Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

chezush

Natočit remake je poměrně riskantní záležitost, protože ač chcete, či ne, vždy tu bude originál, který bude lidmi porovnáván. Po Carrie jsem nechtěla, nebo neočekávala, že originál předčí, ale alespoň jsem doufala, že si zachová nějakou důstojnost. Bohužel, jak už to tu mnohokrát zaznělo, tento remake není nic jiného, než mainstreamový horor pro teenagery. Kouzlo knihy, originálu a příběhu se v podání Chloe, ne příliš oku lahodících efektů a scénáře vytratilo. Chloe je zde asi největší kámen úrazu, ačkoliv mi jako herečka nevadí, tady mě vyloženě štvala. Její obličej přes celé plátno, její postoj, chůze, ublížený výraz, nic z toho jsem jí nevěřila. A to už vůbec nemluvím o jejím ''orgasmovém'' výrazu, když něčím pohybovala. Eeeee.. Naopak musím pochválit šílenou Julianne Moore, ze které šel strach a která tvořila většinu atmosféry filmu, i když mě tak trochu mrzí, že nedostala toho prostoru více. Působilo to na mě, jako bych koukala na nějaké teen drama ze školního prostředí, což je škoda, protože se z toho vztahu mezi matkou a Carrie dalo vytěžit nejvíce. Celkově mě to převedení do dnešní doby hrozně vytáčelo a ve chvíli, kdy v průběhu filmu a na plese zazněly pop/disco písničky, můj pohár trpělivosti přetekl. Klidně si nechápavě ťukejte na čelo, ale já jsem z kina odcházela znechucená. Doufám, že už se Carrie nedočká žádného dalšího zpracování, a že se Stephen King po zhlédnutí nepokusí o sebevraždu. ()

juta

Carrie si každý musí představit jako né moc obdařenou dívku, tak jakto že hlavní roli dostala Chloë? :-) Remake se drží zuby nehty originálu z roku '76, neuškodilo by příběh trochu inovovat, ale co... efekty jsou super a příběh byl zasazen do současnosti, takže se měsíčkobraní objeví i na youtube. Dal bych i plný počet, Chloë promine, ale ten její výraz při běsnění na maturiťáku nebyl to pravé a maskérku bych nakopal do půlek, jak byly herečky vyphotoshopované, ale jinak dobrá atmosféra a zážitek. ()

paascha

Další z řady new age idiot remake. Původní verze nejsou dost kůlové a noví MBA menažéři nějak musí plnit kvóty, halt jednou musí dojít i na kousky, na které b jim stud a soudnost neměl dovolit sahat. Je nová doba!!! Host vyhazuje číšníka!!! a zmrdi kurví ikony!!! Zaplbuch, Carrie je jen jedna a tahle sračka na tom nic nemění! ()

CrypzzXD odpad!

Odpadová smršť zoufale směšně parodující pohádku o ošklivém káčátku. Chloë Grace Moretz mám rád, ale tohle byl skutečně castingový fail. 0/10 ()

Fiftis

Chloë podľa mňa podala trošku plytký výkon. Čakal by som trošku viac. Vysoké hodnotenie len vďaka Julianne Moore, ktorá čoby fanatická matka, si viedla na výbornú. Inak by som dal tak o jednu hviezdičku menej. Holt skúsenosti sú skúsenosti. Ale zase sa musí nechať, že niektoré scény sú prepracovanejšie. Finále nie je krátke ani nič podobné, ako tu niektorí píšu. Nešťastný je však ten výber hlavnej predstaviteľky. Chloë Grace Moretz nieje ani pekná, ani dobrá herečka. Nejdem ju však predčasne odsudzovať. Proste stačí aby trocha dozrela ako víno. ()

