Útok na Bílý dům

• Česko White House Down (více)

Hlava Spojených států amerických, prezident Sawyer (Jamie Foxx), má v plánu uzavřít mírovou dohodu na Blízkém východě a stáhnout všechny americké vojenské jednotky z této oblasti. Potřebuje získat podporu vlády, a tak se snaží její představitele přimět k souhlasu s tímto postupem. Spojuje se proto s mluvčím Bílého domu Raphelsonem a snaží se ho přimět k podpoře. Ten však nemá v plánu návrh podpořit a osobně se domnívá, že stažením vojenských jednotek z Blízkého východu by se mohly Spojené státy dostat do ohrožení. Členem ochranky mluvčího je i mladý svalovec John Cale (Channing Tatum), který má za sebou několik vojenských misí v Afghánistánu. Práce ho nenaplňuje a touží se dostat k ochrance prezidenta USA. Asistentka amerického viceprezidenta mu proto domluvila pohovor přímo v Bílém domě se zvláštní agentkou Finnertyovou, která již léta pracuje pro prezidentovu tajnou službu. John se chce šance chopit naplno, navíc s sebou do Bílého domu bere i svou dceru Emily, která je prezidentovou velkou fanynkou. Agentka Finnertyová roznese Johna na kopytech a práci mu nedá. John je zklamaný, a když se ho po pohovoru dcera zeptá, jestli ho přijali, nemá sílu jí říct pravdu. Dívenka je nadšená a přemluví otce ještě k tomu, aby absolvovali prohlídku této významné budovy. Když se navíc díky prohlídce setká i se samotným prezidentem, a dokonce si s ním natočí video pro svůj blog, je v sedmém nebi. Hlavním šéfem prezidentovy ochranky je Martin Walker, který má za týden odejít do důchodu. Spolu se svou ženou se v současnosti srovnává se ztrátou milovaného syna, který coby voják přišel o život právě v oblasti Blízkého východu. Den probíhá jako každý jiný, alespoň do té chvíle než v budově Kapitolu dojde k výbuchu, při kterém je zraněn i viceprezident USA. Prezidentova ochranka musí okamžitě jednat, zajistit Bílý dům a také dostat prezidenta do bezpečí. V rámci opatření musí také skupina návštěvníků, mezi nimiž je i John, vyčkat v zavřeném salónku. Emily je ale v té době na toaletě a nemůže se tedy nijak spojit se svým otcem. Bílého domu se postupně zmocňuje neznámá organizovaná skupina střelců. Vraždí kohokoliv, kdo jim přijde do cesty. Svědkyní toho se stává i vyděšená Emily, která se snaží najít bezpečné místo k úkrytu, ale přitom stihne natočit na mobil několik záběrů vražedníků a dát je na svůj blog. John má zákaz hnout se ze salónku. I tam se ale dostanou teroristé a drží návštěvníky jako rukojmí. John jim uniká a snaží se najít dceru. Agent Walker řekne prezidentovi, že ho dostane do bezpečí bunkru, ale cestou do bezpečí postřílí ostatní členy ochranky a přiznává prezidentovi, že i on je jeden z padouchů. Do cesty se jim ale připlete John, zachrání prezidenta a společně se vydávají na útěk. Cestou potkají několik ozbrojenců, ale s jejich likvidací si poradí. Ukryjí se spolu ve výtahové šachtě... (TV Prima)

FilmFan24

Moc jsem si od dalšího letošního napadení Bílého domu nesliboval a o to víc jsem byl překvapený Především nelze přehlédnout hlavně asi díky propocenému špinavému nátělníku Channinga Tatuma odkaz na hláškujícího Willisova McClanea. Hlavní postava filmu John Cale s dcerou se ocitne v nesprávnou dobu na nesprávněm místě. A jak to tak v podobných filmech chodí neobejde se to bez následků. Svižně natočená žánrovka, která i přes svou stopáž díky ústřední dvojici Tatum a Foxx po celou dobu nenudí. Jenom bych osobně uvítal více pravé nefalšované akce než tu přemíru digitálních efektů. Ale i přes tyto výhrady jsem byl spokojený a zase jsem se neubránil povzdechu, že takhle mohl klidně po páté řádit již mnou zmiňovaný John McClane. P.S. Olympus Has Fallen je o poznání drsnější. ()

dom156

Oproti velmi podobným filmům jako např.: Pád Bílého domu případně Pád Londýna je tento snímek o dost svižnější a také uvěřitelnější. Nejvíc tomu pomáhá obsazení Tatuma, kterému dokáži věřit jeho roli agenta a také není jeho role vyobrazena jen jako vraždící hovado, jako to bylo u Butlera v již zmíněném snímku. Výbuchy na plátně (teda na monitoru mého notasu) vypadají velmi povedeně, kromě průletu helikoptér městem, kde to vypadalo, jako kdybych se octnul v počítačové hře. Humor se tu snad pouze omezí na jednu scénu, ale v rámci toho, že hlavní hrdina má i city, které mu můžu věřit to vůbec nevadí. Délka filmu je přijatelná a zvratů je tak akorát. Mohu kladně doporučit tento akčnák. ()

