Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo – její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Forum Film CZ)

ScreamJay

Pro chvilku štěstí by snad i vraždila aneb proč na mě ta holka celou dobu tak tupě zírá??!! Čert vem, že je Carrie remake, ale z tohohle filmu už od samého úvodu vyloženě cítíte, jak se bezmála dětinsky těší na předepsaný kultovní finále. V důsledku toho se první 2/3 vlastně snaží jen tak z povinnosti prolítnout. Nechápu to, Kimberly Peirce už dokázala sugestívně rozbrečet kluky, ale tady jako by jí studio tlačilo devítimilimetrovým tamponem mezi lopatky. Proč musí být sarkra všechno poplatný dílčím možnostem digitálu, když jako celek je to naivní, místy směšný, bez atmosféry, která ani nedostává šanci vzniknout, natož fungovat? Carrie vlastně vůbec není ústředním motivem, jen takovej maňásek, prostředník k naplnění paranormálních skečů kolem. Že se pak zdá být Chloë Moretz spíš vyjukaným retardem než telepatem, že jindy skvělá Julianne Moore okatě přehrává, to už jsou jen důsledky výše zmíněného. Jo, vsadil bych na skromnej rozpočet, psychologii na úkor samoučelný levitace a třeba i úplně neznámý tváře, ze kterých by se v každým druhým záběru nedalo tak snadno číst "uděláme to hezčí a líbivější". Pro mě zpravidla platí, že u hororu znamená málo často víc a i když se povrchnost stává posledností doby, Carrie 2013 absolutně postrádá šmrnc, náboj, zhoubu, zlobu, cokoliv, co by se dalo (znovu) prožít. Prefabrikovaná kremace "ošklivý" klasiky pro smartfounovou generaci, u mě za [final rate: 45%] ()

Botič

Remake Carrie je takový odrbaný plyšový medvídek, kterého nikdo nechce, a když už ho někdo dostane, tak si do něj s chutí kopne. Kimberly Peirce by zasloužila metál, protože se jí místy daří z hororové předlohy vykřesat čistokrevnou teen-komedii ve stylu Glee, jen s tím rozdílem, že tady se do zpěvu dávají jenom matky. ()

Le_Chuck

Nečítal som Kinga, nevidel DePalmu a po fajnej kampani (reštika) a s Chloe na čele, som sa na Carrie vyslovene tešil. Výsledok bola hodina únavnej stredoškolskej šikany a večne zhrbenej Carrie, zaklincovanej čajovým besnením bez štipky nápadu. Uspokojenie nula. Tá druhá hviezda je fakt za luxusnú Juliane, ktorá na rozdiel och Chloe aj dačo zahrá. 45% ()

NinadeL

Myslím, že Carrie byla mojí první Kingovkou a jako taková mě hodně zasáhla. Fascinace krví, matka náboženská fanatička, text psaný jako zpráva po katastrofě, hezky to všechno do sebe zapadalo. Oproti tomu je původní adaptace se Sissy Spacek poměrně zbytečně brutální a dneska už člověk neocení ani toho mladistvého Travoltu. Nová Carrie je zas hodně pohádková, minimálně co se týče Carriny schopnosti a pochopení telekineze jako takové, Julianne Moore je zase jak z jiného filmu, ale sama o sobě je hodně dobře švihlá. Výsledek je nicméně zábavný, ovšem konec je dělaný jen čistě pro efekt. Čili pokud bych měla vybrat jedinou Carrie, která je ta pravá, paradoxně mi jako nejlepší pořád vychází ta televizní s Angelou Bettis. ()

Falko

Ak ste videli original, tak vas tento film nebude mat cim prekvapit a ani lepsie efekty to nedokazu zachranit, ktore ste videli v desiatkach inych filmoch. Problem je v tom, akokeby ste si pozreli reprizu originalu, len v modernejsej podobe. U mna to problem nebol, pretoze som na original, hlavne na ten zaver s matkou uplne zabudol. Julianne Moore ju zahrala skvele a cakal som teda omnoho nudnejsi alebo horsie natoceny remake, co sa ale nekonalo. Teda tento remake ma bavil viac, nez ten PSYCHO (1998) od Gusa Van Santa. Ak ste original CARRIE (1976) od Briana De Palma nevideli, je to len vyhoda pre vas. __________ Chloë Grace Moretz - (Carrie White) +++ Julianne Moore - (Margaret White) +++ Gabriella Wilde - (Sue Snell) +++ Portia Doubleday - (Chris Hargensen) +++ Alex Russell - (Billy Nolan) +++ Zoë Belkin - (Tina) +++ Ansel Elgort - (Tommy Ross) +++ Samantha Weinstein - (Heather) +++ Judy Greer - (Ms. Desjardin) +++ Produkcia: Kevin Misher, J. Miles Dale +++ (Videl v kine 22.10.13) +++ ()