Shakers

Síce to nie je najlepší remake, ale kedže originál je už fakt starý, tak to nie je ani najzbytočnejší remake. Musím povedať, že ma to celkom bavilo, herecky je to obsadené dosť dobre, atmosféra sa tu tiež nájde, réžia tiež nie je zlá a Beltramiho hudba tiež sedí, ale postavy a príbeh sú až príliš jednoduché a ploché. 65% - 4* ()

Pepinec

Jó, puberta je sviňa. Zvlášť, když se ustavičně tváříte jako kdybyste se tři miliony dvě stě pětadevadesát tisíc tři sta osm snažili vydělit šesti sty třiceti tisíci celými pěti, když v osmnácti nevíte, co je to tampon, když vaše matka připomíná pošahanější sestru Náhlovskýho a Kill Billa, a když jediným mužem ve vašem životě je Bůh. A sviňa může být i remake. Obzvlášť, když jen slepě kopírujete a sami tomu nepřidáte víc než nic. Mám za to, že Štefan King si Kimberly na Facebooku mezi přátele nepřidá. ()

JohnnyD

Ak bol na niečo dobrý remake Carrie, tak na to aby som spätne docenil DePalmov originál. Tento remake je inak totálne spackaná fušerina. Scenár, konkrétne práca s postavami a ich motivácie, je slušne povedané na úrovni 80s béčka a vôbec neide s dobou. Dnes už proste takéto jednorozmerné naliňajkované charaktery neprejdú. No čo ma sklamalo najviac sú herci. Julianne Moore je nedôveryhodná, no to čo predvádza inak moja obľúbenkyňa Chloe Grace Moretz je na úrovni dedinskej ochotníckej adaptácie. Totálne nezvládnutie role. ()

Pilda17

Ten samý problém jako u originálu, čekání až na samý závěr, který byl dobrý, ale neoslnil. Hlavní postava vybrána jednoduše špatně, Carrie byla přesvědčivější v originálu. Matka byla jiné kafe a výběr byl fantastický, ale to je tak jediné. Stejně jako originál žádná sláva a zažil jsem dalších několik minut nudy, takže silné zklamání .. 2/10 = 25% ()

Rosaviva

Zhlédnuto hlavně kvůli Chloë Grace Moretz, já jinak horrory opravdu nemusím, ať už jsou od Kinga nebo od někoho jiného. Je ale fakt, že jsem se opravdu nebála, ani trošku, možná o to víc se mi to líbilo, oproti ostatním lidem tady. Žádnou jinou Carrie jsem neviděla, takže můžu těžko srovnávat, Chloë to zahrála dobře, příběh byl zajímavý, bylo napínavé, jak to dopadne (a kdo to schytá jako první), za mě jsou to 4* ()

Cappuccino

Menštruačný horor ako sa (ne)patrí aneb ako pokaziť Kingovu klasiku. Teda, nie že by filmové adaptácie jeho kníh väčšinou za niečo stáli, ale tak toto, vážení, to bola príšerná nuda. Do konca snímku ma pri vedomí udržiavala myšlienka, že sa to z tej teenagersko-školskej úrovňe posunie do čohosi serióznejšieho, mysterióznejšieho, do čohosi, z čoho si napustím do gatí. Ale zmena holt nenastala. ()

666teen

Já to četl. Je to pěkný a je to krátký. Rozhodně to nepatří mezi Kingovy best of, ale tenhle remake mi nepřijde až tak marnej. Jenom mám takovej malej problém s Chloe. Jestli ona je ta nejkrásnější holka z ošklivince, tak to mi teda poser prsa. V hlavní roli jsem čekal nějakou kříženkyni buldozeru s pitbulem a ne rákosku, která se celej film snaží bejt hnusná, což se jí ani za peklo nedaří. Pro nezaujaté uživatele, kteří zapomenou, že viděli Palmu, žádný problém. Navíc, paní Moore je fakt hustá kudlanka. ()

