Americký zabiják

Americký zabijak

Akční / Thriller

USA, 2017, 112 min

• POMO

Ďalší zbytočný young-Jack-Ryan-wanna-be klon túžiaci po Bourneovom úspechu. Trailer klamal, o love na džihádskych teroristov je to iba prvú štvrťhodinu, ktorej kraľuje fakt silná plážová scéna. Zvyšok filmu je o rutinnom stopovaní výrobcov nukleárnej bomby, ktoré kvôli klišé, (ne)súvislostiam a nezaujímavým postavám prezývate. Čo očakávali tak zvučné producentské mená od tak slabého scenáru?? Hlavný klučina priemer (potivník Taylor Kitsch lepší) a Michael Keaton si z toho pamätá iba výšku honoráru.(13.9.2017)

• Yoshitsune

V podstatě jako V Utajení, akorát bez mysteriozní stránky a kulantnějšího hrdiny. Né že by O'Brien byl špatný herec, to on je dobrý herec, ale když se tam kolem něho, pohybují třímetrový chlapi, kteří mají na rukou svaly až k prasknutí, (nabouchaný Adkins) a ve tváři výraz ala Terminátor, tak oproti nim O'Brien prostě a jednoduše působí směšně. Je to tady půl na půl, trochu špionské sledovačky a pak zase trochu akce, ta bitka v hotelu je asi nejlepší. Osobně bych ve filmu, preferoval méně akce a pak si ji schovat až na konec, tady je rozmístě v klasickém stylu a tím pádem je to i dost předvídatelné. Co je rozhodně super, je ta romantická stránka v polovině filmu, závěrečný výbuch, mučení bylo geniální, bitka v hotelu, plážový masakr a to je vlastně tak nějak všechno. Ty věci, co sem vypsal sou hrozně super, ale sou to takové drobečky, od koláče který, před vámi už někdo snědl a to se prostě nedělá. On by to, ani vlastně nebyl, špatný film, ale po skončení filmu, cítíte že to mohlo být víc chlapský, víc živější, víc napínavější a taky víc vyhrocenější. Keaton je tady totálně super, Adkins má kupodivu dostatek prostoru, ale mohl být na druhé straně, Kitsch super záporák, má to v hlavě dobře porouchaný a Shiva Negar je kus. Je škoda, že Adkins ve svých filmech, nedostává taky takovou tématiku, lokace, charismatické záporáky a větší rozpočet, tady by to dal s přehledem a hodnocení by bylo i podstatně vyšší.(14.9.2017)

Slušná akční oddychovka, která má hodně silný úvod na pláži a parádní konec na moři ( ten výbuch byl super ), jinak prostředek filmu bohužel padá do stereotypu. Vedlejší role Scotta Adkinse potěšila, škoda jen že nepředveld nějakej ten slušnej fight.(15.9.2017)

• carly

Za normálnych okolností by som tento typ filmu ani neopľula. Ale Dylan.... A to, čím si prešiel kvôli filmu po fyzickej aj mentálnej stránke a ako preniesol postavu Mitcha Rappa na plátno je dychberúce. Samotná postava a jeho absolútna strata ľudskosti a hranie sa na osud, či boha, vyvoláva skôr zimomriavky. Ťažko sa pozerá na film, v ktorom nemáte komu fandiť. Asi od siedmej minúty som si priala, aby ich Taylor vyhodil všetkých do vzduchu. Ale po vizuálnej stránke to bolo fakt pekné.(19.9.2017)

Začátkem si mě to strašně získalo nejen protože je to dost aktuální téma, ale protože se to nebálo napálit drsnou a zároveň dojímavou akci hned tam kde měla být - na začátek. V průběhu to sice chvilkami celkem ztrácí dech, ale díky neohleděným tvářím, kvalitní akci včetně bojových scén a výborné hudbě, si mě to dokázalo udržet. ... GA Cinema(19.9.2017)

• Lefty86

Velké zklamání, první trailer který jsem viděl sliboval klasický akčňák, výpravu za pomstou zavražděné snoubenky. Ona se z toho zvrtla moderní slátanina s debilními dialogy, zase šlo o plutonium, jaderný bomby jako všude. Film ve kterým i jindy skvělý Michael Keaton vypadá jako ochotník je špatný od základu. Začátek super, od 15. Minuty strmě dolu! Adkinsův štěk jako bonus. 40%(17.9.2017)

• Gogo333

Dylan mě baví jako Stiles v Teen Wolf, jeho Labyrinty taky nebyly špatné a tak jsem byl zvědav jak dopadne tento film. Z trailerů to vypadalo slušně, hlavně Keaton a chytl mě boj proti teroristům. Bohužel ve filmu se boj proti teroristům odbude prakticky v první půl hodince a pak se jde po Mitchově předchůdci, který zběhl. Potěšil Adkins, že se opět dostal do kina v nějakém větším filmu, bohužel stejně jako v Doctor Strange, toho moc nepředvede a je odstaven v první polovině filmu. Akce je ucházející, bohužel příběh mě moc nezaujal, postavy tomu taky moc nedaly a hlavně sem čekal z trailerů trochu něco jiného. Původně jsem chtěl jít za 3*, ale ten konec to totálně zabil a víc jak 2* si to nezaslouží.(20.9.2017)

Ľahko stráviteľné akčné béčko, ktoré si neláme hlavu nad scenáristickými blábolami a dejovými stereotypmi. Jednoducho to do vás nasolí z prvej a máte vystaranú necelú dvojhodinku makareny zlámaných kostí, letiacich guliek s minimálnou dávkou výstrahy a na rad prídu aj nejaké tie okázalejšie detonácie. Občas povznesú osoh príjemné prekvapenia, občas čosi nečakané. Na mojej krvotvornej mienke to určite nezanechalo trvalé následky syndrómu American Sniper.(14.9.2017)

Americký zabiják by hrozně moc chtěl začít novou sérii ve stylu Jasona Bournea. Bohužel se mu to však daří velmi těžko. Začnu tím, že kdo viděl trailery může je brát jako sestřih best of. Kdo chce něco víc šeredně se spálí. Akčních scén se najde několik které jsou fajn- většinou jde o pěstní souboje na blízko které funguji dostatečně. Jakákoliv revoluční přestřelka ve filmu chybí. Nejlepší je závěrečný fight mezi Mitchem a Ghostem který v podstatě všechno vyvrcholí. Jakákoliv revoluce však chybí. Dylan O´Brien je fajn ale v podstatě mu chybí nějaké vyšší charizma a mnohem lepší je Taylor Kitsch jako záporák který se taky může více vyhrát. A nejlepší z obsazení je jasně mentor Michael Keaton který každý film zvedá výš. Občas je ten film až hrozně moc hloupý- Ať už tím jak funguje výcvik, jak se záporák dozvídá z ničeho nic věci jen tak vědět nemůže a závěrečná akční scéna s výbuchem je jedním jasným škubáním za vlasy. Hlavním problém, však vidím v tom, že mě vůbec nezajímalo co se na plátně děje. Ať už kohokoliv mučili či vraždili bylo by to prostě jedno. A když mi nesejde na tom co se ve filmu děje... něco je špatně. Není to špatný film ale vyloženě dokonalý není a to velmi. Což je škoda, protože potenciál byl.(14.9.2017)

Dobrá akční oddechovka.(18.9.2017)

• Trešlson

Nemastné, neslané. Výborný úvod a celkem povedený i závěr. Více ve videokomentáři tady: https://www.youtube.com/watch?v=MU5p-iUI0bE&t=35s(14.9.2017)

Žádná hitparáda, pár velmi dobrých momentů, jinak neoriginální nuda. Teda ale výbuch na konci libovečka. 65%(14.9.2017)