castor

To, že plachá Carrie ve škole trpí ústrky spolužáků, víme už od dob Hitchcockova obdivovatele Briana De Palmy. Remake je málo hororový a pramálo invenční, přitom ho natočila Kimberly Peirce (režisérka dramatu, který pro nás objevil Hilary Swank, Kluci nepláčou), která se ale do podobného mainstreamového světa prostě příliš nehodí. Začne to „nečekanou“ menstruací, pokračuje telekinetickými schopnostmi, vyvrcholí legendárním krvavým plesem. S ničím se tu příliš nepracuje, prostě to ve scénáři bylo takhle, tak si to přece nebudeme komplikovat. Výsledek neublíží tolik, jako pohled na hodně šílenou Julianne Moore, ale film ve výsledku nemá ambice být něčím víc, než jen magnetem na peněženky teenagerů. I díky lenosti tvůrců tak sledujeme skrz na skrz otravnou story o tom, jak je matka slušně hrající Chloë Grace Moretz bláznivá a její spolužačky buď nerozhodné kravky, nebo prostě jen kravky. ()

*CARNIFEX*

Carrie pôsobí na svoje okolie ako plaché dievča. Jedine jej matka tuší, že s jej dcérou predsa len nie je niečo v poriadku. Prvý krát si začína uvedomovať svoje schopnosti po chúlostivom incidente so spolužiakmi. Postupom času začína chápať svoj "dar". Dokáže, ale ovládať svoje emócie? V troch štvrtinách snímok neponúka nič, čo by sme už niekde milión krát nevideli. Nejaké to lietanie knižiek, zdvíhanie postele, či praskanie zrkadla už nijak nevystraší. Snímok nedisponuje takmer žiadnou mimoriadnou atmosférou či gore zábermi. Nechal ma úplne chladným. O záverečnej polhodinke neviem čo si myslieť. Boli síce fázy, scény, ktoré zaujali, potešili, no zároveň mi prišli ( ozaj neviem prečo ) smiešne a zbytočné. Najmä tá úplne posledná. Carrie je tuctový snímok, ktorý neponúka nič nové, nič výnimočné. Za vzhliadnutie zo zvedavosti, ale stojí - 50%. ()

D.Moore

Ano, laťka byla vysoko a také vysoko zůstala, nicméně i tahle novodobá Carrie se mi líbí. Především je znát, že ji točila žena, a tak film zejména k postavám dcery a matky Whiteových přistupuje trochu jinak, citlivěji a vnímavěji a jejich vztah ukazuje v poněkud jiném světle. Na Margaret (v perfektním podání Julianne Moore) bylo tentokrát vidět, že chce Carrie opravdu v první řadě chránit před světem, ať to stojí, co to stojí. A Carrie (Chloë Grace Moretz, o níž jsem si i já zpočátku myslel, že je až příliš hezká, jenže to jsem netušil, že jí k působivé proměně v outsidera budou stačit nedůvěřivé pohledy a nejistá nahrbená chůze - jak prosté) má Margaret vlastně také ráda. Nebo se o to alespoň snaží. Líbilo se mi také zapojení moderních technologií, kdy video pořízené na začátku filmu tvůrci poměrně chytře využili ještě v závěru, apokalyptické finále bližší předloze (včetně padajícího kamení) mě přímo nadchlo. Horší to bohužel bylo s "předkbelíkovou" plesovou scénou, kterou už jsem s De Palmou zkrátka srovnat musel a která v sobě bohužel nemá ani špetku toho tolik potřebného okouzlení a splněného snu, a úplná stupidita byl poslední záběr. Tři a půl hvězdičky.___P.S. Skvělá Beltramiho hudba. ()

MM_Ramone

"Carrie" je literárnym debutom známeho amerického spisovateľa Stephena King. Týmto románom odštartoval v roku 1974 svoju úspešnú kariéru. O dva roky neskôr režisér Brian De Palma natočil výbornú filmovú adaptáciu tohoto horrorového príbehu. Titulnú postavu geniálnym spôsobom stvárnila herečka Sissy Spacek. Remake tohto filmu, ktorý mal premieru v roku 2013, je len bezcenná popkornová karikatúra pôvodného snímku. Roztomilá barbie Chloe Grace Moretz v hlavnej úlohe ako Carrie White je úplne zlá voľba. * ()

kulyk

Jsem divný, když film považuji za kouzelně romantický, lidský teenhomikál a veškeré ,,strašení" mne spíše rušilo? Odpovím si sám, děkuji. Nebudu se sáhodlouze rozepičovat o obsazení, Chloe sice rostou poněkud obří nozdry, ale furt je docela ňuňu a Moorová zahrála tak skvěle, až jí přímo nemám rád! Důstojná, byť odlehčená překopávka. ()

