Kapela Smoke, to byli takoví čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých muzikantů se s údělem rockera ve výslužbě vyrovnal po svém. Dlouho se neviděli, jejich cesty se rozešly a i jejich pohnutky k oživení kapely jsou jiné - peníze, touha po ztracené slávě, snaha pomoct kamarádovi, ještě naposledy zažít ten pravý rockerský adrenalin. Jenže mají manželky, malé i větší děti a také zdravotní neduhy. Dost možná je ale na konci strastiplné cesty plné omylů, průšvihů a nečekaných překvapení čeká i odpověď na otázku, proč se vlastně tehdy rozpadli? Iniciátorem pokusu o velkolepý comeback kapely Smoke je klávesista Milan (Karel Heřmánek), který se zuby nehty snaží vypadat jako úspěšný podnikatel. Anebo ho k tomu tlačí jeho mladá žena Ivanka (Lucie Žáčková)? Naoko má všechno, co by si mohl přát: nahrávací studio, vnadnou blondýnu, roztomilou malou dcerku a spoustu triček golfového střihu. Ale velmi brzy je znát, že svůj život tak trochu nestíhá. Životní role úspěšného fešáka mu prostě přerůstá přes hlavu. To kytarista Karel (Miroslav Krobot) se na oživení kapely tváří dost zdrženlivě. O každém jeho kroku totiž rozhoduje jeho partnerka Yvonne (Zuzana Bydžovská), osudová žena, která vyznává východní nauky, new age a esoteriku. Karel se pod taktovkou Yvonne už léta živí doma umletým zrním a nosí oblečení z konopných vláken. A je si jistý, že návrat k rockovému nářezu mu u Yvonne jen tak neprojde... Baskytarista Václav (Bolek Polívka) je hodný chlapík z Moravy, který by klukům jejich plány rozhodně nezkazil. Jenže právě teď nejvíc řeší zašmodrchané vztahy se svým dospělým synem Vojtou (Vojta Dyk), který má svou vlastní populární kapelu Darkwerk a na tátovo koncertování se Smoke se dívá skrz prsty. A konečně frontman kapely, zpěvák Otakar (Marián Geišberg)... Ten jediný i po třiceti letech pořád vypadá a chová se jako pořádný rocker, i když věkem již trochu ošoupaný. Rockový odvaz je pořád jeho krevní skupina a pod koženou vestičkou s gustem vystavuje na odiv mužný hrudník... i jiné části těla. Ale i Ota má svoje tajemství, které klukům hned tak neprozradí. Navíc se kolem kapely motá podezřelý manažer (Richard Genzer), který s ní má trochu jiné plány, než muzikanti vůbec tuší, a jeho dcera Miriam (Jenovéfa Boková), která nechce být jen prodlouženou rukou svého vypečeného tatínka. O slepém bubeníkovi ani nemluvě. (Česká televize)

Brtniik

Já tento film nekomentoval?! Není možná, jelikož se mi moc líbí a to čím dát víc – viděl jsem ho minimálně počtvrté. Popisuje, ale to jste si jistě všimli(y), osudy bývalých playerů, jak se protloukají životem – každý úplně jinak, ale spojuje je jedna skutečnost - za kariérou již každý udělal kříž... A pak jiné, kteří se snaží přiživit se na čemkoli a komkoli, jsou kvůli tomu schopni udělat cokoli a ještě se tváří jako kamarádi. --- Myslím, že film velmi pěkně popisuje generační konflikt, ale i pochopení – nakonec a podivné praktiky show businessu až z toho jednomu běhá mráz po zádech. Nejmátožněji hrál Bolek a zamýšlím se nad tím, zda dokonale ztvárnil předepsanou roli, anebo umí-li vůbec hrát. Myslím roli, kdyby byl za někoho jiného než za sebe... Pan Krobot byl jako vždy úžasný, ale jeho „herectví“ je kapitola sama o sobě. Naprosto famózní byl samosebou Marián Geišberg – ta neuvěřitelná živočišnost!... „Naozaj je slepý! Alebo má kurevsky silné nervy“..., míněn nevidomý bubeník. Jan Ponocný ho zahrál báječně, jelikož vězte, nevidomí jsou úplně normální lidé jako vy či já, jen nevidí. To jim ale nebrání (mnohdy je to výhodou), aby spolehlivě prokoukli to, co my „standardní“ (zahlcení obrazovým vjemem) obvykle přehlédneme... Báječný byl i Vojta a jako vždy mne zcela dostala Jenůvka. --- Vřele doporučuji a kdo na Revival hází špínu – nic nepochopil a hlavně nemá srdce na pravém místě. ()