• Wardan

Docela bych si i teď přečetl předlohu jestli je to taky takový garbage. O to víc mě to mrzí, prootže jsem doufal, že novou dostanu sérii kvalitních drsných akčních thrillerů. ___ Mitch ztratí přítelkyni a po ne tak úspěšném lovu teroristů je naverbován CIA a poslán na výcvik ke Stanovi, mezitím se v Rusku ztratí 15 kilo plutonia. Doposud OK. Mitchův výcvik však nikam nevede, MItch totiž v zásadě všechno umí a co tam trénuje při misi stejně nevyužije. Jediná vyjímka je trik s nožem využitý na konci, jenže to ale stejně vypadá dost nepřesvědčivě a zdá se to jako dost umělá snaha udělat film o něco soudržnější. ___ Vadou na Mitchovi je akorát jeho charakterový profil, je impulzivní, agresivní a neposlouchá moc rozkazy. Je to v průběhu tréninku i mise (hlavně) Stanem vyčítáno, leč nikdy to není problém. Když MItch neuposlechne rozkaz o zrušení mise, jediným výsledkem je, že získá stopu, jenž může zase pohnout s dějem. Stan zmíní, že něco takového by mohlo způsobit rozpuštění jejich jednotky, tato hrozba ale nemá jakýkoli materiální podklad, nikdo o ničem takovém ani neuvažuje. A protože zástupkyně ředitele Kennedyová za Mitchem tvrdohlavě stojí a věří mu, tak se Stan nezmůže na nic než Mitche dvakrát sprdnout (z čehož si Mitch evidentně moc nedělá). Když Mitch poruší příkaz podruhé, je to stejně příkaz natolik dementní, že se stejně není čemu divit (Kennedyová se chce vykašlat na uneseného Stana a pátrat po atomovce, leč nemá žádná vodítka a není jasné jak by toho chtěla dosáhnout. Snaha nalézt Stana je jediná logická volba, vzhledem k tomu, že byl evidentně unesen týpkem, co má tu atomovku). Ačkoli to u finále vypadá, že se Mitch napravil, závěrečná scéna naznačuje, že tomu tak není. ___ Stan je k Mitchovi od začátku skeptický, jakýkoli vývoj jejich vztahu vlastně neexistuje a změna se stane během jedné scény. Zcela nijaký je vztah Mitche a agentky Aniky a žádné dramatické pnutí neplyne ani ze vztahu Stana a Ghosta, kromě toho, že Stan kvůli tomu odmítá dát Mitchovi informace o Ghostovi. Tyto informace ale dávno divák ví a z toho tajemství stejně nic neplyne, Mitch ke splnění mise žádné info o Ghostově minulosti prostě nepotřebuje. Mitch má ještě trauma ze smrti své přítelkyně, to však zmizí spolu se zastřelením tureckého obchodníka a ten motiv se nevrátí až do závěru. ___ OK, to by pořád nevadilo, kdyby měl film zajímavou pracovní linii. Což moc nemá. Na to je příliš liniérně jednotvárná. Vodítka se nijak nekumulují, prostě se jen jde od jednoho k druhému (obchodník vede k bance, banka k fyzikovi, fyzik nikam takže se musí zničehonic objevit nové vodítko, …). Žádná tajemství se neodhalují, Íránci jsou v podezření CIA od začátku, kdo je Ghost je celkem jasné, a ani byste na to nepotřebovali vidět trailer, a motivace záporáků jsou úplně marginální. Pár odhalení tam sice je, ale to z jednoho (Anika) opět moc neplyne (je to spíše způsob jak jednorázově vyvést děj ze slepé uličky) a druhé vyvolává spíše otázky, než aby na nějaké odpovídalo (k čmu Ghost vlastně potřeboval ty Íráčany?). ___ Rozvíjejících se motivů je málo, informací je málo a koukat není moc na co, protože akce je rutinní a herecké výkony jsou stejně jednotvárné jako celý film.(17.9.2017)

• pavle2

Nepochopím, čí to byl nápad do první části filmu motat další dějovou linku o krádeži plutonia v Polsku, když ještě není ani vyřešená dějová linka s teroristy, ani rozvedený příběh hlavní postavy ve výcviku CIA. A proč do toho plést potenciální jadernou válku v Izraeli? A proč to kombinovat ještě víc a vložit do toho další dějovou linku o pomstě mezi bývalým agentem CIA a jeho bývalým velitelem? Po slušném rozjezdu je dějová linka o boji s terorismem odsunuta do pozadí a čeká vás rutinní stopování bomb s minimem akce. Ale zato s hromadou dějových linek, které do sebe nijak nezapadají, a ani jedna není tak důkladně promyšlená na to, aby mohla utáhnout jednu epizodu Zákonu a pořádku, natož celovečerní film. Nechápu, jak někdo mohl vložit tolik úsilí do tak mizerného scénáře s dialogy typu: "Když se usměješ, rozestoupí se Rudé moře.” “Funguje to i se Středozemním.” Rozumíte těm větám někdo? Americký zabiják je zcela zbytečný pokus o úspěch Jasona Bourna, ze kterého si Michael Keaton bude pamatovat jen výšku honoráře a my cenu za lístek do kina. Více na http://www.kukatko.cz/recenze-americky-zabijak/(24.9.2017)

Film mi v kině docela rychle utekl a akce byla taky velmi dobře zvládnutá škoda jen toho tupýho scénáře a slabýho hlavní hrdiny,který film sráží hodně dolu.(23.9.2017)

• johnsnow

Brutálny trailer, super obsadenie, skvelý námet a vytvorí sa sračka s pár svetlými momentami. Keaton v pohode, O´Brien nič moc, Kitsch ako záporák slabý, CGI nekvalitné, skrátka poriadne domrdaný film, ktorému už viac šancí nedám. Ale aby som len nekritizoval, tak je slušne krvavý a občas poteší aj zabitie nepriateľa.(14.9.2017)

• WhiteRaven

Jak udělat zbytečný akční film ? Takhle. Kdyby se celý film držel cesty, kterou tak krásně otevřela scéna na pláži, mohlo to dopadnout úplně jinak. Bohužel se tak nestalo a film se vydal na cestu jednoduchosti, klišé scén a ubohých postav, které jednají bez logiky. Michael Keaton přehrával a byl tak, bohužel, nejlepší částí filmu. Alespoň, že se na Dylana a Taylora dobře koukalo.(15.9.2017)

• hupicek

No , kdo četl knihy Vince Flynna,tak asi těžko stráví tenhle film. Hlavní postava je naprosto nudná, bohužel. Chtělo by to jiného herce. Knihy Vince Flyna jsou perfektní ,strašně dobře se čtou ó to je těžší potom podle předlohy natočit dobrý film.V tomto případě to fakt nevyšlo.Nebudu ani hodnotit(17.9.2017)

• bigmatko

Film, ktorý nič nové neponúka. Z obyčajného chlapíka sa zrazu stane odporník na islam, na zbrane, na boj zblízka a na zabíjanie a prekoná aj cvičených agentov. Myšlienka je plytká, jednoduchá a málo reálna. Nenáročná akčná oddychovka. bojové scény sú dobre spravené. Začiatok prekvapí autenticitou. zvyšný priebeh už je tuctový.(18.9.2017)

Za mě příjemná akční záležitost, u které se člověk ani chvíli nenudil. Obsazeni víc než příjemné, konečně trocha čerstvé krve místo starých a stále se opakujících akčních hrdinů. Sem tam nejaký vtípek a pěkné efekty. S klidem 5*!(18.9.2017)

<< předchozí 1 2