Na jezeře (TV seriál)

• Česko

Stíny nad jezerem

Top of the Lake

Thriller / Mysteriózní / Krimi / Drama

Austrálie / Velká Británie / Nový Zéland / USA, 2013–2017, 11 h 6 min (Minutáž: 45–60 min)

Komentáře uživatele Slarque k tomuto TV seriálu

Vzhledem k očekáváním spojeným s „běžnými“ seriály, mi tu dlouho všichni připadali vyšinutí, jakoby snad šlo o novozélandské partnerské město Twin Peaks. Jenže skutečnost je taková, že tady vesměs nejsou běžné televizní figurky, ale komplikované osoby, které byste občas objali, aby vám o chvíli později připadali na zabití. Dokonce si ani nejsem jistý, zda je pro tvůrce seriálu opravdu důležitá ta kriminální linka, která je jeho osou. Tohle je spíš tak o všech těch postavách kolem a v posledním díle to do sebe nepříjemně zapadne.(4.6.2017)

Seriál o tom, co v dnešním světě znamená mateřství, se sice ze začátku vydává za kriminální, ale přece jen je vidět, o co jeho autorům v prvé řadě šlo. Být to totiž kriminálka, tak bych při propojení osobního a profesního života hlavní hrdinky v takovéto míře asi obracel oči v sloup. Ale ani to nejspíš diváky první série nijak nepřekvapí. Elisabeth Moss je opět výborná.(22.9.2018)