější co se počtu obsáhlých témat týče, ale o to víc se soustředí na jejich vykreslení. Možná trochu moc ideologické a místy utahané, ale dramaturgicky zábavné a s obdivuhodným obsazením. Whitakera celkem můžu a hlavní roli, jejíž ztvárnění je pro úspěch filmu zásadní, zvládl chvalitebně. ()