poster

Americký zabiják

 • Česko

  Americký bojovník

 • USA

  American Assassin

 • Slovensko

  Americký zabijak

Akční / Thriller

USA, 2017, 112 min

Komentáře uživatelů k filmu (170)

 • POMO
  **

  Ďalší zbytočný young-Jack-Ryan-wanna-be klon túžiaci po Bourneovom úspechu. Trailer klamal, o love na džihádskych teroristov je to iba prvú štvrťhodinu, ktorej kraľuje fakt silná plážová scéna. Zvyšok filmu je o rutinnom stopovaní výrobcov nukleárnej bomby, ktoré kvôli klišé, (ne)súvislostiam a nezaujímavým postavám prezývate. Čo očakávali tak zvučné producentské mená od tak slabého scenáru?? Hlavný klučina priemer (potivník Taylor Kitsch lepší) a Michael Keaton si z toho pamätá iba výšku honoráru.(13.9.2017)

 • verbal
  ****

  Typický příklad filmu, kde měli minimálně prohodit herce v kladné a záporné roli. Krejčí Kitš je totiž sympaťák a umí hrát, kdežto prkenně zbuznělý, nesympatický Dylin Oubrájen svým toporným pózováním leda tak dráždí třináctkám slimáky a dospělý divák jen s rozpačitě pobaveným úsměvem sleduje, jestli tomu rachitickému týn zabijákovi náhodou někde v tom dolepovaném třídenním strništi neulpělo semeno z ranní „konzultace“ s režisérem. Ovšem nebýt toho osazení hlavní role členem chlapeckého homokvartetu Gay Erection, jemuž uvěříte pouze to, že by v hysterickém afektu možná tak tak zvládnul někde v Mumulendu umlátit pěstičkama Perníkového mužíčka, jedná se o vcelku zábavný a výpravný áčkový akčňák s vynikajícím Míšou Kýtnem, který guerilla všech těch vkusných a hloubavých heterokritiků nedoceňuje patrně jen proto, že tam Dylin sáhodlouze nevystrkoval prdel v elasťácích na Vilnéva.(24.11.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $33miliónovTržby USA $36,249,674Tržby Celosvetovo $66,676,062Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Taký priemerný akčný film. Kde je tak všetko na pol plynu, niečo dobré, niečo slabšie. Asi najviac zamrzí účasť Scotta Adkinsa, ktorý sa tu ani nemohol poriadne predviesť, než ho česli. /55%/(3.2.2018)

 • tron
  **

  Nevedel som sa do toho dostať. „Typická“ akčno-špionážna zápletka už ťažko mohla byť nudnejšia, akčné scény OK, ale na zadok a ani inam som si z nich nesadol, výprava lacná a celkovo snaživé, ale nudné. Predvídateľné béčko. A nie som si istý, či urobíte dobrého akčného herca z niekoho, kto sa podobá na Karola Csina. Michael Keaton v pohode, hoci to podal dosť na efekt.(2.1.2018)

 • Lateef
  ***

  Mám radost, že existuje film, který přesně pasuje do těchto ukazatelů: 1/ vyplní mi naprosto ideálně časoprostor vlakem z Budějovic do Jihlavy, 2/ můžu ho v klidu shlédnout na notebooku, aniž bych litoval vstupenky do kina, 3/ i když vlak na výše zmíněné trase asi sedmkrát zastavuje, čili brzdí, skřípe, piští, tak skrze ten rámus nemusím mít strach, že bych přišel o nějaký duchaplný dialog, moudro nebo hlášku... nic z toho tu vlastně není :) Viděl jsem tedy vcelku snesitelnou akční jednohubku, ve které Ou Brájen kydlí krav magou protivníky (ale né že budete čekat Jasona Bourna!), ve které Adkins zdechne tak šumařským způsobem, že tuhle Ránu v Síle musel cítit snad Luke Skywalker v předaleké galaxii a kde byl závěr, byť digitální, tak přesto takový, jaký bych chtěl vidět u spousty dalších filmů. Asi nemám důvod si to pustit znovu, ale neuráželo mě to a svojí misi to splnilo. Mírný nadprůměr. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/63 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(30.11.2017)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Trailer se mi líbil hodně, ale z výsledného filmu nadšený příliš nejsem. Je to sice námět, který mě baví téměř vždy, ale něco mi zde nesedělo. Slušný je úvod na pláži či souboj v hotelu a to je asi tak všechno. Přišlo mi to nedostatečně ozvučené, kolikrát nešla slyšet rána. dokonce ani náraz auta do jiného auta neudělalo téměř žádný zvuk, což mi přišlo hodně divný, rko mohlo být využíto více a mladý Dylan O Brien by se do takové role hodil spíš až za 5 let. Na jedno zhlédnutí ok, ale po akční stránce spíš průměr. Hawkův 24 hours to live se mi líbilo více. 60%(23.11.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  **