PinokKio

Carrie od De Palmy je už pomalu v babičkovských letech, takže někoho úchylného z filmové branže napadlo pomazlit se s jejím vnoučetem .. bohužel. Původní Sissy Spacek byla křehká, naivní a éterická bytost, která si ani neuvědomovala, že ji šikanují, kdežto současná představitelka role Chloë Grace Moretz by díky své narostlé figuře mohla z fleku porážet v páce kluky z fotbalového týmu .. a přesto se díváme na jeden a tentýž film o jedné a té samé holce, který bez výraznějších změn okopírovali a nově naservírovali všem těm, kteří už ani pořádně neví co že je to celuloid .. ()

Spooner

Typický příklad zbytečného remaku, který vznikl vlastně jen proto, že jsou dnešní puberťáci liní koukat na malinko starší filmy. Snímek totiž nepřichází s ničím nový a Kimberly Peirce rozhodně nevyužívá potenciálu předlohy tolik, jak bych čekal. Psychologie nefunguje, z maturitního masakru se dalo také vytřískat víc a ani ten psychický teror není tak silný, jak by si zasloužil.Chloe Moretz se sice snaží seč může, ale do téhle role se zkrátka moc nehodí a většinu práce tak musí odřít dokonale creepy Julianne Moore. Naštěstí to ale hodně rychle uteče a spád tomu přece jen přes všechny nedostatky nechybí. Na originál se to ale nechytá ani náhodou. 50% ()

MMR

Uječený začátek, který mě opravdu neoslovil a odradil od lepšího hodnocení. Postupem času se to rozjíždělo a závěrečná část na plese byla vrcholem všeho. Hlavně Chloe hrála perfektně a na tom konci vypadala fakt drsně. Díky tomu dávám 4 hvězdy. ()

Wacoslav1

Tak po pravdě jsem nečekal vůbec nic, ale dostal jsem docelo dost. Na rozdíl od idiotskýho remaku z roku 2002 se tento ještě v rámci možností vydařil. Teda ne, že by to nebyl kapku zbytečnej film, ale po pravdě u kterýho remaku to tak není? A tenhle má aspoň nějakou kvalitu i když víc si to užije ten kdo původní Carrie neviděl. Tohle je totiž totálně obšlehnutá kopírka původní verze, takže pokud jí znáte nazpaměť budete předem vědět co se bude dít i jak to skončí. Horor to samozřejmě není o nějakým strachu se mluvit nedá, ale bylo by trochu nefér to filmu vyčítat, protože původní Carrie u mě taky zrovna horor moc není i když uznávám, že tu dobovou atmosféru ve který vznikla napodobit nelze. Jinak co se castingu týče tak obsazení samotné Carrie opravdu není moc šťastnou volbou, ale i když Spaceková nebyla na rozdíl od Moretzové úplná krasavice, tak vyložená šereda taky ne. Je fakt, že pár scén mi přišlo zbytečných (porod na začátku, auto napraný do benzínky, debilně zpomalený rádoby cool 3D efekty) a jeden dialog je vyloženě WTF (zabila jsem svoji matku a teď jí chci zpátky) ale po pravdě čekal jsem to o dost horší. Julianne Moore roli šílený matky uhrála z přehledem a se ctí a prostor měla tak akorát v tomhle směru fakt těžko něco kritizovat, protože je to fakt docela věrná kopie toho původního filmu a je na vás či to přijmete nebo odmítnete koncept jako takovej. Jak už jsem uvedl trochu zbytečnej film to je a nic novýho nepřináší, ale mě nijak neurazil a domnívám se, že i když kvalit původního filmu nedosahuje, tak ostudu mu rozhodně nedělá.50% ()

Davies182

Od plné palby zrazuje alternativní blu-ray konec a tak nějak tuším, že závěrečné moralizování by se mi oproti scénce ve špitálu pozdávalo mnohem víc. No ale jinak "TY VOLE"! Výchova teenagerských středoškoláků (s vlohami pro paranormálno) v Americe nebyla coolovější od Fakulty, a to už je co říct! Knihu jsem nečetl a originál neviděl, ale takhle napnutej sem se v souvislosti s tématem cejtil naposledy snad v době, kdy Frodo Pytlík fightoval s dehydratovanými emzáky! Jako bonus divák fasuje parádní Chlöe, třešničku na dortu obstarává démonická Julianne Moore. Zbytečný remake my ass: vybodňete se na předsudky, sežeňte si kýbl pop-cornu a hurá za zábavou! P.S. Osobní rekord v počtu výkřičníků na koment! ()

Xmilden

Takže aktuální stav dnešního Hollywoodu je takový že jedna odhalená bradavka je nepřípustná, 2 tisíce litrů krve nevadí. Ne, že by tedy tento remake byl nějakou hrůzostrašnou násilnickou oázou. Ono to jen tak vypadá, kamera před násilím uhýbá seč ji síly stačí a pro udělání obrázku stačí již scéna ve sprchách, kde jsem se divil že se ty holky nesprchují v ručníku. Pro mě je tohle zcela uprděná dětinsky dostupná verze, které by originál pěkně vyliskal a ještě by ji nechal za trest klečet v koutě. Tenhle zbytečný remake určitě nebrat! ()

Phobia

Jo, to znám, vyhýbejte se mi obloukem, když mám krámy... Nalejme si čistého čuča: literární předloha je poměrně fajnová, protože pan spisovatel Štěpán Král umí perfektně pracovat s psychologií postav. Napsal i lepší romány, přesto má jeho prvotina "Carrie" cosi do sebe. Jenže převedením z písmenek na obraz se část kouzla vytratila, jen málokterý kousek natočený podle Kinga nepůsobí jako slátanina (velké díky za to minimum povedených). Prakticky jediné, co se dá na filmu vylepšit nebo zkazit je úroveň efektů a obsazení. Z De Palmova výtvoru jsem odvařená nebyla a tenhle do současnosti stylizovaný remake imho není horší. Ze Sissy Spacek se tehdy nepodařilo udělat ani na okamžik svůdnou labuť a Chloë Moretz pro změnu nebyla ani vteřinku ošklivým káčátkem. Zato Julianne Moore padla role fanatické matky jak oprátka na krk masového vraha... nebo oikofobního politika (že, frau Merkel?). A teď si představte, jaký dramatický náboj by "Carrie" získala, pocházet z muslimské rodiny: úvodní koupelnová scéna v burce, kbelík prasečí krve by rozpoutal džihád, hlavní hrdinka by tudíž ušetřila své paranormální síly a mohla nechat řádění na souvěrcích... pokud by ji teda dřív neukamenovali a jejímu šamstrovi, vyznavači lehce odlišných pohádkových bytostí, neupižlali hlavu až u samé prdele - za nadšeného jásotu multikulturalistů. Zdejších 57% je odpovídající hodnocení: film neohromil, nezklamal, knížka zůstala nepřekonána, howgh! ()

darkrobyk

Celou dobu jsem si říkal: nesrovnávej, nesrovnávej, zapomeň na De Palmu a Sissy Spacekovou... jenže to příliš nefungovalo. Film je téměř doslovnou kopií původního, dokonce se opakuje i lekačka na závěr (jenže tady jsem se nelekl), byť v trochu jiné podobě a režisér se pokouší se zasvěcenými si pohrát... Tedy čekal jsem poněkud větší masakr! První krev ve sprše nešokovala, maturitní ples se přehnal jako tajfun a konečné zúčtování s matkou nepřineslo nic nového. Nejvíce mě zklamala J.Mooreová, protože ji mám rád. A to hrála ze všech postav nejlépe! Nejpodařenější mi tak přišly hrátky s autem, ve kterém seděli hlavní aktéři celé té nešťastné události. V původním snímku se mi líbilo, že kladl více důraz na psychologii, vývoj postavy Carrie, které trvalo (oproti remakeu) poměrně dlouho, než objevila své nadpřirozené schopnosti. Novému zpracování by ale prospělo méně keců a více akce, jelikož mysteriozní thriller už natočil výše jmenovaný De Palma... ()

Hrabka

Nejsem zarytým odpůrcem remaků, spíše naopak - pokud se mi stará verze (v tomto případě i kniha) líbila, tak se na remake rád podívám. Carrie se ale bohužel nepovedla. Není to úplně tragický, ale vidím v tom pár zádrhelů. Hlavním problémem je velmi špatná závěrečná půlhodinka (do té doby to bylo celkem v pohodě), která měla být vyvrcholením filmu, ale místo toho se podle mě vůbec nepovedla. Druhým, menším problémem je nevhodný výběr herečky pro postavu Carrie. Já mám sice Chloë rád, ale do této role se nehodila, navíc si myslím, že si to tu poslední půlhodinku těžce nedávala. Když to celý porovnám s původním počinem, který je téměř o 40 let starší, tak mu tento moderní remake nesahá ani po kotníky a to především po stránce atmosférické. 40% ()

Návrat Kingových zombie zvířátek

Návrat Kingových zombie zvířátek