S.Quentin QUALE

Za začátku jsem se i těšil, pak se začlo proslýchat něco o průseru, takže jsem se zase netěšil, teď jsem to viděl, a upřímně .... zas tolik tomu k total failu nechybí. Jako při očekáváních snížených na nulu jsem film ani neměl potřebu vypnout, takže nějaké ty 2* dávám, ale s originálem to ani srovnávat nebudu. Tato Carrie na diváká z projekčního zařízení vyloženě huláká "Jsem cílovka 12+! Jestli je Ti 18+, rychle mě vypni!". Pochybnosti o Chloe se m taky potvrdily, ale musím uznat, že až v samém závěru při řezbě na plese, tam si to pěkně nedala. Julianne Moore si svoji pánbíčkářku jakš takš odehrála, o tom žádná, ale jinak je tento remake slabota a očekávané zklamání. 49% ()

Allien.9

Chce se mi zvracet. Amatérské, trikově ostudné a jak si vybírali herce, to snad raději ani nechci vědět... Tohle je urážka jak Kingovy předlohy, tak De Palmovy verze se skvělou Sissy Spacek ze šestasedmdesátého. (To je "Carrie", paní režisérko, ne ty vaše iPody a směšně sexy ChGM v hlavní roli.) ()

misterz

Súhlasím, že na pôvodnú verziu so Špačkovou to nemá, ale aj tak som s týmto spracovaním spokojný. Utvrdilo ma to v jednom. Chloë Grace Moretz je vychádzajúca herecká hviezda, o tom už nemám žiadne pochybnosti. Má všetky predpoklady na to, aby raz natočila film, z ktorého padnú všetci na zadok. Má len 16 rokov a na konte už niekoľko skvelých filmov. A určite to nie je len tým, že má šťastie na dobré ponuky. Aj tu potvrdila svoje herecké nadanie, bez nej by táto verzia Carrie určite zapadla prachom, podala tu skvelý výkon. Niekto by snáď mohol namietať, že výber hlavnej hrdinky nebol práve najšťastnejší, veď Carrie v originály nebola tak pekná a príťažlivá, ale podľa mňa to nie je dôležité. Aj pekný človek môže byť neobľúbený a terčom rôznych posmeškov pokiaľ je čudný. Špačková sa pre rolu Carrie narodila, nikto ju nemôže tromfnúť, ale jej ďalšie filmy až tak neohúrili. U Chloë Grace Moretz to platí opačne, zvládla Carrie a aj veľa iných filmov. S finálnou scénou som bol tiež spokojný. Škoda tej celkovej atmosféry, mohlo sa viac popracovať na psychológii a bode zlomu hlavnej hrdinky. Film by mal určite väčší úspech, ale aj napriek tomu, za pozretie rozhodne stojí. 80/100 ()

Peytl

Receptu, ve kterém se společně objevuje fanatická svíčková kráva (hovězí panna) zároveň s mladým kuřetem na Carrie dušeným pod schody, se zdaleka vyhněte. Tím spíš, pokud jste afektovaní, upištění američtí kokoteens, jejichž vrcholem života a středobodem vesmíru je, ano, ŠKOLNÍ PLEŠ! Pominu-li to, že jsem se klasicky pominu-l(i) při těchto (tedy každých) adolescentních rejích v limuzínách, kteréž patří neodmyslitelně k americké nekultuře, největším filmovým klišé a lžím, pak jsem byl velice spokojen, neboť takto elegantně zbavit svět jedné třídní degenerace, to je na medaili. Pokud by byl King ožralý mužik, tato polévková (boršč) redukce zbytečných by se udála na svazácké schůzi vedené soudružkou Natašou Kurvičovovou, tedy o nic lepší prostředí. V kontextu s rýpáním se vlastně v ničem důležitém, mě napadá reklamní slogan určený primárně mně. Máte průjem??? Neposerte se z toho!!! V tomto duchu nemohu vyčítat filmu zde vyčítané a natruc všem ostatním, kterým doporučuji raději návštěvu keš end Kery, jim vmetám do tváře 5 hoven. Nehledě na závěrečného jehelníčka (nůžkovníčka) v kleci, kterého má sladká zrzka excelentně vytvořila z Jůlie Morové Rány, tfuj... tedy juchůůů, kuva....yippéééé. ()