  "Tisíce Amíků shoří. Jen kvůli Tobě. Užij si to." Já jsem si to tedy moc neužil, protože hlavní zabiják Mitch mě tedy dost zklamal. Samozřejmě nikoli tím, že se neuměl podřídit a pořád vzdoroval, ale tím, že se neustále choval jak idiot. Blbější než on už tam byli jenom dobrmani, kteří neuměli vlézt do auta ani z něj vylézt střešním oknem. Ale abych jen nehaněl, tak instruktor Stan měl charisma v každé situaci, zlý Duch byl vlastně celkem sympaťák a agentku Anniku bych si klidně vzal za falešnou manželku. Jenže tohle měl táhnout Mitch a táhnul to spíš ke dnu.(29.3.2018)

 • choze
  **

  Hlavní hrdina i jeho mentor mají sympatický drajv a na bitkách je vidět jakási snaha, ale scénář (od čtyř scenáristů a podle knihy!) je blboučký a bez nápadu a ani režisér nepředvedl nic zajímavého. Na jedno zkouknutí.(19.1.2018)

 • sniper18
  ***

  Akčný film so slušnou výpravou a áčkovým prevedením, ktorý sa nebojí eRkového ratingu samozrejme vždy uvítam a American assassin mal hlavne spočiatku teda skvelo našľapnuté. Parádne vyzerajúca zápletka o obyčajnom mužovi, ktorý pri násilnej akcii príde o svoju lásku, ale ide na to rozumne a nie zbytočne rýchlo a tak sa po všetkých stránkach vytrénuje, aby sa mohol pomstiť. Táto prvá tretina ma veľmi bavila, prišlo mi to pomerne netradičné a keby bol o tomto celý film, bol by som veľmi spokojný. Len škoda, že potom sa to začne uberať tým najklasickejším smerom, opäť len tajní agenti a obchodníci s nukleárnymi zbraňami, ktorí môžu ohroziť rovnováhu vo svete. Ani toto nie je zlé, tempo je svižné a dejovo je to v rámci možností obstojne zvládnuté, len jednoducho podobné neosobné zápletky už až tak nemusím, ten úvod vyzeral podstatne nádejnejší. Ani obsadenie nakoniec nie je najhoršie, Dylan O'Brien ešte určite nepatrí medzi mojich obľúbencov a viem si teda predstaviť aj podstatne charizmatickejších akčných hrdinov, ale predsa len fyzicky tu nemal problém, je to sympaťák a dokázal to so cťou uhrať. Určite ma bavil Michael Keaton, prekvapivo dosť priestoru má aj Scott Adkins, teda na pomery toho, koľko času sa inak v áčkových filmoch vyskytuje a Taylor Kitsch mi tu nakoniec tiež sedel, len jednoducho takýchto záporákov moc nemusím. Chcelo by to vymyslieť mu lepšiu postavu. Ani akčná stránka nesklame,síce tu chýba nejaká výrazná akčná sekvencia, ktorá by sa dala pozerať opakovane, ale inak si film v tomto drží úroveň, ponúkne pár slušných krvavých prestreliek a aj nejakých tých drsnejších súbojov. Ale toto všetko sa už dalo vidieť aj v krvavejšom, nápaditejšom a choreograficky lepšie zvládnutom prevedení. A režijne tu nemám problém, film si vo všetkom drží potrebný štandard. Takže ma určite mrzí, že sa celý film nedržal štýlu prvej tretiny, takto je to prakticky zabudnuteľná záležitosť, ale určite neľutujem, že som si to pozrel. Na to jedno pozretie fanúšika žánru celkom uspokojí. 63%(10.12.2017)