jochanan

Víte co? Jak je to blbé, tak to byla sranda! PP sice řve z každého záběru a uznávám, že vzhledem k tomu, že jsem z Hořovic, mám k filmu sentimentální vztah. Ale po dlooouhé době je to film, na který bych s klidným svědomím poslala svoje rodiče i kamarády, aby se pobavili. ()

hazaba

Jedna z nejlepších komedií, které u nás vznikly. Skvělý scénář doplněný hereckými esy a úžasnou hudbou. Smála jsem se od začátku do konce, přestože se zde najde pár vážných momentů. ()

Rockerman

Chvilku trvalo, než jsem tomu přišel na chuť, ale tak od čtyřicáté minuty jsem se už bavil až do konce. Opět to v žádném případě není čistá komedie. Ty u nás "umí" natočit jen Zdeněk Troška a Tomáš Magnusek, jenže ty jejich filmy jsou spíše k pláči. U "Revivalu" je to zase takové lavírování mezi humorným a smutným, někdy i hodně mrazivým pocitem. Černý i morbidní humor a hodně úvah o smrti. Přesto je to příjemný film, ze kterého ční zase výborný Miroslav Krobot se svou kamennou tváří a suchým humorem. Stojí za to vidět sólujícího Krobota na pódiu, to mě hodně rozesmálo. Celkově tedy spokojenost a příslib, že se k tomu určitě ještě vrátím. ()

Luk Skywalker

Super komedie, která mě potěšila jako hudebního fanouška. Ve filmu jsou použity různé události, které se v hudební branži dějí (např. alternativní životní styl a hudba připomene Ritchieho Blackmoora; comeback kapely, kdy se Polívky ptají zda do toho jde, že všichni jsou pro a nadšení, to jsem kdysi četl o comebacku jedné kapely atd.). Geišberg je ve filmu nejlepší, tak má frontman rockové kapely vypadat a chovat se (i když o hodně let dříve), dále Polívka, Krobot a Heřmánek podali také vynikající herecký výkon a Jenovéfa Boková ztvárnila promotérku a tour managerku přesvědčivě a uvěřitelně. ()

matkoulko

Trochu neskôr, ale predsa videné v kine :) Ale tých 8 divákov tam spravilo strašne dobrú atmosféru. A ja som sa tiež bavil náramne. Len chĺpok chýbal od plného hodnotenia. Už v hlave vymýšľam nejaký svoj vlastný revival... ()

Evander

Zbytečný, rádoby zábavný počin, který nemá ani za mák, co říci. Zhlédnout se to dá, nicméně není k tomu jediný důvod. ()

Olík

Bytí fénix underground bigbeat federální obrody jednooké královny tuzemské kinematografie Alice Nellis nejvíce ze všeho připomíná bytí jejích čtyř hlavních hrdinů. Heká, škytá, neví jestli má zácpu nebo průjem, živí se léky a celkově si ukrojila větší kus masa, než je schopná rozžvýkat......ale nakonec jste stejnak nuceni ji fandit, aby do cíle doklopýtala se ctí. ()

Toka

Hlavní stár Bolek Polívka bohužel nedostal tolik prostoru, kolik by si možná zasloužil. Nicméně takový pestrý český film s hudebním motivem tu dlouho nebyl. ()

brumbrum

Lacna oddychovka; obcas sa da zasmiat, obcas ujeto trapne. Bolek nesklamal, ako starnuci hnup so srdcom milo presvedcivy; skoda, ze netoci viac filmov, ma smrnc. Celkom dobry napad, ako starnuci rockeri este raz vybalia sladke drevo - zial trocha lacno spravene, zbytocne prepumpovane sceny (triafanie gatkami od prdele presne na xicht, opakovane striekanie litrov grcanice, kopu nadavok etc.). Aj tu plati, ze menej je viac; homo sapiens si rad domysli z naznakov, skoda fantaziu takto komplet vytesnat.. Prehnane su aj pokusy zvizualizovat 'modernu' dravost akoze modernych mladych; vyzera to napokon poprdene a nie coolovo. Ale 2-a-pol hviezdicky si to zasluzi, z toho vacsina za Bolekov vykon. ()

sgt.paper

Popravdě film byl spíše 4* ale těch 5 jsem mu dal z prostého důvodu, byl jiný. Neodehrával se v roce 68 a ani nebyl o nevěrném muži. Nehrál v něm Macháček, Gaizlerová, Vilhemová, Liška nebo Budař. A to mi na něm přišlo úžasné. Taky byl vtipný, inteligentní, plný skvělý hereckých výkonů. ()

rekkky

Absolutní plýtvání divákovy trpělivosti, ať se jedná o herecké výkony, příběh nebo samotnou režii. Z filmu vyplývá atmosféra toho, že do sebe vůbec nic nezapadá a kostra jednotlivých scén je chaotická. Revival se nepovedl snad po žádné stránce a zřejmě by se s těmito vlastnostmi nepovedl aniž by byl vsazen i do jiného prostředí, než je to české. Katastrofální je na tomto filmu spoustu věcí, ale zase se potvrzuje, že protlačit do českých kin, je možné téměř vše. ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Alice Nellis je asi nejlepší režisérkou co znám, teda jestli mluvíme o území české republiky, tak rozhodně nejlepší a je pravdou, že dokáže natočit příjemný, veselí snímek o partičce chlapů, jako by patřila mezi ně a za to si zaslouží můj respekt. K filmu toho tolik nemám, možná jen to že nostalgie v podobě comebacku zašlé skupiny nepřijde v té největší míře, ale přeci jen se na malý moment dostaví. Herci hrají velmi slušně, nad kvality očekávání, nejsympatičtější postavou je rozeřvaný Slovák s rakovinou a jeho přesným opakem Bydžovská , jejíž postava mi prostě po celý čas filmu lezla krkem. Takže příjemná oddychovka po těžkém dni, či týdnu a já jsem rozhodně spokojen, jen tak dál! - 7/10 - ()

Eluin

Takový ucházející film. Chvílemi mě to bavilo, chvílemi jsem měl poněkud rozpačité dojmy. Režisérský rukopis ujde, herecké výkony někdy bohužel trochu za očekáváním (někdy i dost k neuvěření). ()

Rathalos

Tak toto absolutne nevyslo a to vobec nie som narocny divak,ubohy pokus o komediu,pri ktorej sa clovek nema comu smiat,po 45 minutach som to musel prepnut,na to sa nedalo pozerat,jedna hviezdicka za Mariana Geisberga...:-) ()

radaza

Já se chodím do kina bavit. Nevypínám přitom mozek, takže Babovřesky apod. mě neosloví, ale rád se zasměji. A tuhle touhu mi Revival beze zbytku splnil. Dávám 5 hvězdiček, abych také povzbudil ostatní režiséry, aby se nebáli v kině diváka bavit a necílili pouze na diváky, kteří odcházejí z filmu spokojeni pouze, když neví, o čem je. Ale také, aby se vyhnuli řitnímu alpinismu v pozadích voličstva našeho prevoschoditelstva Zemana. Nějaké zdejší řeči o nevkusu filmu jsou v této konkurenci směšné. Nevkus je zde přesně v té míře, jakou může přinést a přináší život. Už jsem viděl filmy o návratu skupin (Strange Fruits ad.), ale u tohohle jsem se pobavil nejvíc. ()

Ygnor

Po (jen) relativně delší době (po rekonstrukci „našeho“ kina) jsem se těšil na ryzí českou a předestřenou inteligentní zábavu, což jsem vycítil v recenzi paní Spáčilová, která mívá obvykle přísnější brýle. Na měkkých sedačkách (dokonce v dvojsedačce!) jsem začal po pár minutách poklimbávat, neboť unylý Heřmánek s vyčpělým Bolkem a nakašírovaným Geňou mne fakt ze sedadla nezdvíhali. Trochu „vlahé“ mízy mi do žil nalil až exhibicionistický Geišberk, s prvním koncertem v Horní-Dolní. A samozřejmě robotický mr.Krobot s plachosmutným Kafkovským pohledem a jeho zde alternativně osvícenou ženou Bydžovskou. No pak už kalhotky, kalhotky…a uhlazený Dyk (který umí na rozdíl od nyní v reálném životě těžce zkoušeného Polívky opravdu zpívat), (imho) silně vykonstruované mezigenerační souznění, zase ty kalhotky, pohřeb jako na začátku a paličky slepého cool bubeníka... Během filmu jsem se moc nesmál, žádná čirá zábava nebo proklamovaná řehule či natož taškařice se nekonala, hudební stránka, které bylo míň, než jsem čekal, na druhou stranu, nebyla zase vůbec tak špatná, atmoška na koncertech byla dokonce jak opravdová. Co mě však nejvíce zabilo, byla odporná a všude přítomná, reklama (tvářící se latentně), zejména na pivo, které nemám rád, ale kdyby to náhodou někdo nepostřehl tak explicitně a zcela nesmyslně se záměrem filmu chudák Bolek nutí dvě flašky nealkoholického piva (zase jiné značky) návštěvě dalším účastníkům a bard (K)robot byl donucen i k nesmyslné replice: „Podej mi tu Matonku“ (možná, že to takhle bude fungovat jako vtipný úzus v dalších snímcích, ve stylu agenta 007….). Věřím, že Alice točí filmy s přesahem, není ji neblízký humor tmavších odstínů, že realita smrti, je součástí života, který je nutné pro některé (u)žít do poslední kapky, že zpřetrhané vazby a zlomená vesla, by se měly slepit…jen to vždy není tak jednoduché, natož vůbec lehce natočit, potažmo když na krk dýchá pokrytecká produkce tlačena na co nejvyšší výkon, obrat a kasaštyk. Její ranná tvorba mi byla určitě bližší. Teď už klouže tam, kam možná ani vědomě nechce. Proto se možná vsadilo na provařené týpky, herce, nejen normalizační ale i mírně fekální humor. Prý jako lidé hloupnem, někde snad před týdnem napsal Josef Klíma, docela natvrdo. A stále se více přesvědčuji, že jak třeba vidím „kvalifikovanou“ televizní seriálovou zábavu, co na nás skáče ze všech televizí, a bohužel, ke které má tento film blíže, tak oprašuji staré úsloví: Nenuť volovi rozum, pokud chce seno. (po druhém shlédnutí tohoto reklamního spotu na nápoje snižuji na jeden) ()

martiňák

Objektivně je to zdařilý, pohodový film na čisté 4 hvězdičky, ale protože mám značné sympatie k tématu, tvůrcům i hercům, dávám za 5. Navíc se zdá, že film poměrně výrazně rozdělil diváky i kritiky na jednoznačné fandy a zavrhovatele, tak chci dát najevo, ke které skupině se hlásím. Stručně - atmosféra filmu je příjemná, herci kvalitní a sympatičtí (u mě vedou Krobot a Geišberg, ale bodují prakticky všichni), film funguje jako zábavná komedie i jako do sebe nezahleděné, lehčeji pojaté drama. Co mu dodalo v mých očích důvěryhodnost navíc, byla zdařilá hudba, kterou skupina Smoke na pódiu předváděla, dovedl jsem si představit že by přesně takovou muziku hráli a že by to mohlo působit jak na mladší, tak na starší publikum, navíc záběry z koncertních vystoupení vypadaly uvěřitelně a realisticky, což film posouvá dost nahoru. A nakonec, možná je to zbytečný, ale neodpustím si poznámku ke kritikám - např. recenze na Lidovkách, která film strhala, ukazuje především na zoufalost autora, takhle odhalit svoji zamindrákovanost a potřebu kopat kolem sebe, to vyžaduje buď klapky na očích, nebo velkou odvahu. Naopak slovní hodnocení na idnes, to mi přesně mluví z duše, pokud bych film uměl profesionálně popsat, bylo by to právě takhle. Už se těším na druhé shlédnutí. ()

kersten

Veľmi príjemná vtipná oddychovka. Geišberga som doteraz vo filmoch veľmi neregistrovala, poznala som ho maximálne zo starších slovenských rozprávok, ale tu sa teda poriadne vyšantil a ukázal čo sa v ňom skrýva (riadne zviera s talentom). Bola som nadšená a z kina som odchádzala konečne po dlhej dobe spokojná, bez pocitu straty času. ()

21. Český lev - nominuj svého favorita!

21. Český lev - nominuj svého favorita!

22.01.2014

Nej filmy roku 2013 dle ČSFD.cz