Blackhand47

Dneska jsem si dal srovnávačku Útoku a Pádu Bílého domu, které vyšly ve stejném roce a zaměřují se na stejné téma. Musím říct, že Útok vede s přehledem, u filmu jsem se nenudil, zatímco u druhého jmenovaného bohužel ano. I když se jedná o stejné téma, každý film je samozřejmě pojat jiným stylem. Útok je humornější a akčnější, zatímco u Pádu čekejte více krve. Oba filmy mají zároveň několik stejných prvků, jako je nálet helikoptér (který samozřejmě selže) nebo otravné a Bílým domem znalé dítě, v obou případech navíc potomek jedné z hlavních postav. Čím film vede oproti druhému jsou záporáci, kteří jsou daleko více zapamatovatelní a s hrdinou mají mnohem lepší interakce. Na Útok se s jistotou ještě někdy podívám, zatímco u Pádu si nejsem jist ani tím, zda vůbec shlédnu pokračování. 80% ()

Ediebalboa

Pro mě velké překvapení. Konečně si Američani dělají také srandu sami ze sebe a nutno říct, že jim to jde náramně. Emmerich natočil naprosto odpočinkovou akci, která má sice jako vždy na pozadí katastrofickou zápletku, ale jinak je brána s nadhledem, který jsem u něj doposud neviděl. Kvůli tomu i Jamie Foxx, kterého normálně moc nemusím, působí v roli prezidenta společně s bodyguardem Tatumem skutečně komicky. Škoda trochu nevyrovnaného tempa a s tím souvisejícími kontrastními přechody mezi žánry, kdy občas nastane zábavě útrum. Děj pak musí obstarávat záporáci s nervy na dranc v čele s Jasonem Clarkem. ()

Dont

Skvělá akční komedie. Ovšem nejparadoxnější na tom je otázka, jestli ta nadsázka byla záměrná, nebo to Roland Emmerich myslel fakticky naprosto vážně… Líbilo se mi, jak film vtipně pracuje s některými aktuálními americkými tématy a stejně humorně zlehčuje mnohá otřepaná klišé. Přitom scénář není nic světoborného, ale příběh je odvyprávěn takřka dokonale přehledným a jednoduchým způsobem a prokládán vtipnými narážkami. Plusem je určitě i obsazení plné sympatických herců (Jamie Foxx, Maggie Gyllenhaal, James Woods, Jason Clarke, Richard Jenkins). Naskonec mi ani Channing Tatum vůbec nevadil. Vrcholem akce byla mise helikoptér Delta Force. Zážitek z kina výborný, White House Down je chutně namíchaný koktejl akčních scén, emocionálního vydírání a absurdně vtipných situací. Tour is over! ()

vegetol.mp

Zábavný akčňák s prvky komedie. Emmerich je dobrý režisér, takže film ani na chvíli nenudí. Akční scény jsou svižné a zručně natočené a najde se tu hodně opravdu povedených vtipů. Tatum do hlavní role sedne, především díky odlehčenému tónu celého filmu a potěší i James Woods, který tu má poměrně velikou roli a až do konce filmu nesleze z plátna. A ten terorista, co má knír jako německej pornoherec ze 70. let, taky nebyl špatnej:) Celkově pohodová oddychovka, která se zdá díky dobrému tempu o dost kratší, než skutečně je. ()

higuain

Už dlouho jsem se takhle upřímně nezasmál u akčního filmu. Akční pecka téměř bez toho otupělýho patriotismu, kterým byl zavirován Fuquův film. Emmerich je bezkonkurenční na tyhle blbosti. ()

kajas

Emmerich je na tyhle neskutečně zábavné krávoviny opravdu specialista, Foxx i Tatum perlí, film by se ale jistě dal o kus zkrátit a vlajková scéna docela kazí celkový dojem. ()

Skip

Vceku dobrý akční film pro ty, kdo berou tento žánr spíš jako odpočinkovou záležitost. Měl jsem hodně velké obavy z Channinga Tatuma v jedné z hlavních rolí, ale byl jsem příjemně překvapený, že má ve svém hereckém rejstříku také něco víc než jen pro některé fanynky lubrikující pohledy slzami zastřených očí. ()

Vědma

"V kuchyni máme nože. " Cože?" Bylo to super. Vykradená Smrtonosná past v Bílém domě se všemi zábavnými atributy nablblého Emmerichovského katastrofáku, což je moje parketa. Ta přechytralá holka byla tedy mimořádně nesympatická, ale ve stylu McClana s teroristy se nepárající Channing mi nijak nevadil. "Mám tady sto lidí - řekněte někdo něco!" ()

Vessper

Ze začátku se film tváří jako velice slušná podívaná se super akcí a dobře volenými hlavními představiteli. V průběhu filmu skvělá akce pokračuje, bohužel se však z toho stává klasická americká "srajda", kde nejdřív drsně vyhlížející a výborně trénovaní útočníci vyřídí všechny americké superagenty, policisty, vojáky, tanky a vrtulníky, ale nezabijí ani jednoho rukojmího a nakonec je dostane jeden válečný veterán. To ani nemluvím o tom, že americký prezident dokáže "přeprat" šéfa jeho ochranky a jakéhosi průvodce po Bílém Domě zajímá jen to, aby útočnící neničili jeho interiér. A když pak nakonec (celý film strašně odvážná) holčička vyběhne s prezidentskou zástavou a brání tím útoku letadlům, začíná mi být na zvracení. Jestli to měla být parodie nebo komedie, tak jsem to asi nepochopil, ale rozhodně to tak nevypadalo. Vážně to nechápu. protože po vizuální stránce to je skvělé. ()

Parlay

Ke snímku jsem choval značnou důvěru, avšak nyní musím kapitulovat... Jedná se o jednoznačný zásah do černého. Či snad přesněji řečeno do Bílého? :-) Sledovat poctivou oldshoolovou akci (automobilová naháněná na pažitu před Bílým domem je nezapomenutelná) a fandit sympaťákům Tatumovi (zoufající si hrdina z masa a kostí alá John McLane) s Foxem (ideální prezident do každé rodiny) je zkrátka nefalšovaná radost. Pozitivní dojem nemůže pokazit ani obligátní americký patriotismus (zde dokonce umocněný pro demokraty zapálenou a uvědomělou jedenáctiletou voličkou) - pseudovlastenecký výplach typu Air Force One se naštěstí nekoná, a to především díky velké porci humoru a tvůrčího nadhledu. P.S. Prezidentova manipulace s raketometem mě dostala do kolen :-) ()

kinderman

Mistr destrukce dostal do ruky odlehčený scénář, který do sebe nasál to nejlepší z podobných filmů přelomu 80. a 90.let, přičemž během zběsilé (ale přehledně inscenované) akce postupně zúročil každičký motiv nahozený v úvodní půlhodině. Takže odpouštím nepříliš přesvědčivé vizuální efekty a přihazuji pátou hvězdičku. ()

Martpod

Neměla jsem žádná velká očekávání a byla jsem velmi příjemně překvapena. Sice je to střílečka s relativně plochým příběhem, ale má to spád, nenudí, patetičnost hrdinského amerického klišé vyrovnává vtip a nadhled. Příjemné překvapení. ()

GILLWANDER

Slušný film s kvalitnou akčnou nádielkou, s fajn hereckým obsadením a efektovo perfektne zvládnutý. Na druhú stranu treba vytknúť klišovité scény, cukríkové pasáže a Washington D.C., že nebol prevedený podľa mojich predstáv. Miestami film vyzeral dosť odkukané. Nič ale na tom nemení, že o zábavu máte bez debát postarané. Nudiť sa nebudete a náhly spánok vás neohrozí. Štandard v novodobých akčných filmoch. 65% ()

OG_Swifty

Je to tak bezmyslenkovity, ze to zdatne muze sekundovat i Ulici a Ordinaci behem zehleni a nebudete pusobit jako faggot, kdyz si vyberete prave Lisaka s Tatumem misto Rychlyho a tlustyho Zounara. Predrsnela holcicka me sice misty srala, ale porad to neznamenalo nic v porovnani se sechlou Maggie Gyllenhaal. Vazne, bylo ji 36 a ksicht ma tak na 56. ()

dyfur

......pozerateľný priemerný thriller natočený podľa iste nie originálneho námetu....film Pád Bieleho domu s G.Butlerom " celkom dosť okopčil"....až sa to blíži k remake :)  ....žiaľ toto je slabšie dielko....hlavný predtsviteľ bezvýrazný fešák...a tá jeho dcéra ako rukojemník.....zrejme   sa riadila heslom urobím všetko len aby som v Bielom dome s teroristami mohla ostať čo najdlhšie a chovám sa tak nerozumne(=blbo)  ako to len pôjde..... ()

Underworld míří do Prahy

29.12.2013

Terminátor: Hledají se Connorovi

Terminátor: Hledají se Connorovi

14.12.2013

Už teď je jasné, že pokračování robotí ságy pod názvem Terminator: Genesis bude obsahovat i cestování v čase. Vyplývá to z postupně se rýsujícího obsazení: role Johna Connora byla chvilku spojována s… (více)

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn

Gerard Butler po Bílém domě zachrání Londýn