 • Kaka
  ***

  Film o dvou zcela odlišných polovinách. Zatímco první má koule a slibuje zajímavou (proti)teroristickou jízdu ala Kingdom, která graduje hned v prvních minutách impozantní střelnicí na pláži, tak druhá je už jen tuctová špionská kalkulace plná tisíckrát viděného kliše. Sympatický je herecký ansámbl, plus absence některý zajetých trendů žánru. Nekoná se tedy sekundární love story mezi hlavním hrdinou a agentkou a na konci bomba opravdu bouchne. To bylo ostatně patrné už v traileru a je to svěží a sympatická změna. Těch klasických pomocných zlepšováků a scénáristických zkratek je tam ale i tak pořád mraky a zabíjí to jakýkoliv nadprůměrný zážitek z celku. A to i přesto, že Kitsch je fajn a akce jako taková je velmi obstojně natočená. Pro fandy povinný zářez, ale nic víc.(26.11.2017)

 • kulyk
  ***

  Emerikan prdelossin - Fbyja... ne, Cyja v nesnázích. Tak bych to nazval, aby bylo zcela jasno, o čem. Vypadá to totiž, že populace USA natolik zdegenerovala z míšení, hamburgření a observace wrestlingu, že se již běžnými metodami nedaří rekrutovat kloudné agenty. Proto verbíři s radostí sáhnou i po chlapci, co se s rozkuřovačkou plážoval na nesprávném místě, její úhyn, zapříčiněný drobnými náboženskými neshodami, nebyl schopen v klidu reflektovat a tak se samovycvičil v ještě větší poleno, než jsme doufali. No, co už. Následuje akce, akce, obligátní dávka krávovin a troška akce navrch. Pro klidné nedělní odpoledne, kdy se před návštěvou tchounů uzamknete na hajzlu a sledujete na samsungu cokoliv, jen, když se to hýbe, ideální.(6.4.2018)

 • castor
  ***

  Pojďte se vozit, pojďte se bavit, poslední prodloužené jízdy. Jenže tahle byla natažená přespříliš, zbytečná zrovna tak. Přitom prvních dvacet minut vypadá náramně. V době enormního nárůstu hrozeb teroristických útoků na civilní obyvatelstvo přichází akční béčko, které mělo našlápnuto. Hodně solidně. Španělská pláž, žádost o ruku, idylické vyhlídky. Jenže snoubenka schytá pár kulek a náš hrdina je hnán hněvem k pomstě. Nepolevuje, nedívá se doprava doleva, cíl je jediný: infiltrovat se do džihádistické buňky, která za všechno může. Buch, bác a najednou je členem skupiny tajných agentů CIA, kterou vede bývalý mariňák Michael Keaton. Následuje krádež plutonia a asi víme, co bude dál. Jenže právě tehdy mě to celé přestalo bavit. Čekal jsem svižnou řezničinu s nasupeným hrdinou, dostal utahanou překombinovanou pohádku s hrdinou, který by byl k smíchu i coby ostraha hypermarketu. Prostě casting bych si představoval jiný. Naštěstí režisér Michael Cuesta akci celkem zvládá, škoda, že mu kontaktní souboje a přehledné sekvence nevydržely po celou stopáž. Tempo nám totiž v druhé polovině hodně kolísá, atraktivní zastávky v evropských destinacích nedokážeme příliš využít, špionské momenty moc nestrhnou, obecně je trochu přitažené za vlasy, co se mladíkovi v první polovině povede (proniknout do teroristické bašty). V závěru pak asi zbyly nějaké prachy, takže si ještě digitálně zablbneme s flotilou, což se rovněž moc nevydařilo. Škoda. První polovina prostě koule měla..(28.11.2017)

 • Spiker01
  ****

  Poctivý akční thriller, které v dnešní době hodně ustupují na pozici levných béček a vyčnívají pouze ty s výbornou akcí. American Assassin tohle splňuje jen z půlky, hodně záleží, jak člověk přijme Dylana O'Briena coby akčního hrdinu, ale třeba já s ním nikdy problém neměl a pořád je tu Michael Keaton. V dvojku bych příliš nedoufal, ale jakožto samostatný film tenhle zabiják akčního fandu neurazí. PS : Sanaa Lathan opravdu účes jako James earl jones v Barbaru Conanovi! :D(5.12.2017)

 • Wacoslav1
  ***

  To je zase v alejích nablito... Po odjebu zdejších kino odborníků jsem se radši připravil na něco nekoukatelnýho, ale ono to kupodivu tak hrozný nebylo. Jasně občas je to trochu ukecaný a tahá se do toho politika plus děj je trochu neprůhledný, ale kdo tvrdí, že je tu málo akce tak si lže do kapsy. Přestřelky jsou celkem nekompromisní a Rko dostatečně využité hlavní hrdina v pohodě nijak mě neiritoval škoda, že záporák nemá pořádný prostor a Adkins má dle očekávání jen štěk, ale jinak rozhodně neurazilo dávám pohodových 60%(3.11.2017)

 • LiVentura
  **

  Jak se Američané vyrovnávají s realitou terorismu.. Nic nového!(6.3.2018)

 • Pepinec
  ***

  Z Amerických scénáristů akčních filmů mám dojem, že do chemie přišli na základce jenom v hodině, kdy se probíralo plutonium a do zeměpisu, když se bralo Rusko. No ale budiž, my si tady zase hrajeme na jejich hepyendy. Chválím trailer, protože je lepší lhát než bonzovat, chválím akční scény (především tu romantickou na pláži) a chválím Keatona, který teď v Hollywoodu frčí jako Kovy na Jútubu. Jo, viděl jsem ten dokument, takže vím, že kovy nejsou dneska už jenom chemické prvky. Kovy by tu situaci tady vyjůtuboval, Mitch ji naštěstí rozstřílel a rozsekal, což je mi jasně sympatičtější, ovšem víc než film na jednu noc z toho nebude. No ale toho Keatona teď asi budu odebírat...(25.9.2017)

 • Pilda17
  ****

  Nečekal jsem nic a dostal akční podívanou, která měla solidní tempo. Postavy bych zvolil trochu jinak, ale i s tím se dá Americký zabiják překonat. Scéna ze začátku na pláži byla famózní, tomu se jen těžko dalo něco vytýkat. 7/10 = 75%(20.2.2018)

 • Rominator
  ***

  Mitch Rapp (Dylan O'Brien) požádá svoji přítelkyni Katrinu (Charlotte Vega) o ruku a jde pro pití, ale dojde k neštěstí, protože na pláž zaútočí ozbrojení teroristé. Rapp je zraněn a Katrina je zabita. Mitch se snaží její smrt pomstít na vlastní pěst, ale dostává se do hledáčku CIA... Dalo se to docela čekat, ale Scott Adkins jako Victor nezasáhne do děje nějak výrazněji, protože má pouze malou vedlejší roli. K plusům filmu patří Michael Keaton (Stan Hurley), Shiva Negar (Annika) a finále s atomovou bombou.(26.11.2017)

 • mzss1
  ***

  (67%) Až tak moc jsem nečekal a kino jsem nakonec vynechal. Přesto to bylo ve výsledku o něco lepší, než jsem doufal, dokonce jsem zvažoval o 4*, ale nakonec dávám lepší a zasloužené 3*. Něco tomu prostě chybělo. I tak jsem rád za kvalitně natočenou akci, kdy protivník dokázal v jednom záběru prokázat spoustu chvatů a jiných protiútoků. Bitky jsou dobré, ostatní akční kousky také a především perfektní finále s jaderným výbuchem, kdy vidíme vlnu po výbuchu bomby ve vodě, která lehce vrazí do flotil lodí – to prostě nemělo chybu. Především ty zmiňované souboje. Mrzí mě ale, že zde dali Adkinse. Má jen jeden souboj a ten prohraje a poté debilně zhebne – no nic, to radši řešit nebudu. Hlavní hrdina sice nevypadá moc důvěryhodně s ohledem na to, že je to hlavní hrdina a „Americký zabiják“. ;) Přesto mi moc nevadil, herecky nesehrál skoro nic, prostě byl dutej jak kámen, což bylo asi lepší, než aby přehrával a hrál si na drsnáka jako je třeba Liam Hemsworth, proti kterému sice nic zásadního nemám, ale to přehrávání je moc okaté. Začáteční scéna na pláži byla dobrá, krvavá a kupodivu jsem prožíval i emoce. Pár vteřin jsem sledoval mladý, zamilovaný pár a hned mi ho bylo líto, což byl velký plus. Hudba byla obstojná. Ostatní herci v poho včetně Keatona, který mě poslední dobou začíná víc a víc bavit. Film jako takový je pojat docela vážně, sežral jsem to pojetí i s navijákem. Ale přesto, scénář by mohl být bohatší, děj by se mohl doladit, záporáci byli strašně nudní, žádné napětí a překvapení, je to škoda, potenciál to mělo o dost větší. Přesto jsem relativně spokojen, ale je to jen jednohubka, max to druhé shlédnutí bych ještě riskl.(26.11.2017)