Vančura

Nejzbytečnější film na světě (tak jako všechny remaky) - nechápu jeho smysl. K původní Carrie nepřidává - snad kromě lepších triků - nic nového, naopak postrádá její retro šmrnc a delikátní kvality. S původní Carrie to má bohužel společné i to, že to není ani v nejmenším strašidelné, takže řadit ten film žánrově k hororu mi osobně přijde nepatřičné. Chloë Grace Moretz v titulní roli je trapná (obzvláště po jejím polití krví) a Julianne Moore ve mně probouzí jen nekončící lítost nad tím, jak strašně už zestárla (kdo ji pamatuje z filmů jako MAGNOLIA nebo BIG LEBOWSKI, nemůže nezaplakat). Z herců mě zaujala jen sladká Gabriella Wilde, na kterou se kouká více než dobře, jinak je to vážně bída. Jak mě trailer nadchnul a probudil ve mně chuť to vidět, samotný film mě strašně zklamal a považuji ho za ztrátu času - bohužel. ()

liskam

Ale jo. Jsem zklamaný. A jsem zklamaný zejména z režie a scénáře. Protože i kdyby se všichni herci stavěli na hlavu, hovna co vypouštějí z pusy budou stále hovna, budou vypadat jako hovna a i smrdět jako hovna. Režisér se navíc ani moc nesnažil je nějak maskovat. Třeba za miniaturní hromádky hlíny po miniaturních krtečcích, nebo zvratky kočičích chlupů..... Myslím, že i kdyby se snažil mnohem více, stejně by mu to nepomohlo. Žijeme totiž v pěkně zasraný době, takže má většina z nás s hovnama a sračkama spoustu zkušeností a pozná je, i když se je někdo snaží maskovat. Za snahu těch několika herců dávám 2 slunce. Jinak by to byl parádní odpad. ()

mzss1

|30%| Když byla premiéra v kině, tak jsem dost zvažoval, že na to skočím, ale nakonec jsem si to rozmyslel. Nějak jsem z toho neměl dobrý pocit a nyní jsem rád, že jsem tak udělal. Vím moc dobře, že je tohle remake jistého originálu. Nemám teda nic proti remakům – spoustu jich mám v oblibě. Ono celkově tohle jako horor vůbec nepůsobí. Jen nějaké záblesky, jako např.scény s vyšinutou matkou, která silně věří v jistou zlou moc nebo co. Ale ani to mě moc nezaujalo. Hlavní hrdinka je taková nemastná, neslaná, ale zase svojí roli zvládla dobře a i to její okolí, jak se k ní chovalo, jak se nakonec sbližovala s jedním milým chlapcem – to vše bylo herecky zvládnuto dobře, to uznávám, je to jeden z mála kladů filmu. Navíc zde nemáme ani žádné nelogičnosti, máme tu Rko, ale to bohužel také není žádná výhra. To už když se film blíží ke konci tak tu máme krvavé scény, ale vůbec mě nevyděsili a nechalo mě to totálně klidným a to si myslím, že moc dobře není. Hudba od Marca Beltramiho není špatná, ale poslední dobou mě ten skladatel spíše zklamává, má dost nevýraznou hudbu. Jedině pátá Smrtonosná past se mu naposled povedla. Takže jak to mám zrekapitulovat ? No, mám z toho zvláštní pocity. Rozhodně je to jasný podprůměr a mě to i vyloženě nesedlo. Cítím z toho velkou zbytečnost. Znám teda horší filmy, zas taková katastrofa to nebyla, tak váhání mezi 1 a 2 hvězdou jsem po chvíli překonal a dávám nejslabší možnou druhou hvězdu. Prostě je to NUDA – v tom je zakopaný pes. ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek