Konečně doma

• USA Home (více)

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (Cinemart)

Daertelon

Tak tenhle film je propadák... vřele doufám, že se dostane z těch červených čísel. Asi přestanu říkat, že mám rád animáky. Tolik, tolik animáků, skvělých animáků je přetlučeno, umláceno a zadupáno obrovským zástupem debilit, že svět neviděl. Hloupost na entou má ode mě jednu hvězdu, a to za: animaci, hudbu a naprosto úžasné vyjádření emocí. A to nejen u Buvů, kteří mění barvu pleti podle nálady, ale i u lidí. Lidská mimika (nevím, jestli si toho někdo všiml) byla skvělá. Potom zase koukám, že Sheldon konečně dokázal pochopit společenský stav "přátelé", byť v těle mimozemšťana a na stříbrném plátně a ne ve své TBBT. Zápletka celé Buví (Buvovské, Buvácké, Buvské - kdo k čertu to slovo vymyslel?) neustálé migrace je svým způsobem taky moc dobrá, ale podaná tak primitivním způsobem, že to celý film sráží. Navíc - zorientovat se v gramatice těch fialových idiotů je složité a kazí to dojem z celého filmu, protože ho kvůli dumání nad nedokonalostí fialového slovníku nestíháte sledovat. Moc dobrá scéna pro mě byla, když marťan zdánlivě zemřel, a to nejen proto, že zemřel, ale celou kompozicí, hudbou a animací se zdál ten úryvek být přesvědčivější než spousta hraných filmů. Pak toho mnohobarevnýho humusáka oživili, sálem (v podobě mého obývacího pokoje) projela vlna znepokojení a málem jsem se rozhodl film vypnout. Ale řekl jsem si: "Šance ještě je! Třeba to nakonec vyjde!" Konečně bych rád vyzdvihl celkem slušné a rozhodně málo vídané spektrum vybrané hudby pro soundtrack, které není moc v normě, mnohým přijde nevhodné, ale alespoň to není klišé. To dohromady dává, sečteno podtrženo jednu celkem. A zase oloupen o hodinu a půl života. Bravo. Edit: Málem bych zapomněl na osobní názor a doporučení! Takže - pokud nemáte rádi Rihannu, je snímek na světě zbytečně. 30% ()

Renie42

Není k tomu co dodat, báječně jsem se bavila. Boovové jsou ufouni, který bych chtěla vidět na vlastní oči a smála bych se pokroucenému jazyku, kterým mluví. ()

zubrik66

Celkom milý filmový počin, avšak bez žiadneho prekvapenia. Film zameraný čisto pre mládež s tuctovou hudbou, záporákom okopírovaným zo star treku. ()

Mykhaluu

Z pohledu logiky, geometrie, fyziky, psychologie, sociologie a dalších bezvýznamných hledisek prostě slátanina jakých se natočilo už bezpočet. Z pohledu (který je mnohem důležitější) laskavého dětského diváka (bez ohledu na věk) mezigalaktická jízda, ze které by jeden udělal z radosti "číslo tři"! Takže dávám pět hvězdiček nad hlavu jen pro pouhou zábavu! :) ()

george82

Přijde mi, že se jednotlivé filmové společnosti předhánějí kdo udělá lepší animák, protože v tom jsou dobrý prachy a sází všichni jeden film za druhým. Postupně mi to zevšedňuje a mezi takové adepty patří i tento snímek. Vizuélně pěkný, děj relativně v pohodě, ale jelikož je to furt na jedno brdo a není to extra vtipné, tak se hodnocení výš nevyšplhá. ()

Nathaniell

Úroveň týhle psycho-sračky je tak nízká, že bych ji nepustil ani vlastní dceři (je jí 7 let a zeptala by se mě, jestli si z ní nedělám srandu.) ... Nějak nechápu, že do toho Jim Parsons šel. Přece jen, když to vezmeme dál - Rihanna je blbka, Steve Martin hraje i ve sračkách, Jennifer Lopez brzo umře a ty ostatní "herce" NIKDO nezná, tak proč šajze Jim Parsons?? ... Logika, příběh, postavy, dialogy, tenhle humus nemá nic, co by stálo za zmínku. Dávejte tomu plný palby, blbci, ale kolik z vás si na tuhle šlichtu vzpomene za pár měsíců?? Tim Johnson asi nemá svoje období a já mu dám ze soucitu 1* ()

Joe16210

Tohle je přesně to, proč mě i ve 30 letech baví koukat na animáky. Nic extra dlouhýho, zajímavý a originální nápad a kopa zábavy navrch. Navíc tenhle byl kreativní i po jazykové stránce a to je vždycky zajímavý. Za mě super volba. ()

Mattin

Bola to nehorazna nuda. Sem tam nejaky vtip ci zabavna scenka no to je tak vsetko. Jednoznacne najhorsi animak za posledne 2-3 roky. Co vzhladom na predlohu a obsadenie je velka skoda. ()

maxcold

Jak napsat komentář k filmu, který se točí hlavně pro děti? Zapomenout na všechna dospělácká klišé a užít si to. Předvídatelný děj u dětského filmu je to samé, jako u hororu lekačky. Hlavní hrdina je milý a vlastně také všechny postavy jsou milé včetně humanoidní holky a její kočky, která se fakt povedla. Dětem se to moc líbilo a to už koukají i na Piráty z Karibiku a podobné filmy. Je skvělé, že se pořád dělají pohádky, kde si své najdou dospělí i děti. ()

prazakj

Ano. Přebarvená, lentilková až vlastně přehnaná animovaná komedie. A povedla se ve velkém stylu. Od dob Pixaru a za poslední roky největšího úspěchu Jak vycvičit draka velmi zajímavý animák. Skvělý výběr hudby pro soundtrack, skvěle natočené (například na závěr při hledání hlavní hrdinky své mamky) a dějově zajímavý až jednou chvílí dojemný film utváří velmi příjemný pocit v době, kdy odcházíte z kina. Vtipy sedí a dokážou pobavit jak děti, kterých bylo v sále většina, tak i dospělé. Dojemný moment, kdy 'Oh' zjišťuje, jací lidé opravdu jsou v levitujícím autě nad hladinou oceánu je nejlepší scénou filmu. Hned následovanou scénou, kdy zjišťuje, že umí i tancovat. Možná jednoduché a hodně dětské, ale zabaví a dokáže zaujmout. Z hlediska animace jsem nadšen z poslední části filmu: záběr hledání z postoje za hlavní hrdinkou je podle mne průlom v animaci jako takové a připomnělo mi to některé záběry (s nadsázkou řečeno) velmistra Nolana. ()

ESNYR

Animák který ocení asi jen mladší divácké obecenstvo, pro které to bylo cíleně točeno. Možná že i pár jedinců vyššího věku se bude bavit, protože se pár vtípků povedlo. Já byl na tom v kině z dětma, a někde od půlky jsem vyloženě jen seděl a čekal až to zkončí. Taky nejde ocenit jak moc se povedlo hlasové obsazení, když se českým dabingem tato možnost ztratí. Zkoušel jsem se tak nějak vcítit do malého človíčka který jde do kina na pohádku, ale vůbec se mi to nepodařilo. Dám 3 hvězdy, za kreativitu. ()

pida123

Krásná pohádka u které mohu vytknout jen jedinou věc - český dabing. Ten je teda naprosto nezkousnutelný. Viděla jsem to i v originále a poté s dabingem a musím říct, že to ztratilo tu šťávu a srandovní nádech, který jsem z toho cítila, když jsem se na Konečně doma dívala v anglickém jazyce. Jinak vtipné, propracovaný děj, krásná animace, vtipné hlášky a hlavně - děti se u toho smály. :D Takže suma sumárum - vřele doporučuji. ()

Stumbleine

Další infantilní krávovina vybraná mou přítelkyní =D Nakonec jsem to překvapivě dokoukal do konce a je to teprve, od legendárního Nema, druhý animák, u kterého jsem se nenudil ()

nikus120

Hľadala som niečo originálne a jednoduché a v Home som našla to čo som chcela. Animak je skôr pre menších ale aj ja som sa v ňom čiastočne našla. Určite dávam mínus jednej scéne kde použili tvorcovia ako zvučku dub step. Ale v celkovom hodnotení menám co vytknúť. Film sa mi páčil a a užila som si ho naplno. Videné v kine s originál AJ dabingom. ()

Lula.cz

Zase jeden z mnou spíše podceňovaných animáků. Ani nevíte, jakou mám pak radost, když mě snímek dokáže přesvědčit o opaku. Cením si toho, pokud tvůrci dokážou vymyslet alespoň trošku jiný děj nebo zvrat a to se u Konečně doma povedlo. Buvan O je velký sympaťák a co si budeme povídat, byl roztomilý i pro publikum starší šesti let :) ()

lobo87

Pre mňa určite nadpriemerný animák. Nápaditý, originálny, akurát roztomilý a vtipný. Animácia na jednotku, postavy a nápad zaujímavé... 75% ()