 • kingik
  *****

  Realističnost ustupuje do pozadí, o slovo se hlásí akčnost. Film si to může dovolit, nebyl natočen na základě žádné skutečné události, jen podle románové předlohy, které se (údajně) drží jen sporadicky. Mladík Mitch Rapp si přísahal pomstu. Už je to necelé dva roky, co mu islámští teroristé navždy vzali jeho sexuální hračku. Od té doby je každý, kdo je zarostlý huňatým vousem, večer splývá s tmou, pro něj nepřítelem. Zaslepen nenávistí chce eliminovat každého, kdo se dorozumívá arabským jazykem. Kdoví, jak by to s ním bylo dál, kdyby se ho neujal zkušený mentor nad mentory, bývalý příslušník "tuleňů", tvrďák nad tvrďáky Stan Hurley, který zapřísahal celý život likvidaci "alláhových" teroristů, a pro něhož je mučení v zajetí rajskou procházkou, jak se budeme moct přesvědčit. Ještě než půjde Mitch do své první oficiální a CIA posvěcené akce, bude muset absolvovat náročný dril ve výcvikovém táboře. Pak už mu nic nebrání v rozletu. Cílem jeho první a jediné mise je rozprášení teroristické buňky, v jejímž čele stojí taktéž bývalý "tuleň", kterého navíc Hurley dobře zná, neboť ho vycvičil, ten nyní na oplátku chystá jaderný útok. Hantýrkou se mu říká "Duch". To, že je scénář samé klišé, neznamená, že by režisér nedokázal udělat nic pro to, aby film bavil. Vměstnal do něj od začátku až do konce dynamický ráz i náboj, který přímým vypálením stále nezadržitelně pádí vpřed. Jeho dráhu mu nezpomalují ani dialogy, nikde se film zbytečně nezakecává, prostě pořád se něco děje. Po scenáristické stránce se to ve filmu dost mele, není divu, když na něm dělali hned čtyři, poměrně renomovaní scenáristé. Každý do akčního mlýna přispěl jiným žokem mouky. Přes bláznivou akci je zde Michael Finch, který určitě psal většinu akčních pasáží, serioznost chtěl udržet Edward Zwick, je i známým režisérem, který dokonce kdysi dávno natočil i film na téma terorismu, Marshall Herskovitz je také takový ten realisticky založený scenárista a Stephen Shiff dává přednost náročnějším látkám. Jde ale hlavně o to, že každý z těch čtyř je odlišným typem scenáristy, tudíž na režisérovi bylo, aby to celé stmelil, což se zázračně podařilo. Michael Cuesta je v drtivé většině televizní režisér, který má na kontě z filmového hlediska jen "Kill the Messenger", je tedy na pochvalu, že film se nedrží v tv intencích, dostal k dispozici rating R, který využívá s vervou, průstřely jsou explicitní, dojde i na výše zmíněné mučeníčko. Film se s ničím nemaže, má super tempo, dynamickou laťku nasazenou proklatě vysoko a akční fazona je bravurní. Nechybí i občasné zvraty a překvapivá úmrtí. Ve filmu nechybí ženský element, který je celkem výrazně zastoupen, divák může hádat, kdo z trojice Shiva Nagar, Charlotte Vega a Sanaa Lathan vydrží nejdéle. Tahounem se stal Dylan O´Brien, subtilní zdechláček, který v klučičí sáze Maze(l) provádí partě hošanů obratnou felaci, jenže zde je všechno jinak. Je tvrdý, není to dvojsmysl, chce se prát a akčně si užívat. Michael Keaton, který prožívá herecké obrození, je fajn, Taylor Kitsch v záporné roli nic nekazí. Co film nezvládl, je jeho závěr, netvrdím, že je úplně sprasený, jen to vyvolalo dojem, že zbylo pár dolarů na závěrečnou CGI akci na moři, kde je flotila, snažící se zpacifikovat výbuch jaderné nálože. Prostě tohle bych si odpustil. Film šlape, až na ten zbytečně bomba(stický) závěr, který je koncepčně dost mimo. Známky neubírám, bavil jsem se nad očekávání. 10/10(25.10.2017)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace