Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

Zagros

Alice Nellis je pro mě zvláštní režisérkou. Někdy se s ní absolutně minu (Perfect Days a Tajnosti, i když to bylo primárně určeno ženám) a někdy se mi docela do vkusu a nálady trefí (Andělé všedního dne). V případě filmu Revival to dopadlo dobře. Jde o svěží komedii o chlapech pro chlapy, i když ten ženský pohled je poznat stále. Nicméně stárnoucí banda rockerů, kteří chtějí zažít ještě jednou velkou jízdu a zavzpomínat na mladší časy, mě bavila a pobavila hodně. Hlavní čtverka byla skvěle obsazená i zahraná a jejich dialogy byly do komedie taky fajn. Geňa tam být pravda nemusel a nějaké další chyby to taky mělo, ale kapele Smoke je rád odpustím a jejich ještě jeden poslední koncert rád doporučím. ()

provitamin

Ten Geišberg je hrozný prasák, ale kupodivu (alebo práve preto?) sa celkom hodil ako frontman rockovej skupiny. Zdalo sa mi, že starí páni si to na pódiu celkom užívali a občas som ani nemal pocit že sú to "len" herci. Škoda trochu nudnejšieho príbehu, resp. osudov členov kapely. A ešte väčšia škoda že skupinu Smoke som poznal len podľa názvu a pesničky mi boli cudzie, tým však netvrdím že boli zlé. Keby som bol iná generácia a ich fanúšik, aj moje hodnotenie by bolo predpokladám vyššie. ()

Hanys_

Hudební komedie Počesku. Absolutně nezáživný příběh, otravný Polívka (na něj začínám mít pomalu soukromou averzi) a děj plynoucí odnikud nikam. Tohle ti Alice hrubě nevyšlo. ()

Gogo333

Pěkné herecké obsazení, povedená hudba a pár dobrých vtipů. Pobavilo i když další shlédnutí asi nehrozí. Čekal jsem trochu víc, ale i tak jsem si film užil. 70% ()

Oxy

Nooo, tak prvních pár minut bylo velmi slabých. Geňa mě tam vyloženě štval (to byl asi účel). Asi nejhorší bylo, jak se během pár minut nakupilo takové množství lží, o kterých bylo hned jasné, co se bude dít, až se provalí. Ale zbytek filmu byl paráda. Krásné vylíčení hudebního zákulisí, života všeobecně, i nějaké to moudro se tam dá najít (mějte rádi své rodiče dpč!), hlavní čtverka byla výborná (a taky velmi osobnostně zajímavá). Vtip tam byl, jen se musel trošku hledat. Písničky taky fajn, mlaďoši sympatičtí. Snad jen ten konec byl až moc srdíčkový :) (ale to mi nevadí!) ()

arexam

Jako šlo to no. I jsem se pousmál. Škoda, že se prachy na film z větší části berou z PP, kterýho tady bylo až nechutně moc. ()

Ledkodlaq

Na český film nečekaně dobré. Čekal jsem shit, jaké čecháčci v posledním desetiletí chrlí jak na běžícím pásu, ale tohle hodně převyšuje i to lepší posledních let. ()

Kovaja

Musím uznat že tohle je krásná oddychovka jako prase. Výkony chlapů z kapely jsou krásné, takové bezprostřední. Nikdo si na nic nehraje. O krapet výš je výkon zpěváka kapely SMOKE M.Geišberga. Ten si comeback kapely uměl užít ze všech nejvíce, pro ostré slovo nejde daleko a člověk byl napnut co za hlášku z něj vypadne :-).Pochvala patří M.Krobotovi zato jak vymetl tu kundu Z.Bydžovskou a ukázal kdo ve vztahu nosí kalhoty. ()

Ebon

Pobavil jsem se, ale podruhé už to vidět nechci. Místy vtipné a místy dost hluché. Bavil mě Míra Krobot, jeho šílená žena Zuzany Bydžovské a pro mě nový muž Marián Geišberg. Bolek s Karlem Heřmánků byli v polovině scén naprosto prkenný a je vidět, že rokový koncert neviděli ani od stánku s párkama na Votvíráku.. ()

EKLEKTIK

"Nejdřív jsme nesměli maso, pak bílou mouku, pak bílej cukr a nakonec i ten hnědej." Zatím má nejoblíbenější komedie, od Alice Nellis, s přesně nalinkovaným uvedením hlavních postav a skvěle vystupňovaným plánem návratu, znovu sestavené hudební skupiny na koncertní pódia, která ani přes jisté ústupky, kvůli větší návštěvnosti kin, neupadá do sféry lidové zábavy. ()

Pavkan

Alice Nellis natočila komedii, která je "na pohodu". Kdy naposledy nějaký český tvůrce natočil film, který si nekladl vyšší ambice, a přitom jste se u něj nemuseli stydět? Tudy rozhodně cesta vede. ()

derryl

Když si staříci a prostatici užívají, je to pěkněj vodvaz... Musím napsat, že jsem byl rád, že tento film vznikl, pánové Polívka, Krobot, Heřmánek a Geišberg přidali do filmu správnou energii a dobré herectví, Alice Nellis kvalitní scénář a letní pohodová hudební komedie je na světě. I když film řeší stáří, smrt, zpackaný život, vyzdvihuje - dle mého názoru - nejvíce přátelství, které přetrvalo po dlouhých 35 let, aby členové kapely pochopili, co je na světě potřebné a že sláva a peníze nejsou na prvním místě. Opravdu jsem si z filmu odnesl je pozitivní hodnoty a pocit, že vyzdvihovat přátelství a sounáležitost v dnešním světě je nesmírně důležité. Já vím, že slovo přátelství opakuji již potřetí, ale nedá mi to. Snažím se tím připomenout důležitou skutečnost, na kterou se mnohdy zapomíná: film je uměleckým dílem, ano, to nepopírám, ale může mít i výchovnou složku, která z filmu nemusí nápadně čišet, přesto je nesmírně důležitým pojítkem mezi divákem a tvůrci. Alice Nellis si zaslouží obdiv, že dokáže přesně vystihnout náladu diváků a předá jim to podstatné. ()

Lefty86

Tak rozhodně zajímavé oproti jiným stupiditám které jsme schopni teď natáčet, hlavně je to oproti jiným českým komediím i opravdu vtipné scénky a situace, hlavně Miroslav Krobot, ten měl hlášky ( scéna s telefonem pecka ) váhal jsem zda nedat o hvězdu navíc ale zhruba těch 70% je tak adekvátní řekl bych, protože chvílema se toho moc nedělo. Zdůrazněný vztah otce se synem ( Dyk/Polívka ) se mi líbil. ()

peetriss

Bezradnost českého filmu má své další pokračování, a pomalu se v ní začíná utápět i kdysi nadějná Alice Nellis. Jako hudební film funguje jen polovičatě a jen ve druhé polovině, jako komedie nefunguje téměř vůbec a nejednou sklouzává za hranici vkusu. Především první polovina je nesnesitelně nudná, prázdná a o ničem. O již tradiční české prošpikovanosti product placementem nemluvě. Z hereckého obsazení vyčnívá rebelský Marián Geišberg, Zuzana Bydžovská, naopak velmi špatně je obsazen Richard Genzer. 50% (s odřenýma ušima) ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz